Lutfen lutfen bana yardim edin iyi degilim arkadaslar dayanamiyorum

Gecmisinde de hep uzun iliskileri olmus 8 sene , 2 sene ama hic bir iliskisi evlilige gitmiyor
Keske daha once uyansaydim sadece kendime kizabilirim
Uzun ilişkileri olması onu iyi bir sevgili yapmaz. İşte bazı kızlarımız bu dağ ayılarına gereksiz değer veriyor.

Vicdan azabı da çekme, ders al sadece. Allah'tan evlenmemişsiniz. Evlendiğin zaman büyük ihtimalle bir veya birden çok çocuk yapacaktın ve bu dağ ayısı seni sürekli aldatacaktı. Çünkü ben şu koşulda sende boşanabilecek de potansiyel görmüyorum.

Senin yerinde olsam sağlam bir terapi alırım her şeyden önce.

Gazetede haberlerde okuyoruz ya, adamlar kurbanlarını yıllarca evin bir odasına bodrumuna hapsedip, sapıklıklar yapıyor, tecavüz edip öldürüyor sonra da yenisini buluyorlar. Biz de okuyoruz, şehrin ortasında bu kadar insanın yaşadığı yerde nasıl mümkün oluyor, nasıl kimse görmüyor duymuyor diyoruz. Çok basit, çünkü bazılarının kendilerine aşırı bağlı aşırı aşık eşleri sevgilileri yardım ediyorlar, gizliyorlar. Adamı kaybetmemek için çocuk yetişkin farketmiyor birini bulmasına yardım ediyorlar. O kadar saplantılı bir sevgiyle bağlı oluyorlar ki adam ne söylese ne istese şevkle yapıyorlar. Kendi çocuklarını ailelerini bile istese tuzak kurup getiriyorlar adamın yanına.

Bunu saplantılı sevginizin ne boyutta olduğunu görün diye yazdım. Manipüle edile edile gideceğiniz yer burası oluyor. Babasına küfredilen insan, küfredeni affettim dedikten sonra karanlığa doğru bir level daha atlamış oluyor.
Bir durun da kendinize sorun, benim bir sınırım var mı, bir insan hangi noktaya kadar bana istediğini yaptırabilir diye düşünün. Varsa cevabınız ve paylaşırsanız bilmek isterim.

Bak şuraya yazıyorum bu çocuk sana geri dönecek sakın kabul etme sakın
Bekarken tolere edilen şeyler evlendikten sonra tolere edilmiyor ne hikmetse bunu unutma
Kendini suçlamayı da bırak
Sen kendin gibi güzel insanları hak ediyorsun
Ömür boyu üzülmektense şimdi biraz üzül sonrası güzel olacak inşallah
O kadar cok istiyorum ki geri dönmesini ama sadece ona diyemediklerimi demek icin , kendime yaptigim saygisizligi biraz da olsun geri kazanmak icin
Babama yaptigi saygisizligi yuzune bi kez daha vurmak icin

Cok teşekkür ederim yorumun icin, bana cok iyi geldi

Ben ne okudum.Bes senedir nasıl bunlara tahammül ettin.Nasil babana küfür eder.Tanimadan küfür eden tanıdıktan sonra neler neler yapar.
Arkadaşları kadar değerin yok.Hani hicmi kırılma gücenme nefret olmadı.
Hadi sevdin diyelim hiçmi zamanla nefret etme gibi bir durum olmadı.
Inan ki her kirildigimda gitmek istedim ama her seferinde sen yanlis anladin sen cocukca davraniyosun diye tekrar beni geri döndürmeye calisiyordu

Adam resmen oyanmis sizinle. Babanıza küfreden adam, sizi takmayan ve ciddi düşünmediğini açıkça gösteren adam siz dayanamayıp yeter artık böyle olacaksa bitsin deyince gururu mu incinmiş? Bak sana ilişki tecrübesi çok olan bir ablan olarak söylüyorum bununla gururu incinmez insanın hatta bi durup ben naptim hakettim galiba der. Ama yaptıklarıyla sizin gururunuz incinir. Adam sizinle başladı bastan güzel gidiyordu bakti saf iyi niyetli kız dursun kenarda kimseyi bulamazsam takılacak yazisacak biri olur dedi. Bazı insanlar yalnız kalamaz çünkü. Siz ciddiye bindirmeye çalıştıkça bakti artık baya zaman oldu iliski, müsait değil falan oyalamaya başladı çünkü kaç sene olmuş baslayali.. İlk zamanla belki evlilik oyununa katılıyodu çünkü daha yeniydi tamam evlenelim dese sureciniz yeni daha. O zaman seneye iki sene sonraya der falan sallayabilirdi ama şimdi onu da diyemez. Zaman kazanmaya çalıştı siz tekrar susunca hrrsey yolunda gitmeye başladı onun için. Bu arada tekrar direnince siz , bu kez sinirlendi ne güzel bu safla takılıyorum evlenecek birini bulunca ayrılacaktım zaten bundan, ne diye gene aile tanışma diyor ki. Çünkü seninle evlenirim demek başka aile tanışma adım atma başka. İhtiyacın olursa para veririm demekle arkadaşına hadi bankaya gidelim o zaman diyen arkadaşa hadi gidelim demek aynı değil. İkincide icraat var çünkü. Bu adam da siz tekrar usteleyince sinirlendi ondan . Ama zamanın azaldığını biliyor tabi. Siz tekrar bu konuda rest çekince de tamam dedi artık bundan sonrası evlilik tanışma isteyecek barışınca , yolun sonu geldi dedi ondan gurur falan bahane buldu. Ha bu salağa rezil mi oldunuz bence olmadınız. Tahminim aptalın şerefsizin önde gideni özür dileyerek diyorum. Böyle adama rezil falan olunmaz. Siz gayet güzel davranmissiniz. En son gururlu olup iletisim kurmayın. Daha düzgün biri çıkınca karsiniza bu aptalla napmisim diyeceksiniz. O adam ise bu karakterde iken düzgün bir kadın bulamaz zaten. Saf birini bulup evlenirse de onun hayatını cehenneme çevirir kadın da en son yeter deyip boşar. Adamın sonu her türlü yalnızlık. Siz size aşık kocanızla çocuk severken bu herif ya evde karısıyla kavga edip sinir krizleri geçirecek ya da aptal sapsal arkadaşları ile serserilik peşinde ömür tüketip yalnız ölecek. 50 yaşından sonrası adam için korkunç bir son bekliyor bence
Ablacim, kendime diyemediklerimi, icimden gecen süpheleri o kadar iyi anlatin ki…
Ilk sene daha yeni diye evlelige yanasmadi,
Ikinci sene ben 2 ay habersiz birakti o yuzden evlilik konusu askida kaldi
Üçüncü sene gine bir oyalama , son sene de ailevi sorunlar ve sonunda bu bahane…
Aslinda bu insan bastan beri beni oyaladi benimle oynadi ama saf olan bendim, sadece kendime kizabilirim
Ben onun icin kenarda bekleyen geri zekali bir insandim

Kesinlikle sağlıklı düşünemiyorsunuz.Gerçekten bunları yaşayıp,adamın davranışlarını normal bulup kendinizi mi suçluyorsunuz?
Inan ki beni son konusmasinda beni oyle bi duruma koydu ki onun yaptigi hersey bisey degil ama benim o gonderdigim mesaj en buyuk saygisizlik ..

X