Mide Balonu Yuttum!

Evet, tokluk hissinde bi değişim yok hatta şu aralar az yemeye de alıştım sanırım o yüzden daha rahatım. İlk zamanlardakinden daha iyi durumdayım diyebilirim. Ama mide balonu çıkınca ne olacak bakalım yaşayıp göreceğiz. Bu arada hala -17 KG dayım.

Merhaba, güncel durumunuz nedir? cinsel hayatınız etkilendi mi? Ve son olarak yutulabilen balonda kilonun tekrar alınmayacağını sizden duydum ilk kez. Sadece doktorunuz mu söyledi yoksa bilimsel bir araştırmamı acaba? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, güncel durumunuz nedir? cinsel hayatınız etkilendi mi? Ve son olarak yutulabilen balonda kilonun tekrar alınmayacağını sizden duydum ilk kez. Sadece doktorunuz mu söyledi yoksa bilimsel bir araştırmamı acaba? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Güncel kilom -23 ve haftaya kontrolüm var, kontrolden sonra bu konuya son durumu yazacaktım ama siz sormuşken yazdım iyi oldu :)
Cinsel hayatıma olumlu veya olumsuz bi etkisini gözlemlemedim daha doğrusu hiç dikkat etmedim. Zira son 3 senedir cinsel hayat kavramı birçok şeyden dolayı alt üst olduğu için balonun bi etkisi olsa da anlayamayacak durumdayım :)
Elipse balondan sonra geri kilo alınmaz diye birşey yok sadece bu balondan sonra geri kilo alan hasta oranları diğer balonlardan daha düşük. Kaldı ki tüp mideden sonra bile geri kilo alanlar oluyor, öyle bişey olsa mucizevi bişey olurdu zaten :)
Bu balondan sonra geri kilo alanların daha az olmasının sebebinin de daha çok psikolojik etkenlere dayandığını düşünüyorum. Çünkü Elipse balonla ilgili online seminer gibi bişey yapmıştı doktorum, taktırmadan önce ona katılmıştım ve orada şöyle bir konuşma geçmişti konuyla ilgili. Diğer balonlar mideden endoskopi ile çıkarıldığı için, kişiler ister istemez balon yokken nasıl devam edeceğim, balon gitti şimdi kiloları geri alacağım gibi stres yaşıyorlarmış. Ama bu balon kendiliğinden vücuttan atılıyor ve kesin olarak şu tarihte atılacak gibi belli bir zaman yok. Çoğu kişini balonun çıktığından haberi bile olmuyormuş. Ancak dışkıda göreceksin balonu da öyle haberin olacak. Ki ben şu ara o dönemdeyim sürekli bakıyorum çıktı mı çıkmadı mı diye bu da enteresan bi durummuş :))) Böylelikle balon yok artık stresini yaşamadan diyete devam edebiliyorsun bu balonda ve kontrolde balonun çıktığını öğrenince de demek ki yapabiliyormuşum hissiyle devam edebiliyorsun sağlıklı beslenmeye. Bi de bu balonda balon yavaş yavaş boşaldığından balonsuzluğa alışma dönemi gibi bişey oluyor sanki. Balon birden bire gitmiyor, birkaç günde boşalıyormuş balonun içindeki sıvı. Teoride bana çok mantıklı geldi, bu balondan sonra kilo alanların daha az olması da bundandır diye düşünüyorum. Bakalım pratikte görmeme de çok az kaldı, dediğim gibi önümüzdeki hafta kontrolüm var belki gittiğimde balon gitmiş diyecekler bana da ama şimdilik bende iştah vs. hiç bi değişiklik yok, balonun çıktığını da görmedim, merakla kontrol gününü bekliyorum.

Şimdilik bu kadar kontrolden sonra da gelişmeleri yazarım...

Ağzımı bantlayabilsem ben de vermezdim o kadar para canım da ağzımı bantlayamadığım için verdim :)))
Kilo yüzünden her tarafımdan bi hastalık çıkmaya başladı yavaş yavaş. Teker teker onların tedavisine vereceğim parayı bir kerede verip kökten çözüm olacak diye teselli ediyorum kendimi. İnşallah kârlı bir yatırım yapmışımdır. :))
Merhabaaa. Şuan nasılsınız acaba? Kaç kilo verdiniz? Çıkarttırdıniz mı?

