Mantıksız mı sanki ? Sevmiyor da galiba ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
''Üslubum'' olduğu için kısaca..
Yazmayayım dedim ama tutamadım. Uslup elbette önemlidir. "Uslup kimliktir" sözününde tamamen arkasında olan bir insanım ama burada ki konu sahibi hanımefendi, müstakbel eşi ile ilgili "burnu kıllı, kel, itici" tarzı dalgacı ve çirkin bir uslupla yazarken, konu sahibine neden müdahale etmediniz onu merak ediyorum. Hassasiyet herkese eşit olmalıdır.

Peki ben yancı idim, bu üyeye bu kadar yüklenen, acıları ile dalga geçen, onu hemen etiketleyen diğer üyeler ne oluyor?
Onlar ne peki?
Burada biz üyeyi belki ikna edecektik, kararsızdı bugün bazı üyeler geldi konuya kırdılar döktüler. Üye gitti.
Ben bundan sert yazmadım. Hem de psikolojisi bozuk insandan anlarım. (Psikoloji eğitimim var).Hem de böyle rencide edip kırıp dökersen kişi kaçar. Biliyorum.
İyi mi oldu şimdi..

Bazı üyelerin hiç üslup derdi yok. Bu forumda üslup sahibi üye çok az. Bir elin parmağını geçmez. Bir insana ne dediginiz değil nasıl dediğiniz önemlidir. Konu sahibi zaten duygusal olarak iyi değildi.
Ikna olabilirdi. Çok etiketlendi. Ben o dediklerini yapacağını düşünmüyordum.

Evet, cinsellik ve bekaret konusunda hatalı düşünüyordu. Bizde burada dedik ama etiketlemeden dedik. Vebal alma dedik, cinsellik istemiyorsan evlenme dedik. Ama üslubu bozmadık. Ondan bize güvenip konuşuyordu. Belki evlenmemeye ikna olurdu. Fakat daha sonra konu sahibine çok yüklenildi.
Ne var sanki üsluplu yazılsaydı?
Ne vardı güzellikle yazılsaydı?
Ben ve bir kaç üye ilmek ilmek ikna etmeye çalışıyorduk.

Yazık oldu çok yazık..
Tatlım sen neden tarlası yanmış çiftçi, karadenizde teknesi batmış balıkçı, 3 çocukla eşi ortada bırakmış abla dramina bağladın bu kadar yahu😂

Yazmayayım dedim ama tutamadım. Uslup elbette önemlidir. "Uslup kimliktir" sözününde tamamen arkasında olan bir insanım ama burada ki konu sahibi hanımefendi, müstakbel eşi ile ilgili "burnu kıllı, kel, itici" tarzı dalgacı ve çirkin bir uslupla yazarken, konu sahibine neden müdahale etmediniz onu merak ediyorum. Hassasiyet herkese eşit olmalıdır.
Şunu da eklemek isterim. Normalde böyle bir konuda, konu sahibinin linç yiyecek kıvamda söylemleri mevcutken( forum için söylüyorum) hiç kimse hakaretvari bir sözde bulunmamış kendisine. Bir insanı regl kanıyla kandırmayı düşünen insanın psikolojisini düzeltmeyi de kendimize görev edinecek değiliz ya hu.

Tatlım sen neden tarlası yanmış çiftçi, karadenizde teknesi batmış balıkçı, 3 çocukla eşi ortada bırakmış abla dramina bağladın bu kadar yahu😂
Emek verdim konuya..kendi konularım bu kadar sürmedi yahu..
Neyse bir sürü tavsiye verdim..
Umarım evlenmez..:cool:

