Premature Bebekler lütfen bana destek olun

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

zzerin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
6
0
slm bayanlar.13 ocak 2012 de 26 haftalık hamile iken ağır preeklamsi sonucu acil olarak doğuma alındım.çok şükür allaha ikimizde kurtulduk.660 gr ağırlığında 33 cc boyunda bir oğlum oldu ve şuan üniversite hastanesinde yeni doğan yoğun bakımında yatmakta benimleaynı haftalarda doğum yapan annelerin bilgilerine ihtiyacım var lütfen beni yanlız bırakmayın herkese teşekkürler......

Allah'ım uzun hayırlı ömürler verir inşallah bebişine. Sen dua et tatlım bol bol inan kalbimde hissediyorum şuanki durumunu ama geçicek. Kuzenimin kızıda 26 haftalık doğdu oda 600 gr falandı ama şimdi 2 yaşında... Yeterki inan onun hep seninle kalacağına lütfen... Dualarım seninle Rabbim yüzünü tez zamanda güldürsün inşallah

canım geçmiş olsun,bende 2010 yılında preeklampsi nedeniyle 33 haftalık doğum yapmıştım.bebeklerim 3 hafta küvözde kalmışlardı.seni çok iyi anlıyorum.bebeğinin durumu şu anda nasıl,beslenebiliyor mu,solunumu makeniye mi bağlı?doktorlar ne diyor?

Son düzenleme:
slm bayanlar.13 ocak 2012 de 26 haftalık hamile iken ağır preeklamsi sonucu acil olarak doğuma alındım.çok şükür allaha ikimizde kurtulduk.660 gr ağırlığında 33 cc boyunda bir oğlum oldu ve şuan üniversite hastanesinde yeni doğan yoğun bakımında yatmakta benimleaynı haftalarda doğum yapan annelerin bilgilerine ihtiyacım var lütfen beni yanlız bırakmayın herkese teşekkürler......

canım çok geçmiş olsun bende 2006 yılında şiddetli preeklemsi nedeniyle 26 haftalık ama gelişimi 24 haftayla uyumlu 780 gr ağırlığında kızım dünyaya geldi 75 gün yoğun bakımda kaldı şu an 6 yaşında gayet sağlıklı bol bol dua et sütünü sağ allahım sabır versin

canım rabbim yardımcısı olsun yavrunun da senin de.
ben de 31 ocak gecesi 26+1 de doğuma girdim. 1 şubat 1:40 da oğlum kerem dünyaya geldi. 940 gr, 34 cm. kuvözde, beyin kanaması ve bağırsak kanamsı geçirdi durumu hala kritik. senin bebeğin bunları geçirdi mi doktorlar ne diyor?

Son düzenleme:

Canım bebeğini Allah bağışlasın. En kısa zamanda sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Bende 25. haftamda apar topar hastaneye yatırıldım. Dopler akım kaybı ve preeklemsi başlangıcı ile. ancak 28. haftaya kadar dayandırılabildi. 28+1 de 690 gram ağırlığında doğdu kızım. vücut ödemi gidince 610 gr. düştü. yaklaşık 5 ay küvezde oksijen desteği aldı. Eve de oksijen desteğiyle çıktık ve 3 ay kadar da evde oksijen aldı. Ama çok şükür ki Allah bize bağışladı kızımı. Şu an 2.5 yaşında. Sormak istediğin birsey olursa elimden geldiğince cevaplamaya calsıırım.
Benim burada actığım bir başlık vardı dopler akım kaybı... diye baslayan ve birde idil bebek annesine kavuşmuş başlığı. orda basımızdan gecen tüm seyler var. Okuyabilirisin.

