Meraklı Kv Sorunu... Hatta meraklı sülale sorunu!

bu kadar sinir stres sana da eşine de yazık. günah yani. incir çekirdeğini dolduracak şeyler değil bunlar. o insanların görgüsüzlüğü, medeniyetsizliği onları ilgilendirir. bir dahakine sinir krizine gireceğine kapılarını kilitle, sen rahat et biraz kaynanan krize girsin :KK70:

okurken o kadar zorlandım ki.. canım bence sen cok artizzzlik yapıyosun, o da kocanın annesi ne var yani yatak odana şöyle uzaktan baktıysa kadın sana dantel örmüş.

bi kaç hak vermediğim eleştiriler var ama boşveriyorum onları :) bazen herkes sizi anlayamaz, anlatamazsınızda işin aslını. bırakayım öyle dağınık kalsın düşünceler :KK28:

O değilde, ben buraya konu açtıktan sonra hem haklı bulunup hem haksızlıklarım söylendikten sonra evliliğim yoluna girdi biliyo musunuz. Sizlerden aldığım fikirleri uygulamaya başladım ve ooohhhh dedim yaa! hiç bu kadar mutlu olmamıştım. evliliğimin cicim aylarında bile farklı bi şehre gelin gelmenin bunalımını yaşamaktan cicim ayı ne onuda bilememişim. şimdi resmen yeni evlenmişiz gibi kıkır kıkır geçiyor günlerimiz Kİ bir maşallah diyelim :nazar::KK51:şu bi gerçektiki eşime çok yüklenmiştim.haketmediği sözler söylemiştim. ailesi tuhaf garip düşüncesiz. kendiside kabul ediyor aynen böyle söylüyor. "napabilirim morusevenkız.çok düşüncesizler kaba davranışları var ama onlar ailem.bende sinir oluyorum bazen ama küçücük yerden geldik orda böyle geniş ufuklu düşünceler yoktu"..diyor. Herneyse, artık kötü kimse, kime zıt oluyorsam birebir kendim hallediyorum :cool: kocamla hiiiiç kötü olmuyorum.. deyim yerindeyse kendimide ezdirmiyorum ve herkesin payını veriyorum. çünkü vermeyince özkimliğim zedeleniyor ve tepeme çıkılıyor. ben ne kadar mutluysam kocamda bir o kadar mutlu oluyor. sinir krizleri geçirmemin sebebi birikmişlikti. birikmişliklerden ötürü biri naber dese ağlama krizlerine girer olmuştum. Bazılarınız bunda ağlayacak ne var diyor ama birikmişlikti arkadaşlar. şimdi sinirlenirsem gaaaayet hoş bir ses tonu ile eşime "şuan ben gerildim bitanem, tartışmak istemiyorum.sende haklısın bende haklıyım.seni çok seviyorum " diyorum bitiyor :KK49: Kv hala aynı sıkıyor canımı :KK70:ama artık boşalttım sinirimi öfkemi gülebiliyorum. daha geçen gün kızı kurabiye yapmış, bana illa ye dedi. şekerim yükseliyor diye yemek istememiştim ısrar etti ye diye. bak bunu görümcen yaptı o böyle değişik şeyleri bilir.kocasına çocuğuna hep değişik şeyler yedirir.çok güzel tarifleri vardır.bak ye bunuda çok değişik bu dedi :KK70:Bende sanki görücüye çıkarıyosun kızını anne, bekar olsa anlıcamda evli artık alan eden bakan olmaz övüp duruyosun ama...dedim. :kk77: Banada bu laflar niyeyse iğrenç soğuk geliyor.tiksinç geliyor, övüyor kızını saçma sapan cümleler kuruyor. Herneyse..artık taraflarla birebir.Dişe dişşş göze gözzzz :KK11::KK70:
Kocamla birbirimizin huyunu yeni yeni öğreniyoruz ve malesef kavga ede ede öğrendik.
Anlaşamayanlara tavsiyem aşırı uç hatalar kusurlar yoksa sabredin. hani bazıları diyor kocamı başka kadınla konuşurken gördüm p.rno izlerken gördüm falan filan. onlara bişi diyemem ama böle huy suy tartışması varsa sabredin ve anlamaya çalışın karşılıklı. hele aileler için tartışıyorsanz kesinlikle ve kesinlikle bunu BIRAKIN.. değmiyor. ve emin olun aslada içinden çıkılmıyor. daha dün dedim, ailelerin evlatlarını sevmekten başka bi faydası yok bizlerin yuvasına. ağır bi cümle belki ama öyle. herkesin evladı bitanecik biricik. ben anneme desem beni savunur o annesine dese eşimi savunur. bu dünya böyle. kimse orta yol bulmaya gitmiyor. aileler iyi ki var hani başımızdan eksik olmasnılar ama içinize işinize bulaştırmayın hanımlar. ben bunu bilir bunu derim.

