Anket Meme büyütme ve burun estetik kombine ameliyatı tecrübelerim

Kombine 2 ameliyatı aynı anda olmak sizce cesaret işi midir ? Yoksa delilik mi ?

• Ankete Katılan
    37
  • Anket Kapalı .

Nuunuu

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2021
103
27
36
Herkese merhaba arkadaşlar kombine ameliyat tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.
23 şubat 2021 tarihinde devlet hastanesinde meme büyütme ve burun ameliyatı oldum.
Bugün 3. Günüm :)
Neden özelde olmadım diye sorarsanız yapılan burunlar ve işlemler hep aynı, tabi şu da bir gerçek elbette dr önemli ama güven veren dr ve işlemlerine kefil olduğunuz hekimler daha önemli. Bu yüzden devlet ya da özel hiç farketmez.
Hatta burun için yıllardır bir sürü dr a gittim. 2 kere ameliyat olmaktan vaz geçtim. Niyeyse bir türlü olmadı. Pandemi girdi sonra derken olmadı, kısmet bu zamanaymış. Ben dr.larıma güvendim ve devlette olmaya karar verdim.
Herkesin vücut direnci ve iyileşme süreci çok farklı evet ama iki ameliyat birden olmak gerçekten bir delilik 😅
yıllardır istediğim bir şeydi 18 yaşından beri memelerim büyüsün istedim ama dr.lar evlenince büyür diye saçma bir açıklama ile beni hep geri çevirdiler.
Burnumda da nefes alma problemi yaşıyordum normal bir insanın aldığı nefesin %50 sini ancak alıyorum. Sporcu bir insanım ve rahat nefes alamamak o kadar yorucu oluyordu ki.. Radyofrekans da yapıldı maalesef açılmadı. Rinoplasti ile hem deviasyon giderildi hem de estetik yapılarak kemik alınıp burun ucum biraz yukarı kaldırıldı. Rahat nefes almam sağlandı. Yıllardır araştırdım, kendimi topladım, tavsiyeli dr. lar sayesinde bir devlet hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim. Sorularınız olursa ya da aklınızda herhangi bir kararsızlık bu konu da size destek vermek isterim.
MEME BÜYÜTME:
Mentor yuvarlak 350 cc high profil takıldı. Marka işini inanın hiç bilmiyorum herkes takıldığı silikondan memnun kalır umarım. Fda onaylı ürünler tercih ettiğim için ve bu üründe hiçbir sıkıntı görmediğim için bu markayı tercih ediyorum dedi. Ben de tamam dedim 😁
İşlem öncesi doktorunuzla boyut konuşuyorsunuz evet ama şu da var.
Göğüs cebinize sığanın en büyüğü konuluyor. Biz 300-325 konuştuk ama 350 sığmış. Diğerleri küçük gelmiş. Bir de ağrıyı , göğüs kaslarınız ne kadar kuvvetli ise o kadar yoğun hissediyor bence insan.
Kalkarken karın kaslarınızı kullanarak kalkmaya çalışın ki fazla baskı olmasın. İlk 5 gün yataktan kalkarken küfür edebilirsiniz , ağrı olacak , sızı olacak evet ama bu sizi korkutmasın. Herkesin ağrı eşiği farklı , iyileşme süresi de farklı.
İlk etapta 1 . Haftada memeler birbirine orantısız biri aşağıda veya yukarıda görünebilir bu sizi korkutmasın. Ben de 1. Ayım bitince burda tekrar sizinle paylaşacağım.

BURUN (RİNOPLASTİ):
kapalı burun ameliyatı oldum.
burun deliklerime sadece plastik tampon koyuldu nefes alabiliyordum ve burun üstüne alçı yapıldı.
Tamponum 3. Gün hastaneden çıkarken alındı, alçım ise 6. Gün çıkarıldı.
6 gün boyunca buz uygulaması yapıldı yüzüme her saat başı 10. İlk 2 gün yarım saatte 5 dk. Olarak uygulandı.
Evet morarma oluyor kesinlikle ve şişiyorsun. Bende ki işlemler biraz daha farklı olduğu için belki hala hassaslığım söz konusu.

alçı çıkınca insan kendini bir tuhaf hissediyor takma burunmuş gibi hala şu anda gergin hissiyatsız ve tuhaf geliyor.
Ben de kuvvetli gülme kasını maksilladan ayırdı doktor, Sebebi de güldüğünüzde ki dudağın kenarındaki kaslar burnu çok geriyor ve gerdiği içinde burun oynamaya başlıyor hatta ilerde burun ucu düşmesi olabiliyor. Bende kuvvetli olduğu için böyle bir işlem yaptık. Herkes de böyle olmayabiliyor.