Bebeği küvezde olan tüm annelere Allah sabıur versn, yavrularına da şifa... Cok zorlu bir süreç. Ancak yaşayan anlar..

canım geçmiş olsun beyin kanamsı benim oğlumda geçirdi şant takıldı sıvı birikimi olduğundan başka hiçbir problemi yok kızımda 2 kere roptan lazer oldu şuan 5 aylık oldular ALLAH a şükür herşey yolunda çok zor günler geçirdik geçmiyecek sandım ama geçiyo herşeyin ilacı zaman bol dua rabbim ömür biçtiyse dişli değirmene girse birşey olmaz 30 haftalık doğdu benim ikizler öle çok düşük kilolu değillerdi yani kızım 1260 kg oğlum 1465 kg ama bünyeyle alakalı kanamanın dereceleri öğren herkese geçmiş olsun
ben de 31 ocak gecesi 26+1 de doğuma girdim. 1 şubat 1:40 da oğlum kerem dünyaya geldi. 940 gr, 34 cm. kuvözde, beyin kanaması ve bağırsak kanamsı geçirdi durumu hala kritik. senin bebeğin bunları geçirdi mi doktorlar ne diyor?

allah hepimizin yardımcısı olsun.şükür allaha daha herhangi bir kritik durum olmadı doğumundan 15 gün sonra makineden çekilip kucağıma verdiler 1 saat kucağımda kaldı şuan sadece burnundan çok düşük oksijen alıyor ve ventületör en alt seviyede.anne sütünü vermeyi deniyorlar ama 2 gün sonunda karın şişliği oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi zaten emme duygusu yok bilirsin midesine hortumla 1 cc olarak veriyorlardı ama bugün yine kesildi çünki karnı biraz şişti
zor ama geçecek bu günler sabır sabır ve bol dua

canım geçmiş olsun,bende 2010 yılında preeklampsi nedeniyle 33 haftalık doğum yapmıştım.bebeklerim 3 hafta küvözde kalmışlardı.seni çok iyi anlıyorum.bebeğinin durumu şu anda nasıl,beslenebiliyor mu,solunumu makeniye mi bağlı?doktorlar ne diyor?

sağol canım sanada geçmiş olsun oğlumun durumu çok şükür diyelim daha iyi.serumla besleniyor 2 kez aralıklarla anne sütünü mideye hortumla 1 cc olmak üzere verdiler 2 veya 3 gün sonunda karın şişliği oluyor ve beslenmeyi kesiyorlar.yine bugün sabah kestiler ama olsun bunada şükür.dr daha iyi diyor ama bilirsin bu tür bebekler bir gün gidiyorsun çok iyi ikinci günü gidiyorsun durumunda gerileme var ne bileyim yaa allah bebişlerimizi akıl sağlığı beden sağlığı yerinde evlerimize getirmeyi nasip etsin

allah hepimizin yardımcısı olsun.şükür allaha daha herhangi bir kritik durum olmadı doğumundan 15 gün sonra makineden çekilip kucağıma verdiler 1 saat kucağımda kaldı şuan sadece burnundan çok düşük oksijen alıyor ve ventületör en alt seviyede.anne sütünü vermeyi deniyorlar ama 2 gün sonunda karın şişliği oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi zaten emme duygusu yok bilirsin midesine hortumla 1 cc olarak veriyorlardı ama bugün yine kesildi çünki karnı biraz şişti

Dilerim Allah en kısa zamanda sağlıkla kucağınıza almanızı nasibetsin.çok şükür bi sıkıntısı yok bebeğinizin,beslenme problemi her erkenci bebekte olan şey.tam cc arttı diye sevinirken hop rezidüsü olur,karnı şişer..bunların hepsi gelir geçer..bende 26 haftalık doğum yaptım.oğlum5 ay kaldı hastanede.şimdi 2 yaşında..herkesin söylediği gibi bu aşamada anne sütü çok önemli.kendinizi strese sokmayın,hepsi geçecek allahın izniyle diye düşünerek sütünüzü biriktirin yavrunuza.

Merhaba, bende 24 Ocak ta 28 haftada su gelmesi ile acil Sezeryana alındım. Oglusm 1300 gr dünyaya gözlerini açtı, 14 gün entube idi birkaç gündür nazal cpap ile burundan hafif oksijen alıyor. Evre 1 beyin kanaması geçirdi kanama yok suan ama hafif ödemi var bakalm takip ediliyor. 5 cc sekiz ogun toplam 40 cc anne sutu veriyorlar. Gecen hafta sindirim problemi yaşadı insallah tekrarlamaz. Bugün ilk defa kucağıma verdiler o kadar minikki korktum resmen. Cok zor bir sinavmis, Allah kimseye yaşatmasın. Şükrediyorum yine de, Allah evlatlarımızı bize bagislasin saglikla ewimiZe getirmeyi nasip etsin.. Amin

