Lütfen yardım edin çok yoruldum

Eşimle yazın severek evlendik düğünümüzü çok kısa süre içinde yaptık eşim kredisiz borçsuz ev alabilirdi ama kısa sürede düğün yaptık gönlümüzce kafamız karışıkken seçemeyiz diyerek kiralık ev baktık bulamadık kayınvalidemin oturduğu apartmanda kiralık ev vardı oraya yerleştik kışı geçirinceye kadar burada duracağız sonra başka bir yerden ev alacaktık ben hep eşimin ailesine güler yüz gösterdim ne yemek yaparsam onlara en güzellerini yolladım ama bir türlü kayınvalideme yaranamadım burun kıvırıyo her yaptığıma herşeyin en iyisini bn yaparım havasında kendisi okumamış cahil ama herşeyi bilmiş tavırları var karşısındakini dinlemez bile eski kafadır aynı apartmandayız diye birlik olalım istiyo sabah erkenden kalkayım eşim işe giderken onda kahvaltı edelim ve bütün gün onun evinde durup akşam yemeğini orda yiyelim istiyor çamaşırlarımı onun evinde yıkayıp asayım o ne pişirirse onu yiyelim bn birşey pişirmeyeyim birşey alırken onun beğendiğini alayım evimin düzeni onun istediği gibi olsun istiyor benim kültürümde yörelerimde herkesin evi barkı ayrıdır gelin neyi istiyorsa beğeniyorsa kayınvalide yeterki mutlu olsun diye boyun eğer bn gelin geldiğimden beri bıktım usandım bu kadından bu kızın evinde işi vardır diye düşünmüyo kocasıyla başbaşa yemek istiyordur diye düşünmüyo ve bnsabah erkenden uyanamıyorum öğlen uyanıyorum zaten çocuk olunca uyuyamayacağım evliliğimin tadını çıkarmak istiyorum bn uyurken arıyordu telefonda sen gelmiyomusun yukarı diye işim var dediğimde işinde bitmiyor senin diyerek kızıp eşime bni şikayet ediyordu pazara birlikte çıkarız kayın babam 200-300tl verir pazarlık için birlikte çıkıyoruz diye bana istediğim kilodan az alıyo çürük en ucuzunu alıyo kendisine bol keseden bissürü alıyor ben eşime açıkcası dırdır etmeye başlamıştım artık rahatsız olduğumdan o da eşime bni şikayet ediyormuş evine gitmiyorum diye eşim ne dersiniz varsa yüzleşin dedi konuştuk bağırdı çağırdı yalancı bu kız iftiracı oğlumla aramı açmak amacı diyerek yerlere yatıp ayılıp bayıldı hastaneye kaldırıldı eve geldiğinde yinede bn elini öptüm özğr diledim eşim istediği için eşim istediği için hep boyun eğdim evine gittim sürekli evindeki sebze meyveler çürüyo yiyemiyorduk gün geçtikce haftda 4gün 3 gün gitmeye başladım azalttım çünkü gittiğimde sürekli canım sıkılıyo ev işimi ypamıyorum bn geldiğimde hep ufff ahh uhhh diye sıkıldığını belli ediyordu karanlık odada otutturuyo tv yi açtırmıyo açsak kendi izlediği saçma şeyler yinede eşime birşey demedim yengemde evime yakın oturuyo ona uğramıştım bi gün çay içmeye sonrasında evime uğramadan kayınvalidem ne ypıyor diye uğradım eltimde oradaymış çocuğu uyutmuştu bizde mutfağa geçmiştik kaynanam börek açacaktı tardım edilcek birşey varmı dedim cevap vermedi yardım edilecek birşey varmı dedim bir daha sessiz ol yeter çocuk uyuyo dedi yinede çekip gitmedim durdum sesimi çıkarmadım 1saat sonra evime döndüm ağladım eşime akşam güler yüzle kapı açtım çünkü söylesem sinirlencek işi stresli kafası yorgun günler böyle derken geçti kuzenimin düğünü vardı ailemde kalıcaktık 1gece ailemle aramızda 2saat yol var bn hazırlandım yola çıkmak için eşimi bekliyordum beklerken kayınanama çıkayım dedim çıktım kadın yine surat beş karış gereksiz yere kalmaya ne gerek var tam olarak neyin oluyor bu düğünü olan senin diyip durdu bn güzellikle cevap verdim sonra evime dönecektim ailene söyle yakın zamanda gelsinler onlarla konuşacaklarım var dedi ne konuşacaktın dedim konuşcaklarım var işte dedi tamam diyip gittim sonra eşim geldi kapımızın önüne geldi ailesi gelsin konuşacağım var dedi eşim ne konuşacaksın ne istiyorsun bizden dedi bu kız benim kuyumu kazıyo babandan boşancak duruma geldim bu kız yüzünden ailesiyle konuşcam dedi eşimde BU KIZ NE YAPMIŞ aranızı bozacak birşeymi yaptı dedi hayır bu kızın varlığı yeter baban hep onu savunuyo ya siz boşanacaksınız yada biz dedi kocam bağırdı çağırdı ne derdiniz birbirinizle yeter ne konuşcaksak içerde konuşalım dedi kaynanam içeri girmedi yerlere yattı bağıra bağıra bu kız şeytan tuzaklar kuruyo bana dedi kocam ne yapmış bu kız diyo cevapta veremiyo ben ne yaptım sana anne saygıda kusur ettimmi hiç dedim dinlemedi bile kafasını salladı neyse ben yinede saygıda kusur etmedim kimseye birşey demedim sonraki günlerse ben evine her gittiğimde yada yanındayken telefondan arıyor yakınlarını benim dedikodumu ediyor başım hep onun yüzünden ağrıyor Allah gün yüzü göstermesin vs... konuşup durdu artık dayanamadım sessizce evime gittim evimde ağladım eşime söyledim eşim boşver gitcez zaten dedi iyide kış bitti sayılır ne zaman gideceğiz eşim önceden uzakta ev istiyordu şimdiyse kaynanama yakınlarda ev bakıyor ve geç zamana alıyor maddi durum olmasına rağmen eski evler bakıyor kaynanam eltim sıfır lüks dairelerde oturuyor hepsinede eşim aldı niye böyle bilmiyorum her neyse ne olursa olsun kurtulmak istiyorum buradan ama eşim daha eşimin taşınmaya niyeti yok annesinden bahsetsem dayanamıyorum gitmek istiyorum desem kızıyor bağırıyor eşim nasıl hep benim tarafımda olur taşınmaya hızlı karar verebilir çok yoruldum bilmediğim tanımadığım bi şehirde çok yalnız kimsesiz ve çaresizim
O değil de sizin yöreler neresi? Kayınvalideler gelinleri memnun etmek için her şeye boyun eğiyormuş ya o bakımdan 🤭

