Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sonuç bildirenlere göre şimdilik grubun yalnızca dörtte biri (%25) pozitif. Yani doktorların “ yumurta takibiyle bile gebelik tutturma %30 oranındadır” dedikleri doğrulanıyor gibi 😬 Buna göre çok umut ve hayal kırıklığına girmeden şans atışlarına devamke 😅 Ben bugün de bacağa vuran kasık ağrısı ve akıntıyla BAT bekliyorum. Geri kalanın durumları ne? Neler yaşıyorsunuz?

İlki 6. Ay denememizde olmuştu ama ilk 5 deneme d ene yumurtlama biliyorduk ne bişi. 6. Denemede ovulasyon testleri takipler ateş ölçmeleri vs yapınca tutturduk 😁
Bunda da işte 7-8a ydır istiyoruz ama sürekli bir aksilik çıktı ve yumurtlama dönemlerini hiç değerlendiremedi. İlk kez bu ay tam teşekküllü çalıştık 😁😁 umut büyük 😄

Bence var çizgi canım inceden inceye 😎
Selam canım ateşin düştüğü günümü değerlendirdin yokda merhaba yükseldiğimi bende bu ay ateş yöntemi denedim 36.2 gibi seyrederken 13.gün 35.94 oldu yumurtlamam o sıralar zaten o gün ve 3 gün peşine değerlendirme yaptım inşallah tutar

Senin ki yiyormuş iyi benim ki kuru incir kuru kayısı felan asla yemez keçiboynuzu içiriyorum zorla 1 haftadır felan bugün içti kuscam dedi 1 saat midem bulanıyo diyip gezdi etrafta asla zorlamam artık üzüldüm valla
Tahinle karıştırıp kahvaltıda kakalayın benimki öyle çok seviyor. Yoksa pekmez kokusunu alınca bu niye çürük gibi kokuyor demişti. Ben de tahinle müthiş oluyor dedim ki ben de açıkçası tahin+Keçiboynuzu veya dut pekmezini çoook severim. Hem tahin de çok faydalı hücreler için.

Selam canım ateşin düştüğü günümü değerlendirdin yokda merhaba yükseldiğimi bende bu ay ateş yöntemi denedim 36.2 gibi seyrederken 13.gün 35.94 oldu yumurtlamam o sıralar zaten o gün ve 3 gün peşine değerlendirme yaptım inşallah tutar
Canım ateş böyle düştükten sonra birden yükseliyor ya o yükselme yumurta çatladığı için oluyor. Onun önü sonu 3-4 gün değerlendirmek lazım

Şöyle sorayım o zaman yanıtlarsan sevinirim kavrayamadım bu işi ben🤦🏼‍♀️😂
Ben 14 nisanda regl olmuştum uygulamaya göre 27 nisan ovülasyon 11 Mayıs takip eden regl tarihi olarak gösteriyordu. Ben 12 mayısta regl oldum. Uygulamada övülasyon dönemi başlangıcından pms dönemine kadar gün aşırı ilişki yaşadık. Yumurtlamayı kaçırmış olma ihtimalim var mı bu durumda? Sperm içeride canlı kaldığı için kaçırmamışızdır gibi düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum? 1 gün gecikmeli adet oldum bu ay

Şimdi 27 Nisan yumrtlama görmüşsün bu durumda takvimdeki gibi yumurtlama değilde çatlamanın 14 gün sonrası adet olmuşsun. Kesinlikle kaçırmış olamazsın canım günaşırı birde yani 🤗

C charlottes ya normal kaset test de yaptın mı bunun yanında peki ? Herkesi heyecanlandırdın şu an 😁
Yok malesef elimde ovulasyon dışında test yok. Eşim gıcık oluyor zaten şu testlere. Ona göre bu testin sonucu da negatif. Aslında ben de ne biçim de negatif diye hazirlanip fotoğraf koyacaktım. Sonra inceden çizgiyi gördüm. Şu an bana da pek pozitif gibi gelmiyor. Aksiyon yarattı ama 😅

Tahinle karıştırıp kahvaltıda kakalayın benimki öyle çok seviyor. Yoksa pekmez kokusunu alınca bu niye çürük gibi kokuyor demişti. Ben de tahinle müthiş oluyor dedim ki ben de açıkçası tahin+Keçiboynuzu veya dut pekmezini çoook severim. Hem tahin de çok faydalı hücreler için.
Tahini ölse yemez sanırım 😂😂😂

Son ilişkin 5i olduğu için dedim. 5inden sonra geç yumurtlama olduysa da döllenememiştir zaten. Yani senin 5i gibi kabul etmen mantıklı. Bekliyorum güzel haberlerini inşallah 😍🤗
Canımmm ya test mi bozuk sence benim gözüme mi gözüküyor ince kıl gibi bi çizgi?

Eklentiler

• 24A088FB-AD7D-42D6-B279-B1B70441D8E0.jpeg
    24A088FB-AD7D-42D6-B279-B1B70441D8E0.jpeg
    118,8 KB · Görüntüleme: 78
Sonuç bildirenlere göre şimdilik grubun yalnızca dörtte biri (%25) pozitif. Yani doktorların “ yumurta takibiyle bile gebelik tutturma %30 oranındadır” dedikleri doğrulanıyor gibi 😬 Buna göre çok umut ve hayal kırıklığına girmeden şans atışlarına devamke 😅 Ben bugün de bacağa vuran kasık ağrısı ve akıntıyla BAT bekliyorum. Geri kalanın durumları ne? Neler yaşıyorsunuz?
merhaba tatlım listede adını göremedim bat ne zaman yas vs ne zamandır istiyorsunuz anladığım kadarıyla senin alanın bu konular erkek kısırlığı alanım diye yazmıstın sağlıkcıysan detay bilirsin ilk yumurta takibi sonra klomen sonra aşılama böle devam ediyor sıralama aslında umarım ilk başlarda hamile kalır devam etmezsin sevgiler :)

Belirti var mı peki
Kasık ağrısı var sadece adet olacak gibi birde gaz var afedersiniz 2 gün önce 4gün ishalim vardı dünden beride bi anda kabız oldum🤷🏼‍♀️ Bunların dışında hiçbişey yok canım. 18ay boyunca her adet döneminde sayısız belirtim olurdu. Özellikle her adetten 1 hafta önce göğüs ağrım başlardı. Şimdi hiç ağrımıyor ve ben 6mayıs gibi hastalanmam gerekiyordu olmadım. Son adetim 42 gün önceydi. 35. Günde oldupum olmuştu ama 35 günü hiç geçmemişti adetim. Biz 24nisana kadar gün aşırı değerlendirdik. Yumurtlama haftam bitti diye 24ünden sonra 5mayısta oldu ilişki sadece. Anlamadım ki acaba 5i gibi mi yumurtladım kafam çok karıştı.

X