Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
8 buçukuncu aydan selam millet! 🙃
Ayy çok ihmal ettim buraları ama bugün yarın derken geçti gitti zaman. Bi de istanbul'a ve Didim'e gittik. Kaldık epey oralarda da evden çıkmadan torun hasretleri giderilsin ve yolculuğa alışılsın diye. Oto koltuğunu doğru seçmek çok önemliymiş onu da deneyimledik.

Bizde her şey yolunda. Ek gıda, uyku düzeni, uslu bi çocuk olma, şirinleri görme vs. Tabi son 2 gündür yaşadığımız diş çıkarma sendromu hariç.

Şu an Uzay'ın başında nöbetteyim. Niye? Çünkü üst dişleri çıkıyo. Bütün gün ateşi indi indi çıktı. Hiç keyfi yok. İştahsız, el sürekli üst damakta. 10 dk uyuyo uyanıyo. Ağzından akan suyla duş alınır yani o derece. Üstteki ikiliden biri patlamış geliyo, diğeri kabarık. 38 buçuğa kadar çıktı akşam ateşi. Ilık duş, calpol, klima derken düşürdük ateşi. Uyuyo şimdi 2 saattir. Ne zormuş arkadaş diş işi. Bi de atak haftasına denk geldi. Kucağımda uykuya dalabiliyo dünden beri.

Bu arada 7.aya girdiğimizden beri kendiliğinden artık sallanmak istemediğini belli etti. Atıyorum bizim yatağa kendi kendine yuvarlanıp mırıldana mırıldana mayışıyo, sonra yanıma gelip sırnaşıyo kedi gibi, okşarken öperken kulağına hikaye uydururken uyuyo. Daha sonra yatağına koyuyorum. Bazen de beraber uyuyoruz.

Çok hareketlendi artık. Çitleri mitleri sınırları açtık, bütün evi ona göre düzenledim. Tuvalete bile fıtı fıtı peşimden geliyo. Banyoyu beraber yapıyoruz. Mutfakta da hep yanımda. Yerde kendi kendine oyunlar oynuyo, arada bana bulaşıyo, bacağıma yapışıp popoma şaplak atıyo 🤭 Ayağa kalkıyo pat düşüyo gülüyo. Büyüdükçe dertleri artacak diyolar ama ben büyüdükçe daha çok keyif alıyorum, çok eğleniyoruz. Belkim kova burcu diyedir. 😝

Kendi uyumaya başladığından beri gündüz uykuları uzadı. Sabah 2 saat, öğleden sonra 1,5 saat 2 defa uyuyo. Gece 1 defa rüya öğünü var. Sabah 7de ayaktayız.

Neyse ben bi daha ateş ölçem. O değil de alttaki dişler ne kadar rahat çıkmıştı yaa. Üstler anarşik çıktı. Sünnet ve gazlar dahil hiç böyle keyifsiz, gülücüksüz görmemiştim guzumu. 10 dakkada bir ateşini ölçüyorum manyak gibi. Hoff.. :KK43:
Kolay gele bacım
Selim de yarın itibariyle 9 aylık olurken, 4. dişin peşindeyiz. Ateş az, yine de calpol'lük oldu geçen hafta, yeni çıkan bir kucak tutkusu var bizimkinde de, kollarını uzatıp duygu sömürüsü yapmayı da öğrendi sağolsun. Çitleri açmadım tutunarak dört dönüyor bayağı yürüme antremanı yapıyor diye, sıkılınca mapushane korkuluğu gibi tutunup rahmetli Dilberay moduna geçiyor. Ek gıda karmakarışık gidiyor bazen verimli bazen tırt. Dişler ardı ardına patlayınca düzen bozuldu biraz. Taneli şeylere, çiğnemeye geçiş yapmaya çalışıyorum şimdilik esnaf kılıklı yavrum sadece ekmeğe yüz verdi :olamaz: Neyse gelişimi iyiymiş.