Hepinizede çooook çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Çok uzattım kusura bakmayın :KK22::KK54:

Ne var yani baktıysa ? ne düşünüyorsun , yediğini mi düşünüyorsun?
öte yandan ne var yatak odanızda mahremınızde? birde siz sadece yatak odanızda sevişiyorsunuz galiba sizin fikre göre biz eve kimseyi almayalım aman mahrem aman kacmasın büyüsü

Gercekten annen baksaydı ne olurdu ? bakalım heves etmısdır bakmıstır , senın evınse onunda oglunun evı yanı kadın kotu nıyetlı olsa sana dantel orup verır mıydı?
Belli ki saf karşısındakinin cigerini tanımamış daha . tanısa eyvallah edermi elin kaprisli kızına?

Öte yandan kocanızın yerınde olsam yatak odasında ona cemkırırken sanırım senı rezıl ederdım.
Ha o kocanız yakındır sızı havaya atıp tutmayışı.
Size gelince siz bu kadar değer veriyorsunuz ki milletin laflarıyla hastanelik oluyorsunuz demek ki, sınır hastası oldum demişssiniz demek ki öyleydiniz çünkü net söylüyorum bu söylediklerinizde hiç birşey yok hiç hemde.
Aileniz biliyor mu bunları ? zira benim annem beni evire cevire döverdi bu olanları, taktıklarımı , söylediklerimi takındığım tavrı duysaydı.Size kimse akıl vermiyor mu arkadaşım?
kimsenin kimsenin evine odalarına eşyalarına dolabına bakmaya hakkı yok. bu ister kayınvalide olsun ister kendi annen. böyle bir şeye tahammül edilmez şahsen bende edemem. ben kimsenin odasına vs girip birşeyine bakmam kimsede benimkine bakmasın. sizde bayağı rahatmışsınız yani bu konuda pesss

bence o kadar sinir olmussunki bu kadina, her hareketi batmaya baslamis..anneniz baksa yatak odaniza laf etmezdiniz..cunku ne niyetle yaptigini bilirdiniz...kv yapinca durum degisiyor..kaldiki iyi niyetle dahi olsa yapmamasi gerekirdi...birde bu kadar sinir olduysaniz bosa degildir..illaki bir yerde yamuk yapmistir herhalde…kaldiki kizi degilsin sen onun, gelinisin..kizim gibisin diyenler bana gore…yalan soyluyorlar…kizi olmayan biri icin oyle olabilir, ama kendi kizi varsa asla oyle olmadigini biliyorum…kaldiki bundan daha dogal olan birsey olamaz…

ama sana tavsiyem su; sakin ama sakin ne sagligindan ol ne de esini üz bu konuda…cunku gordugum kadariyla esin ilimli biri ve kavga gurultu yandasi biri degil…valla ne erkekler var..esi 1 kez birsey desin annesine ailesine bosanma derecesine gelenler…siddete maruz kalanlar…bence esinizin kiymetini bilin…ondan sizinle oturup kv nizin dedikodusunu yapmasini beklemeyin…zaten o guveni verdiginiz zaman kendisi dertli oldugu konulari sizinle paylasacaktir. Biliyorum zor ama eviniz ayriymis buna sevinin bence ve mumkun mertebe mesafeli olun her turlu..

esinize soylemek yerine saygi cercevesi icinde kv nizin cevabini siz verin…her olaydanda esinin haberi olmasin..boyle dene bakalim..hem sen icindekini soylemis olursun, hemde esinle gerginlik yasamazsiniz…birde surekli konusa konusada insan kendini kuruyor fena oluyor…

ben mesela kv mi severdim ahhhh…bir kac ay kaldi kadin bizde ama artik gormek dahi istemiyorum ve eskiden kv konularini anlamazdim simdi resmen cok uzuluyorum bu durumlari yasayanlara.birsey diyememenin ne zor oldugunu..esinle aranin kv yuzunden acilmasini…vs vs..bunlarin hepsini yasadim maalesef…suan bile yazarken fena oluyorum kendimi kasiyorum, o kadar sinirlenmisimki…

