Majr depresyon

B

birmasal

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi birmasal
merhabalar..
birkaç gün önce doktora gittim.5-10 dakikalık bir görüşmeyle bana majör depresyon teşhisi koydu ve kullanmak istemediğimi söyledim.ağır bi ilaç olduğunu duymuştum çünkü.sadece başlayalı 2 gün oldu.aranızda benim gibi majör depresyon tedavisi gören veya bunu atlatmış olanlar varsa ,yaşadıklarını burda paylaşırlarsa çok sevinirim....iyi olalım derken daha kötü olmayalım..

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi birmasal
merhaba canım gecmiş olsun..

şimdi yazdıklarımı iyi oku !

ruh hastalıklarında öncelikle doktorun cok önmlidir.her doktora gidip,her doktorun yazdıgı ilacı alamazsın!ilk basta iyice arastır, iyi bir psikyatr bulup öyle tedavine basla. sakın ruhsal bozukluktur gelip gecer diye düşünme cünkü beyninde birseyler düzelmeden hayatını asla kontrol edemez,yürütemezsin.fiziksel bir rahatsızlıgın oldugunda ilacını kullanır düzelirsin ama ruh saglıgı bozukluklarında sadece ilacta yetmez mutlu olabilecegin bir yasam ekstra sana destek olabilecek insanlarda gerekiyor.
ikinci iiişin iyi bir psikyatr bulduktan sonra verdigi ilacları (ne kadar agır olursa olsun)harfi harfine uygulayacaksın baska yolun yok.yoksa bir gün bile aksatmanın bedelini agır ödersin.sana bir önerim daha doktor ilaclarını yazarken birde mide koruyucu birsey versinki ilaclar bir süre sonra mideni bozmasın buna dikkat et.ama kesiinlikle ne yan etkisi olursa olsun ilacclarını kulllan.major depresyon hastalıgı derecesine vardıgımız zamn, beyindeki bazı durumların hakimiyetini kaybettigimiz için biz ne kadar cırpınırısak cırpınalım ilacları kullanmadan düzeltemeyiz.o ilaclar zamanla tekrar beynimizdeki hakimiyeti kontrol etmemizi saglayacaktır.eger kullanmazsan ilerler ve artık istesende basa cıkamassın allah korusun.

senden üçüncü istegimde içinde güçlü bir inanac olustur.ben bu hastalıgı yenecegim de ve yen!mutlu olacagın seyler yap.asla yalnız kalma.insanların arasına karıs.sorunlarını bir süreliginede olsa unut!yalnız kalmana fırsat verme sürekli yanında sana mutluluk veren birileri olsun.ortamın huzurlu olsun..

depresyona girdigini zamanında anlmassan ilerler ve farklı derecelere yükselir.eger tedavini olmassan ilerde daha büyük sorunlarla karsılasırsın

son olarak önerimde "the secret" adlı kitabı al ve oku.ben 2,5 senedir major depresyon hastasıydım.ilaclarımı günü gününe uyarak ve sürekli hayata olumlu bakarak yenebildim.eger sana destek olabilecek birileri varsa cok sanslısın cünkü hiç bir destegin olmadan hersey olumsuzken bir sekilde hayatın bir ucundan tutmaya calısıp yenenlerde var .bu hastalıgın tek tedavisi ilaclar ve sevgi..the secret kitabını ok dedim cünkü o bni hayata olmlu bakmama itti.yasadıgım psikolojıden kurtuldum.

ilaclarını kullan huzurlu mutlu ol..sevgiyi yüreginde hisset..eminimki benden daha kısa sürede yeneceksin..

cabucak iyilesmen dilegiyle canım bnm...:asigim:

• Konu Sahibi birmasal
bu arada su durmndaki depresyon u degiştirirsen sevinirim..cünkü eger bu hastalıgı yenmek istiyorsan sana depresyonu hatırlatıcak yada iyice bunalıma sokucak herseyden uzaklasmalısın..yenecegine inanamalısın..içinde sevgi ve mutlulugu hissetmeye calıs ve sadece buna odaklan..sormak istedigin bşi ollursa sorabilirsin..

• Konu Sahibi birmasal
bu arada su durmndaki depresyon u degiştirirsen sevinirim..cünkü eger bu hastalıgı yenmek istiyorsan sana depresyonu hatırlatıcak yada iyice bunalıma sokucak herseyden uzaklasmalısın..yenecegine inanamalısın..içinde sevgi ve mutlulugu hissetmeye calıs ve sadece buna odaklan..sormak istedigin bşi ollursa sorabilirsin..

yazdıkların ilaç gibi geldi,çok teşekkür ederim..evet bana destek olan insanlar var..ancak şu an onlardan hep kaçıyorum..maddi manevi benden daha iyi durumda olduklarına inanıyorum.yanlarında kendimi zavallı hissediyorum..5 gündür cymbaltayı sabahları alıyorum.sanki bi etkisi yok gibi..kendimi çok farklı hissetmedim.xanax ı ise kullanmadım hiç..ilgilendigin için sağol..a.s.

