Memurluk mu öğretmenlik mş

minikellim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2022
260
331
34
Arkadaşlar merhaba, suan karmaşık bir durumun içerisindeyim. Fikir verirseniz cok memnun olacagım.
Ben suan memur olarak çalışıyorum. Kzım seneye 1. Sınıf olacak ve 2. Cocugun olunca yarım maas yarım mesai seklinde çalışabilecegim 6 sene
Diğer yandan calıştıgım kurum rahat fakat ben cok mutsuzum kızımın tedavi sürecinde tatsız durumlar yasandı ve amirim, ortamdan hiç hoslanmıyorum her sabah ayaklarım geri geri gidiyor
Aynı zmanda suan yine kendi sehrimde bir kuruma atandım bekleme süresi olmadan gecebilecegim
İstisnai durumum ise su; ağır bakıma ihtiyacı olan, sık sık hastaneye gidip özel ilgi görmesi gereken bir kızım var. Suan ki kurumum yarım çalışma konusunda rahat ama çok mutsuzum
Geçebilecegim kurumda iş yoğunlugu yok fakat 8 5 calısacagım
Aynı zamanda suan fen bilgisi öğretmenliğine girdim okuyorum 1. Sınıfım amacım öğretmen olmaktı erken bitirme gibi hedefim var. Öğretmen olursam zaman acısından kızıma daha faydalı olacagımı düşünüyorum fakat işi bırakıp 2 sene sadece okula gitmem lazım.
İşi bırakınca da asırı borcum var ve muhtemelen eve evraklar falan gelecek

Bu durumda karar veremiyorum, borçta gelse sabredip herseyi silip okulu mu bitirsem öğretmen olup rahatlasam,
Yarım zamanlı yarım maas verecek olan işimde çalışıp zaman konusunda iyi olup hergün mutsuz mu gitsem
Sehrimdeki başka kuruma geçip, çalışmaya severek gidip 8 5 çalışıp okulu mu uzatsam

Yardım çlarınız cok önemli suan için

Arkadaşlar merhaba, suan karmaşık bir durumun içerisindeyim. Fikir verirseniz cok memnun olacagım.
Ben suan memur olarak çalışıyorum. Kzım seneye 1. Sınıf olacak ve 2. Cocugun olunca yarım maas yarım mesai seklinde çalışabilecegim 6 sene
Diğer yandan calıştıgım kurum rahat fakat ben cok mutsuzum kızımın tedavi sürecinde tatsız durumlar yasandı ve amirim, ortamdan hiç hoslanmıyorum her sabah ayaklarım geri geri gidiyor
Aynı zmanda suan yine kendi sehrimde bir kuruma atandım bekleme süresi olmadan gecebilecegim
İstisnai durumum ise su; ağır bakıma ihtiyacı olan, sık sık hastaneye gidip özel ilgi görmesi gereken bir kızım var. Suan ki kurumum yarım çalışma konusunda rahat ama çok mutsuzum
Aynı zamanda suan fen bilgisi öğretmenliğine girdim okuyorum 1. Sınıfım amacım öğretmen olmaktı erken bitirme gibi hedefim var. Öğretmen olursam zaman acısından kızıma daha faydalı olacagımı düşünüyorum fakat işi bırakıp 2 sene sadece okula gitmem lazım.

Bu durumda karar veremiyorum, borçta gelse sabredip herseyi silip okulu mu bitirsem öğretmen olup rahatlasam,
Yarım zamanlı yarım maas verecek olan işimde çalışıp zaman konusunda iyi olup hergün mutsuz mu gitsem
Sehrimdeki başka kuruma geçip, çalışmaya severek gidip 8 5 çalışıp okulu mu uzatsam

Öğretmenlik meslek degil bence.
Sevgi,özveri,fedakarlık yani nasıl anlatsam bilemedim ama çok ayrı birşey öğretmenlik.
Eger çalıştığınız kurumda ki amiriniz bukadar yorduysa okadar öğrenciye verimli olabilecek misiniz?
Yerinizde olsam şuan üzerinizde yük olan borcu kapatmak için çalışır bu yükten kurtulunca mesleki yolunuzu çizersiniz.