esim aksam disari cikmisti arkadaslariyla..ertesi gun sanki 40 defa kalkip cocuk emziren ben degilimde esimmis gibi..oglum yatta biraz uyu, dinlen dedi…hahah simdi neyseki gulebiliyorum bu durumlara…

tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş sizinki yazdıklarınızın çoğunu okuyamadım senin ruh halin beni bunalttı senin karşında hangi aile olsa menmun kalmassın tedavi ol en kısa zamanda nolmuş bakmışsa oğlunun evi senin annen bakmazmı

yaaa sana sinirli falan demişler yaa. inanır mısın oturdum bugün bütün sayfaları okudum. şaşırdım da doğrusu, sinirli olduğunu düşündüm ama acayipsin ovv falan demedim. sonra baktım ne ukala yorumlara ne yapıcı cevaplar yazmışsın yok dedim yaa abartan bu değil abarttırmışlar morsevenler aşkına :)
yoo tavsiye falan vermeyeceğim zaten alman gerekeni alacak kadar aklı başında biriymişsin sen, benim tavsiyeme hiç lüzum yok. sağlıkla ve mutlulukla kal bir selam verip gideyim dedim.

Bu kadar abartilacak hastanelik olacak bir durum yok. Ben de sevmem karistirilmasini ama bu kadar da yapmam yani. Kavgaci bir yapiniz var o sizin poşete tikistirdiginiz dantellere ne kadar emek vermiş kotu niyetli olduğunu sanmıyorum.Evimizin gulunu mu yemiş. Sizle geçim zor gibi. Bir daha ki sefere yatakodanizin kapisini kilitleyin

Bu kadar abartilacak hastanelik olacak bir durum yok. Ben de sevmem karistirilmasini ama bu kadar da yapmam yani. Kavgaci bir yapiniz var o sizin poşete tikistirdiginiz dantellere ne kadar emek vermiş kotu niyetli olduğunu sanmıyorum.Evimizin gulunu mu yemiş. Sizle geçim zor gibi. Bir daha ki sefere yatakodanizin kapisini kilitleyin
tuzu kuru hanimlardansiniz galiba :-) kadin ne diyor okudun mu?? birikinti oldu bende diyor..bu sinir krizleri o yuzden olmus...-ki bunu anlayabiliyorum..umarim siz anlamak zorunda kalmazsiniz bir gun :KK66:

Benim eşim aileme totosunu dönecek, aileme o kadar laf söyleyecek ben de susacağım öyle mi? Tek ben değil bunları ben yapsam eşim de susmasın. Fazla ileriye gidiyorsunuz, dua edin eşiniz alttan almış. Zira pek alttan alınacak şeyler yapmıyorsunuz.

bi kaç hak vermediğim eleştiriler var ama boşveriyorum onları :) bazen herkes sizi anlayamaz, anlatamazsınızda işin aslını. bırakayım öyle dağınık kalsın düşünceler :KK28:

