Lütfen yardim edin cildircam

Korunmakla ilgili engin bilgilerinizi keşke kullansaymışsınız.
Önce karar verilip, hazir olup, sonra hamile kalınıyor ise, siz de mi öyle yapsaydınız acaba?

Kürtaja karşı değilim, kişisel karar olarak bakiyorum, ama korunmakla ilgili ahkam kesip, bunu yazmaniz garip :)

Ee en azından korunmadım pıhtı atıyor demedim ? Korundum hamile kaldım demekle korunmadım pıhtı atıyor lafını siz çözebildiniz mi? Komik yani şu yorumu yapmanız. 😂😂 Aldırıp aldırmamak da benim kararım zaten kimseyi ilgilendirmiyor. Size 3 çocukla hayatta başarılar. :KK66:

Valla yazdıklarını hep okudum. Böbrek rahatsızlığı zor Bi rahatsızlık bide hamilrlelik sürecinde cidden Allah yardımcınız olsun. Kızlar kadın normal Bi hamilelik süreci geçirmiyor gayet sakin Bi soru sorup içini dökmüş anlamaya çalışalım bence yorumlarken. Valla canım şuan hormonlarının ve içinde bulunduğun ağrıların eşliğinde herşey sana kötü geliyor. Ama anlattığım kadarıyla Kv de kendine göre yardım etmek için çırpınıyor en azından kendi çapında. Ona o kadar sinirlenme. Bu süreç gelip geçecek sen elinden geldiğince kırıp dökmemeye çalış

Ee en azından korunmadım pıhtı atıyor demedim ? Korundum hamile kaldım demekle korunmadım pıhtı atıyor lafını siz çözebildiniz mi? Komik yani şu yorumu yapmanız. 😂😂 Aldırıp aldırmamak da benim kararım zaten kimseyi ilgilendirmiyor. Size 3 çocukla hayatta başarılar. :KK66:

Yok sizinki kadar komik bulmadım ben yorumumu :)
Korunmakla ilgili ders vermeye çalışan birinin, kürtajın bir korunma yöntemi olmadığını da bildigini düşündüm sadece. O kadar biliyorduysaniz siz korunsaymışsınız madem.

3 çocuğum da, ben de gayet iyiyiz,
Kinayeli de olsa iyi dileğiniz için teşekkür ederim.

Hamilelik başlı başına insanı bedenen ve ruhen değiştiren, bazen hormonlar sebebiyle daha hassas olmasına neden olan bir süreç.Sizin bir de ekstra bir sağlık durumunuz olduğu için anladığım kadarıyla hem adapte olmakta çok zorlanmış ve belirsizlik, riskler sebebiyle biraz da yipranmissinz.Ama ben kv nin de bilerek kotu niyetli davrandığını dusunmuyorum.Biraz daha olumlu bakmaya çalışın bnce.Mesela hastane çıkışı eve cagirmasinda belki eve gidip yemekle uğraşmayın diye dir kendi evinizde daha rahat edeceginizi dusunememistir.Temizlik konusunda da eger ihtiyaciniz varsa açık açık söyleyip yardım isteyebilirsiniz onun düşünmesini beklemeyin ki zaten buradaki çoğu kişinin dediği gibi yapmak zorunda da değil.Bence karşılıklı olarak duygularınızı biraz daha açık ifade ederseniz sorun yasamazsınız.kv nize de haksizlik yapmamis olursunuz.daha çok basindasiniz evliliğin şimdiden böyle küçük seylere takılıp kinlenmek s inirlenmek hem kv nize sevgi saygınizi azaltır hem de ilerde eşinizle de aranizin bozulmasına yol acar.Biraz daha sakin düşünüp ılımlı olmanizi tavsiye ederim.umarım bebeginizi de sağ salim kucağınıza alırsınız Allah sifa versin..

Kayinvalide neden ev temizlemek zorunda ben o kisimda takildim. Aslinda bir suru yerde takildim. Biri bana anlatabilir mi?
Kadin elinden geleni yapmis. Ben kadini kotu niyetli gormedim. Konu sahibi hasta iken gelmis, yemegini yapmis. Supuruyum mu diye sormus yok denmis. Ev supurmedi diye dert neden yanilir? Sonra hangimizin kayinvalidesi evimizi supuruyor? Supururse Alkah razi olsun da supurmese de boyle birsey beklenilmez, yapamiyorsan kadin tutabilirsin. Kayinvalideye hizmetci gozuyke bakilmis uzuldum ben.
Hastaneden cikildigi gun kadin yemek yapmis, eve yemege cagirmis. Yani ne yapacakti ki tencereleri alip dolmusa binip gemegi konu sahibine mi tasiyacakti?
Kadin elinden geleni yapiyor, evime kuruldu fazla samimi olmaya basladi o yuzden gelmesin oluyor.
Gelse bir bahane, gelmese bir bahane. Gelse evime kuruldu oluyor, gelmese yardim etmedi oluyor.
Net olarak kayinvalideden ne istendigini anlayan bizi bir aydinlatabilir mi?
Kayinvalide neden ev supurmek zorunda? Konu sahibi yapamiyorsa haftada bir eve yardimci alsin.
Iki haftada bir ugramak da cok degil ki.

