Lütfen bana çok acil bir akıl ??

Benzer şeyleri yaşamış ve evlenmeden kurtarmış biri olarak, belki haksız bulabilirsiniz evlenmeden elin kızından para isteyen adam değildir benim gözümde net
Allah sana gerçekleri gösterdi işaret verdi diyorki bak bu adam böyle sen kararını ver
Bazen herşey apaçıkken aşktan gözümüz kapanır
Umarım evlenmeden gözlerini açarsın

Sen onun borcunu öde, evlenirken gerekirse onu almam bunu almam ucuzunu alırım de. O daha eline geçen ilk kuruşla annesine telefon kardeşine saat alsın. Kör olmak lazım burda kullanıldığını görmemek için.

Adam resmen seni kullanıyor, evlenmeyi düşündüğü falan yok. Düşünse bile hep siz böyle borç öderken surekli ailesine maddi yardımda bulunup senden kısacak yada seni maddi olarak zora sokacak. Bulmuş böyle iyi niyetli birini ayrılma diye tabiki ağlar. Dik dur, sen ciddi olsan önceliğin bizim için birikim yapmak olurdu ben bu iliskinin sonunu göremiyorum de ayrıl. İnan demek senin icin para önemliymis deyip üstüne seni suçlu çıkarıp iki güne unutur seni , görürsün. Cok pesinde koşarsa da sevdiğinden değil senin gibisini bulamayacağını bildiğinden seni kaybetmemek icin.

Sen onun borcunu öde, evlenirken gerekirse onu almam bunu almam ucuzunu alırım de. O daha eline geçen ilk kuruşla annesine telefon kardeşine saat alsın. Kör olmak lazım burda kullanıldığını görmemek için.

Adam resmen seni kullanıyor, evlenmeyi düşündüğü falan yok. Düşünse bile hep siz böyle borç öderken surekli ailesine maddi yardımda bulunup senden kısacak yada seni maddi olarak zora sokacak. Bulmuş böyle iyi niyetli birini ayrılma diye tabiki ağlar. Dik dur, sen ciddi olsan önceliğin bizim için birikim yapmak olurdu ben bu iliskinin sonunu göremiyorum de ayrıl. İnan demek senin icin para önemliymis deyip üstüne seni suçlu çıkarıp iki güne unutur , görürsün. Cok pesinde koşarsa da sevdiğinden değil senin gibisini bulamayacağını bildiğinden seni kaybetmemek icin.
Yemin ediyorum o kadar doğru ki benzer şeyleri yaşadım, işsiz sevgilim o zamanlar eski yani evlenelim diye tutturdu benim maaşım var ya hayır işe gir öyle dedim, benden 5 sene evvel birikmiş tüm paramı istedi ev alcakmış kendi üzerne benim için biz rahat edelim diye dedim işsizsin bu para yetmez üstünü nasıl ödeyeceksin ben ev istemiyorum acil durumlar için ufacık bir paraydı 10.000 falan yani sonra bana hakaretler yağdırdı paragöz cimri bencil dedi
Ayrıldık yani Allahım beni kurtardı Allahın sevgili kuluyum
Böyle insanlar kimsenin canını yakamasın inşallah kendi ayaklarına dolansın

Yemin ediyorum o kadar doğru ki benzer şeyleri yaşadım, işsiz sevgilim o zamanlar eski yani evlenelim diye tutturdu benim maaşım var ya hayır işe gir öyle dedim, benden 5 sene evvel birikmiş tüm paramı istedi ev alcakmış kendi üzerne benim için biz rahat edelim diye dedim işsizsin bu para yetmez üstünü nasıl ödeyeceksin ben ev istemiyorum acil durumlar için ufacık bir paraydı 10.000 falan yani sonra bana hakaretler yağdırdı paragöz cimri bencil dedi
Ayrıldık yani Allahım beni kurtardı Allahın sevgili kuluyum
Böyle insanlar kimsenin canını yakamasın inşallah kendi ayaklarına dolansın
Haklısın canım böyle insan cok maalesef. Ufak tefek harcamalar sorun değil iliski icinde . Sonuçta sevgili olunmuşsa ve ileride evlilik düşünülüyorsa maddiyat tabiki konuşulacak ama tek taraflı olmaz fedakarlık. Eşimle sevgiliyken de bazen maddi zorluk ikimizde yaşadık, ben teklif etsem bile maddi olarak benden tek kuruş almazdı. Bazen zorla falan hesap öderdim ona bile itiraz ederdi. Kadın erkek eşitliğine inanırım ama daha evlilik bile yokken kadından bu kadar beklentiye girip ona borç ödetmeye kalkan yada kadının birikimini kendi malı gibi görüp plan yapan erkekten hayır geleceğini de düşünmüyorum. Senin adına da sevindim öyle bir adamdan kurtulduğun için. Onun derdin sen değil seni maddi olarak sömürmekmiş maalesef.

