Lohusalık ve Kayınvalide

Esin akilli adam sende biraz idare edebilirsin soylenenleri kafana takma yazliga gitme mevzusunda tabi buyuyuncr goturursunuz bizde kafandinleriz gibi cevap verseydiniz hic uzatmazlardi emin olun ayrica bukadar keskin bensiz hicbir yere gidmez kafasinda olmaya gerek yok zaten annane ve babannr bakicak diyosunuz hersey sabahtan aksama kadar aglanmaz abartmayin sizde :) kayinvalideler basta boyle triplere girebiliyor sonra cocuk bakmanin zorlugunu yasadikca uzaklasirlar zaten

Kayinvalideniz ruh hastasi belli. Esinizi tebrik etti Gercekten bravo. Cocugunuzu mecburdegilseniz birakmayin 2 yasina kadar siz bakin ama mecburda anneniz baksin. O yalanci iftiraci kayinvalidenize emanet etmeyin

O eşimin bana bunları anlattığını bilmiyor eşimde o yalan söylemiş ama sen bişey belli etme ben cevabını verdim bi daha arkandan konusamayacak dedi cevaplarını ben vereyim sen kötü davranma dedi belli etmemem içinde yalvardı onada üzülüyorum çünkü moreli alt üst oldu oda farkinda bakamayacaginin ama laf ağızdan bi kere çıktığı icin geri donemiyo 1 sene sonra burdan tasınmayı planliyo sanırım bulabildigi tek çözüm bu anneme yakın bi yerden ev tutmayı oda kabul etti
Zaten kv çocuga bakarsa sorunlar daha da büyür gibi. Aranız iyice bozulur. En iyisi taşının oradan

Çocuğu kıskanmış sizden belli ki annemle nöbetleşe bakacak demişsiniz sürekli anneniz bakamaz mı kayınvalide ile olan konudan bağımsız olarak söylüyorum bence çocuğun sürekli düzeni değişmemeli birinin ak dediğine diğeri kara diyecek belli ki

Ben de lohusalikta k.valide kaynaklı cok şeyler yasadım insan asla unutamıyor.Bence öyle bir insana cocuğunuzu baktirmayın cocugu bile sizden sogutur.Ben esimin yengesine baktırıyorum k.validemle cok yakin oturuyor o cok istedi ona baktirayım cocugu istedigi gibi islesin ama bırakmadim.Arada esimin yengesine cocugu görmeye gidip cocuga annen seni birakti mi ah leylos ah döveriz seni pis anne neden bıraktın kızımı diyormus ona baktırmadiğım halde oraya bile yetiyor bir daha yaparsa yengeyi tembihleyecegim ben yokken görüstürme diye.Bence sizin kayinvalideniz de bu potansiyelde bir kadin ben bunu cıkardım okuduklarımdan esinizi ayrıca takdir ettim her es böyle olsa keşke geneli lohusadan daha cok lohusa olmayı tercih ediyor