"Hastaneden çıktığımız gün eşimi arayıp bize gelin dedi...şaka gibi ya bize gelip bi yemek yapıp işimi yapmak yerine bize gelin dedi"

Şu kısmı birdaha okuyun, bana çok garip geldi. Kadın neden sizin işinizi yapsin. Eliniz ayağınız tutmuyor mu? Neden böyle bir beklenti icine girdiğinizi anlayamadım.
Onun dışında canınız istediğinizde gidiyormuşsunuz zaten. Kafaniza takacağınız bir durum yok bence.
hep kayinvslidelere on yargılıyım ama burasi beni bile şaşırttı. Kadın para ile tutulmuş Uşak muamelesi görmüş. ne güzel evine yemeğe davet etmiş işte.

Abartmışsınız, anlattığınız şeylerin hamilelikle bir ilgisi yok.
15 dk mesafede oturan insanın evine on beş günde bir gidilmez, çağırıp durması çok normal çünkü gitmiyorsunuz!
Bir anne yıl başında çocuklarıyla birlikte olmak da ister bu da son derece normal. Başka planınız varsa söylersiniz, gitmek istemiyorsanız da gitmezsiniz ama bunun için bilenmeye gerek yok.

Kızlar bu hamilelikten dolayı mı böyleyim yoksa bende mi sorun var Allah aşkına yardimci olun.Ya da benim kayınvalidem mi gıcik.
Beş aylık hamileyim kızlar ama çok zor bir hamilelik yaşıyorum.Geçen ay hastanede kaldım.İki böbreğimde de 2.evrede böbrek büyümesi var.Normalde hamilelerde oluyormus ama benim çok erken olduğu için ve ikisinde birden olduğu için böbreklerimi kaybetme riskim bile var.Doktor ameliyat dedi ama bu seferde bebeğimi kaybetme riski olduğunu için kabul etmedim.Düzenli bir şekilde hastaneye gidip böbreklerimin büyümesinı takip altına alıp kontrol ediyorlar.
Gelelim konuma arkadaşlar benim kayınvalidem dışardan bakılınca o kadat masum eli yüzü dualı bir kadın ki.Ben de öyle görüyordum.Ya da gerçekten öyle ama ben olayları hamilelikten dolayı yanlış algiliyorum bilmiyorum.Karmakarisigim)
Kizkar yakın mesafede oturuyoruz araba ile on beş dk.7 aylık evliliğimde iki kez bende kaldı birinde üç gün.Diğerinde on gün. (Hastalamdigimda bana bakmaya gelmişti )İlk gelmesinde son derece mülayim oturaklı olan kadın ikinci kalmasında kendi evi gibi davranmaya başladı.Evin düzenine müdahale ettı. Bana bakti ya güya bi degisti.Ama.birgün eline tozbezini almadi.Sadece yemek yapti.Sırayı supureyim mi diye sordu sorana kadar eline supurge alip bi yeri supurmedi.Siz burdan taşınınca altli üstlü olalım gündüz sizde oluruz aksam eve gideriz gibi laflar etti.Oğlunun yanında farklı konuşmaya başladı.o kadar ilgilenmeme rağmen oglum ben artık gidim gelin rahat etsin gelinler kayınvalide sevmez istemez vb şeyler dedi.Ve ondan soğumaya başladım.
Neyse bu evine gitti aradan zaman geçti.Ben hamile olduğumu öğrendim.