Merhaba, bende 24 Ocak ta 28 haftada su gelmesi ile acil Sezeryana alındım. Oglusm 1300 gr dünyaya gözlerini açtı, 14 gün entube idi birkaç gündür nazal cpap ile burundan hafif oksijen alıyor. Evre 1 beyin kanaması geçirdi kanama yok suan ama hafif ödemi var bakalm takip ediliyor. 5 cc sekiz ogun toplam 40 cc anne sutu veriyorlar. Gecen hafta sindirim problemi yaşadı insallah tekrarlamaz. Bugün ilk defa kucağıma verdiler o kadar minikki korktum resmen. Cok zor bir sinavmis, Allah kimseye yaşatmasın. Şükrediyorum yine de, Allah evlatlarımızı bize bagislasin saglikla ewimiZe getirmeyi nasip etsin.. Amin

geçmiş olsun arkadaşım, bende 13 eylül 2010 da 26 haftalık fakat gelişim olarak 24 haftalık 650 gr oğlumu doğurdum, yaklaşık 56 gün makinadan nazal cpap ve küvez içi olmak üzere oksijen aldı, 2. derece beyin kanaması geçirdi, roptan amaliyat oldu, hatta ilk hafta 585 gr kadar düşmüştü, 105 günün sonunda 1650 gr olarak taburcu oldu, şuan doğuma göre yaklaşık 17 aylık, afacan bir çocuk 1 dk bile durmuyor, çok şükür bir problem yok, bol bol dua ve anne sütü, mümkün olduğu kadar ziyaret et bebişi birbirinizr güç verin emi

geçmiş olsun arkadaşım, bende 13 eylül 2010 da 26 haftalık fakat gelişim olarak 24 haftalık 650 gr oğlumu doğurdum, yaklaşık 56 gün makinadan nazal cpap ve küvez içi olmak üzere oksijen aldı, 2. derece beyin kanaması geçirdi, roptan amaliyat oldu, hatta ilk hafta 585 gr kadar düşmüştü, 105 günün sonunda 1650 gr olarak taburcu oldu, şuan doğuma göre yaklaşık 17 aylık, afacan bir çocuk 1 dk bile durmuyor, çok şükür bir problem yok, bol bol dua ve anne sütü, mümkün olduğu kadar ziyaret et bebişi birbirinizr güç verin emi

canım çok sağol sanada geçmiş olsun.merakım beyin kanamasını nekadar sonra geçirdi?şükür allaha bugün 27.gün ama herhangi bir sorun yaşamadı süt alma konusu dışında sütü midesine hortumla veriyorlar ama 2 veya 3 günün sonunda karında şişme oluyor ve tekrar kesiyorlar süt vermeyi.allahım banada yavrumla eve dönmeyi nasip etsin sağ salim....

yok canım şükür allaha henüz öyle birşey yaşamadık.dr bilirsin onlarda haklı bu tür bebekler 1 gün gidiyorsun iyi 2.gün kötü o yüzden onlarda haklı.oğlumun beyin mr çekildi ama herhangi bir kanaması yoktu tek sıkıntımız anne sütünü almıyor 2 günün sonunda karın şişiyor ve sütü hemen kesiyorlar.allahım hapimizin yardımcısı olsun

canım geçmiş olsun beyin kanamsı benim oğlumda geçirdi şant takıldı sıvı birikimi olduğundan başka hiçbir problemi yok kızımda 2 kere roptan lazer oldu şuan 5 aylık oldular ALLAH a şükür herşey yolunda çok zor günler geçirdik geçmiyecek sandım ama geçiyo herşeyin ilacı zaman bol dua rabbim ömür biçtiyse dişli değirmene girse birşey olmaz 30 haftalık doğdu benim ikizler öle çok düşük kilolu değillerdi yani kızım 1260 kg oğlum 1465 kg ama bünyeyle alakalı kanamanın dereceleri öğren herkese geçmiş olsun

2. derece geçirdi canım rabbim senin de bebeklerinin ömrünü sağlıklı uzun kılsın.

evet sabır ve boool dua, elimizden başka birşey de gelmiyor zaten, rabbim bebeklerimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin.

