Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hoşgeldin aramıza umarım yumurtlama dönemi iyi geçer ve pozitif sonuç alırsın..

Başlasın heyecanlı bekleyiş..
Hoşgeldin aramıza umarım yumurtlama dönemi iyi geçer ve pozitif sonuç alırsın..

Başlasın heyecanlı bekleyiş.. Umarım pozitif

Neyse ki uzun bir bekleyişten sonra oldun canım..

Hosbuldum. Tesekkur ederim. Umarim hersey istedigimiz gibi gider ve bebislerimizi kucagimiza aliriz. Subat ayindan beri denemedeyiz. Multivitamin manyagi oldum
:KK55:

Ben tedavide aldığım 3 kiloyu vermek için diyetteyim 😤o yüzden herkese yiyin için diyorum, hiç sevmem diyet olayını ama yaza denk gelince koca göbişle olmuycak dedim, sen ye kuzum 3 canlısın sen 😉

Kilo vermek benimde sorunum. Oyle yedigim falanda yok. Onceden kick box yapiyodum. Hamile kalicam diyerekten biraktim ve kilo almaya basladim. Bide oturarak calisiyorum tabi. Cok sinir bozucu. :kızgın:

Kızlar herkese merhaba,
ben kırmızı kartı gördüm sahadan ayrılıyorum ama kafamda bi sorun var yardımcı olun bana nolur, ben kendimi bildim bileli adetim karın ağtısı ve sancı ile olur, hatta istifra ederim o derece, evlenince geçer dediler geçmedi, ilk doüumda geçer dediler geçmedi, hep böyle sancılıydı, sonra aralık/2018 den sonra hamilelik istediğim için miyositol kullandım 3 kutu ve bu dönemde de yumurtanın büyümesinden, çatlamasına hatta tutunmaya çalışmasına kadar olan dönemlerde yine sancılı fakat bu arada tırmalama batma gibi acılı dönemleri de hissettim, önce kimyasal, ardından 8+2 kürtajla sonuçlanan bi hamilelik yaşadım. kürtajdan sonra miyositol yerine progeny m kullanmaya başladım, kürtaj sonrası ilk adetimden önce hiçbir belirti, ağrı gerginlik hissetmeden bir anda adet oldum, yumurtlama ağsırıs vesaire hiç hissetmedim, bu ay kürtaj sonrası 2. adetim ve yine hiçbir sancı hissetmeden adetim geldi, bence burada bir sorun var, ama ne ??? kürtaj sonrasında bende bişeyler mi ters gitti, kanallara tüplere ne bileyim bir yere zarar mı geldi ki bir anda böylesine değişti ağrı ve yumurtlama sancısı olayı, korkuyorum ben. doktorum sorun yok kürtaj çok başarılı demişti. tekrar hamile kalamayacağımı hissediyorum şu an, bu ay çok üstüne düşmedim tamam rahattım ama, ağrı olmadan bu şekilde gelmesi garip. ovu testi tam 31/5 te pik yapmıştı, 14 haziranda regl oldum sanki sürelerde sorun yok gibi ama, yumurtlamıyor olabilir miyim artık yaa vücut beni kandırıyor olabilir mi , saçma sapan şeyler geliyo aklıma, kürtajı geçiren güzellikler sizin böyle sorunlarınız oldu mu bi el atın bacınıza

Cicim en azindan ovu pick olmus demekki yumurtluyosun. Vardir bundada bir hayir. Yinede emin olmak icin bi doktora gorunebilirisn tabe.

Transferin 11.gününden yani test günümden bildiriyorum.
Beklenen belirtiler yeni başladı. Kasıklarımda adet olacakmışım gibi kısa süreli bir ağrı oluyo arada. Memintolarım birden tombiko oldu, uçları kaşınıyo gibi bi denişik. Yüzümde ilk defa o kocaman adet sivilcesinden hiç çıkmadı. Ama bunun sebebi estrofem hap gibime geliyor.
Yeni kan testimi yine akşam mı versem acaba? Tam 48 saatin dolması için?

Tedavi kiloları beni sinir ediyor. Normalde çok kolay diyet yaparım bu kez onu da yapamıyorum. Kardeşimin zoruyla koşu bandında takılıyorum. Ama orada yaktığım enerjiyi ekstra şeyler yiyip içerek geri alıyorum.. Üstelik bunları da geç saatte yapıyorum :KK43: dün film izliyorduk saat olmuş gece yarısı bira içiyordum :) iç yine iç de akşama doğru iç en geç; bir de şarap iç daha düşük kalori sonuçta.. Ama olabilemiyor...
Yok ben bu sefer azimliyim bayramda denize girdim utandım valla göbeğimden🙈 3 gündür karın gurultusuyla uyuyorum, normalde hiç diyet yapmam kendi yavaş yavaş gider ama bu sefer çok abandım tatlılar çerezler Allah ne verdiyse 10 günde veririm hatta hedefim 4 kilo, sen transfere hazırlanıyorsun boşver kiloyu 9 ay sonra başlarsın diyete 🐣😘

