Mide Balonu Yuttum!

Merhaba öncelikle bu bilgilendirme süreci için çok teşekkür ederim. Yaklaşık 2 haftadır bu süreci araştırıyorum ve ben de sizin gibi hangisini yapma konusunda kararsızdım. Hamilelik planlaması yapıyorum kilomdan ondan dolayı mümkün olmuyor. (Kilom 100 şuanda) Birkaç kere yutulabilir mide balonu için fiyat sordum ve 20.000 TL nin altında olan hiçbir yer bulamadım.
Benim size birkaç sorum var Ben yurtdışında yaşıyorum .
-Ne kadar sürede bir kontrole gittiniz benim maalesef böyle bir imkanım yok.
-Balonun taktırmadan önce herhangi bir işlem yapıldı mı kan tahlili gibi ne kadar sürede karar verip ne kadar süre içerisinde işlemi uyguladıniz?
-son olarak da uygun fiyatlı ve onaylı nerelerde bu işlemi yaptırabilirim?
Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Merhaba öncelikle bu bilgilendirme süreci için çok teşekkür ederim. Yaklaşık 2 haftadır bu süreci araştırıyorum ve ben de sizin gibi hangisini yapma konusunda kararsızdım. Hamilelik planlaması yapıyorum kilomdan ondan dolayı mümkün olmuyor. (Kilom 100 şuanda) Birkaç kere yutulabilir mide balonu için fiyat sordum ve 20.000 TL nin altında olan hiçbir yer bulamadım.
Benim size birkaç sorum var Ben yurtdışında yaşıyorum .
-Ne kadar sürede bir kontrole gittiniz benim maalesef böyle bir imkanım yok.
-Balonun taktırmadan önce herhangi bir işlem yapıldı mı kan tahlili gibi ne kadar sürede karar verip ne kadar süre içerisinde işlemi uyguladıniz?
-son olarak da uygun fiyatlı ve onaylı nerelerde bu işlemi yaptırabilirim?
Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
Merhabalar, mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Madde madde cevap vermeye çalışayım elimden geldiğince.
- Yutulabilir balonda kontrole gitmeniz gerekmiyor, ben istanbulda olduğum için kendim gitmeyi tercih ettim. Daha doğrusu ben de 2 kez gittim zaten diyetisyen, yaşam koçu seansları hepsi online. Size bir akıllı baskül veriyorlar, bi de mobil uygulama var ordan ölçümlerinizi kendiniz yapıp aktarabiliyorsunuz çok pratik. Normal balonlarda da online takip yapıyorlar ama onda tartı filan yok bi de çıkarmak için 1 kere de olsa gitmek zorundasınız.

- Balonu taktırmadan önce tahlil yaptırmanız gerekiyor evet, ben öngörüşmeye gitmiştim, orada detaylı anlattılar herşeyi sonra karar verince tahlilleri istiyorlar ve randevudan önce kullanmanız gereken mide koruyucu filan ilaçları söylüyorlar. Balonun takılacağı gün de tahlillerimle gittim bakıldı ve takıldı balon. Bu işlemleri de online halledebilirsiniz büyük ihtimalle, telefonda filan görüşüp tahlillerinizi gönderirsiniz randevu günü gider taktırırsınız. Çünkü ben ilk öngörüşmeye gideceğim zaman randevu için aradım, kliniğe mi geleceksiniz yoksa online görüşme mi diye sormuşlardı.

- Fiyat konusuna gelince ben doktorumu zaten taktırmadan çok önce seçmiştim, bir tanıdığım ona balon taktırmıştı ve mide botoksu için görüşmeye gittiğimde tavrı ve yaklaşımı çok hoşuma gitmişti bu yüzden başka doktorlarla görüşmedim. Ama yine de internetten biraz fiyat araştırması yaptım körü körüne de gitmedim :)) O zaman da her yerden 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatları almıştım. Bu işlemlerde belli bi fiyat ortalaması var bence hiç öyle çok büyük fiyat farkları görmedim. Mide botoksu öyle değildi mesela 2 kat, 3 kat fiyat farkları vardı, onu da sonradan öğrendim kullandıkları botoks miktarına göre değişiyormuş o fiyatlar. Ucuz fiyat verenler az enjeksiyon yapıyorlarmış ve haliyle sonu hüsran. Ama balonda öyle bi durum yok takılan balonun markası fiyatı belli sonuçta. Bu yüzden fiyat yerine doktor, diyetisyen desteği, başka ek avantajları varsa bunlara bakıp seçim yapmak en doğrusu bence.

Sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Bi soru da ben size sorabilirim herhalde şimdi :) Kilom 100 demişsiniz, VKİ niz kaç acaba mide balonuna uygun mu onu merak ettim.