O değilde, ben buraya konu açtıktan sonra hem haklı bulunup hem haksızlıklarım söylendikten sonra evliliğim yoluna girdi biliyo musunuz. Sizlerden aldığım fikirleri uygulamaya başladım ve ooohhhh dedim yaa! hiç bu kadar mutlu olmamıştım. evliliğimin cicim aylarında bile farklı bi şehre gelin gelmenin bunalımını yaşamaktan cicim ayı ne onuda bilememişim. şimdi resmen yeni evlenmişiz gibi kıkır kıkır geçiyor günlerimiz Kİ bir maşallah diyelim :nazar::KK51:şu bi gerçektiki eşime çok yüklenmiştim.haketmediği sözler söylemiştim. ailesi tuhaf garip düşüncesiz. kendiside kabul ediyor aynen böyle söylüyor. "napabilirim morusevenkız.çok düşüncesizler kaba davranışları var ama onlar ailem.bende sinir oluyorum bazen ama küçücük yerden geldik orda böyle geniş ufuklu düşünceler yoktu"..diyor. Herneyse, artık kötü kimse, kime zıt oluyorsam birebir kendim hallediyorum :cool: kocamla hiiiiç kötü olmuyorum.. deyim yerindeyse kendimide ezdirmiyorum ve herkesin payını veriyorum. çünkü vermeyince özkimliğim zedeleniyor ve tepeme çıkılıyor. ben ne kadar mutluysam kocamda bir o kadar mutlu oluyor. sinir krizleri geçirmemin sebebi birikmişlikti. birikmişliklerden ötürü biri naber dese ağlama krizlerine girer olmuştum. Bazılarınız bunda ağlayacak ne var diyor ama birikmişlikti arkadaşlar. şimdi sinirlenirsem gaaaayet hoş bir ses tonu ile eşime "şuan ben gerildim bitanem, tartışmak istemiyorum.sende haklısın bende haklıyım.seni çok seviyorum " diyorum bitiyor :KK49: Kv hala aynı sıkıyor canımı :KK70:ama artık boşalttım sinirimi öfkemi gülebiliyorum. daha geçen gün kızı kurabiye yapmış, bana illa ye dedi. şekerim yükseliyor diye yemek istememiştim ısrar etti ye diye. bak bunu görümcen yaptı o böyle değişik şeyleri bilir.kocasına çocuğuna hep değişik şeyler yedirir.çok güzel tarifleri vardır.bak ye bunuda çok değişik bu dedi :KK70:Bende sanki görücüye çıkarıyosun kızını anne, bekar olsa anlıcamda evli artık alan eden bakan olmaz övüp duruyosun ama...dedim. :kk77: Banada bu laflar niyeyse iğrenç soğuk geliyor.tiksinç geliyor, övüyor kızını saçma sapan cümleler kuruyor. Herneyse..artık taraflarla birebir.Dişe dişşş göze gözzzz :KK11::KK70:
Kocamla birbirimizin huyunu yeni yeni öğreniyoruz ve malesef kavga ede ede öğrendik.
Anlaşamayanlara tavsiyem aşırı uç hatalar kusurlar yoksa sabredin. hani bazıları diyor kocamı başka kadınla konuşurken gördüm p.rno izlerken gördüm falan filan. onlara bişi diyemem ama böle huy suy tartışması varsa sabredin ve anlamaya çalışın karşılıklı. hele aileler için tartışıyorsanz kesinlikle ve kesinlikle bunu BIRAKIN.. değmiyor. ve emin olun aslada içinden çıkılmıyor. daha dün dedim, ailelerin evlatlarını sevmekten başka bi faydası yok bizlerin yuvasına. ağır bi cümle belki ama öyle. herkesin evladı bitanecik biricik. ben anneme desem beni savunur o annesine dese eşimi savunur. bu dünya böyle. kimse orta yol bulmaya gitmiyor. aileler iyi ki var hani başımızdan eksik olmasnılar ama içinize işinize bulaştırmayın hanımlar. ben bunu bilir bunu derim.

Hepinizede çooook çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Çok uzattım kusura bakmayın :KK22::KK54:

eleştiride bulunan arkadaşlara mesajımı alıntılayarak yineliyorum. :) üst kısmı okumanızı tavsiye ediyorum. sorunlarımı düzelttim arkadaşlar. düzeltemicek kadar şuursuz bir birey değildim muhakkak. Evliliğimin devamınıda istediğim için hatalarımı düzelttim, eşimin hatalarınıda düzelttik. karşılıklı konuşarak beklentileri konuşarak.

"Abartmışsın"
tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş sizinki yazdıklarınızın çoğunu okuyamadım senin ruh halin beni bunalttı senin karşında hangi aile olsa menmun kalmassın tedavi ol en kısa zamanda nolmuş bakmışsa oğlunun evi senin annen bakmazmı

Benim eşim aileme totosunu dönecek, aileme o kadar laf söyleyecek ben de susacağım öyle mi? Tek ben değil bunları ben yapsam eşim de susmasın. Fazla ileriye gidiyorsunuz, dua edin eşiniz alttan almış. Zira pek alttan alınacak şeyler yapmıyorsunuz.
ben gaddar bi insanım :) ve malesef büyükler sevgi göstermedikce küçüklerin saygıyı zor göstereceklerini savunuyorum. eğer bi hata varsa ortada, hata olduğuna hak verenlerde varsa, hatanın bedelini herkes çeker. kv şurda sıralayamadığım kadar saçmalık ve hata yaptı. yatağıma, kocamla aramdaki birleşmelere, çocuk mocuk yok daha normal doğum sezaryan ne olacağına, hatta kendi çapında büyü müyü işlerine kadar uzandı. E yani bendekide sabır. herkes haddini bilecek. ailem bile! Ha ayrıca evet gaddar da bi evladım çünkü aileme bile haddını bildiriyorum müdahil olduklarında evliliğime emin olun.