Arkadaşlar merhaba;
Çok uzun olduğu için şimdiden kusura bakmayın. 1ay önce sezeryanla doğum yaptım cinsiyet bizim için hiç önemli değildi ama eşimin ailesi oğlum olacağını öğrendiğinden beri delirdiler. Ailedeki tek erkek torunmuş abarttılarda abarttılar o yüzden arabalarını güya oğluma hediye edip eşimin üstüne bile yaptılar. Kv ile aram iyiydi ama oğluna hep çok bağımlıydı sanki hala 5 yaşında muamelesi yapıyodu ama takmıyodum aralarındaki ilişkiyi gülüp geçiyordum çünkü eşim bana zaten düşkün. Neyse biz kv ile orta mesafede takılırken ben hamile kalınca birden oğlumu yazlığa götürme muhabbetini açmaya başladılar ben hayır asla benden ayrı biyerde kalamaz dedikçe ve eşimde olmaz dedikçe tekrar tekrar konuyu açmaya devam ettiler sanki hiç beni takmiyolarmış gibi en sonunda son ayımda o kadar üzüldüm ki hala götürücez diye boş konuşmalarına sabaha kadar ağladım, eşim ben ağlayınca sinirlenip onları aradı bir daha bu konuyu açmayın esim üzülüyor diye biz ona şaka yaptık sinirlendiğini bildigimiz icin bidaha yapmayiz dediler ama sonra yine ayni konuyu acmaya devam ettiler en sonunda ben sert bi dille artık bu konuyu açmayın diyince kapattilar. Gelelim asıl konuya doğumdan sonra kv ye bişeyler oldu hastanede ben narkozluyken annemi eve gönderip kendi kalmaya çalışmış, kardeşim bebeği kucağa alırken kucağa alıştırmayın ayağınızda sallamayın yatağında kalsın dedi ama doktorda söyledi oğlum temas seviyo biri ona dokunmadan uyumuyo beşiktede yatmıyo, eve geldim istisnasıź hergün sorulan sorular: göbeği düştümü, sütün geliyomu, elleri üşümüş niye eldiven takmıyosun, niye çorap giydirmiyosun, bu çocuk aç doymuyo, benim aldığım bilmem ne nerde, beşiğine niye yatırmıyosun, o böyle yapılır, şu şöyle yapılır, benim çocuklarım şöyleydi böyleydi ,delirmek üzereyim kendi annem 40 gün bende belki ondan dolayıda kv her işe bulaşmak istiyo olabilir. Allah var ben işime karıştırmıyorum cevabını düzgün bi şekilde veriyorum kalbini kırmadan ama 3 gün önce delirdim çünkü eşimi arayıp hiç yapmadığım şeyleri yaptığımı söylemiş neler neler ama resmen bi ton iftira, yaptıklarımı söyleme gereği duymamış yapmadığım ne varsa yazmış kafasından eşimi bana doldurmaya çalışmış, eşim beni aradı neden böyle böyle yaptın diye ben o dakika delirdim açtım ağzımı eşime, yalan söylüyo bana iftira atıyo ben çocuk emziriyorum sütüm kesilirse hesabını size sorarım diye o kadar üzüldüm ki hazmedemedim yalanları akşama kadar ağladım eşim geldi halimi gördü o dakikaya kadar inanmıyodu annesinin yalan söylediğine yanlış anlamıştır diyodu ama sonunda kabul etti yalan söylediğini yinede benden rica etti belli etme bunları sana söylediğimi diye bende o üzülmesin diye belli etmedim ama bu sefer sen evdeyken gelsinler sen gözlerinle gör ben bisey yapıyormuyum diye , geldiler ve eşim gördü çünkü onun yanındada bana müdahale edip darlamaya çalıştılar eşim dayanamayıp bağırdı siz karışmayın sadece torun sevin diye , cok uzun oldu ama sonuç olarak kv benimle aynı yerde oturuyo ve hergun bebek görmeye gelicek 6 ay sonrada ben işe dönünce benim annemle nöbetleşe oğluma bakıcaklar ama ben yalan olayından sonra nefret ettim bunun altında bir iyi niyet olabilir mi sizce saf kötülük lohusa kadın kocasına böyle şikayet edilip doldurulur mu şimdi ben bu kadının yüzüne nasıl güleyim hergün nasıl cocuk emanet edeyim eşim herşeyin farkında oda çok üzüldü gereken cevabı verdi ama annem benim son kalem hassas noktam diyo sen yapma nefret etme hayatım ben seni savunurum diyo lütfen bi akıl verin benim kalbim taş kesildi bu kadın iyi niyetli mi kötü niyetli mi anlamadım napıcam ben?
Bebeğe donüşümlü bakmasinlar. Aynı kisinin düzenli bakması önerilir. Zaten sizden ayrı olacak bakıcı degişirse tam baglaninca diger bakicıya gececek vs. Cocuğa zor olur. O konuda net çizgi çekin. Kv normal hevesli biri bence siz de çocuga çok buldumculuk yapmayın. Anneniz neden 40 gundür sizde . Çok çok yanliş hrm cocuğa alisma süreciniz baltalanir hem eşiniz çocuğa bakmaz anneniz baktığı için. Oysa onunla sizin beraber bakmaniz lazımki o da oğrensin. Annenizi acilen gonderin.
6 aylık olduğunda da ya anneniz ya da kv baksin ikisi sırayla olmaz