Okulu bitirdiğiniz gün atanmayacaksınız ona göre düşünün.

Yarım mesailik iş sizin için en ideali, idare etmeye çalışın. Diğer kurum tam zamanlıymış, kızınız için mecbur izin falan alacaksınız, oradakilerle de kötü olmayacağınızın garantisi yok. Eşiniz yok mu?

Kızınıza geçmiş olsun.

Öğretmenlik meslek degil bence.
Sevgi,özveri,fedakarlık yani nasıl anlatsam bilemedim ama çok ayrı birşey öğretmenlik.
Eger çalıştığınız kurumda ki amiriniz bukadar yorduysa okadar öğrenciye verimli olabilecek misiniz?
Yerinizde olsam şuan üzerinizde yük olan borcu kapatmak için çalışır bu yükten kurtulunca mesleki yolunuzu çizersiniz.
Evet öğretmenlik konusunda kesinlikle katılıyorum. Severek yapacagımdan emşnim. Hatt bilinçli olarak ortaokul öğretmenliği tercih ettim. Mühendis çıkıslı oldugum için de fen alanına yöneldim. Kızımın ameliyat sureclerinde 3 ay 4 ay hastanede kalma durumlarımız oldu o cocuk vçcerrahisinde kaldıgımız zamanlarda özwllikle cocuklara karsı asırı bir empti ve sevgi yuklendi.
Yasım 33 artık bir karar verip o doğrultuda hayatımı düzenlemek istiyorum malesef net karar olup diğer secenege artık yönelemeyecegim

Öğretmenliğin basit ve kolay bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Şuanki işinizden yorulmuşsunuz ve öğretmenlik ayrı bir özveri isteyen bir alan. Öğrencilere sabredebilecek misiniz? Sadece sevginin yeterli olacağınıda sanmıyorum. Aynı zamanda sabır ve tempo gerektirecek. Birde atanıp atanamama mevzusu var. Bütün bunları ve daha fazlasını iyi düşünün.

Çocuğunuz için geçmiş olsun.

Okulu bitirdiğiniz gün atanmayacaksınız ona göre düşünün.

Yarım mesailik iş sizin için en ideali, idare etmeye çalışın. Diğer kurum tam zamanlıymış, kızınız için mecbur izin falan alacaksınız, oradakilerle de kötü olmayacağınızın garantisi yok. Eşiniz yok mu?

Kızınıza geçmiş olsun.
Tesekkür ederim. Eşin var ama cok saglık harcaması yaptık ancak en agır kısmını topladık ama hala bştmiş değil giderim gelşrimin yaklasık 3 katı bir sekilde ek bişeyler yapmaya calıstık.
Suan ki yarım iş eylülde bitecek ve mecbur 2. Cocuk olursa ancak birdaha yarım çalışabilirim onda da gep özele gitmem lazım ilk cocuktan ötürü istanbulda buyuk özel universite hastanesinde. O masrafa girmeye ve 2. Cocuk masrafına hiç gözüm kesmiyor malesef
Kpss konusunda hiç sıkıntım yok istediğim an girip cok rahat 85+ yapabiliyorum.
Şimdiki işyeri ile kötü değilim ama ortam cok basit yani şöyle kümse kimsenin yuzune bişey demiyor ama arkasından agzına geleni sayıyor gibi gibi. Ben hastanede iken amirimin bildigi galde kurum ark cagırıp minikellim için tutanak tutacagım işe gelmiyor demiş ark ta tutun ama onun refakat izin kağıdı var siz haksız cıkarsınız demiş tabi amir hep konusmaya devam etmiş yuzyıze gelince geçmiş olsun dedi geçti midem bulandı gerçekten bu gibi durumlardam

Öğretmen olarak atanacağınızın garantisi yok ki üstelik fen bilgisi öğretmenliğinden çok fazla atama olmuyor. Sadece gy gk olarak düşünmeyin eğitim bilimleri ve alan sınavı da var. Sizin ve kızınızın hakkında hayırlısı olur umarım..