Yok canım daha neler. Yeme alışkanlığı değismedigi muddetce hicbir yontem mide kucultme ameliyati dahil geri kilo alimi ile sonuclanir. Dr Now boşuna mı ameliyat yapmadan önce kendi kendinize 20 kilo verin öyle karar vereceğim diyor.

Yok canım daha neler. Yeme alışkanlığı değismedigi muddetce hicbir yontem mide kucultme ameliyati dahil geri kilo alimi ile sonuclanir. Dr Now boşuna mı ameliyat yapmadan önce kendi kendinize 20 kilo verin öyle karar vereceğim diyor.
Aynen katılıyorum, mide küçültme ameliyatları dahil her yöntemden sonra geri kilo alan birçok kişi var. Öyle sihirli bir yöntem yok, keşke olsa :)))
Önemli olan sağlıklı beslenme düzenini oturtabilmek, ki inşallah şu anda ben oturttuğumu düşünüyorum artık. Bu arada balon çıktıktan sonra da 2 ay diyetisyen ve yaşam koçundan destek almaya devam edeceğim. Bu düzeni balonsuz da koruyabilmeyi başarırsam sonrasında da devam ettirebilirim diye düşünüyorum. Çünkü kolay verilmiyo kilolar, bu kadar kilo vermişken tekrar eskiye dönme riskini göze alamam 3-5 dk lık lezzet hazları için :))
Ama tabi şimdiden çok büyük de konuşmamak lazım, bakalım yaşayıp göreceğiz bu maceranın sonu ne olacak...

Kızlar merhabalar, mide balonu maceramın neredeyse sonuna geldim ve detaylıca herşeyi yazmak istiyorum sizlere baştan söyleyeyim biraz uzun olacak :)

Kontrole gittim çarşamba günü, öncelikle kilo kaybımdan bahsedeyim; toplamda 23 kilo vermişim, neredeyse tamamı yağdan sadece 1 Kg civarı kas kaybı var. :KK68: Ayrıca 44-46 bedenden 38 bedene düşmüş bulunuyorum. Hedefim 58 civarıydı ama şu an 55 kiloyum, bundan sonra korumaya geçiyoruz, 2 ay daha ücretsiz diyetisyen desteğim var ama gerekirse bir süre daha devam etmeyi düşünüyorum destek almaya. Nasıl kilo verdin derseniz aşırı memnuniyetsizlik verecek bir sarkma yaşamadım. Karnımda hafif bi deri var ama öyle aşırı sarkık ve rahatsız edici değil. Hamileliklerimde karnım aşırı büyüktü ve çatlamıştı çok zaten, dümdüz bi karnım olacak beklentim zaten olamazdı. Karnıma takılmıyorum ama göğüslerim biraz moralimi bozdu açıkcası, zaten iri göğüslüydüm oldum olası ve şu anda içleri boşalmış gibi, göğüslerimde sarkma oldu baya :110: Bunun için keşke kilo verirken göğüs kaslarını çalıştıracak bişeyler de yapsaydım diye pişman oluyorum şu an ama iş işten geçti. Bol bol yürüyüş, squad, pilates filan yaptım fırsat buldukça ama ayrıca göğüs için bişey yapmak hiç aklıma gelmedi. Kilo verecek arkadaşların kulağına küpe olsun, ben sonradan aydım siz baştan tedbirli olun :) Bir de ben kilo verirken bir süre sonra yüzümden gitmeye başladığı zaman çirkinleşiyorum gibime geliyor, o yüzden 58 kilo civarı ideal diyordum benim için. Son zamanlarda bu defa da yüzümden gitti biraz ama çok değil, bu kilolarda kalmayı başarırsam gayet güzel olacak.

