Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba hepinize

hamile olanlari kutluyor ve saglikla bebislerini kucaklarina almalarini diliyorum. Konuyu ilk sayfadan beri okuyorum ve heyecanla takip ediyorum :KK73:. panic_attack panic_attack benide eklersen sevinirim. BAT 28 Haziran ( yurtdisi - cocuk yok ) 28 - 29 gunde bir dongum ve bu aralar yumurtluyo olmam lazim. Yardirarak denemelere devam :KK9:bide Nisan ayinda kimyasal gebelik gecirdim. :kahve:
Hoşgeldin aramıza umarım yumurtlama dönemi iyi geçer ve pozitif sonuç alırsın..

Kuzum bende yum hafta başındaydı, yeni geçti daha, bat bekleyecem artik
Çok calisamasakta ümit hep var :KK200:
Başlasın heyecanlı bekleyiş.. Umarım pozitif
Öyle olacak Beste, kapanışı biz yaparız artık :) Ancak adet oldum.
Neyse ki uzun bir bekleyişten sonra oldun canım..

Hosbuldum, senin bat 23 Haziran, Lambadalara devamm :halay:
Benim 3 ve 4 haziran da pik oldu. Elimizden geldiğince degerlendirdik. dünde idrarda enfeksiyon başlamış tahlil vermiştim negatif cıktı bu ayda olmadı benim malesef. Hayırlısı olsun hakkımızda. Bir dahaki aya insallah

ah o sonradan okuyup unutmadan cevaplamaya çalışmalar, onu en ıyı ben bılırım kuzuuuumm :) ben aksam kırmızı kart yedım canım, sahalardan ayrılıyorum sımdılık, ınsallah donusum muhtesem olur, sen nasılsın ıyı mısın
Umarım sahalara dönüşün muhteşem olur canım. Daha önce oldu, tekrar olacak :)
Kızlar herkese merhaba,
ben kırmızı kartı gördüm sahadan ayrılıyorum ama kafamda bi sorun var yardımcı olun bana nolur, ben kendimi bildim bileli adetim karın ağtısı ve sancı ile olur, hatta istifra ederim o derece, evlenince geçer dediler geçmedi, ilk doüumda geçer dediler geçmedi, hep böyle sancılıydı, sonra aralık/2018 den sonra hamilelik istediğim için miyositol kullandım 3 kutu ve bu dönemde de yumurtanın büyümesinden, çatlamasına hatta tutunmaya çalışmasına kadar olan dönemlerde yine sancılı fakat bu arada tırmalama batma gibi acılı dönemleri de hissettim, önce kimyasal, ardından 8+2 kürtajla sonuçlanan bi hamilelik yaşadım. kürtajdan sonra miyositol yerine progeny m kullanmaya başladım, kürtaj sonrası ilk adetimden önce hiçbir belirti, ağrı gerginlik hissetmeden bir anda adet oldum, yumurtlama ağsırıs vesaire hiç hissetmedim, bu ay kürtaj sonrası 2. adetim ve yine hiçbir sancı hissetmeden adetim geldi, bence burada bir sorun var, ama ne ??? kürtaj sonrasında bende bişeyler mi ters gitti, kanallara tüplere ne bileyim bir yere zarar mı geldi ki bir anda böylesine değişti ağrı ve yumurtlama sancısı olayı, korkuyorum ben. doktorum sorun yok kürtaj çok başarılı demişti. tekrar hamile kalamayacağımı hissediyorum şu an, bu ay çok üstüne düşmedim tamam rahattım ama, ağrı olmadan bu şekilde gelmesi garip. ovu testi tam 31/5 te pik yapmıştı, 14 haziranda regl oldum sanki sürelerde sorun yok gibi ama, yumurtlamıyor olabilir miyim artık yaa vücut beni kandırıyor olabilir mi , saçma sapan şeyler geliyo aklıma, kürtajı geçiren güzellikler sizin böyle sorunlarınız oldu mu bi el atın bacınıza
Canım rutinin yaşadıklarınla değişmiş olabilir. Ama şunu biliyorum kanallarda sorun olsa ağrın daha fazla oluyor. Benim kanal alınmadan önceki ağrılarımın çoğu operasyondan sonra geçti neredeyse hiç ağrı kesici içmeden geçiriyorum adet dönemini. Aynısı miyom ameliyatından sonra da olmuştu. Üç dört ay hiç farketmeden başlıyordu reglim. Şimdi de ufak tefek ağrılarım oluyor. Bence sende de bir sorun yok.