ben gaddar bi insanım :) ve malesef büyükler sevgi göstermedikce küçüklerin saygıyı zor göstereceklerini savunuyorum. eğer bi hata varsa ortada, hata olduğuna hak verenlerde varsa, hatanın bedelini herkes çeker. kv şurda sıralayamadığım kadar saçmalık ve hata yaptı. yatağıma, kocamla aramdaki birleşmelere, çocuk mocuk yok daha normal doğum sezaryan ne olacağına, hatta kendi çapında büyü müyü işlerine kadar uzandı. E yani bendekide sabır. herkes haddini bilecek. ailem bile! Ha ayrıca evet gaddar da bi evladım çünkü aileme bile haddını bildiriyorum müdahil olduklarında evliliğime emin olun.

bos ver canim yaaa, valla anlayan anladi..boyle buyuk konusanlari gercekten anlayamiyorum..yok ben olsam soyle boyle...bekara kari bosamak derler ya iste ondan...insan bazi seyleri yasadigi zaman cok farkli davranabiliyor...tabiiki dahada iyi anliyor...bi durumda olmadan buyuk konusmak cok kolay..

işin gariibi benim annemin ördüğü danteller serili iken onları paçavra gibi fırlatıp kendininkileri serince burda gariplik yok dimi? benim anneminki emek değilmi. nazikce deseki kızım senin için ördüm güle güle kullan. niye benim dantelleri fırlatıp atıyorda kendininleri ayıla bayıla seriyor. bide diyorki annen farklı örmüş benimki buruşmayandan güpür gibi mırt zırt.
Kavgacı olduğum doğrudur, kendisine yapılmasından hoşlanılmayan hiçbir davranışı şahsıma yaptırmam.

bos ver canim yaaa, valla anlayan anladi..boyle buyuk konusanlari gercekten anlayamiyorum..yok ben olsam soyle boyle...bekara kari bosamak derler ya iste ondan...insan bazi seyleri yasadigi zaman cok farkli davranabiliyor...tabiiki dahada iyi anliyor...bi durumda olmadan buyuk konusmak cok kolay..
yazmayayım diyorum tutamıyorum ya :) açıklama ihtiyacı hissediyor insan. hee he deyip geçmeli aslında. Yaşamadan anlamaz kimse.

yazmayayım diyorum tutamıyorum ya :) açıklama ihtiyacı hissediyor insan. hee he deyip geçmeli aslında. Yaşamadan anlamaz kimse.
bir cogu cunku adam gibi okumuyor yazilanlarida ondan...en basit masum konuya bile o kadar dangalak yorum atanlar oluyorki..haa demiyorumki her yorumu herkes begensin, oyle bir beklentim yok...ama egriye egri dogruya dogru denmesi gerekiyor...

acik acik birikinti diyorsun daha diyorki hatun, abartiyorsun...ya insanlar neden cinnet geciriyorki?? boyle birike birike..atalar ne demis; damlaya damlaya göl olur..o hesap.

yaaa sana sinirli falan demişler yaa. inanır mısın oturdum bugün bütün sayfaları okudum. şaşırdım da doğrusu, sinirli olduğunu düşündüm ama acayipsin ovv falan demedim. sonra baktım ne ukala yorumlara ne yapıcı cevaplar yazmışsın yok dedim yaa abartan bu değil abarttırmışlar morsevenler aşkına :)
yoo tavsiye falan vermeyeceğim zaten alman gerekeni alacak kadar aklı başında biriymişsin sen, benim tavsiyeme hiç lüzum yok. sağlıkla ve mutlulukla kal bir selam verip gideyim dedim.
:) teşekkür ederim. halimi anlayanlar çıkıyor. ve takdir ettim sizi okumuşsunuz tüm mesajları çünkü okumadan herkes yorum yapıyor ve anlamadan yargılıyorlar. içtenlikle teşekkür ediyorum. hatalarımı düzeltebilecek zekaya sahibim, kimse anasının karnından eş/hanım/kadın/evhanımı vs.vs.olarak doğmadı. yaşaya yaşaya öğreniyoruz.
Bende evlilik böyle mi oluyor bilmiyordum. 1 insanla geçinmek zor zanaat imiş, e öğreniyoruz işte :) Karşılıklı empatiye döküyorum diyaloglarımı artık. Kocamda bende çok rahatız şu konudaki mesajlardan çıkardığım derslerden sonra.

X