Kadın surat asıp kötü davrandıkça dibinde bitiyorsunuz, sonra da eve gidip ağlıyorsunuz. Niye yaranmaya çalışıyorsunuz ki?

Eşiniz sizi savunuyormuş gibi anlatmışsınız ama öyle olduğunu hiç sanmıyorum.
Adam eve para bile bırakmıyor belli ki. Pazar parasını kayınpederden alırsanız domatesi kayınvalide seçer tabii. Suç eşinizde.
Eşinizin başka eve çıkacağını da hiç sanmıyorum. Gidesi olsa, daha evlenmeden başka ev tutardı.

Kadın surat asıp kötü davrandıkça dibinde bitiyorsunuz, sonra da eve gidip ağlıyorsunuz. Niye yaranmaya çalışıyorsunuz ki?

Eşiniz sizi savunuyormuş gibi anlatmışsınız ama öyle olduğunu hiç sanmıyorum.
Adam eve para bile bırakmıyor belli ki. Pazar parasını kayınpederden alırsanız domatesi kayınvalide seçer tabii. Suç eşinizde.
Eşinizin başka eve çıkacağını da hiç sanmıyorum. Gidesi olsa, daha evlenmeden başka ev tutardı.
Eşimin 2tane kendi üstün fabrikadı var aile şirketi para bir eşim haftalık 200tl veriyor evin market vs..ihtiyacını kendi alıyor pazara para verilmesinin sebebi birlikte gidioruz diye

Eşimin 2tane kendi üstün fabrikadı var aile şirketi para bir eşim haftalık 200tl veriyor evin market vs..ihtiyacını kendi alıyor pazara para verilmesinin sebebi birlikte gidioruz diye
daha anlaşılır yazabilirsin. Eşin o kadar varlıklı biri ise eve para bırakır o para her zaman evde durur. Yaşın çok küçük istediğin kadar olgunum de arkanda biri olmadığının farkındalar ve seni sıfırdan yetiştirmek istiyorlar. Allah korkusu yok tabi.

