Mal paylaşımı Hk.

Her şeye rağmen neden hala babanıza kefil oluyorsunuz? Bence madem ki göstere göstere sizden mal kaçırılıyor siz de kefil olmayın kimseye.
Kefilligi 5 ay önce yaptık.Uzerine geçirme muhabbetini dün akşam yaptılar sohbet sırasında bana duyurmak istediler sanırım eşi ve kardeşim.

Ölür gidersek kardeşini meslek sahibi edelim diye özel okula gönderdiklerini söylediler.Yatirim yapıyorlar bir de.arsa al dolar altin al.
Sorumu anlamadınız sanırım. Neyse bir şey yapmayı da düşünmediğinizi düşünüyorum. Sadece içinizi dökmek için konu açmışsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Nasıl korunur ki.Babam eşiyle arası bozulacagini bildiğinden böyle durumlarda benimle görüşmeyi keser genelde.Birkac yıl gorusmez.Ve sonra gorusulmeyince ben hayırsız olurum,babam da yol gözleyen ata olur.

Sizin gibi biri de konu açmıştı geçenlerde aynı şeyleri yaşamış babası karı boşamasın diye pasif kalıyordu.

Babana telkinlerde bulun direkt söylemek yerine ne yapıcam evim de yok 🥺 vs diye.

Sorumu anlamadınız sanırım. Neyse bir şey yapmayı da düşünmediğinizi düşünüyorum. Sadece içinizi dökmek için konu açmışsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Yok hayır muhabbet ederken kardeşim satilcak motor alacaksın bana dedi babama.Esi de ev benim üstüme önce bana yalvar benden iste dedi kardeşime.Bu soruyu sormam direk görüşmeyi kesmelerine sebep olur babamın ve beni para avcısı ilan ederler.Basima geleceği biliyorum.İleride olacağı şey aldığı birkaç şeyi daha üzerine yapmak

Biz aldık zaten.Esnaf kefalette kredi düşük olduğu için ordan çekti babam arsa aldi.zaten peşin ödeyecek durumu var kredi düşük diye yatırım yapiyor.Yaslari da çok değil aslında 50 yasindalar
Ne olursa olsun,hani yeni evli çoluk çocuk okutan insanlar olsalar anlarım yatırım yapma isteğini. Bu yaşta bu konumda gereksiz bence. Ayrıca esnaf kefaret ,mevcut mal mülk tapusu ile de kefilsiz işlem yapıyor. Benim eşim de çok alıyor ordan biliyorum.Sizi bulaştırmasınlar bence.

Sizin gibi biri de konu açmıştı geçenlerde aynı şeyleri yaşamış babası karı boşamasın diye pasif kalıyordu.

Babana telkinlerde bulun direkt söylemek yerine ne yapıcam evim de yok 🥺 vs diye.
Babam herşeyi eşine anlatıyor.Beni eşimle bile ayrılma durumuna getirdi babamın yanlış aktarması çok öncelerde.

Ne olursa olsun,hani yeni evli çoluk çocuk okutan insanlar olsalar anlarım yatırım yapma isteğini. Bu yaşta bu konumda gereksiz bence. Ayrıca esnaf kefaret ,mevcut mal mülk tapusu ile de kefilsiz işlem yapıyor. Benim eşim de çok alıyor ordan biliyorum.Sizi bulaştırmasınlar bence.
Memur kefil istiyorlarmış eşim kefil oldu.Mal mülk dediği daha da garantiye almak istemesi eşinin kendini.Babam sgksini ödedi emekli ediyor zaten.Bir yandan da dolar altin arsa alıyorlar ama hep.

Yanıma geldiler haftasonu için daha güzelce gezdirdik,babam artık ilgili demek ki dedim ama akşam ki muhabbet enayi olduğunu gösterdi.