Tek kuruş verme. .hele hele sonra peşine düşeceğin parayı asla verme. .bedelli askerlik parası 25-30 000 değilmi? Dönüşte iş bulamam diye mi bedelli yapmak istiyor?bir gün gelir ayrılabileceğinizi düşünerek hareket edin

Benim size tavsiyem ilişkinize maddiyatı asla sokmayın. Ne siz ne de sevgiliniz. Herkes kendi parasından sorumludur. Çalışmayan bir kadın olsaydınız, eşinize ya da sevgilinize maddi olarak bağımlı olsaydınız bu serzenişte haklı olabilirdiniz. Ama siz çalışansınız. İlişkide birbirine para vermek, bu para konularının konuşulması ilişkiyi sadece zedeler. Benim naçizane tavsiyem budur.

Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen

Ne münasebet adamın borcunu ödüyorsunuz. Nişanlı bile değil sevgilisiniz henüz. Bu kadar güvenmeyin insanoğluna. Yarın öbür gün ödediğiniz paralarla kalmayın tek başınıza..aklinizi başınıza toplayin

Evet bende aynen böyle hissettiğimi bunun da bana ağır geldiğini söyledim ağlıyor yalvarıyor beni bırakma diye

Sevgili kalmayalım derken tuzağa düşüyorsunuz aman dikkat. Unutmayın anlaşmalı boşanmada bile minimum bir yıl evli kalma zorunluluğu var. Hemen aile kurayım çocuğum olsun diyorsanız hatalı bir evlilik size en büyük vakit kaybını yaratacaktır.

Güzel günde tüm ilişkiler muhteşemdir. Asıl sorunlarda gerçekten iyi olup olmadığı ortaya çıkar. Testi geçti mi sizce?

Sevgilinize gelince evliliğe hazır değil.
Bir kere parasını nasıl kullanacağını bilmiyor.
İş yerleri askerliği yapın aradan çıksın diye bu kadar baskı yaparken oğlum o parayla cep telefonu almaya kalksa delimisin der reddederim.

Banyo tadilatı inanılmaz pahalıdır, cep telefonunu da rahat rahat geçer, üstelik epey ertelenebilir bir harcamadır ne acelesi var? 🧐

Evlilik diyorsunuz iki gün sonra düğün olduğunda hangi parayla size destek olacaklar? Gelinliğimi ben alırım yok salonumu ben kiralarım falan demiyorsunuz inşallah? Diyorsanız boşanma avukatı ücretini de köşede hazır edin, bu şekilde umutsuzca çırpınarak yapılan evlilikler illa ki biter.

Bence sevgiliniz ile sizin öncelikleriniz tamamen farklı. Çok da suçlayamıyorum çünkü 1 yılı dolmamış ilişkide birbirinizi tanıyamamış olmanız normal.

Çok ciddi düşünün, karnesinde ağır eksi notu var.

Yanlış anlamazsanız ben birde şuna takıldım harika giden bir ilişki demişsiniz
Harika bir ilişkide taraflardan birinin ihtiyaçları gözardı edilirken diğeri el üstüne tutulmaz
Sizin ihtiyanuz olan benim anladığım belirli bir gelecek planı yapmak ve aile kurmak bundada çok hak verdim
Ama sizin istekleriniz gözetilmezken karşınızdaki bireyin utanma damarı yok sen ödersin diyebilirken harika olan ne sizin açınızdan
Canım bebeğim bebeişim aşkitomlara aldanmayın. Bu sözlerle hayat geçmiyor

Adam önceliğim ailem ve sen destek ol yada olma benm borcum olsa bile aileme veririm diyor. Bakın şimdiden sinyali çakmış bence bu kadar fedakarlık yapmayın daha evlenmeden ne borcu ne desteği .. Adamın planlarında evlilik ilk sırada değil ki kaldı ki askerden önce olmasında zaten . Lütfen kendinizi düşünün önce siz..

