Mal paylaşımı Hk.

O üvey anne ve üvey kardeş olayları çokkk zor.
Hepsi için demiyorum ama %95 bu şekilde.

Ben eşimle 2 çocuğumuz olduktan sonra konuştum. Hangimize bişey olursa evlenmek yok.

Çok yakınım, kadının kocası üvey kızlarına mal kalmasın diye tüm malları 2 çocuğunun üzerine yaptı. Kadının birikmiş parasını vermemesi için
kolundan tutup dışarı atti. Almanyadan emekli kadın maaşını eline alamıyor, mallar yetmezmiş gibi kızı hesapları kontrol ediyor.
2 ev vermek zorunda kaldı 2 üvey çocuğuna onu da kadının üzerine yaptığı için ve ilerde diğer mallardan hak almamak için damatı evleri üzerlerine yap üvey kızların dedi de öyle yaptı. Yoksa ileride tüm mallardan hak alırlar dediği için…
Damatta da bu durumlar yaşanmış biliyor tabi 1 rer ev vererek durumu sakinleştirip. Tüm mallar alındı.

Bu karakter yoksunları malları üzerine yapmadan rahat etmezler.

He siz şöyle hak talep edebilirsiniz. Allah korusun babanız öldü para vermeden üvey annemizin üzerine (baskısı doğrultusunda geçtigini ispatlayan ses kaydı alın saklayın yada ispatlayın) gectigini banka haraketleri ile ispatlayamazsa alırsın hakkını.
Zaten bankadan para vermeden üzerine alındıgı ortaya çıkarsa hiç merak etme alırsın…

Ben babamla büyümedim.Babaannem dedem halam büyüttü.Yaninda istemezler di de zaten.Evimizi arabamızı aldık.Esimle yetiyoruz şükür birbirimize.Esimle ara bozmaya çalıştı ama eşim bildiği için beni amaçlarına ulasamadilar şükür.Mesafe koyucam mecbur,degistiklerini sanmıştım.
Babana mevzuyu citlatmayi hic dusundun mu ben senin evladinim falan her seyinuvey annemin ustune yapmissin gibisinden ama baban pek adam biri degil gibi .ne guzel esinden yana sanslisin cok takma .en sonunda eline duseler

Ben para pul peşinde değilim sadece benden mal kacirdiklarini düşünüyorum şimdiden.Ve soğudum bu yüzden.Cunku babamın eşine aldığı ev ileride eşinin ilk eşinden olan oğluna ve kardeşime kalacak beni disladiklarini hissediyorum

Söyle babana. Benden mal kacirmissin, senden olmayan adama ev vermissin diye.

Tedirginlik değil dislanilmis olmak gibi geliyor,şu sıra babam kredi çekiyor arsa alıyor biz kefil oluyoruz eşimle mesela ama arsalar evler kimin üzerine alınıyor bilmiyoruz oğlunun üzerine mi eşine mi.Yani bizim kefilligimizle babam eşinin ve üvey oğluna destek oluyor gibi.Ortak alsınlar ikisininde adına olsun tapu karısı ister çalışsın ister çalışmasın fakat,eşi kendi üzerine yaptırıyor çoğu şeyi,Allah gecinden versin babama birşey olsa ev eşinin üstüne,ölmeden oğlunun üzerine yapabilir mi,ki yapar.Bu durumda da hak oluyor mu mesela bende...Olmuyorsa demek ki danışıklı dövüş bu diyorum ve tüm saygı sevgim bitiyor onlara karşı.Plancilar ve beni disladilar gibi geliyor.
E ama bu bariz enayilik. Ne diye seni atan babana bide kefil oluyorsun. Senin daha üven annenden izin almadan babani arama hakkin yokken, kefil olmak nedir.

Sizin öz anneniz boşandı mi yoksa vefat mı etmişti..öz annenize birşey vermiş mıydı babaniz

Zaten benim birşey demeye hakkım yok,kardeşim evi sattirip kendine motorsiklet aldırmayı düşünüyor babamın yakasına yapışıyor,Zaten özel okulda maddi manevi ona destek oluyorlar kafası çalışmadığı halde.Benim.tum tercihlerini silip acikogretim okutturmustu.Ben de bu durumu da görünce iyice soğuyorum.Ki adamın mali da değil artık eşinin malı.İlk eşinden oğlunun kendisinin ve kardeşimin
Evlat olarak haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız mesafe koyun.Maddi konularda özellikle.Kefil olmayın babanızın hiçbirşeyine.Yoksa içerlediğinizle kalırsınız

Ben babamla büyümedim.Babaannem dedem halam büyüttü.Yaninda istemezler di de zaten.Evimizi arabamızı aldık.Esimle yetiyoruz şükür birbirimize.Esimle ara bozmaya çalıştı ama eşim bildiği için beni amaçlarına ulasamadilar şükür.Mesafe koyucam mecbur,degistiklerini sanmıştım.
Benim de böyle bir ailem var o yüzden sizi anlıyorum. İnsanlar değişmez mesafe koyun maddi manevi beklentiniz de olmasın.İnsan güvenmek istiyor, sırtını yaslamak istiyor ama olmayınca olmuyor.

Siz de kredi çekin onlardan biri kefil olsun evlerden birinin üzerine haciz koydurarak, 10 senelik falan olsun vadesi de. Baktınız gördünüz arıza çıkıyor ödemeyiverirsiniz.

O üvey anne ve üvey kardeş olayları çokkk zor.
Hepsi için demiyorum ama %95 bu şekilde.

Ben eşimle 2 çocuğumuz olduktan sonra konuştum. Hangimize bişey olursa evlenmek yok.

