Meraklı Kv Sorunu... Hatta meraklı sülale sorunu!

bir cogu cunku adam gibi okumuyor yazilanlarida ondan...en basit masum konuya bile o kadar dangalak yorum atanlar oluyorki..haa demiyorumki her yorumu herkes begensin, oyle bir beklentim yok...ama egriye egri dogruya dogru denmesi gerekiyor...

acik acik birikinti diyorsun daha diyorki hatun, abartiyorsun...ya insanlar neden cinnet geciriyorki?? boyle birike birike..atalar ne demis; damlaya damlaya göl olur..o hesap.
heh! aynen işte..
Yoksa gerzek falan olmak gerekiyor en ufak şeyde krize girmek için. sinirsel rahatsızlıkları yaşamayan anlamazki bunları. cidden aşırı rahatsızlanıyodum niye? çünkü birikmişlik. vucudun sinir yapısınında bi kaldırabileceği şey var. yıprandım deyince mecazi mi sanıyor bunu herkes. sinirler gerçekten yıpranıyor ve beyin kaldıramıyor. hormonlar ters salgılanıyor falan.

ben gaddar bi insanım :) ve malesef büyükler sevgi göstermedikce küçüklerin saygıyı zor göstereceklerini savunuyorum. eğer bi hata varsa ortada, hata olduğuna hak verenlerde varsa, hatanın bedelini herkes çeker. kv şurda sıralayamadığım kadar saçmalık ve hata yaptı. yatağıma, kocamla aramdaki birleşmelere, çocuk mocuk yok daha normal doğum sezaryan ne olacağına, hatta kendi çapında büyü müyü işlerine kadar uzandı. E yani bendekide sabır. herkes haddini bilecek. ailem bile! Ha ayrıca evet gaddar da bi evladım çünkü aileme bile haddını bildiriyorum müdahil olduklarında evliliğime emin olun.
He heee.

bir cogu cunku adam gibi okumuyor yazilanlarida ondan...en basit masum konuya bile o kadar dangalak yorum atanlar oluyorki..haa demiyorumki her yorumu herkes begensin, oyle bir beklentim yok...ama egriye egri dogruya dogru denmesi gerekiyor...

acik acik birikinti diyorsun daha diyorki hatun, abartiyorsun...ya insanlar neden cinnet geciriyorki?? boyle birike birike..atalar ne demis; damlaya damlaya göl olur..o hesap.
Sen kimin yorumuna dangalak diyorsun? Bu konuya herkes senin beyin yapında mı yorum yapmak zorunda? Kime diyorsan çık delikanlı gibi söyle.

heh! aynen işte..
Yoksa gerzek falan olmak gerekiyor en ufak şeyde krize girmek için. sinirsel rahatsızlıkları yaşamayan anlamazki bunları. cidden aşırı rahatsızlanıyodum niye? çünkü birikmişlik. vucudun sinir yapısınında bi kaldırabileceği şey var. yıprandım deyince mecazi mi sanıyor bunu herkes. sinirler gerçekten yıpranıyor ve beyin kaldıramıyor. hormonlar ters salgılanıyor falan.
hahaha yazdim ya canim, tuzu kuru hatunlar diye :KK70:

buarada onceden bende anlamzdimda bir kac ayda anladim anyayi, Konyayi bende kv ile yasadikca tanidim...suan Allah seni inandirsin bahsedince boyle bi acaip oluyorum...nefesim daraliyor gibi oluyor, istemsiz kasiliyorum, dislerim gicirdiyor...anlayamazlar arkadasim anlayamazlar :-)

Görünüşe göre olmuşum bile. Nerde senin gibi bir "dengesiz" var karşımda. :)

Bu konuya onlarca kişi yorum yapmış. Çıkar dangalak gibi yorumlar ifadesini kullanırsan ben de hesabını sorarım canısı. :KK14:
ayyy bi git yaaa...okuma özürlüsün galiba...bu konu icin dememistim ben onu ama sen illa ustüme alincam diyorsan bilemem :KK66:

birde ben sizin sahsiniza hakaret etmemisken, dengesiz demeniz...hahaha herneyse canim sinirlerin bozulmus senin herhalde...