Haklısın canım böyle insan cok maalesef. Ufak tefek harcamalar sorun değil iliski icinde . Sonuçta sevgili olunmuşsa ve ileride evlilik düşünülüyorsa maddiyat tabiki konuşulacak ama tek taraflı olmaz fedakarlık. Eşimle sevgiliyken de bazen maddi zorluk ikimizde yaşadık, ben teklif etsem bile maddi olarak benden tek kuruş almazdı. Bazen zorla falan hesap öderdim ona bile itiraz ederdi. Kadın erkek eşitliğine inanırım ama daha evlilik bile yokken kadından bu kadar beklentiye girip ona borç ödetmeye kalkan yada kadının birikimini kendi malı gibi görüp plan yapan erkekten hayır geleceğini de düşünmüyorum. Senin adına da sevindim öyle bir adamdan kurtulduğun için. Onun derdin sen değil seni maddi olarak sömürmekmiş maalesef.
Bence de kesinlikle ben ilişkilerde evliliklerde herşeyi erkek yapsın diye düşünenlerden değilim sizin gibi, borç da birlikte ödenir herşey de yapılır
Ama iş kullanılmaksa ki arkadaş şuan malesef maddi açıdan sömürülüyor bundan en hayırlı yol bence kaçıp kurtulmak üstüne sadaka vermek
Ama karşıdaki taraf da iyi niyetliyse daha eşi bile olmayan bir kadından nasıl para ister, ben çok zorluk çektiğim dönemler oldu arkadaşımdan borç istedim sevgilimden yine istemeyi gurur yaptım, bazı insanlar anlamaya çalışmak yerine tekmeyi basabilmek gerekir

Yaklaşık 1 yıldır çok aşık olduğum harika giden bi ilişkim var 27 yaşındayım. Sevgilim benden 1 yaş küçük ikimizde çalışıyoruz. Ben uzun ilişki isteyen birisi değilim ve evlenmek istiyorum. Bunu sevgilimde biliyor oda istiyor ama ekonomik olarak hazır değil çünkü araba kredisi ödüyor maaşının yarısı gidiyor ve bedelli askerlik parası biriktirmeye çalışıyor askerlik acil birde. Durum böyle olunca ben ona destek olmak istedim 3 5 bin kadar ne geçerse elime ha bu arada kendisi de şaka yollu da olsa bunu belirtti istedi yani bende tamam dedim hatta kredi çekme konusu bile geçti sonra gerek yok şuan ihtiyaç yok bi kaç ay sonra 5 bin kadar bi kredi borcu varmış onu sen ödersin dedi bende tamam dedim. Bunun dışında son buluşmalarda sürekli ben harcıyorum o arabasıyla beni eve bırakıyor. Düğün konuşmalarında benim tavrım kendimden artıttır her şeye destek olurum işte en ucuzunu alırım hatta onu almayıx bunu almayız vs. Neyse dün maaşına güzel bi zam aldı ve maaşını aldığı akşam AVM ye gidip annesine güzel bi cep telefonu aldı. Ben çıldırdım şimdi sanane annesine alamayacak mı vs diyeceksiniz bende diyorum bunu kendime ama kredi borcunu bana ödersin diyen adam annesinin telefonu bu kadar acil miydi kaldı ki benim annemin android bile değil telefonu kız kardeşine 500 TL ye saat aldı , ha birde annesi tuvalet banyo yaptırmak istiyormuş ben çıldırdım bunlara aylarca şu gün bugün diye diye resmenn beni oyaladı nasıl davranmam gerek bilmiyorum sizce abartıyor muyum haklı mıyım ?? Erkek arkadaşıma nasıl bi tavır takınmam lazım ne yapmam lazım akıl fikir verin lütfen
Hala takınacak tavır mı soruyorsun ? Bu adam senin paranı yiyor görmüyor musun ? Adam olan kadının parasına tenezzül etmez. Hemde sevgiliyken . Evli olsanız eşiniz sıkışsa yardım edersiniz eywallah ta bu nedir ya borçlarını size ödetiyor. İyi yolunacak kaz bulmuş walla. Evlenince de senin paranı metresleriyle yer bu benden demesi..

Maalesef sevgilin senin iyi niyetini suistimal ediyor .Kesinlikle maddi konularda destek olayım gibi konulara kendini sokma .Alıştırmışsın oda seni enayi olarak görüyor ne yazıkki .Şimdi kendini bu konuda çektiğinde onun gerçek yüzünü göreceksin .Bir kadından maddi beklentiye giren bir adamdan hayır gelmez .Ayrıca seninle ciddi düşündüğünü de sanmıyorum .Sadece kullanıyor ve günü kurtarıyor .

