MART AYI BİTİYOR TOPLAŞIN NİSANA GEBELİK PLANLAYALIM 💙

Hanımlar, Mart ayının ortasına geldik yavaş yavaş bitiyor toplaşın yeni ay için gebelik planlayalııım 😍 herkes neler kullandığını, nasıl bir yol izlediğini yazsın 🫶🏻😇😇
folik asit d vitamini çinko kullanıyorum ama genel süreçte omega takviyesi de aldım şu an almıyorum 9 aydır gebelik planlıyoruz bu aşama da inositol kullandım pcos değilim ama Amh değerim hariç bi sıkıntım yok o da sınırda 1 geldi eşimde sperm problemi var o da sınırdı ikimiz içinde doktor yüzde 50 dedi şu an ilk defa ilaca başladık o da Femera ama doktor ilk başta 1 Amh a vermeyecekti ultrason da. 8 yumurta görünce verdi bakalım hayırlısı olur inşallah

folik asit d vitamini çinko kullanıyorum ama genel süreçte omega takviyesi de aldım şu an almıyorum 9 aydır gebelik planlıyoruz bu aşama da inositol kullandım pcos değilim ama Amh değerim hariç bi sıkıntım yok o da sınırda 1 geldi eşimde sperm problemi var o da sınırdı ikimiz içinde doktor yüzde 50 dedi şu an ilk defa ilaca başladık o da Femera ama doktor ilk başta 1 Amh a vermeyecekti ultrason da. 8 yumurta görünce verdi bakalım hayırlısı olur inşallah
İnşallah en yakın zamanda hepimize nasip olsun 🥰🤲🏼

Ben de d vitamini, magnezyum kullanıyorum. Omega 3 kullandım 60 tablet 1 aylıktı 1 ay kullandım son 3 gündür kullanmıyorum bitti çünkü 😂 Folik asiti Akdeniz anemisinden dolayı düzenli kullandığım için yüksek çıkmıştı o yüzden biraz ara verdim ara ara içiyorum. Bir de adetimin ilk gününden yumurtlama görene kadar arifoğlunda yaptırmış olduğum bi karışımı kullandım onu da 14 günlük süreçte 9 gün kullanıp 4-5 gün kullanmadım hormonlarımla falan çok oynamasın diye. Bat 29 Mart bekliyorum ☺️ Allah isteyen herkese nasip etsin.

Ekstra olarak eşim de 15-20 gün kadar e vitamini ve yaptırmış olduğum karışımı kullandı. D vitamini kullandı bir de. Benim herhangi bir sorunum yok bildiğim (Rahime ve yumurtalıklara bakıldı, tüm vitamin ve kan değerlerime baktırdım, yumurtlarım güzel görünüyordu ancak hormon testi yaptırmadım adet olursam bu sefer yaptıracağım. 2 yıl önce amh baktırmıştım öylesine 2,20 çıkmıştı iyiydi o dönem) eşime henüz hiç baktırmadık 3.denememiz oluyor bu gerçek anlamda.

5 aydır gebelik istiyorum kızlar magnezyum omega d vit inostol ne duyduysam kullanıyorum pcos görünümü var bende inostolü doktorum önermişti. geçen ay çatlatma iğnesi vuruldum tutmadı. Nisandan ümitliyim bakalım 🥰🥰

5 aydır gebelik istiyorum kızlar magnezyum omega d vit inostol ne duyduysam kullanıyorum pcos görünümü var bende inostolü doktorum önermişti. geçen ay çatlatma iğnesi vuruldum tutmadı. Nisandan ümitliyim bakalım 🥰🥰
Hepimize Allah'ım tez vakitte nasip etsin 😍

Biz bu kadar bilinçli ve dikkatli olduğumuz için mi böyle aylarca uğraşıyoruz bilmiyorum. İnsanlar nasıl olduğunu bilmeden, kazayla ya da hiçbir sağlık kontrolünden geçmeden çat diye hamile kalıyor. Dahası çocuk istemeyen bakmayacak olanlar bile. Ben çocuk plânladığımız ay vitamin değerlerim, kan değerlerim, smear testi, ultrason kontrolü her şeyi yaptım. Omega 3, folik asit, magnezyum, d vitamini kullanmaya başladım. Yumurtalıklarımda ya da rahmimde herhangi bir sıkıntı çıkmadı ama ben de 4-5 aydır deniyorum olmuyor.

Şimdi de adetime 4 gün var test yaptım negatif.

ben de 1 yıldır deniyorum hiçbir sonuç alamadım valla. pcos var bende. 3-4 ayda bir doktora gidiyorum. 2 kez büyüyen yumurta çatlamadığı için kist oluştu. 6 aydır ovulasyon testi kullanıyorum ama hiç yumurtlama görmedim. reglime su an 5 gün var. bu ay da yumurtlama görmediğim için hiç umudum yok. nisan ayında hepimiz istediğimiz sonucu alırız inşallah. valla regl olunca günlerce ağladığım oluyor son 2-3 aydır. bu ay biraz daha rahatım ramazan falan oyaladı beni biraz olsun. yaşadığım yerde iyi bir doltora erişimim de yok artık tayin çıkana kadar salayım mı artık diye düşünmeye başladım. Allah hepimize güç ve sabır versin inşallah. 🙏🏻 bebek tozu gönderiyorum herkese 😂😂😂😂🐣🐣

Biz bu kadar bilinçli ve dikkatli olduğumuz için mi böyle aylarca uğraşıyoruz bilmiyorum. İnsanlar nasıl olduğunu bilmeden, kazayla ya da hiçbir sağlık kontrolünden geçmeden çat diye hamile kalıyor. Dahası çocuk istemeyen bakmayacak olanlar bile. Ben çocuk plânladığımız ay vitamin değerlerim, kan değerlerim, smear testi, ultrason kontrolü her şeyi yaptım. Omega 3, folik asit, magnezyum, d vitamini kullanmaya başladım. Yumurtalıklarımda ya da rahmimde herhangi bir sıkıntı çıkmadı ama ben de 4-5 aydır deniyorum olmuyor.

ilk 2 ay inanılmaz bilinçliydim takviyeler vitaminler kan tahlilleri düzenli beslenme uyku cinsel ilişki ovülasyon takip vs. bebek olacağına aksine stresten dert sahibi oldum :KK43: 1.5 aydır akışına bıraktım vitaminleride almıyorum düzenli besleniyorum sadece o kadar.. cidden stres vücudumuzun en büyük düşmanı.

Aynen bende öyle kan değerlerime baktırdım eksiklik varsa tamamlayım diye çünkü hemen gebe kalıcağımı düşünüyodum🥹 vitaminlerimin saati şaşmazdı şimdi o kadar üstüne düşmüyorum biraz saldım çünkü yoruyo böyle planlı davranmak. En kısa sürede hayırlısıyla bebeklerimize kavuşuruz inşallah♥️♥️

Zaten şu yanlışlıkla kazayla oldu diyenlere varya kıl oluyorum kafa göz dagitasim geliyor 😂 kardeş nasıl yanlışlıkla oluyor anlatsana ya bari bizde kazayla deneyelim diyesim geliyor sanki kendi durduğu yerde gelip otobüs çarpmış 🙄

9 aydır deniyoruz bizde olmadı henüz 😢😢 eşimde sperm sorunu var benim Amh 1 ama yumurtalıklarım normaldi henüz olmadı

X