Hastaneden çıktığımız gün eşimi arayıp bize gelin dedi...şaka gibi ya bize gelip bi yemek yapıp işimi yapmak yerine bize gelin dedi.o gün gitmedik tabi.Suan 2 haftada bir gidiurouz ki gerçekten artık o bile zorluyor beni çok yoruluyorum.Sürekli evdeyim eşimin yardımı ile sadece ev işi yemek kendi kendime yetiyorum. Ama kadın hala laf çarpıyor yüzünüzü gören cennetlik her hafta gelin gelebilirseniz hatta ayda 2 gün gelin.diyor.Artik dayanamayip eşimin yaninda annemin hamileligimden haberi yok dedim sesini çıkarmadı kayınvalidem.Benim annem yok küçük yaştaydim öldüğünde.babamın yanına bile 3 aydır gidemiyorum.Ama bu kadının benı tekne kazintisi gibi gormesi beni deli ediyor.Sanki bi tek eşimin ailesi var her hafta oraya gidelim bı tek onlar var.Geçen gün eşimi aradı yine yılbaşında.İlla gelin.Eşim artık zor oluyor arabamız yok gelemeyiz dedi .Hala ısrar ediyor aman ne olacak gelin diyor.Kendi kızı değilim tabı kızı azıcık yorulsa kiyamiyor.
Bugün de eşim diyor ki annem doğuma 1.5 ay kala gelir yanuna yalnız kalma evde .Gerek yok dedim.Olmaz yalnız durma erken doğum filan olursa diyor.Annesi gelince de evimin işini ben yapiyorum sadece yemek yapıyor.Ama benm içim önemli olan ev işi.Ben evimin işini yaptıktan sonra yemeğimı de yaparım zaten.Aşırı ısrarcı bir kadın bu da beni deli ediyor.Eşim istediği zaman gitsin sözüm yok ama ikide bir gelin gelin demesi normal mi arkadaşlar.Ben hamileyim ve rahatsuzim onların gelip arada yoklaması gerekmez mi?Eşim de beni hiçbir zaman zorlamaz normalde de hep 2 haftada bir gideriz ama artık onu da yapmicam resmen.
Arkadaşlar kalbin fesat kotusun vb de demeyin lütfen.Psikolojim alt üst.En küçük şeyleri bile takıyorum.Hamilelik sebebi ile isimden ayrıldım.3 aylık evliliyken 1.5 aylık hamile olduğumu öğrendim.Kanımda pıhtı atma sorunu olduğu için korunamadim.Anne olmaya hazır degildim ama suan bebeğimi o kadat çok istiyorum ki.Ama aşırı strese girerek onu üzüyorum...Lütfen bişeyler soyleyin hamilelikte bu düşünce halleri bu
psikoloji normal mi? Yoksa benim sorunlu bir kayınvalidem mi var?Beni yoklamaya gelmiyor ama.kalmak içim can atıyor sanki.Bunu yazmayı Unuttum hatta birgün görumcem diyor ki anneme dedjm sen bir süre abimgilde kal (dediği zaman da kayınvalidem bizden kendi evine gideli 1 hafta filan olmuştu.Kendisi bekar ve yalnız takılmayı seviyor )Neyse görumcem kayınvalideme demiş ki sen bir süre daha abimgilde kal.Kayınvalidem de kalmaya kalırım ama onların banyoşu çok küçük banyo yapmak zor oluyor.Görümcem de ben seni her hafta banyo için eve getiririm demiş.Bu Nasıl bir mantık Allah aşkına arkadaşlar daha 6 7 aylık bir evliliğim var tamam bana baktı on gün hastalığimda ki o da bakmak değil her işimi ben yaptım )bana baktı diye her istediğinde yatılı kalması mi gerekiyor.
Saçma sapan yazmış olabilirim.Ama bu psikoloji ve sinirle ne kadar olduysa lütfen benı arkadaşınız kardeşiniz kabuk edin ve bana bisye ler deyin...
Klasik kaynana çok takmayın yüz vermeyin fazla kurallarınızı çiğnetmeyin