Baştan böyle alıştırırsanız gerisini düşünemiyorum.Evlenseniz de bu böyle devam eder, yapmadığınız da sizden kötüsü olmaz..Hem erkekler emek harcadıkları kadına değer veritler..Bir tanıdığımız evliyken sevgili yapmış sonra herşey ortaya çıkınca eşi barıştırmak için aracı olanlara kararını versin .O kadını tamamen hayatından silerse barışabilirim demiş..Ama adam sevgilisinden vazgeçmedi..Neden diye sordukların da ben ona çok rmek harcadım..Ona hediyeler alıp mutlu edebilmek için ne borçlara girdim ne fedakarlıklar yaptım..Nasıl bunca emeğimi heba edeyim demişti..Ve boşanıp o kadınla evlendi..Eşide çok tutumlu çok idareli her yoklukta elinden geleni yapıp destek olan bir hanımdı..Herkes böyle fedakar kadına niye böyle yaptın diye kızmışlardı..O da eski eşi için o bensiz idare edebilir ama sevgilisi için, o bensiz duramaz beni özler demişti..😔Adamların kafa bi değişik...

Erkek-kadın fark etmez daha ortada nişan bile yokken kredi çekme, milyarlık borç verme olayları kişilerin elinde patlar. Ayrılsanız istemek zor, istenilecek kişiye zor binbir türlü tantana. Sırf evlenmek istiyorsunuz diye böyle tavizler karşı tarafa da itici gelir. O da fark ediyordur bir an evvel evlenmek için bunu yaptığınızı.

erkeğin kadının parasına tenezzül etmesi değil de genel olarak daha aranızda kesin bir şey olmadan neden para konusunda bu kadar içli dışlı oluyorsunuz, ne o senin ne sen onun kredisini ödemek zorunda değilsin. o hazır olmadığı için sen her şeyi kabul etmişsin, gerekirse şunu da ben yapayım bunu da ben ödeyeyim diyerek her şeyi üstleniyorsun. tabi karşındaki de ne de olsa her şeyi yapıyor deyip ilişkinizden elini ayağını çekiyor. bütün sorumluluğu siz almayın, karşındaki insana fırsat verin. yarın öbür gün ciddiye de binse her şeyi sizden bekleyecek bunu da kabullenecek misiniz? alıp yapabileceği şeyi bile yapmayacak, yapmak istemeyecek. her türlü evlenir benle zaten düşüncesinde olacak. bence ya bu iyimserliğinizi (!) bırakın, ya da adamı bırakın

Benzer durumlari gormus biri olarak. Evlilik oncesi veya sonrasi Kesinlikle destek çıkmayın, herkes ustune duseni kendi yapsin. Tabiki annesine telefon alabilir, annesinin isteklerini yerine getirmek isteyebilir ama öncelikli isleri varsa borcunu odemek gibi ilk olarak bunlardan baslamasi gerekirdi. Annesinin arzularini yerine getirebiliyosa demekki parasi var. Aman kendinizi kullandirmayin. Gercekten evlenmek isteseydi evlilige dair birikim yapardi. Borclarini size odetirken kendi gonlunce harcama yapamaz.
Birde nacizane tavsiyem kendi isteklerinizden odun verip esiniz olacak kisinin isteklerini yapmayin. Herkes kendi ustune düşeni yapsin. Fedakarliga hic gerek yok. Dunyanin en iyi insani bile olsa kimse icin fedakarlık yapmaya gerek yok çünkü kimse kiymet bilmiyor. Birde ister istemez yaptikca bekliyorsunuz karşınızdakinden de goremeyince mutsuz oluyosunuz. O yuzden en guzeli kimse icin fedakarlık yapmayon, beklemeyin :)) beklentiler her zaman mutsuzluk getirir çünkü.

Müge anlı ve esra erolda görürdük böylelerini. Iyi ki kredi falan çekmemişsin. Ve tabi ki böyle bir adamdan ayrilman gerekir. Gerçekten evlilik niyeti bile varsa herşeyi sana ve ailene odetecegi içindir

Erkek arkadaşının yaptığı çok ayıp. Annesine, ailesine hediye almak istemesi güzel ama bunu kız arkadaşını somurmeden yapsin bir zahmet 🧟

X