Lutfen dostane tavsiyeler icin bakin

Oh ne iyi valla. Çocuğu yapsınlar boşansınlar ana da baba da keyfine baksın... Allah bilir annesi koşa koşa başka çocuk yapmıştır. Keşke bunun için bir kanun olsa da çocuk anne babasına dava açabilse, keyifleri için ihmal ediliyor diye. Çok yazık çok.

Kayınvalideniz de zor geliyorsa o sorumluluğu almayacak. Evet bu yaşta çocuk bakmak zor, zorunda da değil ama siz hele hiç zorunda değilsiniz. Zaten Allah korusun sizleyken hastalık bişey olsa sorumlu siz olacaksınız, anası babası niye başında değildi demez kimse.

Tek çözüm çocuğu annesi veya babası alacak. Herkes kendi çocuğuna baksın.

Şu ülkede çok beles dusukunu gördüm de ; konu açmaya erinip,baskasinin konusunun altına konu açıp, bundan faydalanmak isteyenini de ilk kez görüyorum.
Parayla olsa tamam derim de ne üyelik ne de konu açmak belirli bir ücrete tabi değil.
Beleş mezar görse girecek insan modelini bile solladı bu durum 🤣
Eğer konu açmayı bilmiyorsan,yeni uyeysen,bu dediklerimi umursama.
Yeni üye 😌

Arkadaşlar öncelikli derdim su; 8 aylık evliyim. Kocamın abisi eşiyle boşandi abisi köye gitti orda yasiyo karisida gitti evlendi başkasıyla. Çocukları var 10 yaşında erkek. Oda kaynanamda kaliyo. Kaynanam nereye gitse çocuk bugün sende kalsın benle üşür, yok bugün sen bak benle ise gelmesin diye diye haftanın neredeyse 4 5 günü çocuk benimle kaliyo. Ve hiç bir hayatım kalmıyor. Ne dışarı çıkabiliyor ne gezmeye gidebiliyorum. Yaşımda 22 yani 10yasindaki çocuğun sorumluluğu zor bana. En son eşime dertlendim surkli ben mi bakicam gerçekten isimi göremiyorum artık vs diye oda haklısın tabikide dedi annesinden, anne sen bakmak zorunda değilsin gelirlerinde bakmak ,orundz değil bakmıyorsun annesine veya babasına yolla çocuğu dedi. Annesine bugün onu kovuyorsunuz yarın beni koyarsınız vs dedi tartıştık uzunca mesele kapandı bide suan 2 aylık hamileyim geçen ayda düşük yapmıştım. 4 ay sonra falan tutturdu kocanla köye gidicez diyor kaynanam. Ben evde kalacam onlar gidicek bahçeye falan uğraşacak.ama kocMda karnın kocaman olcak seni nereye bırakıp gidicem sacmalasin kimse diyor ben bu kaynanamla nasıl anlasayim ne diyim ne yapsam beni anlar lütfen çözüm şunun ya
bide suan 2 aylık hamileyim geçen ayda düşük yapmıştım
Bu nasıl oluyor ya

Geçen ay düşük yaptığınız bebegin ikizimiydi

Yazık acıdım o çocuğa babası neden bakmıyor

Çocuk sorumlulugu almaya alışın hamilesiniz 🙄

Dost kazığı mi desem artık ?

15 yıla yakin bir arkadaşligimiz vardı .yediğimiz.icitigimiz hiç ayrı gitmedi .söylemek için söylemiyorum yeri geldi yol parasina varana kadar hep karsiladim .Evlenince ben benimle bir süre konuştu daha sonra kötü örnek olduğumu söyleyerek benimle arkadaşlığını bitirmiş .Benim bundan haberim yok bir baskasindan duyuyorum .beni her yerden engellemiş ulaşamıyorum da .Ama çok canım acıdı .hani gerçekten kalbim kırıldi yani hissetim ..En son tabiri bu olmuş bir oyuncakla oynarsın sıkılıp çöpe atarsın ya benimki de o hesap demiş .ben onunla yüzleşmek istiyorim .Daha doğrusu ne yapmalıyım ? Bana tavsiye bı fikkir verin 🥺
Bu ne ya konu içinden konu çıkıyor matruşka 🪆 gibi 🙄

Arkadaşlar öncelikli derdim su; 8 aylık evliyim. Kocamın abisi eşiyle boşandi abisi köye gitti orda yasiyo karisida gitti evlendi başkasıyla. Çocukları var 10 yaşında erkek. Oda kaynanamda kaliyo. Kaynanam nereye gitse çocuk bugün sende kalsın benle üşür, yok bugün sen bak benle ise gelmesin diye diye haftanın neredeyse 4 5 günü çocuk benimle kaliyo. Ve hiç bir hayatım kalmıyor. Ne dışarı çıkabiliyor ne gezmeye gidebiliyorum. Yaşımda 22 yani 10yasindaki çocuğun sorumluluğu zor bana. En son eşime dertlendim surkli ben mi bakicam gerçekten isimi göremiyorum artık vs diye oda haklısın tabikide dedi annesinden, anne sen bakmak zorunda değilsin gelirlerinde bakmak ,orundz değil bakmıyorsun annesine veya babasına yolla çocuğu dedi. Annesine bugün onu kovuyorsunuz yarın beni koyarsınız vs dedi tartıştık uzunca mesele kapandı bide suan 2 aylık hamileyim geçen ayda düşük yapmıştım. 4 ay sonra falan tutturdu kocanla köye gidicez diyor kaynanam. Ben evde kalacam onlar gidicek bahçeye falan uğraşacak.ama kocMda karnın kocaman olcak seni nereye bırakıp gidicem sacmalasin kimse diyor ben bu kaynanamla nasıl anlasayim ne diyim ne yapsam beni anlar lütfen çözüm şunun ya
10 yaşinda cocuga bakmak pek zor olmasa gerek...Zaten çocuk yipranmıstir yavrucak.Allah rızasını gözetirseniz nefsinize ağır gelmez Rabbimin katında çok büýük sevap ama sizde haklısınız bakmasanız da bir sey diyemem...

X