Bir daha 3 kuruş bile emek verme şunlara. Hatta git serh koydur devir işlemi yapılamasın diye. Sen yıllar kendi başına emek vermişsin kendime. Kendi başına başında baba olmadan büyümüşsün, belki okudun diplomanı aldın, işe girdin, evlendin kendine yuva kurdun, hiçbirinde baban sana emek vermemiş imkanı varken. Sana yazık değil mi? En çok senin çocukluğuna gençliğine yazık. Manevi olmasa bile maddi olarak elinden geleni yapması gerekirdi.

Memur kefil istiyorlarmış eşim kefil oldu.Mal mülk dediği daha da garantiye almak istemesi eşinin kendini.Babam sgksini ödedi emekli ediyor zaten.Bir yandan da dolar altin arsa alıyorlar ama hep.
Yanş,aldıklarını eşinin oğluna da sıvayabilir neticede,cebindeki doları altını verebilir kaydı yok ,eve arsaya gelene kadar, haklısınız. Ama kefil vs olmasın eşiniz,siz de olmayın. Kimse kendini garantide hissedecek diye imza altına girmeyin arkadaşım.

Var evet.Zaten kardeşimi özel ortaokul lise de okuttular,okutuyorlar,günlük sigara harçlık vs veriyorlar.Babamin eşi oğlu ve kardeşime harcatiyor fazlasıyla.
Ev için beni ara demedi eşi,babanla görüşmek için beni arayacaksın önce dedi ev benim ben ne dersem o diyor yani,ev benim diyor.benimle iyi gecinki eve girebil diyor
Baban bu duruma ne diyor ?

Babam herşeyi eşine anlatıyor.Beni eşimle bile ayrılma durumuna getirdi babamın yanlış aktarması çok öncelerde.
Ya size çok kızdım. Eşinizle aranızı bozmayı nasıl başarabiliyor bu gereksizler. Bir de kefil olmuşsunuz siz enayi misiniz? Araya mesafe koyun pek görüşmeyin hiçbirinin umurunda değilsiniz babanız da 5 para etmez duygu sömürülerini yemeyin. Ölünce kalacak mirası da düşünmeyin kendi yağınızda kavrulun bunlar size zırnık koklatmaz çünkü. Böyle rezil bir aileyle büyümüş biri olarak çok safsınız.

Yarın bir gün gerekirsr babanızın evinize dönebilecek şansınız var mı o evde yeriniz mi ? Eğer soruya cevabınız hayır ise değil kefil olmak bir telefon görüşmesi bile fazla. İnsanlar yanlışlar gereksiz fedakarlıklar yapabilirler ama bu 3 4 u geçti mi burda suçlu aranmaz... Hala niye kefil olduğunuzu ve hatta görüştüğünüzu anlayamadim

Yarın bir gün gerekirsr babanızın evinize dönebilecek şansınız var mı o evde yeriniz mi ? Eğer soruya cevabınız hayır ise değil kefil olmak bir telefon görüşmesi bile fazla. İnsanlar yanlışlar gereksiz fedakarlıklar yapabilirler ama bu 3 4 u geçti mi burda suçlu aranmaz... Hala niye kefil olduğunuzu ve hatta görüştüğünüzu anlayamadim
Tabiki hayır.Ben evli olmasam yüzüme bakmazlardi.Durumumuz yerinde ihtiyacım yok diye iyiler

Ya size çok kızdım. Eşinizle aranızı bozmayı nasıl başarabiliyor bu gereksizler. Bir de kefil olmuşsunuz siz enayi misiniz? Araya mesafe koyun pek görüşmeyin hiçbirinin umurunda değilsiniz babanız da 5 para etmez duygu sömürülerini yemeyin. Ölünce kalacak mirası da düşünmeyin kendi yağınızda kavrulun bunlar size zırnık koklatmaz çünkü. Böyle rezil bir aileyle büyümüş biri olarak çok safsınız.
Ben babamla büyümedim.Babaannem dedem halam büyüttü.Yaninda istemezler di de zaten.Evimizi arabamızı aldık.Esimle yetiyoruz şükür birbirimize.Esimle ara bozmaya çalıştı ama eşim bildiği için beni amaçlarına ulasamadilar şükür.Mesafe koyucam mecbur,degistiklerini sanmıştım.

X