Borcunuz varsa işinize devam edin bence. Sıkıntı çekmeyin boşuna. Çocuğunuzla sizden başka da ilgilenecek birileri varsa sevdiğniz işte 8-5 çalışın. Sevmediğiniz işte de çalışmayın bence.(tabi şartlar orayı gösterirse annelik fedakarlık demek 😌)

Zaten şuan okuyorum demişsiniz başladıysanız bitirin tabiki ilerde daha faydalı olabilir dediğiniz gibi.

Öğretmen olduğunuzda eğer atanırsanız maaşınızı 15 ders saati için almış olacaksınız. Kalanı ek ders kategorisine girdiği için maaş olarak veya çalışma saatleri olarak daha rahat edebilirsiniz. Ama şu an garanti memuriyetiniz varken risk almaya değer mi bilmiyorum. Kpss süreci sıkıntılı.

Sakın öğretmen olma derim...Uzuuun süredir öğretmenim, öğrencilerimi çok seviyorum ama idare ,veliler ve diğer sorunlarla uğraşmaktan bileklerimi dikine kesecek noktaya geldim .... Özellikle son 5 yıldır, öğretmen olmak için okurken harçlık için çalıştığım ve ağır beden gücü gerektiren işleri bile hem ekonomik hem mental olarak mumla arıyorum , o kadar söyleyeyim....

Öğretmenliğin basit ve kolay bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Şuanki işinizden yorulmuşsunuz ve öğretmenlik ayrı bir özveri isteyen bir alan. Öğrencilere sabredebilecek misiniz? Sadece sevginin yeterli olacağınıda sanmıyorum. Aynı zamanda sabır ve tempo gerektirecek. Birde atanıp atanamama mevzusu var. Bütün bunları ve daha fazlasını iyi düşünün.

Çocuğunuz için geçmiş olsun.
Atanma konusunda hiç sıkıntı yok yeterli puanı rahat yapabilirim. Öğretmenlikte tempo işini merak ediyorum açıkcası. Yani işin özü cocuklara konuyu en güncel, müfredata uygun sekilde anlatmak değil mi aslolan. Yani örnegin suan denetimlere gidiyorum bu işte cok tempolu, ğnsanlar kandırmaya calısıyor işi dogru yapmaya calısıyoruz bi taraftan insanlarla ıgrasıyoruz vb gibi.
Örnegin haftalık 25 saat derse girdim dersime hazırlandım en verimli sekilde anlatmaya calıstım. Acaba bundan daha fazla olarak benim bilenedipim durumlar var mı?
Yaz tatilinin, dönem aradı tatillerinin ve haftalık fiili çalışma saatinin daha ideal oldugunu düşündüm kendimce. Hazırlık ve evde mesai sürecinin devam edecegini biliyorum dakat en azından evde olabilecegin diye düşündüm

KPSS'de atanabileceğinizi düşünüyorsanız borçlarınız için oturup bir plan yapın. Evliyseniz eşinizin de fikrini alın. Yaşınız çok genç olmayacak iş değil yani ama maddi konuları iyi düşünmeniz gerekiyor

Sakın öğretmen olma derim...Uzuuun süredir öğretmenim, öğrencilerimi çok seviyorum ama idare ve velilerle ugrasmaktan bileklerimi dikine kesecek noktaya geldim .... Özellikle son 10 yıldır, öğretmen olmak için okurken çalıştığım ağır işleri bile hem ekonomik hem mental olarak mumla arıyorum , o kadar söyleyeyim....
Hocam en merak ettiğim konu da bu. Matematik öğretmenliği, anasınıfı ve sınıf öğretmenliği veli sıkıntısını en çok yasayan bölümler olarak söylüyorlar. Ben hem bu konıdan hem lise değil de ortaokul belki daha disiplin edikesi daha kolay olabilecegi hem de mühendis oldugum için fen bilgisi sectim.
İdare ile ne gibi sorunlar olabilir? Kızımın yuzde yuz ağır engelli raporu var bu yuzden nöbet olayı yokmus bana. Tedavi içinde bu rapor oldugundan sıkıntı cıkarmıyormua meb. Kaldı ki zaten kzım da okula gittipinden agır tedavileri yazın olması için planladılar bu açıdan ben de meb de olırsam izin sorun olmaz dedim ama işte o sıkıntılar neler hıcam bi bilgi verseniz