Çok yakınım, kadının kocası üvey kızlarına mal kalmasın diye tüm malları 2 çocuğunun üzerine yaptı. Kadının birikmiş parasını vermemesi için
kolundan tutup dışarı atti. Almanyadan emekli kadın maaşını eline alamıyor, mallar yetmezmiş gibi kızı hesapları kontrol ediyor.
2 ev vermek zorunda kaldı 2 üvey çocuğuna onu da kadının üzerine yaptığı için ve ilerde diğer mallardan hak almamak için damatı evleri üzerlerine yap üvey kızların dedi de öyle yaptı. Yoksa ileride tüm mallardan hak alırlar dediği için…
Damatta da bu durumlar yaşanmış biliyor tabi 1 rer ev vererek durumu sakinleştirip. Tüm mallar alındı.

Bu karakter yoksunları malları üzerine yapmadan rahat etmezler.

He siz şöyle hak talep edebilirsiniz. Allah korusun babanız öldü para vermeden üvey annemizin üzerine (baskısı doğrultusunda geçtigini ispatlayan ses kaydı alın saklayın yada ispatlayın) gectigini banka haraketleri ile ispatlayamazsa alırsın hakkını.
Zaten bankadan para vermeden üzerine alındıgı ortaya çıkarsa hiç merak etme alırsın…
Bunlar kadar düşemem açıkçası.Yaptiklariyla gözümden düştüler.Kavgaci işi zorlaştiran bir insan zaten değilim.Allah a havale ederim sadece.

Siz de kredi çekin onlardan biri kefil olsun evlerden birinin üzerine haciz koydurarak, 10 senelik falan olsun vadesi de. Baktınız gördünüz arıza çıkıyor ödemeyiverirsiniz.
Eşim memur olunca kefil istemiyorlar hiç.Oyle birşey yapsak zaten olmazlar büyük ihtimal.Babam. Zaten elinde para olmasına rağmen kredi oranı düşük diye çekti.Kredi de 200 bin liralık birsey

Benim de böyle bir ailem var o yüzden sizi anlıyorum. İnsanlar değişmez mesafe koyun maddi manevi beklentiniz de olmasın.İnsan güvenmek istiyor, sırtını yaslamak istiyor ama olmayınca olmuyor.
Yani 32 senem bu şekilde geçmiş şükür ki yine eşim gibi birine denk geldim.Eşten yana da sıkıntı yaşasam biterdim herhalde.Allah size de kolay versin.

Hayırlı sabahlar ols
un hanımlar,
Gece gece aklıma takılan birşey oldu, içime dert oldu.
Benim babam ikinci evliliğini yaptı 17 18 sene oluyor.Esiyle de sıkıntılar yaşadık ben evlenip başka şehire
gelince benimle derdi kalmadı,şimdi iyi davranıyor fakat alacağını aldı sanırım bundan dolayı kendini güvence altına aldığından dolayı mutlu ve rahat olduğunu düşündüm.
Dün sohbet sırasında kız kardeşim(lise.ogrencisi) yazlık evi sattirip birşeyler aldırmak istediğini söyledi babamın eşi de aldırmam benden geçiyor önce kızım deyince anladım.Kiz kardeşim de kimde oranın tapusu söyle diye zorladı gülüşerek.Annesi de ben de dedi.Babama döndü annemde mi baba dedi,babam da evet ama ne farkeder falan dedi ben yanlış anlamayayim diye.Evin seni beni yok dedi babamın eşi ama Allah gecinden versin babama birşey olsa satabilir mi yada oğlunun üzerine geçirebilir mi bilgi sahibi değilim de.Esimin de dayısı aynı şekilde ilk eşinden kızlarına kalmasın diye tüm ev araba ne varsa ikinci eşinin üzerine yapmış.Art niyet var mi bu durumda sizce.Seneler öncesinde çünkü babana giden yol benden geçer ev benim,önce beni ara sonra babana ulaşabilirsin gibi sözler söylemişti.
Gerçekten babanıza çok yazıklar olsun. Çok uğraşırsınız ve uğraştığınızla kalırsınız:KK43:

Evlat olarak haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız mesafe koyun.Maddi konularda özellikle.Kefil olmayın babanızın hiçbirşeyine.Yoksa içerlediğinizle kalırsınız
Kefilligi kafaya takmıyorum ama kardeşimin hayatını garantiye almak için çabalıyorlar,bana bunları yapmalarının sebebi evli olmam ve hayatımı kurtarmış olarak görmeleri onlara göre ama yine de ayrımcılıktı.Ortak yapsalar anlarım,ama eşin üzerine yapılmasının sebebi benim yani...Sabah 5 de uyanıp dayanamayıp açtım konuyu.Anne baba ayrılıyor diye ilk çocukların ne suçu var anlamıyorum.

Yani 32 senem bu şekilde geçmiş şükür ki yine eşim gibi birine denk geldim.Eşten yana da sıkıntı yaşasam biterdim herhalde.Allah size de kolay versin.
Ben eş ve eş ailesinden de sıkıntı yaşıyorum. Annem boşanırsan kapıma gelme dedi. Bu dünyada yapayalnızım çocuğum da olmadı maalesef. Siz benden daha şanslıymışsınız ne güzel. Aile kavramından tamamen tiksindim ben.

Uğraşmam zaten Allah a bırakıyorum.O
bilir doğrusunu.Babannemlerle görüştüm.Moral verdiler.Bosver kızım bizim herseyimiz de senin dediler.
Ama boşverle olmuyor işte..Babanız tek çocuk mu bilemiyorum ama onlardan babanıza,babanız da vefat ederse eşi yine 1/4 pay alacak..uvey anne babanızdan önce ölürse o zaman babaanneden pay düşmez.. babaanne geline kalsın istemiyorsa devir ile direkt torunlarına bırakabilirler..

X