• Konu Sahibi birmasal
yazdıkların ilaç gibi geldi,çok teşekkür ederim..evet bana destek olan insanlar var..ancak şu an onlardan hep kaçıyorum..maddi manevi benden daha iyi durumda olduklarına inanıyorum.yanlarında kendimi zavallı hissediyorum..5 gündür cymbaltayı sabahları alıyorum.sanki bi etkisi yok gibi..kendimi çok farklı hissetmedim.xanax ı ise kullanmadım hiç..ilgilendigin için sağol..a.s.

ne verildiyse ilaclarını yerinde ve zamanında kullan.psikolojık ilaclar öyle hemen etkisini göstermez.zaman gerektirir.zamanla düzelecegine inan.

bu arada relax a gecmişsin sevindim adınasırnaşık şey

• Konu Sahibi birmasal
merhaba canım gecmiş olsun..

şimdi yazdıklarımı iyi oku !

ruh hastalıklarında öncelikle doktorun cok önmlidir.her doktora gidip,her doktorun yazdıgı ilacı alamazsın!ilk basta iyice arastır, iyi bir psikyatr bulup öyle tedavine basla. sakın ruhsal bozukluktur gelip gecer diye düşünme cünkü beyninde birseyler düzelmeden hayatını asla kontrol edemez,yürütemezsin.fiziksel bir rahatsızlıgın oldugunda ilacını kullanır düzelirsin ama ruh saglıgı bozukluklarında sadece ilacta yetmez mutlu olabilecegin bir yasam ekstra sana destek olabilecek insanlarda gerekiyor.
ikinci iiişin iyi bir psikyatr bulduktan sonra verdigi ilacları (ne kadar agır olursa olsun)harfi harfine uygulayacaksın baska yolun yok.yoksa bir gün bile aksatmanın bedelini agır ödersin.sana bir önerim daha doktor ilaclarını yazarken birde mide koruyucu birsey versinki ilaclar bir süre sonra mideni bozmasın buna dikkat et.ama kesiinlikle ne yan etkisi olursa olsun ilacclarını kulllan.major depresyon hastalıgı derecesine vardıgımız zamn, beyindeki bazı durumların hakimiyetini kaybettigimiz için biz ne kadar cırpınırısak cırpınalım ilacları kullanmadan düzeltemeyiz.o ilaclar zamanla tekrar beynimizdeki hakimiyeti kontrol etmemizi saglayacaktır.eger kullanmazsan ilerler ve artık istesende basa cıkamassın allah korusun.

senden üçüncü istegimde içinde güçlü bir inanac olustur.ben bu hastalıgı yenecegim de ve yen!mutlu olacagın seyler yap.asla yalnız kalma.insanların arasına karıs.sorunlarını bir süreliginede olsa unut!yalnız kalmana fırsat verme sürekli yanında sana mutluluk veren birileri olsun.ortamın huzurlu olsun..

depresyona girdigini zamanında anlmassan ilerler ve farklı derecelere yükselir.eger tedavini olmassan ilerde daha büyük sorunlarla karsılasırsın

son olarak önerimde "the secret" adlı kitabı al ve oku.ben 2,5 senedir major depresyon hastasıydım.ilaclarımı günü gününe uyarak ve sürekli hayata olumlu bakarak yenebildim.eger sana destek olabilecek birileri varsa cok sanslısın cünkü hiç bir destegin olmadan hersey olumsuzken bir sekilde hayatın bir ucundan tutmaya calısıp yenenlerde var .bu hastalıgın tek tedavisi ilaclar ve sevgi..the secret kitabını ok dedim cünkü o bni hayata olmlu bakmama itti.yasadıgım psikolojıden kurtuldum.

ilaclarını kullan huzurlu mutlu ol..sevgiyi yüreginde hisset..eminimki benden daha kısa sürede yeneceksin..