Her iki ameliyatı aynı anda olmak zor bunu kendinize mutlaka alıştırın, ama güzel tarafı zaten birinden birinde mutlaka 3 ay iyileşme süreci ve alışma süreci olacak. Neden bu aynı anda düzelmesin ve neden Bir daha narkoz alalım ki 😁 zaten yüz üstü yatmak yasak 2 ay 😂
böylelikle 1 taşta 2 kuş vurmuş oluyoruz.
Vee yaza hazırlıklı giriyoruz 🥳

bu yazıyı 7. Günümde güncelledim 😁

2.ay kontrolleri
ilk ayım da yazacaktım ama 2. Ay bence bilgilendirme için daha iyi bir Ay :)
Bugün hem #burun hem de #meme kontrollerimin 2. Ayı idi .

Meme hakkında ;
Her ikisi de indi artık gayet iyileştiler. Çok az ağrılarım oluyor acı gibi ama çok kısa süreli hemen geçiyor. Bu süre zarfında 1 tane memem diğerine oranla daha geç indi. Vee ona masaj yapmaya devam ettim.
Masaj dediğimiz olay şu; kürek kemiğinin üstünden yukarıdan başlayarak yani memeye doğru avuç kenarlarını kullanarak diğer elinle de öteki memeki sıkarak yukarıdan aşığıya baskı uyguluyorsun. Bunu yaparken krem sürülürse eliniz kayar ve derileriniz soyulmaz :)
Dikiş yaralarıma dermatix krem sürüyorum sabah akşam bir de kantaron yağı sürüyorum hafif bastırıp dairesel hareketlerle.
2. Ayın güzelliği şu , artık yüz üstü , yan yatabileceğimi söyledi dr. Her türlü spor yapabilirsin dedi yüzme de dahil. Ağırlık kaldırımını arttırabilirsin hiç bir sıkıntı yok dedi.
Veee en güzeli de şu ; balenli bakensiz istediğin iç çamaşırını giyebilirsin dedi 🥳🥳
1 ay sonra tekrar kontrole gel dedi.
Umarım diğer meme de biraz daha eşitlenmiş olur ve çok güzel olur.
bu süreç biraz sabır istiyormuş evet . İnsan istiykr ki hemen aynısı olsun her şey süper olsun çabucak iyileşeyim :) ama öyle olmuyor ne yazık ki . Olsun şu anda her şey yolunda ya önemli olan o ☺️

Burun Hakkında ;
Bugün burnumun içine kamera ile baktı içerideki yarık dedikleri ameliyat yerleri burun içinin yanları yani dikiş atılmasına rağmen birleşmemiş ne yazık ki :KK43: ama bu hayati fonksiyonunu değiştirecek bir şey değil dedi . Ne nefes almanı engeller ne de seni sıkıntıya sokar dedi. O yüzden kafama takmıyorum. Onun dışında burnum hala gergin içindeki dikişler ermişi ama kenardakiler daha erimemiş.
çok zorlayan bir süreçti gözlerimde hep bir baskı var sandım arada bulanık görmeme sebebiyet verdi bu durum. Ama tam olarak iyileşe ve toparlanma 6 ayı bulacak dedi. Sonuç itibari ile içerdeki yarıklar hariç dışı da güzel nefes almamda rahat :)
2 ay sonra kontrole gel dedi.
yüz üstü yatma ama yan yatabilirsin dedi.
1 ay da gözlük kullanma dedi. Onun dışında burun yanlarım hala şiş biraz daha inecek.
bana hiç masaj vermedi sordum ama gerek yok yapma dedi. Burnun tıkanınca okyanus suyu kullanabilirsin açmak için ama çok da kullanma dedi 😃 yani benim dr um bu süreçte masaj vermedi kendi haline bırak dedi :) ben de öyle yaptım. Alerji mevsimi olduğu için alerji hapını içebilirsin dedi burnum akıyor çünkü arada 😃