Yarısına kadar okuyabildim. Kimseye yaranmaya çalışmayın. Hiç ev kalmamış gibi kv dibinden ev tutmayın. Kendinizi ezdirmeyin. Siz de ayılıp bayılın.
Bu yaz taşınıcaz eşim sabret Allah görüyo boşver diyip geçiyo

Kadına yaranmaya çalışmak ile saygılı olmak arasındaki çizginin de farkında olmalısın. Gereksiz yere özür dilemek, istemediği halde gitmek saygı değil yaranmaya çalışmaktır

daha anlaşılır yazabilirsin. Eşin o kadar varlıklı biri ise eve para bırakır o para her zaman evde durur. Yaşın çok küçük istediğin kadar olgunum de arkanda biri olmadığının farkındalar ve seni sıfırdan yetiştirmek istiyorlar. Allah korkusu yok tabi.
Eve para bırakıyo o konuda gerçekten şükrediorum maddiyat iyi kendisinin üstüne 2fabrika var düğünümüz acele ve hiç borçsuz lüks bir düğün oldu pazara birlikte çıkıyoruz benim param gitmesin diye kayınbabam bnim hakkımıda kaynanama veriyo büyüğün yanında küçük para harcamasın diyerek eşim bu yaz gidicez sabret Allah görüyo boşver diyip geçiyo bnde aradayım bi yandan anne bi yandan sevdiğim kadın diyor

Kadına yaranmaya çalışmak ile saygılı olmak arasındaki çizginin de farkında olmalısın. Gereksiz yere özür dilemek, istemediği halde gitmek saygı değil yaranmaya çalışmaktır
Hem yaranmsk hem saygı bnimki ama anlamıyor saygımdan özür diledim haksız olduğum için değil büyüyümdür sonuçta diye

esine annesi hakkinda dirdir yapmayi birak, bi bir. ikincisi yeni ev hevesiyle yaklas olaya, yeni ev, yeni duzen diyerek esini keyifli bi yolla gaza getir ve bir ev aldir. o arada kayinvalidene sen salla basimi ben bilirim isimi stratejisini uygula.
Çok güzel dedin aynısını ypmaya çalıştım ev işine karışmamı ev konusu açmamı eşim istemiyo

Eve para bırakıyo o konuda gerçekten şükrediorum maddiyat iyi kendisinin üstüne 2fabrika var düğünümüz acele ve hiç borçsuz lüks bir düğün oldu pazara birlikte çıkıyoruz benim param gitmesin diye kayınbabam bnim hakkımıda kaynanama veriyo büyüğün yanında küçük para harcamasın diyerek eşim bu yaz gidicez sabret Allah görüyo boşver diyip geçiyo bnde aradayım bi yandan anne bi yandan sevdiğim kadın diyor
ne demek senin paran gitmesin diye hakkını kayınvalidene vermesi. Düpedüz sana para vermiyorlar işte çar-çur edersin diye mi korkuyorlar acaba?

Siz Saygıyi yanlış anlamışsınız sanırım susup kendinizi ezdirmek saygı değildir kayınvalideniz de saygı gösterdiğini zannederek kendinize en büyük saygısızlığı yapmışsınız.

Kendinizi mutlaka savunun. Kayınvalideniz çok fena

Çok güzel dedin aynısını ypmaya çalıştım ev işine karışmamı ev konusu açmamı eşim istemiyo
neye karışacaksın peki sen yaşamayacak mısın o evde ahhh ablacımm ahhh keşke arkanda ailen olsa o adam seni 10 yılda 20 yaş aldıracak haberin yok.