Bence hiçbir sorun yok kuzumm takma kafana. Bence regl dönemi sendromu psikolojisi seni böyle düşündüren. Belkide ters giden şeyler düzeldi ve ağrıların azaldı. Rahatlamak için görün bi doktora ama eminim bi sorun ciknayacaktir 😍 geçsin regl başlasın çalışmalar. .😍bak bende hala tık yok kafayı yicem.
Şşşşşş heyecanlandırıyorsun , seninki kesin geç döllendi 😉

Kafanı cok yorma ama soru işaretleri varsa kafanda Bi rahim filmi cektirebilirsin. Adet kanında azalma varmı. Varsa yapışıklık olabilir bunu en iyi rahim filmiyle anlasılıyor. İnşallah Bi sıkıntı yoktur. Yumurta olmasa adet olamazsın yumurta lıktan yumurta atılma esnasında rahim kalınlasıyor döllenme olmayınca yumurta ve Rahim duvarı sökülüp atılıyor oda adet kanı. Benimde hep senin gibi olurdu agrı sancı aciller iğneler kıvranırdım bende rahimde perde varmış y seklindeymiş rahim. Son kürtaj da da yapısıklık oldu tamamen kapanmış rahim. histerskobi den sonra agrım cok az adet günüm kısa ve kan akısı cok iyi çok sükür. Aklında soru işaretleri varsa bence Bi film ccektir derim. Bu arada pes etmek yok sadece biraz stres i azaltmamız lazım. O çok etkiliyor şu mübarek günde Rabbim mucizelerini hepimize göstersin insallah
Amin🙏

3 mü 😳😳 bende bu tedavide 4 kg aldım sorma ne giysem olmuyor 36 bedenim oldu bitti diyet sağlıklı yaşam işlerini severim 🙂🙂
Ya normalde 1-2 alırım onuda iğneler opu bitince kendi gider bu sefer ben abartıp çok yedim bakma tedavi kilosu dediğime aleni oburluk kilosu 🙈

Beklenen belirtiler yeni başladı. Kasıklarımda adet olacakmışım gibi kısa süreli bir ağrı oluyo arada. Memintolarım birden tombiko oldu, uçları kaşınıyo gibi bi denişik. Yüzümde ilk defa o kocaman adet sivilcesinden hiç çıkmadı. Ama bunun sebebi estrofem hap gibime geliyor.
Bence bekle tam 48 saat olsun hesap şaşmasın, artı niye hala kan testi çok gıcık oluyorum gereksiz stres ortalama hesapla kese muayene tarihi belirleyip çağırsınlar, sabır taşı olsa çatlar 😬

Ben olsam mümkünse akşam verirdim 😀

Çok merak ediyorum kaça katlandı yaz tamam mı belirtilerde başlamış. Ya bende hala tık yok regl belirtide yok gecikme oldu 2 gün hatta bazen 1 gün erken gelir öyle hesaplarsak 3 gün delircem

Benim çenemde iki tane sivilce çıktı ,halsizlik var arada kalbim hızlı çarpıyor bence aynı saatte ver

Şşşşşş heyecanlandırıyorsun , seninki kesin geç döllendi 😉
Yaww bide öyle olursa varya iyice umudu kestim herşeyden kesin bi problem var diyorum fena supriz olur bana. Cizgi cikmadi ya regl de hala yok bişeyler ters gidiyor sankim inşallah sorun çıkmaz.

Merhaba hepinize

hamile olanlari kutluyor ve saglikla bebislerini kucaklarina almalarini diliyorum. Konuyu ilk sayfadan beri okuyorum ve heyecanla takip ediyorum :KK73:. panic_attack panic_attack benide eklersen sevinirim. BAT 28 Haziran ( yurtdisi - cocuk yok ) 28 - 29 gunde bir dongum ve bu aralar yumurtluyo olmam lazim. Yardirarak denemelere devam :KK9:bide Nisan ayinda kimyasal gebelik gecirdim. :kahve:
Hoşgeldin. Ben de hep okuyup az katılanlardanım. Ben okuyunca yazılanları karşılıklı konuşuyormuşuz gibi hissediyorum niyeyse. :KK50:

Kuzum bende yum hafta başındaydı, yeni geçti daha, bat bekleyecem artik
Çok calisamasakta ümit hep var :KK200:
Çok çalış bence. Ben tüp bebek tedavsine iki ay ara vereyim belki doğal bişiler olur diye ramazan girdi bayram girdi hep sekte hep sekte. 15 Haz olan adı batasıca batım da sanrım artık bat değil sat oluyor bugün de. Bana yarın ya da pazartesi tüp bebek merkezi yolları....

X