bir sonraki kontrollerimi yine yazacağım
herşeyin güzel olması dileğiyle 💐

Son düzenleme:
merhaba, öncelikle geçmiş olsun :) protezlerinizin markası ve ameliyat ücretiyle ilgili özelden dönüş yaparsanız sevinirim :)

merhaba, öncelikle geçmiş olsun :) protezlerinizin markası ve ameliyat ücretiyle ilgili özelden dönüş yaparsanız sevinirim :)
Merhaba deluna özelden yazdım:) eğer olmayı düşünüyorsan bence gözünü karart ve kimseyi dinleme ☺️

Merhaba, hangi il hangi hastanede, ne kadar fiyata ve hangi doktora ameliyat olduğunuzu paylaşabilir misiniz? Çok geçmiş olsun bu arada :)

Merhaba, hangi il hangi hastanede, ne kadar fiyata ve hangi doktora ameliyat olduğunuzu paylaşabilir misiniz? Çok geçmiş olsun bu arada :)
Teşekkür ederim ☺️ Antalya Atatürk Devlet hastanesinde oldum. 12bin silikon parası verdim medikal e. Hastaneye yaklaşık 1.700 tl
Dr. Larada kendi rızamla bir miktar bıçak parası :)

Teşekkür ederim ☺️ Antalya Atatürk Devlet hastanesinde oldum. 12bin silikon parası verdim medikal e. Hastaneye yaklaşık 1.700 tl
Dr. Larada kendi rızamla bir miktar bıçak parası :)
Devlet hastanesi için pahalı değil mi? Bende özelde izmirde özel.hastanede 12.000 TL'ye olmuştum göğüs büyütme emeliyatini Ağustos ayinda

Devlet hastanesi için pahalı değil mi? Bende özelde izmirde özel.hastanede 12.000 TL'ye olmuştum göğüs büyütme emeliyatini Ağustos ayinda
Bence de pahalı ama aynı marka silikon mu? Birde yazın gelen kur artışı ile zam gelmiş tabi o da var. 2020 nin sonuna kadar 10.000 tl imiş. Ama siz çok iyi olmuşsunuz . Gerçekten merak ettim hangi marka silikon kullanıldı ve kaç gün hastanede kaldınız? Bizim burda şu zamanlarda özel hastanede ameliyatlar 16.000 tl ile 25.000 arasında. Hangi şehirdesiniz acaba?

Bence de pahalı ama aynı marka silikon mu? Birde yazın gelen kur artışı ile zam gelmiş tabi o da var. 2020 nin sonuna kadar 10.000 tl imiş. Ama siz çok iyi olmuşsunuz . Gerçekten merak ettim hangi marka silikon kullanıldı ve kaç gün hastanede kaldınız? Bizim burda şu zamanlarda özel hastanede ameliyatlar 16.000 tl ile 25.000 arasında. Hangi şehirdesiniz acaba?
Ben Ağustos ayında ameliyat oldum mentor marka 350 CC protez takıldı ve takılan protezden memnun kalmadım ocak.ayinda tekrar revizyon yapıldı 505 CC takıldı ve yağ enjeksiyonu yapıldı. İkinci ameliyat için bir ücret odemedim beğenmedim için. İkisinde de 1 gece yattım hastanede. İkinci ameliyatımda da polyteck marka takıldı. İzmir'de özel hassnede yaptırdım ameliyatimi

Ben Ağustos ayında ameliyat oldum mentor marka 350 CC protez takıldı ve takılan protezden memnun kalmadım ocak.ayinda tekrar revizyon yapıldı 505 CC takıldı ve yağ enjeksiyonu yapıldı. İkinci ameliyat için bir ücret odemedim beğenmedim için. İkisinde de 1 gece yattım hastanede. İkinci ameliyatımda da polyteck marka takıldı. İzmir'de özel hassnede yaptırdım ameliyatimi
Marka marka yükseklik ve genişlik değişiyordur tabi ama , önceki çıkana göre biraz daha büyük müydü bu polyteck? Bir de neden memnun kalmadınız? Ne yaşadınız? Benim bugün 15. Günüm . Nasıl süreçlerden geçtiniz kısa kısa anlatabilir misiniz rica etsem.