en basit masum konuya bile o kadar dangalak yorum atanlar oluyorki...yazdim..burdan ne anliyorsun bilememde...bu konuyu demedim ben...lütfen iyi okuyunuz...

ayyy bi git yaaa...okuma özürlüsün galiba...bu konu icin dememistim ben onu ama sen illa ustüme alincam diyorsan bilemem :KK66:

birde ben sizin sahsiniza hakaret etmemisken, dengesiz demeniz...hahaha herneyse canim sinirlerin bozulmus senin herhalde...
Sinirleri bozulan ben değil ama yersiz kahkaha atma gereksinimi duyan sizin sinirleriniz iyice yıpranmış olmalı.. :)

Dangalak gibi bir ifade içerisinde yazılmış olan yorumunuzu pek de dengeli bulmadığımı tekrar belirtmek isterim. :) Ayyy tabi bir giderim yaaaa, hadi see u later baby. :KK14:

,,

sen kimsinde,bu şekilde yorum yapma hkkını buluyorsun kendinde

:) teşekkür ederim. halimi anlayanlar çıkıyor. ve takdir ettim sizi okumuşsunuz tüm mesajları çünkü okumadan herkes yorum yapıyor ve anlamadan yargılıyorlar. içtenlikle teşekkür ediyorum. hatalarımı düzeltebilecek zekaya sahibim, kimse anasının karnından eş/hanım/kadın/evhanımı vs.vs.olarak doğmadı. yaşaya yaşaya öğreniyoruz.
Bende evlilik böyle mi oluyor bilmiyordum. 1 insanla geçinmek zor zanaat imiş, e öğreniyoruz işte :) Karşılıklı empatiye döküyorum diyaloglarımı artık. Kocamda bende çok rahatız şu konudaki mesajlardan çıkardığım derslerden sonra.

ben beş seneyi bitirdim evliliğimde... eşimin ailesi ile güllük gülüstanlık hatunlardan da değilim. öyle hatunlarda var mı bilmiyorum zaten? ben evhanımlığı tabirine de karşı hafif feminist tarafı da baskın bir kadın olarak, senin o kadar misafirin bulaşığını mutfakta tek başına yıkamana bile takıldım mesela. karakter ve insanların görmüşlükleri ile alakalı aslında bütün bunlar. benim ailem de böyle seninkin de öyle.

sen zaten burada ki başlıkta yapılan yorumlardan kendince yapıcı olanları alıp yol katetmişsin ama nacizane bir öneride bulunayım: insan eşinin ailesine durup dururken kindar olmaz. mümkün değil gibi geliyor bana. neyse onu demeycektim zaten. diyecektim ki onların ayıbı, kusuru yüzünden evliliğini yıprattıkça senden gidiyor. eşinin seni anlaması şahane bir şey, ara ara devrelerinin yanmasını mazur görmeni tavsiye ederim. hallolur bunlar zamanla bu kadar büyük gelmez gözüne, alışırsın o tuhaf insanlara da.

ancak, olan size olur :KK43: maalesef!

bir de mutlaka eşinin ailesindne bu kadar nefret eden biri olarak, mesafeli olmak konusunda itinalı ol derim ben. bırak seni nasıl bilirlerse bilsinler sen kendini biliyorsan ohooo onların ne dediğinin de pek önemi yok.

haa eşin el ne der diyor ya, bir laf vardır orta anadolu da el gördümlük gider gelirim ben ama kararında dersin olur biter; madem el bu kadar önemli ise.

benim kayınpederim de, senede bir geliyorsunuz el bize laf ediyor dedi. ben de el istiyor diye gelin diyorsan baba sene de bir de gelmeyiz biz, biz özlüyorsun diye gelin diyorsun sanıyordum dedim. ee bizim çevremiz var, bilmem nemiz var dedi? bende bizim de hayat meşgalemiz var, borçlarımız var, hastalığımız, sağlığımız var bunlar çevremizde ki herkesten bir nebze önde dedim.

senin konu girişin gibi çok yazdım :) intikamımı aldım sanırım.