Gelelim balon meselesine, balonun çıkmış olması lazım diye tahmin ediyorum ama ben balonu görmedim. Çıktı mı, duruyor mu diye röntgen de çekmiyorlarmış ben onu yanlış anlamışım. Bir şikayetiniz olmadığı takdirde röntgen, endoskopi vs. yapılmasına gerek yok dedi doktor. Siz aynen devam edeceksiniz, balon gitti mi, duruyor mu diye düşünmenize gerek yok dedi ben de hak verdim, bilmemek daha iyi bence de diyete uymaya devam, artık bakmıyorum da her tuvalet sonrası acaba balon var mı diye :))

Mide balonu taktırmak isteyip de araştırma yapanlara da birkaç haberim var. Muayenehanede kulak misafiri olduğum kadarıyla balon fiyatları bi hayli artmış. 20 binli rakamlar telaffuz ediyorlardı, bi kere daha iyi ki yaptırmışım dedim, zamanlamam süper olmuş :) Doktorum 300 yutulan balonu geçtik dedi, ben de dedim bu kadar taktıran var ama internette araştırırken doğru düzgün birşey bulamıyoruz. Süreci foruma yazdığımdan bahsettim, obezite tedavisine yönelik yeni bir site açtıklarını ve bu balonla ilgili çok bilgi olduğunu, yaptıranların yorumlarının da olduğunu söyledi. Ama site googleda çıkmıyormuş, bu yüzden ulaşamıyorsunuzdur dedi. Şöyle bir baktım siteye tam inceleyemedim ama gerçekten baya bilgi var, taktırmadan önce görsem faydalı olabilirmiş. Araştırma yapanlar için siteyi buraya ekliyorum:

Benim son durumum bu şekilde, çok şükür istediğim kiloyu verdim şimdi koruma zamanı inşallah. Kilo vermek kadar korumak da zor tabi, özellikle de kış başında olduğumuz için tedirginim çünkü yıllardır biriktirdiğim kiloların çoğu hep kış aylarında alınmış kilolardır :))
Arada yine bu konuya yazmaya devam ederim gelişmeleri. Sağlıcakla...

Kızlar merhabalar, mide balonu maceramın neredeyse sonuna geldim ve detaylıca herşeyi yazmak istiyorum sizlere baştan söyleyeyim biraz uzun olacak :)

Kontrole gittim çarşamba günü, öncelikle kilo kaybımdan bahsedeyim; toplamda 23 kilo vermişim, neredeyse tamamı yağdan sadece 1 Kg civarı kas kaybı var. :KK68: Ayrıca 44-46 bedenden 38 bedene düşmüş bulunuyorum. Hedefim 58 civarıydı ama şu an 55 kiloyum, bundan sonra korumaya geçiyoruz, 2 ay daha ücretsiz diyetisyen desteğim var ama gerekirse bir süre daha devam etmeyi düşünüyorum destek almaya. Nasıl kilo verdin derseniz aşırı memnuniyetsizlik verecek bir sarkma yaşamadım. Karnımda hafif bi deri var ama öyle aşırı sarkık ve rahatsız edici değil. Hamileliklerimde karnım aşırı büyüktü ve çatlamıştı çok zaten, dümdüz bi karnım olacak beklentim zaten olamazdı. Karnıma takılmıyorum ama göğüslerim biraz moralimi bozdu açıkcası, zaten iri göğüslüydüm oldum olası ve şu anda içleri boşalmış gibi, göğüslerimde sarkma oldu baya :110: Bunun için keşke kilo verirken göğüs kaslarını çalıştıracak bişeyler de yapsaydım diye pişman oluyorum şu an ama iş işten geçti. Bol bol yürüyüş, squad, pilates filan yaptım fırsat buldukça ama ayrıca göğüs için bişey yapmak hiç aklıma gelmedi. Kilo verecek arkadaşların kulağına küpe olsun, ben sonradan aydım siz baştan tedbirli olun :) Bir de ben kilo verirken bir süre sonra yüzümden gitmeye başladığı zaman çirkinleşiyorum gibime geliyor, o yüzden 58 kilo civarı ideal diyordum benim için. Son zamanlarda bu defa da yüzümden gitti biraz ama çok değil, bu kilolarda kalmayı başarırsam gayet güzel olacak.