Marka marka yükseklik ve genişlik değişiyordur tabi ama , önceki çıkana göre biraz daha büyük müydü bu polyteck? Bir de neden memnun kalmadınız? Ne yaşadınız? Benim bugün 15. Günüm . Nasıl süreçlerden geçtiniz kısa kısa anlatabilir misiniz rica etsem.
Polyteck markayı önerdi doktor ama.mentora göre gerçekten daha yumuşak. Memnunum yani bir sıkıntım yok 40 gün oldu ameliyat olalı. 1. Ameliyatim da 3 4 gün çok kotydum ama 2. Ameliyatımda sanki hiç ameliyat olmamış gibiydim hiç zorlamadi beni. İlk ameliyatımda çok mutsuzdm çünkü çok küçüktü. Şuan 500 CC var 169 boyum 78 kilo olduğum için bu bile küçük durdu 😂😂 hiçte abartılı durmuyor hatta biraz daha büyük olsa diyorum

Polyteck markayı önerdi doktor ama.mentora göre gerçekten daha yumuşak. Memnunum yani bir sıkıntım yok 40 gün oldu ameliyat olalı. 1. Ameliyatim da 3 4 gün çok kotydum ama 2. Ameliyatımda sanki hiç ameliyat olmamış gibiydim hiç zorlamadi beni. İlk ameliyatımda çok mutsuzdm çünkü çok küçüktü. Şuan 500 CC var 169 boyum 78 kilo olduğum için bu bile küçük durdu 😂😂 hiçte abartılı durmuyor hatta biraz daha büyük olsa diyorum
Kimisi de nagor u tavsiye ediyor . Ama tabii ben hiç bilmiyordum hangisi daha yumuşak.
önemli olan sizin memnun kalmanız çok sevindim en azından 2. Ameliyatta sorunsuz sıkıntısız olmuş. Çok iyi , sevindim sizin adınıza ☺️ Darısı benim başıma 🍀 umarım ben de memnun kalırım ve çar çabuk iyileşirim

Kimisi de nagor u tavsiye ediyor . Ama tabii ben hiç bilmiyordum hangisi daha yumuşak.
önemli olan sizin memnun kalmanız çok sevindim en azından 2. Ameliyatta sorunsuz sıkıntısız olmuş. Çok iyi , sevindim sizin adınıza ☺️ Darısı benim başıma 🍀 umarım ben de memnun kalırım ve çar çabuk iyileşirim
Kaç CC ameliyat oldunuz sanırım şuan memnun degil misinz

Kaç CC ameliyat oldunuz sanırım şuan memnun degil misinz
Yok memnunum gayet şu anda hala aşağı inmediler ama inince ve ödemlerde iyice gidince tam istediğim gibi olacaklardır. 350 cc high profile prüzlü mentor kullanıldı.

Yok memnunum gayet şu anda hala aşağı inmediler ama inince ve ödemlerde iyice gidince tam istediğim gibi olacaklardır. 350 cc high profile prüzlü mentor kullanıldı.
Hayrlı olsun sizinde gerçekten insanın özgüvenini yerine getiriyr

Hayrlı olsun sizinde gerçekten insanın özgüvenini yerine getiriyr
Evet ben o kadar çok istiyordum ki memem olsun keşke daha önce yaptırabilseydim. Ama ne demişler , geç olsun güç olmasın 😃 ayyy umarım hepimiz yıllarca sorunsuz sıkıntısız kullanırız. Hatta ömür boyu kullanalım , hiç birşey olmasın 😍

Evet ben o kadar çok istiyordum ki memem olsun keşke daha önce yaptırabilseydim. Ama ne demişler , geç olsun güç olmasın 😃 ayyy umarım hepimiz yıllarca sorunsuz sıkıntısız kullanırız. Hatta ömür boyu kullanalım , hiç birşey olmasın 😍
Herkes korkuyor ilerde birşey olacak diye ama Allah bilir korkmaya gerek yok anin tadını cikartalm

X