Benim 3 ve 4 haziran da pik oldu. Elimizden geldiğince degerlendirdik. dünde idrarda enfeksiyon başlamış tahlil vermiştim negatif cıktı bu ayda olmadı benim malesef. Hayırlısı olsun hakkımızda. Bir dahaki aya insallah
Umarım bir sonraki ay senin ayın olur pozitif sonuç alırsın canım.

O zaman transfere çok az kalmış, inşallah bu kez senden de o güzel haberi alıcaz, akıntı bende de bu ay erken başladı ama ovü testleri daha var dedi, bu ay hepimizin hormonlar sapıttı sanırım :KK53:
Tedavi planında yumurtlamadan 5 gün sonra görünüyor transfer ama rahimin durumu nedir bilmiyorum henüz. Haftaya belli olur sanırım transfer tarihi. Bende de ağrı ve akıntı var ama test yok diyor :) bakalım pazartesi civciv mi çıkacak kuş mu çıkacak kutumdan :)

ah o sonradan okuyup unutmadan cevaplamaya çalışmalar, onu en ıyı ben bılırım kuzuuuumm :) ben aksam kırmızı kart yedım canım, sahalardan ayrılıyorum sımdılık, ınsallah donusum muhtesem olur, sen nasılsın ıyı mısın
En azından zamanında geldi canım dönüşün muhteşem olacak inanıyorum. 😍

Ben tedavide aldığım 3 kiloyu vermek için diyetteyim 😤o yüzden herkese yiyin için diyorum, hiç sevmem diyet olayını ama yaza denk gelince koca göbişle olmuycak dedim, sen ye kuzum 3 canlısın sen 😉
Tedavi kiloları beni sinir ediyor. Normalde çok kolay diyet yaparım bu kez onu da yapamıyorum. Kardeşimin zoruyla koşu bandında takılıyorum. Ama orada yaktığım enerjiyi ekstra şeyler yiyip içerek geri alıyorum.. Üstelik bunları da geç saatte yapıyorum :KK43: dün film izliyorduk saat olmuş gece yarısı bira içiyordum :) iç yine iç de akşama doğru iç en geç; bir de şarap iç daha düşük kalori sonuçta.. Ama olabilemiyor...

senden de allah razı olsun kuzum, bırbırını anlayan bızler varız surada, yoksa dısarda kımseyle bu muhabbetlerı edemezsın, malum herkes dogurgan herkes korunurken hamıle kalıyo, bı bız allah tarafından korunuyoruz :) bu arada ben aksam kırmızı kartı yedım :KK43:
😀aynen iyiki hepberaber varız o zaman. Kırmızı kart a takılmıyoruz diyoruzki sağlıklıyiz hala dogurganiz düzenimiz saat gibi çalışıyor önümüzdeki maça bakicaz 😀

Tedavi planında yumurtlamadan 5 gün sonra görünüyor transfer ama rahimin durumu nedir bilmiyorum henüz. Haftaya belli olur sanırım transfer tarihi. Bende de ağrı ve akıntı var ama test yok diyor :) bakalım pazartesi civciv mi çıkacak kuş mu çıkacak kutumdan :)
Hadi hayırlısı, sana vereceğiz aklımızı şimdi. İnşallah pazartesi iyi haberlerle başlar bu serüven :dua:

Kızlar herkese merhaba,
ben kırmızı kartı gördüm sahadan ayrılıyorum ama kafamda bi sorun var yardımcı olun bana nolur, ben kendimi bildim bileli adetim karın ağtısı ve sancı ile olur, hatta istifra ederim o derece, evlenince geçer dediler geçmedi, ilk doüumda geçer dediler geçmedi, hep böyle sancılıydı, sonra aralık/2018 den sonra hamilelik istediğim için miyositol kullandım 3 kutu ve bu dönemde de yumurtanın büyümesinden, çatlamasına hatta tutunmaya çalışmasına kadar olan dönemlerde yine sancılı fakat bu arada tırmalama batma gibi acılı dönemleri de hissettim, önce kimyasal, ardından 8+2 kürtajla sonuçlanan bi hamilelik yaşadım. kürtajdan sonra miyositol yerine progeny m kullanmaya başladım, kürtaj sonrası ilk adetimden önce hiçbir belirti, ağrı gerginlik hissetmeden bir anda adet oldum, yumurtlama ağsırıs vesaire hiç hissetmedim, bu ay kürtaj sonrası 2. adetim ve yine hiçbir sancı hissetmeden adetim geldi, bence burada bir sorun var, ama ne ??? kürtaj sonrasında bende bişeyler mi ters gitti, kanallara tüplere ne bileyim bir yere zarar mı geldi ki bir anda böylesine değişti ağrı ve yumurtlama sancısı olayı, korkuyorum ben. doktorum sorun yok kürtaj çok başarılı demişti. tekrar hamile kalamayacağımı hissediyorum şu an, bu ay çok üstüne düşmedim tamam rahattım ama, ağrı olmadan bu şekilde gelmesi garip. ovu testi tam 31/5 te pik yapmıştı, 14 haziranda regl oldum sanki sürelerde sorun yok gibi ama, yumurtlamıyor olabilir miyim artık yaa vücut beni kandırıyor olabilir mi , saçma sapan şeyler geliyo aklıma, kürtajı geçiren güzellikler sizin böyle sorunlarınız oldu mu bi el atın bacınıza
Kafanı cok yorma ama soru işaretleri varsa kafanda Bi rahim filmi cektirebilirsin. Adet kanında azalma varmı. Varsa yapışıklık olabilir bunu en iyi rahim filmiyle anlasılıyor. İnşallah Bi sıkıntı yoktur. Yumurta olmasa adet olamazsın yumurta lıktan yumurta atılma esnasında rahim kalınlasıyor döllenme olmayınca yumurta ve Rahim duvarı sökülüp atılıyor oda adet kanı. Benimde hep senin gibi olurdu agrı sancı aciller iğneler kıvranırdım bende rahimde perde varmış y seklindeymiş rahim. Son kürtaj da da yapısıklık oldu tamamen kapanmış rahim. histerskobi den sonra agrım cok az adet günüm kısa ve kan akısı cok iyi çok sükür. Aklında soru işaretleri varsa bence Bi film ccektir derim. Bu arada pes etmek yok sadece biraz stres i azaltmamız lazım. O çok etkiliyor şu mübarek günde Rabbim mucizelerini hepimize göstersin insallah

Kızlar herkese merhaba,
Bence hiçbir sorun yok kuzumm takma kafana. Bence regl dönemi sendromu psikolojisi seni böyle düşündüren. Belkide ters giden şeyler düzeldi ve ağrıların azaldı. Rahatlamak için görün bi doktora ama eminim bi sorun ciknayacaktir 😍 geçsin regl başlasın çalışmalar. .😍bak bende hala tık yok kafayı yicem.

O zaman transfere çok az kalmış, inşallah bu kez senden de o güzel haberi alıcaz, akıntı bende de bu ay erken başladı ama ovü testleri daha var dedi, bu ay hepimizin hormonlar sapıttı sanırım :KK53:
Mevsim sıcağa döndü ya ondan heralde diyorum bende.

Ben tedavide aldığım 3 kiloyu vermek için diyetteyim 😤o yüzden herkese yiyin için diyorum, hiç sevmem diyet olayını ama yaza denk gelince koca göbişle olmuycak dedim, sen ye kuzum 3 canlısın sen 😉
3 mü 😳😳 bende bu tedavide 4 kg aldım sorma ne giysem olmuyor 36 bedenim oldu bitti diyet sağlıklı yaşam işlerini severim 🙂🙂

X