Gelelim balon meselesine, balonun çıkmış olması lazım diye tahmin ediyorum ama ben balonu görmedim. Çıktı mı, duruyor mu diye röntgen de çekmiyorlarmış ben onu yanlış anlamışım. Bir şikayetiniz olmadığı takdirde röntgen, endoskopi vs. yapılmasına gerek yok dedi doktor. Siz aynen devam edeceksiniz, balon gitti mi, duruyor mu diye düşünmenize gerek yok dedi ben de hak verdim, bilmemek daha iyi bence de diyete uymaya devam, artık bakmıyorum da her tuvalet sonrası acaba balon var mı diye :))

Mide balonu taktırmak isteyip de araştırma yapanlara da birkaç haberim var. Muayenehanede kulak misafiri olduğum kadarıyla balon fiyatları bi hayli artmış. 20 binli rakamlar telaffuz ediyorlardı, bi kere daha iyi ki yaptırmışım dedim, zamanlamam süper olmuş :) Doktorum 300 yutulan balonu geçtik dedi, ben de dedim bu kadar taktıran var ama internette araştırırken doğru düzgün birşey bulamıyoruz. Süreci foruma yazdığımdan bahsettim, obezite tedavisine yönelik yeni bir site açtıklarını ve bu balonla ilgili çok bilgi olduğunu, yaptıranların yorumlarının da olduğunu söyledi. Ama site googleda çıkmıyormuş, bu yüzden ulaşamıyorsunuzdur dedi. Şöyle bir baktım siteye tam inceleyemedim ama gerçekten baya bilgi var, taktırmadan önce görsem faydalı olabilirmiş. Araştırma yapanlar için siteyi buraya ekliyorum:

Benim son durumum bu şekilde, çok şükür istediğim kiloyu verdim şimdi koruma zamanı inşallah. Kilo vermek kadar korumak da zor tabi, özellikle de kış başında olduğumuz için tedirginim çünkü yıllardır biriktirdiğim kiloların çoğu hep kış aylarında alınmış kilolardır :))
bence vücut yavaş yavaş oturup düzelecektir. sonuçta çok yağ kaybı söz konusu. cildin kendini toplaması zaman alır. bol kolajen içeren gıdalar ya da takviyesi iyi olabilir. ayrıca spor en güzel toparlayıcı olacaktır. bu sürecin başında bii olarak detaylı yazılarınıza teşekkür ederim:)

Fiyat bu kadar afaki olmasaydı doğumdan sonra kesinlikle düsünürdüm.

bence vücut yavaş yavaş oturup düzelecektir. sonuçta çok yağ kaybı söz konusu. cildin kendini toplaması zaman alır. bol kolajen içeren gıdalar ya da takviyesi iyi olabilir. ayrıca spor en güzel toparlayıcı olacaktır. bu sürecin başında bii olarak detaylı yazılarınıza teşekkür ederim:)
Walla sarkan sarktı burdan toparlamaz diye düşünüyorum ama bu saatten sonra da olsa sporla vs. toparlayabildiğim kadar toparlamaya çalışacağım. Ameliyat paklar sanki beni artık ama onu da yaptırmam, estetik ameliyatlara pek sıcak bakmıyorum :)) Ama dediğim gibi siz spor yaparken tüm bölgelerinizi çalıştırmaya dikkat edin muhakkak.

Haklısınız, herşeyin fiyatı o kadar arttı ki artık lüks harcama yapma lüksü kalmadı pek kimsenin. Ben de iyi ki zamanında yaptırmışım diyorum, şimdi olsa 2 kere düşünürdüm herhalde, belki de 3 :KK70:
merhabalar, ben yaklasik 3 ay onmce karin germe yaptirdim simdi sadece odemlerin inmesi bekliyorum ama ideal kiloma gelmem icin bi 15 kilo vermem lazim halen acaba mide balaonu olur mu sizce? cunku ameliyat olmama ragmen yemege devam ...

merhabalar, ben yaklasik 3 ay onmce karin germe yaptirdim simdi sadece odemlerin inmesi bekliyorum ama ideal kiloma gelmem icin bi 15 kilo vermem lazim halen acaba mide balaonu olur mu sizce? cunku ameliyat olmama ragmen yemege devam ...
Merhaba, walla bu konuyla ilgili bilgim yok hiç üzgünüm. Tüp mide ameliyatı olanlara mide balonu olmuyor onu biliyorum sadece :) Ama şimdi olmasa da biraz iyileştikten sonra yapılırdır mantıken, karın germenin mideyle alakası yok sonuçta :KK64:

X