benm bebeğim de 2. derece geçirdi canım, bugün 10. günümüz Allahım yavrularımıza dayanma gücü versin maşallah afacanına , inşallah biz de bebeklerimizi sağlıkla alıp büyütürüz.
yok canım şükür allaha henüz öyle birşey yaşamadık.dr bilirsin onlarda haklı bu tür bebekler 1 gün gidiyorsun iyi 2.gün kötü o yüzden onlarda haklı.oğlumun beyin mr çekildi ama herhangi bir kanaması yoktu tek sıkıntımız anne sütünü almıyor 2 günün sonunda karın şişiyor ve sütü hemen kesiyorlar.allahım hapimizin yardımcısı olsun
bizim beyin kanamamız 2. dereceydi ama çok şükür hemen durdurulmuş, bağırsaklardaki sorunumuz nedeniyle karın şişliği var, ne iyiye gidiyor ne kötüye rabbim yavrularımıza direnme dayanma gücü versin, sağlıkla kavuşalım inşallah ve bizlere de sabır versin inşallah.

kizlar Allah heepimize guc versin :KK43:benim bebegimide 26 haftalikken sezeryanla aldilar suan 11 gundur kuvezde cok korkuyorum ona bisey olacak diye 700 gr 33 cm bizede dua edin ne olur:KK43:

kizlar Allah heepimize guc versin :KK43:benim bebegimide 26 haftalikken sezeryanla aldilar suan 11 gundur kuvezde cok korkuyorum ona bisey olacak diye 700 gr 33 cm bizede dua edin ne olur:KK43:

merhaba türkiyem;
çok geçmiş olsun yasadıklarını buradaki diğer arkadaşlarımız gibi ben de çok iyi anlıyorum. kısa kısa anlatayım..
10 aralık günü preeklempsi nedeniyle daha 29 haftalıkken sezeryanla aldılar bebeğimi.gelişimi 25 hafta ile uyumluydu. 620 gr dünyaya geldi.96. günümüz bugün.. hastaneden eve yasayacak diye gelmedim.şimdi kendime çok kızıyorum neden o düşünceyle doluydum diye.

kimseyle konusamadım kimseyi görmek istemedim telefonlara çıkmadım. için için sürekli ağladım. hala da öyle. ama Allah bizi bugünlere getirdi. inşallah hersey daha güzel olacak hayırlısıyla.ilk zamanlarda hep bu siteden yasanılan durumları okudum. bazılarını çok sevinerek umut ederek bazılarını da gözyaşlarına boğularak..buradan tanıstığım kişiler oldu.onlarla aynı duyguları paylaşmak rahatlattı beni. eşiniz aileniz arkadaşlarınız ne kadar destek olursa olsun yasayan biliyor herseyi. nasrettin hoca demiş ya bana esekten düşen birini getirin diye. olay bu yani.biraz daha umudum artınca toparlanmaya başladım.kafam dağılsın diye kitap okudum. örgü bilmeyen ben oğluma hırka bile ördüm. sırf bişeyle mesgul olayım diye. çünkü düşün düşün düşün insan kafayı yiyor.

ilk günlerde beslenemedi bebeğim. vücudu sütümü kabul etmedi. çok az miktarda vermeye başladılar yavaşca artırdılar.yaklasık 2 ay solunum cihazına bağlı kaldı. birgün gittik çıkarmışlar çok sevindik. bir gün hemşire artık premature bez getirmeyin küçük geliyor dedi. o kadar ağladımki. birçok insan için hiçbişey ifade etmez bu ama 1 numara beze geçmek benim için çok güzel bir duyguydu. bir süre kafasında hug mus ile (fanus) oksijen verdiler. sonra onuda aldılar şimdi küvöz içi oksijen veriliyor. miktarını yavaş yavaş azaltıyorlar.derkennnnnn; gecen hafta hastaneye giderken eşimle yolda konusuyoruz düşünsene gittiğimizde kucağımıza verdiklerini tutabilirmiyiz acaba. Allah inşallah bize o günüde yasatır diye.neyse gittik koridorda bekleyin dedi hemşire biz zannediyoruzki içeride tedavi yaptıkları için bitmesini bekliyorlar o yüzden bekletiliyoruz... sonra birde baktık hemşire kucağında getirdi verdi bana. çok ağladım. o günki bakışları gözümün önünden gitmiyor. hem babasına hem bana öyle bilinçli bakıyordu ki.sanki herseyin farkında. çok sakindi.ondan sonra 3 defa daha kucağımıza aldık.. bu arada su anda 2070 gr oldu.2 saatte bir 28 cc veriyorlar sütünü. hortumla besleniyor. biberona geçmemiz bebeğinize bağlı dediler ne kadar rahat olursa o zaman gececeğiz dedielr. zorlamanın bir anlamı yok dediler.

