Lutfen dostane tavsiyeler icin bakin

E kayınvalideniz çalışıyorsa neyine güvenip ben bakarım deyip almış çocuğu? Belli ki size güvenmiş.
Çocuğa üzüldüm ama sizde böyle mecbur bırakılmamalısinız.
Babası gelsin dursun başında cocugunun,köyde ne yapıyor ki? Yada çocuğunu alabilir yanina okul yok mu köyde?
Bilemedim böyle zor.
Kayınvalidenizle eşiniz açik acık konuşacak,"anne abimi çağır gelsin yada çocuğunu alsın,eşim hamile,düşük yaptı biliyorsun o ilgilenemez bende köye gelemem,bana göre plan program yapma"diyecek. Başka yolu yok ki.

eşinizi alıp köye mi gidecek?
çocuk ne olacak o sırada demediniz mi?
eşiniz halledecek yapacak bişey yok

bide size her bıraktığında bişey uydurun almayın
sonra da konuşun veya eşiniz konuşsun

ana baba bakmıyor babaanne bakmıyor, yeri gelince "el kızı" dedikleri gelin bakacak..
ne olur o yavruya yansıtmayın.. ah çocuğum ne fırtınalar kopuyor şimdi yüreğinde.
elbette bakmak zorunda değilsiniz.
kendi adıma, yeğenlerime canım feda. eşimin yeğenlerini de severim hele biri çocuklarımdan önce doğdu çok sevmiştim onu. ana babası hayatta olmazsa sahip çıkarım elbet ama hayattayken neden ben bakayım?
Ben elimden geldikçe çocuğa çok güzel davranıyorum. Kendimde ana Bi yanda baba Bi yanda büyüdüm ne kadar zor olduğunu çok çok iyi biliyorum ve çocukta beni çok seviyor. Ama emrivaki hoşuma gitmiyor herkes bana güveniyor gibi geliyo bide zaten hamileyim ve zor geçiyor

Ben elimden geldikçe çocuğa çok güzel davranıyorum. Kendimde ana Bi yanda baba Bi yanda büyüdüm ne kadar zor olduğunu çok çok iyi biliyorum ve çocukta beni çok seviyor. Ama emrivaki hoşuma gitmiyor herkes bana güveniyor gibi geliyo bide zaten hamileyim ve zor geçiyor

Şu bağlantıyı tıklayın. Orada turuncu şekilde "konu aç" butonunu tıklayıp kendi konunuzu açın.

Çözüm sende değilmeşinde, çocuk sorununu çözdüğü gibi bunu da çözecektir, ki çözeceğini de söylemiş. Kv ile laf dalaşına girme, muhatabın o değil. İşine gelmeyen bir şey söylediğinde vakti gelince bakarız de ve sorununeşine kibar bir dille anlat. Asla "annen şöyle, annen böyle" deme. "annen şöyle dedi ama sanki aslında böyle, ya da ben çok kırıldım yanlış mı anladım acaba" gibi cümlelerle mağdur diliyle anlat. Suçlayıcı konuşursan zamanla eşin tepki vermeye başlar
Şükürler olsun ki eşim beni çok iyi anlıyor ve annesiyle kendisiyle muhatabı oluyor. Ve eşimin sözü annesinede babasinada çok güzel geçiyor. Yani herkes onu dinliyor normalde. Problem şu ki annesi surekli seni karın mı dolduruyor diyor mevzu benim üstüme kaliyor kendim kiriliyorum

Şükürler olsun ki eşim beni çok iyi anlıyor ve annesiyle kendisiyle muhatabı oluyor. Ve eşimin sözü annesinede babasinada çok güzel geçiyor. Yani herkes onu dinliyor normalde. Problem şu ki annesi surekli seni karın mı dolduruyor diyor mevzu benim üstüme kaliyor kendim kiriliyorum
Kocan belli ki akıllı bir adam, kv ne düşünürse düşünsün, o anasını tanıyor. Ayrıca sen de olanı söylüyorsun doldurma yok. Mazlum modunda kaldığın sürece güç sende. Dırdırcı kadın moduna bağlama sakın, hep kibar ve kırılmış bir dille anlat olanları. Senin muhatabın kocan, izin vermezsen kv dış kapının mandalı olmaktan öteye geçemez. Sen asla mubattap olma. Kocan yokken saldırmaya kalkarsa da ses kaydı al, suçlu çıkma riskin olursa çatır çatır kullanırsın. Ama zorda kalmadan kayıtları çıkarma ortaya

Hayatta bir gun bile kabul etmem ben sahsen. Isin sorumluluk boyutu da var cunku. Hem de rahatima duskunum sahsen, kendi cocuguma zor bakiyorum ne isim olur elin çocuğuyla. Ayrica 8 aylik evlilikte hamilelik icin cok acele etmissiniz. Kayananiz evinizin her isine burnunu sojup kocanizi hala kullanmaya calisirken, yani daha evlendiginizin kimse farkinda degilken gerek var mıydı cidden