Kolay gele bacım
Selim de yarın itibariyle 9 aylık olurken, 4. dişin peşindeyiz. Ateş az, yine de calpol'lük oldu geçen hafta, yeni çıkan bir kucak tutkusu var bizimkinde de, kollarını uzatıp duygu sömürüsü yapmayı da öğrendi sağolsun. Çitleri açmadım tutunarak dört dönüyor bayağı yürüme antremanı yapıyor diye, sıkılınca mapushane korkuluğu gibi tutunup rahmetli Dilberay moduna geçiyor. Ek gıda karmakarışık gidiyor bazen verimli bazen tırt. Dişler ardı ardına patlayınca düzen bozuldu biraz. Taneli şeylere, çiğnemeye geçiş yapmaya çalışıyorum şimdilik esnaf kılıklı yavrum sadece ekmeğe yüz verdi :olamaz: Neyse gelişimi iyiymiş.
Ya şu senin benzetmelerinin hastasıyım😂 allahta seni güldürsün meryem gözümde canlanıyorlar ahahsjajak😂
Sağol datlum. Ne soğanmış arkadaş. Bebekle ilgili her işe yarıyo zaar.
Ateş devam ediyo şurubun etkisi geçince. Fitil denedik bu akşam. Daha iyi geldi sanki. Bi de jel sürmeye başladık. Doktor 3. günden sonra da devam ederse gelin dedi. Patladığı gün en yüksek ateşe sebep oluyomuş. 38,8i gördük bugün. :KK43:
Kac gündür ne cektirdi cocguna😔🤣 Diger disler de yapiyor mu acep ateş hadi bunlar da cikti atlatti diyelim?🙄
Çok üzüldüm be yazık ona.ağlıyor mu çok cıksa da kurtulsa yavrum yaa size buyk gecmis olsun💐 jel bize de vermisti kusuyor bir sure sonra. her türlü denedim pes ettim veremiyorum. Bir de Karanfil yagiyla masaj da iyi geliyormuş zorda kalmam insallah kalirsam denerim iyice bakip. bana eger dis çıkarır da atesi cikarsa fitil de verdiler hic şurup yok elim de. Ben de ki Fitil dis cikarma donemi içinmiş sadece. Sendeki de oyle bisidir heral de ki daha iyi gelmiş. Ben o disler oyle cektirirse bize dustugun de boynuma asarım 🤣

Merhaba arkadaşlar bebeğimiz oldu salı günü kirkimiz çıkacak. Hamileyken saatler geçmiyordu şimdi günler nasıl geçiyor anlamıyorum. Şimdilik hersey yolunda diyebilirim. Gaz sorunumuz var doktor 3 ay böyle geçecek sabredeceksin dedi.Butun gün kucakta geziyoruz.Haftaya artık tek başıma kalacağım bakalım neler olacak. panic_attack panic_attack sen çocuk doktoru olarak kime gidiyorsun. Birde sünneti nerede yaptırdın. Pandemiden dolayı çocuk hastanesinde yapmıyorlar medinova da da sünnet yapilmiyormus

Merhaba arkadaşlar bebeğimiz oldu salı günü kirkimiz çıkacak. Hamileyken saatler geçmiyordu şimdi günler nasıl geçiyor anlamıyorum. Şimdilik hersey yolunda diyebilirim. Gaz sorunumuz var doktor 3 ay böyle geçecek sabredeceksin dedi.Butun gün kucakta geziyoruz.Haftaya artık tek başıma kalacağım bakalım neler olacak. panic_attack panic_attack sen çocuk doktoru olarak kime gidiyorsun. Birde sünneti nerede yaptırdın. Pandemiden dolayı çocuk hastanesinde yapmıyorlar medinova da da sünnet yapilmiyormus
Çok sevindim hayırlı uğurlu olsun sağlıkla büyütün miniği😍

Sağlıkla büyüt ins. Zaman nasıl önemli degil mi 😄

Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün. Ahh gazdan ne çektim, hala da çekiyoruz da o şiddetli zamanları gibi değil. Uyutamayıp arabayla gezdirip uyutuyorduk. Şu anda da geze geze kucakta uyuyor. Doktor bize de 3 3.5 ayda bir anda kesilecek dedi. Bir hafta sonra 3 ay olacağız bakalım neler olacak.

Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün. Ahh gazdan ne çektim, hala da çekiyoruz da o şiddetli zamanları gibi değil. Uyutamayıp arabayla gezdirip uyutuyorduk. Şu anda da geze geze kucakta uyuyor. Doktor bize de 3 3.5 ayda bir anda kesilecek dedi. Bir hafta sonra 3 ay olacağız
Sagol canim inş o günlerde gelecek

Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün. Ahh gazdan ne çektim, hala da çekiyoruz da o şiddetli zamanları gibi değil. Uyutamayıp arabayla gezdirip uyutuyorduk. Şu anda da geze geze kucakta uyuyor. Doktor bize de 3 3.5 ayda bir anda kesilecek dedi. Bir hafta sonra 3 ay olacağız bakalım neler olacak.
Bize de demisler di amaaa 4 bucukta vedalaştık 🙄 umarim sizin okadar sürmez. Gazlar bitiyor hop uyku sureleri kısalıyor rehat yoktur😅 bizim geceler oyle guzel ki oglene kadar uyuyor. Gece beni ceksitiriyor tekmeleri salliyor emziriyorum yerin de yatiyor boyle oglen ediyoruz. Gunduz oglen iki saat artik uykusu. Sonra 5 te 30,45 dakka. 8 de yarim saat 10, 11 bir saat 12 1,1 bcuk. Belirsiz gece uykusu geçişi . Hala diş yok hala emekleme yok koyuyorum yuz ustu sirt üstüne geri dönüyor sipa. Direk yurucek mi ne😅 panic_attack panic_attack disler Ne durumda ?

Birde sütüm sanki azaldı gibi geliyor bana nette 7, 8 aylik bebege 2 numara kullanmak gerek diyor 9 ay bitince 3. 7 bucuk olduk kac numara almaliyim? Ara ogunlerine birseylere katmak icin aptamil aliyim diyorum. bir tavsiyeniz varmi ?

Sağlıcakla büyüsün 🥰💐

Bize de demisler di amaaa 4 bucukta vedalaştık 🙄 umarim sizin okadar sürmez. Gazlar bitiyor hop uyku sureleri kısalıyor rehat yoktur😅 bizim geceler oyle guzel ki oglene kadar uyuyor. Gece beni ceksitiriyor tekmeleri salliyor emziriyorum yerin de yatiyor boyle oglen ediyoruz. Gunduz oglen iki saat artik uykusu. Sonra 5 te 30,45 dakka. 8 de yarim saat 10, 11 bir saat 12 1,1 bcuk. Belirsiz gece uykusu geçişi . Hala diş yok hala emekleme yok koyuyorum yuz ustu sirt üstüne geri dönüyor sipa. Direk yurucek mi ne😅 panic_attack panic_attack disler Ne durumda ?

İnşallah o kadar sürmez. Gören neden durmuyor bu diyor. Bana göre duruyor o gazlı zamanlarına göre. Gece uykuları çok şükür fena değil yatma saatine göre 2-3 gibi kalkıyor en az 2 saat uyanık kalıyor tabi. Ondan sonra 6-7 gibi tekrar şanslıysak tekrar uyursa 1-2 saat daha uyuyor. Değilsek 7 den itibaren kalkış Faslı, bakım saatleri karın doyurma gezme dolaştırma izin verirse biz kahvaltı yapıyoruz. Artık gündüz olduğu içinde uykuları 20 dakika bilemedin 30 dakika maximum akşama kadar 3 kere böyle uyuyor akşam ediyoruz artık. Evden çalıştığım içinde hiçbir iş yapamıyorum haliyle.

Birde sütüm sanki azaldı gibi geliyor bana nette 7, 8 aylik bebege 2 numara kullanmak gerek diyor 9 ay bitince 3. 7 bucuk olduk kac numara almaliyim? Ara ogunlerine birseylere katmak icin aptamil aliyim diyorum. bir tavsiyeniz varmi ?
6-9 AY arası 2 numara tabii. Ara öğünler için uğraşabildikçe sen kendin yap derim. Ama ek gıdaya ilk geçtiğinde dr iştahı açılsın diye kaşık mamalardan önermişti bize de, aptamil'in muhallebisini almıştım bir de hipp'in kavanoz mamalarını. Bizimki sadece muhallebiye yüz verdi. Şimdi artık pek beceremese de ısırmak istiyor o yüzden meyve vs ufalayıp elimle veriyorum.

X