Ya ben kimseye düşüncelerinden dolayı kızmıyorım. Herkes istediğini söylemekte özgür ama siz sanki ben kendimi bakireymişim gibi tanıtmam kısmına takılmışsınız. Onu demesem hakkımda böyle düşünmeyecektiniz gibi geldi. Fakat bu ülkede bunu ilk yapan ben değilim ki. Bizzat bu forumda sağlık bölümünü açıp bakın binlerce kadın kızlık zarı ameliyatı oluyor. Doktorlar bilgi veriyor vs vs . Bu aşırı korkunç bir şey olsaydı forumda yer almasına izin verirler miydi sizce ? Ha ameliyatla diktirip bakireyim demişim ha adetliyken bakireyim demişim ne farkeder ki ?
Bir kadın olarak bu konuda erkekleri düşünmek bana doğru gelmiyor açıkçası. Erkeğe hiç bir şey olmaz arkadaşlar. Olan kadına oluyor her konuda. Erkek mesela bakire olmadığını bilse seninle evlilik öncesi cinsellik yaşamayı kendine hak görüyor. Değilse ilişki mi sürdüreceğiz gözüyle bakabiliyor. Erkek için evlenmeme ayrılma halinde ona bir skor olarak bakıyor bir kızla daha beraber oldjm. Ama kadın belki kendini bir erkekle daha beraber olup onla da evlenmemiş olmak dolayısıyla kendini kirli hissedebiliyor. Yani bazen töreye falan gerek yok. Töreden de daha eziyet veren şeyler olabiliyor. İnsanların ne yaşadığına bakmak lazım. O adam beni bakire bilmiş bilmemiş bir şey kaybetmez. Ama ben böyle bir beraberlik yaşasam kendi akıl sağlığımdan çok şey kaybedebilirim. Bir kadın olarak aynı şeyleri yaşamıyor düşünemiyor olabilirsiniz ama bırakın erkekleri düşünmeyi. Onların bizi düşünmediğini bir çok ekşi yazısında orda burda görebilirsiniz. Bekaret üzerinden , türk kadınları üzerinden açılan onlarca konudan apaçık görebilirsiniz. Biz ise burada ama o da insan diyebiliyoruz . Çünkü neden biz insanız . Biz duygusal ve iyiniyetli düşünebiliyoruz . Ama onlar öyle değil.
Ben size katılmıyorum bu konuda burada sebep erkekleri Düşünmek kadınların mağdur olması falan değil diğer arkadaşında bana göre kastettiği şey güven duygusudur siz en başında evet daha önce yaşadım ama bu olay beni psikolojik olarak rahatsız ediyor o yüzden evlenmeden ilişki yaşamak istemiyorum diyecektiniz diğer türlü adamı aptal yerine koymak değil sıkıntı, sıkıntı sizin dürüst olmamanız bir halt yapmışssınız pişman olmuşsunuz adam öyle de böyle de diye ona atıyorsunuz günahınızı adam da önceden yaşamış olabilir çok kötü de olabilir ama sizin vicdanınız nasıl rahat edecek kel Mithat diye dalga geçtiğiniz eşiniz olacak kişiye yalan söyleyerek bu vicdan yükü size zarar verecek burada anlatılmaya çalışılan o yoksa bize ne?

+100000000

Su yorumun alni olsa opucem 👏👏👏👏👏

Şunu da eklemek isterim. Normalde böyle bir konuda, konu sahibinin linç yiyecek kıvamda söylemleri mevcutken( forum için söylüyorum) hiç kimse hakaretvari bir sözde bulunmamış kendisine. Bir insanı regl kanıyla kandırmayı düşünen insanın psikolojisini düzeltmeyi de kendimize görev edinecek değiliz ya hu.
Aklıma cem yılmaz geldi.
Cevap ver, hadi anlat dediği solo gösterisi :))

Meslegi neymis? Kendisi banlanmis soramıyorum
[/QUOTE]
Mesleğini yazmamıştı ama çalıştığını hatta ev falan aldığını yazmıştı önceki sayfalarda

Evet müdahale etmedim, etmek istemedim. Siz de müdahale etmiyorsunuz şu an, ceylanı etiketleyenlere şu an etmediğiniz gibi..Demek ki neymiş her zaman herkes dediğini yüzde yüz uygulayamıyormuş.

Ama haklısınız şöyle yapalım; siz önce ceylana üslupsuz yazan herkese müdahale edin bende edeyim..
Nasıl fikir?
Üslup çarpıştıralım..:dondurma:

Son düzenleme:
Ayrica kiza israrla sebeplerini soran bizdik. Soylemedi hikaye yaziyor denildi. Soyledi taslandi. Ceylanin dusuncelerine katilmiyorum ama hepimiz ayni dusunemeyiz. Bu da onun hayati ve secimleri.
Keşke açıklamasaydı.. Buranın böyle yapacağı belliydi..