hiç üşenmedim şu yazdıklarının hepsini okudum baştan sona haklısın diyecek bişey bulamadım sana. ama eşin sakin,anlayışlı ve belli ki seni seviyor. ailesi ile senin aranda sıkışıp kalmış durumda. ona çok haksızlık etme diyebilirm. yalnız şu büyü mevzusunu yabana atma bence olmayacak şeyler değil ne insanlar var ki eşinin ailesi cahil insanlar yazdıklarından çıkan sonuca göre. mesafe koyun onlar geldiğinde yatak odanın kapısını kilitle asla giremesin hatta niye kilitli diye sorarsa açıkca geçen rahatsız oldum dersin mahremimiz olduğu için kilitledim dersin. Allah sabır versin umarım biraz akıllanırlar

Anlıyorum seni, benim ailem de uzakta eşiminkiler yakında. Kvalidemlerle seninki gibi sorunlar yaşamasamda farklı farklı sorunlar yaşadım hep bu güne kadar. Onlara bir şey diyemeyip eşimle tartışırdım. Ağlaya ağlaya gittiğimi çok bilirim.Mesela bir bayram annemlere giderken öyle ağır laf etmiştiki kvalidem 4 saatlik yol boyunca hem söylendim hem ağladım.

Sonra noldu biliyor musun? Hiç bir şey. Eşimle aramızdaki sevgiye ve saygıya olan oldu ama onlara bir şey olmadı. Onların tavırları asla düzelmedi onlar oğlumuzun huzuru kaçmasın susalım karışmayalım demediler.

O yüzden bende de bir gün dank etti. Önce kafamda büyüttüğüm şeyleri küçülttüm. Onu dediler şöyle baktılar böyle söylediler gibi şeyleri takmamaya başladım. Herkes kendine yakışanı yapar. Ben kendi kişiliğimden taviz vermeyip yani çirkefliğe bağlamayıp bana yakışan neyse herkese cevabımı vermeye başladım. Asla eşimi karıştırmayıp mümkün mertebe çenemi tutmaya başladım. Güçlü olman lazım kısacası.Ha her zaman tutamıyorum tabi ama asla büyütmüyorum.

Şimdide laf söyleyip duruyorlar gerçekten umrumda değil. Onlar öyleyse bende böyleyim Ha zamanla oldu bunlar da. Zamanla sizde de bazı şeyler oturur sende alışırsın tüm tuhaflıklara, onlarda sana alışır. Ama o zamana kadar birbirinize karşı sevgiyi saygıyı sırf ailesi yüzünden bitirmeyin.
Sanki beni anlatmissiniz kesinlikle katiliyorum soylediklerinize...

Sorunlari halletmenize sevindim konu sahibi :)
Evli degilim bir ay sonra dugunum var ama sizde kendimi gördüm sanki.
Hırçın, asi, hazir cevap :KK70:

Bizde de sorunlar olacak gibi.
Sorunlarin kaynagi da hep kv oluyor.
Bir bitmiyorlar.

Hata yapa yapa, tartisarak, aglayarak, gulerek ogrenicez artik sorunlarin ustesinden gelmeyi

Hepimize Allah kolaylik versin Hoppa

Ne var yani baktıysa ? ne düşünüyorsun , yediğini mi düşünüyorsun?
öte yandan ne var yatak odanızda mahremınızde? birde siz sadece yatak odanızda sevişiyorsunuz galiba sizin fikre göre biz eve kimseyi almayalım aman mahrem aman kacmasın büyüsü

Gercekten annen baksaydı ne olurdu ? bakalım heves etmısdır bakmıstır , senın evınse onunda oglunun evı yanı kadın kotu nıyetlı olsa sana dantel orup verır mıydı?
Belli ki saf karşısındakinin cigerini tanımamış daha . tanısa eyvallah edermi elin kaprisli kızına?

Öte yandan kocanızın yerınde olsam yatak odasında ona cemkırırken sanırım senı rezıl ederdım.
Ha o kocanız yakındır sızı havaya atıp tutmayışı.
Size gelince siz bu kadar değer veriyorsunuz ki milletin laflarıyla hastanelik oluyorsunuz demek ki, sınır hastası oldum demişssiniz demek ki öyleydiniz çünkü net söylüyorum bu söylediklerinizde hiç birşey yok hiç hemde.
Aileniz biliyor mu bunları ? zira benim annem beni evire cevire döverdi bu olanları, taktıklarımı , söylediklerimi takındığım tavrı duysaydı.Size kimse akıl vermiyor mu arkadaşım?

hahah :) süper yorum

X