KPSS'de atanabileceğinizi düşünüyorsanız borçlarınız için oturup bir plan yapın. Evliyseniz eşinizin de fikrini alın. Yaşınız çok genç olmayacak iş değil yani ama maddi konuları iyi düşünmeniz gerekiyor
Kpss sorun bile değil benim için onu direk eliyorum. Borçlar için ise 2 sene bankalar dahil ödeme yapamayacagım faiz faiz üstüne eklenecek ve bunu göze almak istiyorum en kötü iş başı yapınca pat pat ödeme yaparım diye düşündüm tek planım bu.

Öğretmen olduğunuzda eğer atanırsanız maaşınızı 15 ders saati için almış olacaksınız. Kalanı ek ders kategorisine girdiği için maaş olarak veya çalışma saatleri olarak daha rahat edebilirsiniz. Ama şu an garanti memuriyetiniz varken risk almaya değer mi bilmiyorum. Kpss süreci sıkıntılı.
Ders saatleri konusunda zümre de anlaşma yapılabiliyor mu genelde uyum saglanıyor mu peki

Bankaya 2 sene ödeme yapmamayı göze alacak kadar öğretmen olmak istiyorsanız yolunuz açık olsun. Kafaya koymuşsunuz zaten. 😌😊 Hakkınızda hayırlısı olsun

Evet öğretmenlik konusunda kesinlikle katılıyorum. Severek yapacagımdan emşnim. Hatt bilinçli olarak ortaokul öğretmenliği tercih ettim. Mühendis çıkıslı oldugum için de fen alanına yöneldim. Kızımın ameliyat sureclerinde 3 ay 4 ay hastanede kalma durumlarımız oldu o cocuk vçcerrahisinde kaldıgımız zamanlarda özwllikle cocuklara karsı asırı bir empti ve sevgi yuklendi.
Yasım 33 artık bir karar verip o doğrultuda hayatımı düzenlemek istiyorum malesef net karar olup diğer secenege artık yönelemeyecegim
Sizin sevgi ve empatiniz hasta olan cocuklara karşı yüklenmiş. Öğretmenlik cok da kolay bir meslek değil ve sınıf ortamı ciddi anlamda enerjinizi sömürür sabır ve tahammülünüzü bitirir. O yüzden öğretmenliğe geçmeden cok iyi düşünün size tavsiyem. Dışardan yaratılmış öğretmenlik rahat meslek algısı asla ama asla doğru değil. Ve sadece cocukları sevmekle yapılabilecek bir meslek de değil.

Bankaya 2 sene ödeme yapmamayı göze alacak kadar öğretmen olmak istiyorsanız yolunuz açık olsun. Kafaya koymuşsunuz zaten. 😌😊 Hakkınızda hayırlısı olsun
:) cok sagolun. Kendimce kafaya koydum öğretmenliğe kayıt yaptırdım ama işte tam bu esnada iş arkadaslarım, eşim, ailem, kayın ailem, kızımın durumu, benim durumum hepsi birbirine girdi. En mantıklıyı son kez düşünüp ona göre girişecegim bakalım

Ders saatleri konusunda zümre de anlaşma yapılabiliyor mu genelde uyum saglanıyor mu peki
Ders saatini yeri gelir istediğiniz kadar alırsınız yeri gelir istediğinizden az ya da cok düşebilir. Tamamen okula ve o yıla özel bir durumdur değişkendir yani. Ayrıca 15 saat maaş karsılığını alıyım fazlasını istmeem gibi bir şey de söz konusu değil en az 20 saate pek cok idare tamamlar eğer ders varsa. Her zümrede de süper anlayışlı öğretmenler düşünmeyiniz😃

X