Ayrıca kendisi 18 yaşında evlendiği adam 30
Ya ne olacagidi sormak istiyorum ?
Adam ehlilestirecek yasta kızı almış annesiyle beraber yonetiyorlar.
Bu kız da hala eşim çok cici birisi diyor, beni çok seviyor diyor ama markete bile giderken kocasından izin alarak giden birisi.
Yahu kocası annesiyle aynı yerde tabiki tutar adam nereye gitsen bana bilgi vereceksin diyor hiç bu kadını annesiyle ayırır mı ? Nasıl haberdar olacak ? Tabiki annesi gozkulak oluyor diye ayrı yere taşınmak istemiyor.
Adam bana koşulsuz itaat etmezsen seni boşarim diyor.
Bu kız da bu olanların üstüne tek sorun kaynanam aslında kocam beni seviyor diyor.
Hey Allah'ım.
Olayı yanlış anlamışsınız eşime bn saygımdan haberdar ediyorum büyük bilmediğim şehir burası bn eşimden habersiz iş ypmam o da bnden habersiz ypmaz zaten tüm kavgalarımızın sebebi kaynanam

Siz Saygıyi yanlış anlamışsınız sanırım susup kendinizi ezdirmek saygı değildir kayınvalideniz de saygı gösterdiğini zannederek kendinize en büyük saygısızlığı yapmışsınız.

Kendinizi mutlaka savunun. Kayınvalideniz çok fena
Edebimden susuyorum cvp versem suçlu edepsiz olacağım kendimi eşime anlatarak savunmaya çalışıyorum sabret gidicez yazı bekle diyip duruyor

Aşlah sabır versin kardeş benim kayınvalidem de daha evlendiğim gün gözümün içine baka baka yalan söyledi ve oğlu neyin doğru olduğunu bildiği halde sesini çıkarmadı. Oğlunun yanında ayılır bayılır hareketler yaptı. Öncesinde çok iyi biriydi meğer bana kendini kurmuş. Anlamadım da dindar bir insan nasıl böyle yalanlar söyler diye. 4-5 ay psikolojim bozuk gezdim. Eşimin yüzüne bakasım gelmedi. O kadar hayal kırıklığına uğradım ki balayım ilk aylarım zehir oldu. Sabrını takdir ediyorum. Sana tavsiyem benim gibi eşinle konuş Benim gözüm dönmüştü bana iftira attığında susarsan bırakıp gideceğim dedim. Nitekim yapacaktım da. Eşim ne bana ne onlara karşı sesini çıkarmıyor ben de muhabbetlerini açmıyorum bayramdan bayrama arıyorum. Sağolsun eşim kimse için diğerini telef etmedi. Allah gönlüne ferahlık versin.
Sağol canım aynı benimkide dindar görünüyo yalan safsatalık dedikodu beddua hor görme fesatlık herşey var eşime anlattığımda eşiminde kafası yorgun olduğuna ne ypayım gidicez sabret Zalimin zulmü yanına kalmaz diyo geçiyo

O değil de sizin yöreler neresi? Kayınvalideler gelinleri memnun etmek için her şeye boyun eğiyormuş ya o bakımdan 🤭
Eşim doğulu ben batılı doğu batı çatışması var mesela bizlerde gelin kaynanasına isterse yardım eder o da iyi niyetinden eşim tarafta gittiğin her yerde oturmadan iş ypmalıson ypmadınmı laf ediyolar

Siz özür dileyip alttan aldıkça daha çokkkkk üzülüp ağlarsınız. Neden kvye yaranmak zorundasın. Sen de resti çeksene.

Ya uzaktan ev al ya da beni bırak de eşine. Yıprandım yorgunum yıllarımı geçiremem böyle de eşine. Sen aynı mahallede de olsan yine bunları yaşayacaksın. En az iki otobüs yolun olmalı.

Taviz verme. İnan ki daha fazlası olacak. Ağlayıp durma. Dik dur ve diret istediklerini.

Yoksa ömrün böyle geçecek.

Eşim doğulu ben batılı doğu batı çatışması var mesela bizlerde gelin kaynanasına isterse yardım eder o da iyi niyetinden eşim tarafta gittiğin her yerde oturmadan iş ypmalıson ypmadınmı laf ediyolar
Doguyla batıya ilgisi yok da hadi neyse

X