Kadın gelsin temizlik yapsın, yemek yapsın ama kalmasın. Oldu? Başka?
Hizmetçi tutun prenses hanım. Hem hastalandığınızda sizede bakar evede. Kayinvaldelerin öyle bir görevi yok.

Kızlar bu hamilelikten dolayı mı böyleyim yoksa bende mi sorun var Allah aşkına yardimci olun.Ya da benim kayınvalidem mi gıcik.
Beş aylık hamileyim kızlar ama çok zor bir hamilelik yaşıyorum.Geçen ay hastanede kaldım.İki böbreğimde de 2.evrede böbrek büyümesi var.Normalde hamilelerde oluyormus ama benim çok erken olduğu için ve ikisinde birden olduğu için böbreklerimi kaybetme riskim bile var.Doktor ameliyat dedi ama bu seferde bebeğimi kaybetme riski olduğunu için kabul etmedim.Düzenli bir şekilde hastaneye gidip böbreklerimin büyümesinı takip altına alıp kontrol ediyorlar.
Gelelim konuma arkadaşlar benim kayınvalidem dışardan bakılınca o kadat masum eli yüzü dualı bir kadın ki.Ben de öyle görüyordum.Ya da gerçekten öyle ama ben olayları hamilelikten dolayı yanlış algiliyorum bilmiyorum.Karmakarisigim)
Kizkar yakın mesafede oturuyoruz araba ile on beş dk.7 aylık evliliğimde iki kez bende kaldı birinde üç gün.Diğerinde on gün. (Hastalamdigimda bana bakmaya gelmişti )İlk gelmesinde son derece mülayim oturaklı olan kadın ikinci kalmasında kendi evi gibi davranmaya başladı.Evin düzenine müdahale ettı. Bana bakti ya güya bi degisti.Ama.birgün eline tozbezini almadi.Sadece yemek yapti.Sırayı supureyim mi diye sordu sorana kadar eline supurge alip bi yeri supurmedi.Siz burdan taşınınca altli üstlü olalım gündüz sizde oluruz aksam eve gideriz gibi laflar etti.Oğlunun yanında farklı konuşmaya başladı.o kadar ilgilenmeme rağmen oglum ben artık gidim gelin rahat etsin gelinler kayınvalide sevmez istemez vb şeyler dedi.Ve ondan soğumaya başladım.
Neyse bu evine gitti aradan zaman geçti.Ben hamile olduğumu öğrendim.
Hastaneden çıktığımız gün eşimi arayıp bize gelin dedi...şaka gibi ya bize gelip bi yemek yapıp işimi yapmak yerine bize gelin dedi.o gün gitmedik tabi.Suan 2 haftada bir gidiurouz ki gerçekten artık o bile zorluyor beni çok yoruluyorum.Sürekli evdeyim eşimin yardımı ile sadece ev işi yemek kendi kendime yetiyorum. Ama kadın hala laf çarpıyor yüzünüzü gören cennetlik her hafta gelin gelebilirseniz hatta ayda 2 gün gelin.diyor.Artik dayanamayip eşimin yaninda annemin hamileligimden haberi yok dedim sesini çıkarmadı kayınvalidem.Benim annem yok küçük yaştaydim öldüğünde.babamın yanına bile 3 aydır gidemiyorum.Ama bu kadının benı tekne kazintisi gibi gormesi beni deli ediyor.Sanki bi tek eşimin ailesi var her hafta oraya gidelim bı tek onlar var.Geçen gün eşimi aradı yine yılbaşında.İlla gelin.Eşim artık zor oluyor arabamız yok gelemeyiz dedi .Hala ısrar ediyor aman ne olacak gelin diyor.Kendi kızı değilim tabı kızı azıcık yorulsa kiyamiyor.
Bugün de eşim diyor ki annem doğuma 1.5 ay kala gelir yanuna yalnız kalma evde .Gerek yok dedim.Olmaz yalnız durma erken doğum filan olursa diyor.Annesi gelince de evimin işini ben yapiyorum sadece yemek yapıyor.Ama benm içim önemli olan ev işi.Ben evimin işini yaptıktan sonra yemeğimı de yaparım zaten.Aşırı ısrarcı bir kadın bu da beni deli ediyor.Eşim istediği zaman gitsin sözüm yok ama ikide bir gelin gelin demesi normal mi arkadaşlar.Ben hamileyim ve rahatsuzim onların gelip arada yoklaması gerekmez mi?Eşim de beni hiçbir zaman zorlamaz normalde de hep 2 haftada bir gideriz ama artık onu da yapmicam resmen.
Arkadaşlar kalbin fesat kotusun vb de demeyin lütfen.Psikolojim alt üst.En küçük şeyleri bile takıyorum.Hamilelik sebebi ile isimden ayrıldım.3 aylık evliliyken 1.5 aylık hamile olduğumu öğrendim.Kanımda pıhtı atma sorunu olduğu için korunamadim.Anne olmaya hazır degildim ama suan bebeğimi o kadat çok istiyorum ki.Ama aşırı strese girerek onu üzüyorum...Lütfen bişeyler soyleyin hamilelikte bu düşünce halleri bu
psikoloji normal mi? Yoksa benim sorunlu bir kayınvalidem mi var?Beni yoklamaya gelmiyor ama.kalmak içim can atıyor sanki.Bunu yazmayı Unuttum hatta birgün görumcem diyor ki anneme dedjm sen bir süre abimgilde kal (dediği zaman da kayınvalidem bizden kendi evine gideli 1 hafta filan olmuştu.Kendisi bekar ve yalnız takılmayı seviyor )Neyse görumcem kayınvalideme demiş ki sen bir süre daha abimgilde kal.Kayınvalidem de kalmaya kalırım ama onların banyoşu çok küçük banyo yapmak zor oluyor.Görümcem de ben seni her hafta banyo için eve getiririm demiş.Bu Nasıl bir mantık Allah aşkına arkadaşlar daha 6 7 aylık bir evliliğim var tamam bana baktı on gün hastalığimda ki o da bakmak değil her işimi ben yaptım )bana baktı diye her istediğinde yatılı kalması mi gerekiyor.
Saçma sapan yazmış olabilirim.Ama bu psikoloji ve sinirle ne kadar olduysa lütfen benı arkadaşınız kardeşiniz kabuk edin ve bana bisye ler deyin...
Sen nasıl birisin kayinvaliden nasi biri bilmemem ama tek bisi söylerim yatılıya alıştırma ben cekiyorum en güzel şey mesafe

X