cabucak iyilesmen dilegiyle canım bnm...:asigim:

her şeyi çok güzel anlatmışsın canım zor günlerde çok işe yarıyo böle şeyler

• Konu Sahibi birmasal
merhaba...
ben cymbalta yı 7 aydır kullanıyorum.evet yeni çıkan bir ilaç.ben 5 senedir çok çeşitli antidepresan kullandım,en iyi gelen ilaç cymbalta oldu.hiçbir yan etkisini görmedim.yalnız dikkat etmen gereken bir konu var.bu ilaçların vücutta stabil hale gelerek tam etkisini göstermesi 3 hafta civarındadır.hemen etki bekleme yani.bu süreçte gerek hissettikçe xanax kullanabilirsin küçük dozlarda.sandığın kadar ağır bir ilaç değildir xanax.dozaj önemli tabii ki.çok uzun süreli kullanırsan bağımlılık yapma ihtimali var,bu yüzden yeşil reçeteli zaten.
geçmiş olsun

• Konu Sahibi birmasal
Ben 2 defa majör depresyon tedavisi gördüm.
ılk tedavi başarılı oldu ama 1.5 yıl sürdü, her gün ilaç kullandım.
ılaçların tek etkisi sakinleştirip daha mantıklı düşünmenizi sağlamak ve beyindeki serotonin seviyesini ayarlamak.
ıkinci tedavimi yarıda bıraktım, ilaçları bir günde bıçak gibi kestim ve sonuç... facia.
Ciddi geri çekilme reaksiyonları yaşadım, çok sıkıntılıydı doğrusu.
Bu yüzden size tavsiyem nolursa olsun ilaçlarınızı düzenli kullanın ama bu arada terapiyi de asla ihmal etmeyin ki bu hastalığın asıl tedavisi piskolojik terapi kısmıdır. ılaçlar destek sadece.
Çok geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz dilerim.

• Konu Sahibi birmasal
selam kızlar,
bugun ben de psikiyatrise gittim ve bana da major depresyon teşhisi kondu. cymbalta yazıldı ayrıca..
ilaç hakkında bilgisi olanlar paylaşır mı?
yan etkileri?
kilo aldırır mı?

ilacın yan etkilerini bıraktaa iyilesmeyi düşün..buna odaklan..

tubicik arkadaşın dediklerine katılıyorum.. bende 2 sene önce majör depresyon tedavisi gördüm toparladım. tubiciğin dediği gibi dr çok önemli.. açıkcası ben bir dr daha görünürdüm sırf xanax'ı verdiği için zaten bir ilaç vermiş.. ilaç tedavisi çok önemli tabiki ama herşey ilaç değil.. ben guatr ameliyatım sırasında o kadar korkmuş o kadar ağlamıştım ki bir xanax vermişlerdi, küçük ilacın yarısını 10 dk içinde heytt varmı bana yan bakan durumuna geçmiştim :)) diyeceğim o ki içine sinmediyse bir dr daha görün..

Margherita sanırım şunu demek istemiş; önemli olan iyileşmek kilo aldırsa ne olur ki yani yada iştah açsa v.s v.s her ilaç herkeste farklı yan etki yapar zaten ..

ben inanmıyorum nedense bu ilacın bana iyi geleceğine..

bugun ilk kez aldım,neynim uyuştu sanki,karıncalanma , terleme ve endişe halim,karamsarlıgım arttı..

nasıl yardım alacagımı bilmiyorum.

çok da araştırıp iyi bir doktora gitmiştim

konu ile ilgili bilgisi olan herkes paylaşırsa çok iyi olur..
destek oluruz birbirimize..
ben çok fenayım..

benim annemin vefatından sonra babam da bu hastalığa yakalanmıştı.yaşlı insanlarda pek ilac da fayda saglamıyor.Sen bu yönden şanslısın inşallah daha iyi olursun canım.

Bir link ekleyecektim ki meğer 100 mesaja gerek varmış.. Neyse şimdi bununla ilgili şikayetimi burada dile getirmeyeceğim . Google de "cymbalta yan etkileri" yazdığınızda karşınıza mehmetayaz.blogspot.com/.../cymbalta-60-mg-28-kapsul-antidepresan.html çıkacak bence burada yazılanlar bir gözden geçirin sonrada doktorunuzla tekrar görüşün en doğrusu bu ..

ben inanmıyorum nedense bu ilacın bana iyi geleceğine..

bugun ilk kez aldım,neynim uyuştu sanki,karıncalanma , terleme ve endişe halim,karamsarlıgım arttı..

nasıl yardım alacagımı bilmiyorum.