Kocan belli ki akıllı bir adam, kv ne düşünürse düşünsün, o anasını tanıyor. Ayrıca sen de olanı söylüyorsun doldurma yok. Mazlum modunda kaldığın sürece güç sende. Dırdırcı kadın moduna bağlama sakın, hep kibar ve kırılmış bir dille anlat olanları. Senin muhatabın kocan, izin vermezsen kv dış kapının mandalı olmaktan öteye geçemez. Sen asla mubattap olma. Kocan yokken saldırmaya kalkarsa da ses kaydı al, suçlu çıkma riskin olursa çatır çatır kullanırsın. Ama zorda kalmadan kayıtları çıkarma ortaya
Kayinvalidem herkese benim için gelinim oglumdan iyi vs diye anlatır. Bana sürekli kızım sen meleksin diyo çünkü hayır demeyi biliyorum bisey istemediğimden hayır diyorum direkt. İlk defa bu mesele çok büyüdü. Eski kafalı olduğu için diğer gelinlere uyguladığını yapmaya çalışıyor. Diğerleri pasif ne derse tamam diyolar anam ne derse o diyolar. Bende aslında çok iyi anlaşıyorum ama bu mevzu çok uzadi

Hayatta bir gun bile kabul etmem ben sahsen. Isin sorumluluk boyutu da var cunku. Hem de rahatima duskunum sahsen, kendi cocuguma zor bakiyorum ne isim olur elin çocuğuyla. Ayrica 8 aylik evlilikte hamilelik icin cok acele etmissiniz. Kayananiz evinizin her isine burnunu sojup kocanizi hala kullanmaya calisirken, yani daha evlendiginizin kimse farkinda degilken gerek var mıydı cidden
Ya eşimle çocukluk arkadaşıyiz 10 yaşlarından beri ve aramız çok çok iyi. Çocuk için evet erken ama hep istiyorduk hayal falan kuruyoduk küçükken. Başkası olsa bende ay çok erken gençsin daha vs derim ama işte dışa konuşan kendi yaşar ya aynen öyle oldum😄

10 yaşındaki çocuğun kendi annesi bakmak zorunda sonra babası sonra anne anne babaanne ve diğerleri. Çocuk bakmak artık bu yaşangelmiş bir çocuk için büyük travma. Babasının sahip çıkabileceği yaşta. Üstelik evde baba figürü olmalı. Bu çocuk üç dört sene içinde ergenlik yaşayacak aile sıcaklığı sevgisi önemli. Eşiniz kendi abisi ile annesi ile konuşsun. Bu konuyu çözsün.çocuğa çok acıdım. Nasıl bir birey olacak çok üzücü

Neden çocuğu getirdiginde bende çıkacagım benimde isim var sen götür yanında en iyisi demiyorsunuz ?

Amin insallahh. Sahip çıkmak yerine kendilerine düşman yetiştiriyorlar işte. Çocuk annelere babayada felaket kinli. Çünkü herkes kötülüyor anasını babasını çocuğun yaninda

Acayip yazik ya. O cocuk yarin öbür gün nasil saglikli bir birey olup iliskiler kursun :KK43: sizde tüm bunlarin arasina düstünüz. Bu duruma esiniz müdahele etmeli. Merhametinizi eksik etmeyin, ama herseye tamam derseniz yarin görevinizmis gibi üstünüze kalir hersey

Yok konu açmayı biliyor baya da konusu var. Ama ben yine de yönlendirdim
Gerçek konu sahibini yönlendirmişsiniz ama 😃

Konuya gelince; konu sahibi arkadaşım eşinizin çözmesi lazım bu sorunu. Herkes kendi ailesi ile ilgili problemleri çözmekle yükümlü. Annesine çocuğun sorumluluğunu alamayacağınızı, ayrıca altı aylık hamile iken sizi bırakıp köye gidemeyeceğini net olarak söylesin.

Gerçek konu sahibini yönlendirmişsiniz ama 😃

Konuya gelince; konu sahibi arkadaşım eşinizin çözmesi lazım bu sorunu. Herkes kendi ailesi ile ilgili problemleri çözmekle yükümlü. Annesine çocuğun sorumluluğunu alamayacağınızı, ayrıca altı aylık hamile iken sizi bırakıp köye gidemeyeceğini net olarak söylesin.
Doğru yapayım derken :KK70: Kafam bi milyon :KK70:

Çocuğun size bırakılması yaşınızdan bağımsız uygun değil ama madem yaşınız sorumluluğa hazır değil bu yaşta evlenip hemen çocuk yapmak neden? Hiç tanımadan mı evlendiniz? Eşinizin aile düzenini bilmiyor muydunuz?

X