Lütfen bana çok acil bir akıl ??

Helinsma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.343
410
30
Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen

Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen
Bence siz bu adama kullandırmayın kendinizi çünkü sizi kullanıyor. Sakın sakın ne para verin ne kredisi ödeyin. Telefon almaya banyo yaptırmaya para bulan adam kredisini de ödesin

Son düzenleme:
Sakın kendinizi yedirmeyin annesi için para harcayabilir neyse ama kenarda borcu varken borcunu size odetip gidip annesine telefon alıp banyosunu yaptiriyosa arkana bakmadan kaç bence herşeyin zamanı var hemen evlenelim onu ben öderim bunu ben oderime hiç bulaşmayın bence o ilk kendi sorumluluklarını borçlarını alsın

Ee siz uzun ilişki istemiyormuşsunuz adam hazır değilim demesine rağmen karşılık beklemeyerek yapmışsınız şu tavrınız bana itici geldi
Ha ben 1 yıllık ilişkide sırf evleneyim diye bu kadar yardım etmem ödesin kendi borcunu.
Henüz evli değilken bu kadar bir olmaya gerek yok adamın parası adamı ilgilendirir

sizin paranız da sizi...
Araba aldıysa ödesin evlilik kaçmıyor.
Tek yardımım şu olabilir benim aman aman mutlaka hediye alsın vs beklemem başka yardımım olamaz

Bir taraf hazır değil ve hatta istemiyorken sırf evlenebilmek için sevgiliye borç verme hatta ona kredi çekme düşüncesinde olmak akıl işi mi ? Ne hayır gelebilir böyle bir evlilikten?

Görmüşsünüz göreceğinizi, ilişkiye devam ederseniz kendiniz edip kendiniz bulmuş olursunuz.

Sen evlenmeden neden baskasinin maddi sorumlulugunu aldin?para isteyen erkekler iticidir ,para harcamalari evlilikte kat kat artacak haberin olsun kuzum

Evet bende aynen böyle hissettiğimi bunun da bana ağır geldiğini söyledim ağlıyor yalvarıyor beni bırakma diye
Ben de yalvarırım valla. Böyle çatır çatır parasını yediren kadın çok azdır. Hele kredi çekecek sevgili şu zamanda asla bulamaz. Kaybeder mi altın yumurtlayan tavuğu sizce?

Apaçık ortada değil mi? Aslında sizde biliyorsunuz ama kendinize itiraf edemiyorsunuz bence. (Kendimden bilirim kendine itiraf edemeyişi😀) böyle adamların sohbet ortamlarında muhabbetlerinin geçtiğine şahit oldum yukarıda arkadaşlarında bahsettiği gibi tam olarak. Maalesef bir an önce uzaklaşın hiçbir şey değişmiyor hatta artarak devam ediyor.

X