Rezil bir aile, kız olsa nolacaktı onu merak ettim. Ilkel kabileler, o kaynanayı evime dahi sokmam. Işe döneceksen çocuğuna annen baksın.Herkes yerini bilecek, o cocugun annesi sensin. Onun soz söylemesine izin verme

Erkek torun bu diyerek arabayı oğluna vermek ne demek ya. Diğer kardeşlerin hakkını yemişler. Araya illa fesatlık girer bu durumda. Keşke kabul etmeseydiniz. Ayrıca bunu yaparak kendi çocuklarına bile iyi bakmayan toruna nasıl iyi baksın.

Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Böyle konuları okudukça acaba benim geleceğim mi diye düşünmeden edemiyorum.

Benim de kv iyidir ama şimdiden değişiyor. Şimdiye kadar ufak tefek şeyler vardı ama şimdiden sonra ona hiç güvenmiyorum. Çünkü arkamdan konuşmuş , eşimle dedikodumu yapmış. Eltimi bana kötüledi , hatta sen aldın senden sonra o aldı gibisinden belki iyi niyetle belki kötü niyetle bana duyurdu bunu. Aynı anda hamile kaldık eltimin çocuğu var benim ilk olacak , niye aynı anda kaldınız diyor. O önceden de isteseydi yapabilirdi tarzında şeyler dedi. Vallahi çok korkuyorum ya 🥹

Bence çalışma eşini erteleme imkanınız var sa kesinlikle çocuğunuza siz bakın. Çünkü yalancı insanlara asla güvenemezsiniz. Ben yalancılara inanmıyorum.

Ben çocugu sevdirmiyomusum, o gelince surat asıyomusum, annemle o yokmus gibi davranip onu disliyomusum, telefonlarını açmiyomusum mesajina dönmüyomusum böyle yalanlar

Ben şeyi merak ettim,
Bu kadar iftira atıyor - yalan söylüyor dediğiniz KV'den araba gibi maddi değeri yüksek bir şeyi nasıl kabul ettiniz ?

Bir de hala erkek sevdası görünce şaşırıyorum.
Gebelik bölümlerinde, herkes kız için deliriyor, deyim yerindeyse 😂😍