Evet müdahale etmedim, etmek istemedim. Siz de müdahale etmiyorsunuz şu an, ceylanı etiketleyenlere şu an etmediğiniz gibi..Demek ki neymiş her zaman herkes dediğini yüzde yüz uygulayamıyormuş.

Ama haklısınız şöyle yapalım; siz önce ceylana üslupsuz yazan herkese müdahale edin bende edeyim..
Nasıl fikir?
Üslup çarpıştıralım..:dondurma:
Kim etiketledi konu sahibini? Konu sahibinin yazdığı saçmalıklara ve bence etik olmayan şeylere insanlar yeter artık dedi. Çarpıştırabilmemiz için önce sizin de sahip olmanız gerekli. Ben göremedim o özelliği sizde ne yazık ki. Ayrıca böyle laf salatalarına, kelime karmaşalarına hiç gerek yok. Bakın olumsuz en ufak bir yorumda saldırıya geçtiniz. Demek ki savunduğunuzu sandığınız şeyi o kadar da savunmuyormuşsunuz. Hayatınızda başarılar dilerim.

Burada hepimiz konu sahibi ne soylerse, nasil soylerse, o kadarini bilmeye mahkumuz. Her konu için böyle..
Konunun ilk sayfalarinda adama karşı daha iyimser şeyler yazıyordu, sonra burun kılından tut keline kadar çirkinleşti.
Off ciylin çik sirinlisin, cik iyimsizsin demek işin kolayı. (Sorunsuz veya uyumlu oldugunu asla iddia etmiyorum)
Ama hic bir genc kadin, evliliğine 1 hafta kala bu psikolojiye girmez. Adam tarafından onemsenmedigini hissediyor bal gibi. Bu hangimizin ağırına gitmez? Hangimizi soğutmaz?
Kadın şu veya bu sebeple, bir yola cıkmış nisanlanmis, ayrilmaya da sebebini bize söylediği veya söylemediği şeyler mani oluyor.
Ben ceylanin çok zor bir durumda olduğunu düşünüyorum.
Ama bu durumdan kendisini kurtaracak olan da sadece yine kendisi diye düşünüyorum.

Adama empati yapinca, (ceylanin anlatimina ragmen) adama hak veriyorum.
Ceylana empati yapınca, ona üzülüyorum. Ben de sasirdim kim hakli
Bu konuda sizi çok takdir ettim..:KK200:
Sevgiler..

Nasıl fikir?
Ü. lup çarpıştıralım..:dondurma:
Ayrıca şunu da belirteyim, insanlar size, bunca saçmalığa bunca çirkinliğe rağmen neden bu kadar destek olduğunuzu sorduklarında usluba karşı hassasiyetinizi belirten cevaplar veren sizdiniz ben değil. Bu kadar canhıraş uslubu konuyu savunup, konu sahibine neden aynı hassasiyeti göstermediğinizi sorduğumda verdiğiniz cevap talihsizlik bence.

Gayette üsluplu yazıldı.
Hatta o kadar usluplu yazıldı ki kendisine 2000 yorum alabilmeyi başaran bir konu oldu.
Kusura bakmayın sizin gibi kundaklara sarıp sarmalayamadi kimse.
Bu kadar absurtluge yok artık dedi insanlar
En ala ben eleştirdim. Sadece çok kırmadan yaptım..
Dönün okuyun..
Yapıcı eleştri diye bir şey var.

Gerçi burada bilen az..

Ayrıca şunu da belirteyim, insanlar size, bunca saçmalığa bunca çirkinliğe rağmen neden bu kadar destek olduğunuzu sorduklarında usluba karşı hassasiyetinizi belirten cevaplar veren sizdiniz ben değil. Bu kadar canhıraş uslubu konuyu savunup, konu sahibine neden aynı hassasiyeti göstermediğinizi sorduğumda verdiğiniz cevap talihsizlik bence.
Lütfen sorar misiniz ceylanı nasıl etiketlemiş millet :)
Ne demişler mesela ?
Kel ceylan mi demisler ?
Kıllı ceylan mi ?
Yoksa iğrenç ceylan mi ?
Ya da kro mu ?
Sevket'in para delisi olan karısı Ferhunde'ye benzetmiş mi misal ?
Ne yapmış bu kk kadınları bu optimist ceylan' a ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X