96 gün çok zor geçti tabi. daha ne kadar kalacak sağlığı nasıl olacak bu bilinmezlikler insanı çok üzüyor yoruyor. ama dua edelim inşallah sağlıklı bir sekilde evimize getiririz bebeklerimizi.Allah yardımcımız olsun..

facebook ta premature anneleri diye bir grup var oraya katılabilirsin göreceksinki bizimle aynı duyguları paylaşan çok kişi var.

sagol canim oyle guzel yazmissin anlatmissinki goz yaslarimi tutamadim ,13 gundur bebegim kuvezde mayisa kadarda orda kalacak nasil gececek bukadar zaman,bilmiyorum.okadar bosluktayimki ne yedigimi ne içtigimi ne uyudugumun farkindayim bende senin gibi kimseyle gorusup konusmak istemiyorum telefonlara bakmiyorum,insanin basina gelmeyince bilmiyormus,Allahim herkese yardim etsin,bebegimi hastanede birakip ciktim ertesi sabah uyandigimda sutum gelmisti heryerim islanmisti,hem sevindim hem uzuldum,yavrum kucagimda degilki besleyim onu off suanda bebegim beslenmekte zorluk cekiyor,hazmedemiyor,bagirsak migde sorunlarimiz var,doktorlar genel durumu iyi diyorlar ama ben hep korku içindeyim,700 gr daha bi bakiyoruz almisbi kac gr seviniyoruz ertesi gun gittigimizde aldigindan fazlasini vermis yikiliyorum.dun gittim parmagimdan oyle sikica tuttuki anne gitme der gibiydi goz goze geldik,:KK43::KK43:Allahim bu nasil bi duygu yarabbim,bebegim gozlerini kapatip uykuya dalinca ciktim ordan,Allahim bebeklerimizi bize bagislasin..

sagol canim oyle guzel yazmissin anlatmissinki goz yaslarimi tutamadim ,13 gundur bebegim kuvezde mayisa kadarda orda kalacak nasil gececek bukadar zaman,bilmiyorum.okadar bosluktayimki ne yedigimi ne içtigimi ne uyudugumun farkindayim bende senin gibi kimseyle gorusup konusmak istemiyorum telefonlara bakmiyorum,insanin basina gelmeyince bilmiyormus,Allahim herkese yardim etsin,bebegimi hastanede birakip ciktim ertesi sabah uyandigimda sutum gelmisti heryerim islanmisti,hem sevindim hem uzuldum,yavrum kucagimda degilki besleyim onu off suanda bebegim beslenmekte zorluk cekiyor,hazmedemiyor,bagirsak migde sorunlarimiz var,doktorlar genel durumu iyi diyorlar ama ben hep korku içindeyim,700 gr daha bi bakiyoruz almisbi kac gr seviniyoruz ertesi gun gittigimizde aldigindan fazlasini vermis yikiliyorum.dun gittim parmagimdan oyle sikica tuttuki anne gitme der gibiydi goz goze geldik,:KK43::KK43:Allahim bu nasil bi duygu yarabbim,bebegim gozlerini kapatip uykuya dalinca ciktim ordan,Allahim bebeklerimizi bize bagislasin..

canım geçecek bu günlerde elbet biraz sancılı olsada benim kızımda 780 gr 26 haftalık doğmuştu 75 gün küvözde kaldı ama o 75 gün bana 75 asır gibi gelmişti hergün 1 saatlik yola gider gelirdim şu an 5 yaşında gayet sağlıklı sen moralini yüksek tutki bebeğinin sana ihtiyacı var bol bol sütünü sağ kendine uğraşacak birşeyler bul sana tavsiyem allahım tüm evletlarımızı ailesine bağışlasın

X