Arkadaşlar merhaba;
Çok uzun olduğu için şimdiden kusura bakmayın. 1ay önce sezeryanla doğum yaptım cinsiyet bizim için hiç önemli değildi ama eşimin ailesi oğlum olacağını öğrendiğinden beri delirdiler. Ailedeki tek erkek torunmuş abarttılarda abarttılar o yüzden arabalarını güya oğluma hediye edip eşimin üstüne bile yaptılar. Kv ile aram iyiydi ama oğluna hep çok bağımlıydı sanki hala 5 yaşında muamelesi yapıyodu ama takmıyodum aralarındaki ilişkiyi gülüp geçiyordum çünkü eşim bana zaten düşkün. Neyse biz kv ile orta mesafede takılırken ben hamile kalınca birden oğlumu yazlığa götürme muhabbetini açmaya başladılar ben hayır asla benden ayrı biyerde kalamaz dedikçe ve eşimde olmaz dedikçe tekrar tekrar konuyu açmaya devam ettiler sanki hiç beni takmiyolarmış gibi en sonunda son ayımda o kadar üzüldüm ki hala götürücez diye boş konuşmalarına sabaha kadar ağladım, eşim ben ağlayınca sinirlenip onları aradı bir daha bu konuyu açmayın esim üzülüyor diye biz ona şaka yaptık sinirlendiğini bildigimiz icin bidaha yapmayiz dediler ama sonra yine ayni konuyu acmaya devam ettiler en sonunda ben sert bi dille artık bu konuyu açmayın diyince kapattilar. Gelelim asıl konuya doğumdan sonra kv ye bişeyler oldu hastanede ben narkozluyken annemi eve gönderip kendi kalmaya çalışmış, kardeşim bebeği kucağa alırken kucağa alıştırmayın ayağınızda sallamayın yatağında kalsın dedi ama doktorda söyledi oğlum temas seviyo biri ona dokunmadan uyumuyo beşiktede yatmıyo, eve geldim istisnasıź hergün sorulan sorular: göbeği düştümü, sütün geliyomu, elleri üşümüş niye eldiven takmıyosun, niye çorap giydirmiyosun, bu çocuk aç doymuyo, benim aldığım bilmem ne nerde, beşiğine niye yatırmıyosun, o böyle yapılır, şu şöyle yapılır, benim çocuklarım şöyleydi böyleydi ,delirmek üzereyim kendi annem 40 gün bende belki ondan dolayıda kv her işe bulaşmak istiyo olabilir. Allah var ben işime karıştırmıyorum cevabını düzgün bi şekilde veriyorum kalbini kırmadan ama 3 gün önce delirdim çünkü eşimi arayıp hiç yapmadığım şeyleri yaptığımı söylemiş neler neler ama resmen bi ton iftira, yaptıklarımı söyleme gereği duymamış yapmadığım ne varsa yazmış kafasından eşimi bana doldurmaya çalışmış, eşim beni aradı neden böyle böyle yaptın diye ben o dakika delirdim açtım ağzımı eşime, yalan söylüyo bana iftira atıyo ben çocuk emziriyorum sütüm kesilirse hesabını size sorarım diye o kadar üzüldüm ki hazmedemedim yalanları akşama kadar ağladım eşim geldi halimi gördü o dakikaya kadar inanmıyodu annesinin yalan söylediğine yanlış anlamıştır diyodu ama sonunda kabul etti yalan söylediğini yinede benden rica etti belli etme bunları sana söylediğimi diye bende o üzülmesin diye belli etmedim ama bu sefer sen evdeyken gelsinler sen gözlerinle gör ben bisey yapıyormuyum diye , geldiler ve eşim gördü çünkü onun yanındada bana müdahale edip darlamaya çalıştılar eşim dayanamayıp bağırdı siz karışmayın sadece torun sevin diye , cok uzun oldu ama sonuç olarak kv benimle aynı yerde oturuyo ve hergun bebek görmeye gelicek 6 ay sonrada ben işe dönünce benim annemle nöbetleşe oğluma bakıcaklar ama ben yalan olayından sonra nefret ettim bunun altında bir iyi niyet olabilir mi sizce saf kötülük lohusa kadın kocasına böyle şikayet edilip doldurulur mu şimdi ben bu kadının yüzüne nasıl güleyim hergün nasıl cocuk emanet edeyim eşim herşeyin farkında oda çok üzüldü gereken cevabı verdi ama annem benim son kalem hassas noktam diyo sen yapma nefret etme hayatım ben seni savunurum diyo lütfen bi akıl verin benim kalbim taş kesildi bu kadın iyi niyetli mi kötü niyetli mi anlamadım napıcam ben?
Tatlım kv torununu görünce şaşırmış ne yapacağını bilememiş. Sevinçten aklı gitti herhalde :işsiz::KK45:
Eşine yalan yanlış bir şeyler söylemiş belki de eşinin ona destek vereceğini al sen bak çocuğa diyeceğini veya gel bizimle kal sen bak diyeceğini düşünerek böyle bir saçmalık gerçekleştirmiş. Ama eşine helal olsun güzel ortamı toparlamis.
KV ile arani mesafeli tut. Kendi işine bebeğine karıştırma. İzin hakkın varsa bebeğini buyutebildigin kadar kendin büyüt. İzin hakkın yok ise annene yardımcı bul güvenilir o şekilde evladını büyüt. KV seni yıpratır ve yorar hiç gerek yok. Bu vesile ile bakmasını istemediğini eşine de rahat rahat söylersin o da bu durumda sana hak verir.