çok da araştırıp iyi bir doktora gitmiştim

bak arkadasım ilk basta bu alanda en iyi doktoru bulucaksın ki sen buldum diyorsun
psikolojık cogu ilacın yan etkisi görülür heleki sen daha baslardasın bünyen alısıyor ilaca.bunların olması cok dogal.zamanla alısınca düzelir veya en aza iner.
önceden söyledim şimdide söyliyorum psikolojık ilaclar birden etkisini göstermez zamanla iyilestirir.yara degilki kremini sürdügünde iki gün sonra kapatsın..bu tamamen beyinle ilgili.sabredeceksin.konun ilk sayfasında yazdıklarımı oku sana yararı olacagını düşünüyorum..

ilacın yan etkilerini bırak iyilesmeye odaklan dedigimdede sunu kastettim;eger sen sadece yan ekilerini düşünürsen psikolojın dahada bozulur iyilesme süreceini uzatırsın.bu hastalıklarda morel cok önmli sen ilk basta iyilesmeye odaklanıcaksın ve baska hiç birsey düşünmiceksin..

umarım doktorunu iyice arastirip gitmişsindir

gecmiş olsun

benim annemin vefatından sonra babam da bu hastalığa yakalanmıştı.yaşlı insanlarda pek ilac da fayda saglamıyor.Sen bu yönden şanslısın inşallah daha iyi olursun canım.
teşekkür ederim canım. iyileşmeyi çok istiyorum.. ama doktorum çok uzun bir yolumuz var diyor..
Bir link ekleyecektim ki meğer 100 mesaja gerek varmış.. Neyse şimdi bununla ilgili şikayetimi burada dile getirmeyeceğim . Google de "cymbalta yan etkileri" yazdığınızda karşınıza mehmetayaz.blogspot.com/.../cymbalta-60-mg-28-kapsul-antidepresan.html çıkacak bence burada yazılanlar bir gözden geçirin sonrada doktorunuzla tekrar görüşün en doğrusu bu ..
buldum okudum canım sağol.. direk prospektüsü koymuşlar. okumuştum zaten 2-3 kez hemde..
yan etkilri olacagını doktorum da söylemişti..ilk 4 - 5 gun dedi ama..

bak arkadasım ilk basta bu alanda en iyi doktoru bulucaksın ki sen buldum diyorsun
psikolojık cogu ilacın yan etkisi görülür heleki sen daha baslardasın bünyen alısıyor ilaca.bunların olması cok dogal.zamanla alısınca düzelir veya en aza iner.
önceden söyledim şimdide söyliyorum psikolojık ilaclar birden etkisini göstermez zamanla iyilestirir.yara degilki kremini sürdügünde iki gün sonra kapatsın..bu tamamen beyinle ilgili.sabredeceksin.konun ilk sayfasında yazdıklarımı oku sana yararı olacagını düşünüyorum..

ilacın yan etkilerini bırak iyilesmeye odaklan dedigimdede sunu kastettim;eger sen sadece yan ekilerini düşünürsen psikolojın dahada bozulur iyilesme süreceini uzatırsın.bu hastalıklarda morel cok önmli sen ilk basta iyilesmeye odaklanıcaksın ve baska hiç birsey düşünmiceksin..

umarım doktorunu iyice arastirip gitmişsindir
şimdi aynı doktor kuzenımın ve 1-2 arkadasının da doktoruydu. herkes çok memnundu.google da arattıgım da sabahta,hurriyette demeçleri falan cıkıyordu.özel bir hastanede çalısıyor. bunlardı bildiklerim gittim. gitmeden önce bu denli ciddi bir sorunum oldugunu bilmiyordum. evet çok kötüydüm ama böyle uzun bir tedavi gerektiren,major depresyon tanısı koyulacagnı düşünmemştim. afalladım. daha beter oldum..
zaten ilaç müthiş sersemleştiriyor,uyuştum kaldım,çok yorgunum. ilacı alıyorum.yan etkıler 2-3 saat sonra başlıyor ve gecmek bilmiyor.daha iki kez aldım.
ilk bir hafta normal böyle şeyler diyorlar. sen de öyle diyorsun. bir hafta beklıycem gecmezse doktorumu ararım.
bu arada yazdıklarını coktan okudum
teşekkür ederim

gecmiş olsun

kızlar kullanan biri Allahını seven yardım etsın.
cymbalta ile 3.günüm ve daha karamsar daha endişeliyim..normal mi bu?
ben kendimi berbat hissediyorum..

terleme,halsizlik,kafayı toplayamama,ürperme,titreme de cabası..

dayan biraz dayan..kendini seni mutlu edecek seylerle oyala..ama dayan!eger istersen baska bir doktora daha git..yada doktorunu ara yan etkilerini söyle

ama eminim oda sana bm bastan beri söyledikleri söylicektir..kendinle kalma sürekli birilerinin yanında ol..umutsuzluga düştügün an seni mutlu edecek seyler düşün..atlatıcaksın ve eminim buraya bunları yazdıgın günlerde gelicek

X