Bana bunların aynısını kendi anneannem
Yapıyor şu an delirmek üzereyim bende ne zoru var şu insanların lohusa kadinlarla anlamıyorum bıktırdılar yeminle

Tabi istediğini vermedim ona yoksa ben kötü gelin olucaktım. Eşim Allah razı olsun cevabını veriyo laf söylenmiyo ama oda annesi işte tamamen çizgi çekemez çünkü acıtasyon yapıyo kızları konuşmuyo anneleriyle tek benim eşim kalmış çocuklarından anlamıyorum bana neden kafayı taktı.
Erkek düşkünü kaynana vakası

Mesafe koy

Çocuğa baktırma naçizane tavsiyem

Annen baksın bakıcı tut

Kaynanayla ayda 2 den fazla görüşme aman

Ben şeyi merak ettim,
Bu kadar iftira atıyor - yalan söylüyor dediğiniz KV'den araba gibi maddi değeri yüksek bir şeyi nasıl kabul ettiniz ?
Arabayı verdiği zaman bunları yapmamıştı doğum yapana kadar hic belli etmedi ve ben asla arabayı istemedim eşim kabul etti şimdi işe dönebilirsem araba alıp o arabayıda geri verdirmeyi düşünüyorum çünkü kimsenin benim evliligimde maddi bir desteği olsun istemiyorum.

Arkadaşlar herkese cevap yazamadım kusura bakmayın son durum 5 gündür evime gelmiyo ve 2 haftadır beni asla aramiyo eşimi arıyo benimde işime geldi başlarda hergün gelen insan haftada bir gelmeye başladı en son eşim bağırdıktan sonra dedim normale döner heralda ama yok trip atıyo resmen gelmeyerek eşimi cezalandırıyo güya yalvaralım diye bekliyo asla arayıp gel demem. Eşime ne diyosa 1 haftadır adamda bıkmış belli bugün sordum neden gelmiyo diye kendini işe yaramaz hissediyomus kalabalık yapmak istemiyormuş bak bak eşimde onun psikolojisi iyi değil bu aralar dedi oda anlıyo yavaş yavaş heralde.

Bana bunların aynısını kendi anneannem
Yapıyor şu an delirmek üzereyim bende ne zoru var şu insanların lohusa kadinlarla anlamıyorum bıktırdılar yeminle
İnsanlar cahil ve anlayışsız sanki kendileri lohusa gibi triplere giriyolar malesef, bende diyorum bu dünyadaki en büyük sınavım cahillerle uğraşmak olsun bunada şükür.

bacim kayinvalide fena ama sen de guclu birine benziyorsun. agalma aglat. gazan mubarek olsun.
Ben kendimi ezdirmem zaten beni manipüle edemeyince oğluna yüklenmeye başladı eşimide şuan için bakma konusunda vazgeciremiyorum ama yavas yavas oda anlamaya başladı sonunda ikna edicem inşallah yoksa istifa etmek zorunda kalıcam bi yandanda kadının kendi ekonomik özgürlüğü çok önemli işte, maddi olarak başkasına bağımlı olmayı hiç istemiyorum.

Erkek düşkünü kaynana vakası

Mesafe koy

Çocuğa baktırma naçizane tavsiyem

Annen baksın bakıcı tut

Kaynanayla ayda 2 den fazla görüşme aman
Hepsine razıyım annem bakar bakmam demiyo zaten çocuk bakma konusunda çok deneyimli bakıcıda tutarım ama eşimi annesinin bakmaya yeterli olmadığına ikna etmeye çalışıyorum

X