Merhabalar, mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Madde madde cevap vermeye çalışayım elimden geldiğince.
- Yutulabilir balonda kontrole gitmeniz gerekmiyor, ben istanbulda olduğum için kendim gitmeyi tercih ettim. Daha doğrusu ben de 2 kez gittim zaten diyetisyen, yaşam koçu seansları hepsi online. Size bir akıllı baskül veriyorlar, bi de mobil uygulama var ordan ölçümlerinizi kendiniz yapıp aktarabiliyorsunuz çok pratik. Normal balonlarda da online takip yapıyorlar ama onda tartı filan yok bi de çıkarmak için 1 kere de olsa gitmek zorundasınız.

- Balonu taktırmadan önce tahlil yaptırmanız gerekiyor evet, ben öngörüşmeye gitmiştim, orada detaylı anlattılar herşeyi sonra karar verince tahlilleri istiyorlar ve randevudan önce kullanmanız gereken mide koruyucu filan ilaçları söylüyorlar. Balonun takılacağı gün de tahlillerimle gittim bakıldı ve takıldı balon. Bu işlemleri de online halledebilirsiniz büyük ihtimalle, telefonda filan görüşüp tahlillerinizi gönderirsiniz randevu günü gider taktırırsınız. Çünkü ben ilk öngörüşmeye gideceğim zaman randevu için aradım, kliniğe mi geleceksiniz yoksa online görüşme mi diye sormuşlardı.

- Fiyat konusuna gelince ben doktorumu zaten taktırmadan çok önce seçmiştim, bir tanıdığım ona balon taktırmıştı ve mide botoksu için görüşmeye gittiğimde tavrı ve yaklaşımı çok hoşuma gitmişti bu yüzden başka doktorlarla görüşmedim. Ama yine de internetten biraz fiyat araştırması yaptım körü körüne de gitmedim :)) O zaman da her yerden 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatları almıştım. Bu işlemlerde belli bi fiyat ortalaması var bence hiç öyle çok büyük fiyat farkları görmedim. Mide botoksu öyle değildi mesela 2 kat, 3 kat fiyat farkları vardı, onu da sonradan öğrendim kullandıkları botoks miktarına göre değişiyormuş o fiyatlar. Ucuz fiyat verenler az enjeksiyon yapıyorlarmış ve haliyle sonu hüsran. Ama balonda öyle bi durum yok takılan balonun markası fiyatı belli sonuçta. Bu yüzden fiyat yerine doktor, diyetisyen desteği, başka ek avantajları varsa bunlara bakıp seçim yapmak en doğrusu bence.

Sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Bi soru da ben size sorabilirim herhalde şimdi :) Kilom 100 demişsiniz, VKİ niz kaç acaba mide balonuna uygun mu onu merak ettim.
Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
34.2 şuanda, görüştüğüm yerlere sorduğumda uygun olduğunu söylediler.
Ancak hamilelik planlanıyorsa işlemi onermiyorlar. Süreçte hamile kalınırsa da çıkartilmasi gerekiyormuş.

Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
34.2 şuanda, görüştüğüm yerlere sorduğumda uygun olduğunu söylediler.
Ancak hamilelik planlanıyorsa işlemi onermiyorlar. Süreçte hamile kalınırsa da çıkartilmasi gerekiyormuş.
Evet uygunmuş, kilo 100 deyince boyunuz da kısaysa daha yüksektir diye düşünmüştüm :) Yerinizde olsam hamilelik öncesi kiloları vermeye bakar sonra düşünürdüm hamileliği. Çünkü hamilelik sonrasında emzirme sürecinde de uygun olmayacak ve siz de benim gibi 3 sene fazla kilolarınızla yaşamak zorunda kalacaksınız. Planlı bir gebelik olsaydı ben kesinlikle öyle yapardım ama gerçekten kilo problemi yüzünden hamilelikte ve sonrasında ciddi sıkıntılar çektim, sağlık sorunlarım ortaya çıktı. 6 ay gebelik planını erteleyip sonrasında kilolarınızı verince hamile kalmak çok daha iyi olur bence. Tabi ertelenme imkanı varsa, tüp bebek vs. gibi bi durum söz konusuysa o konularda pek bi bilgim yok.

Evet uygunmuş, kilo 100 deyince boyunuz da kısaysa daha yüksektir diye düşünmüştüm :) Yerinizde olsam hamilelik öncesi kiloları vermeye bakar sonra düşünürdüm hamileliği. Çünkü hamilelik sonrasında emzirme sürecinde de uygun olmayacak ve siz de benim gibi 3 sene fazla kilolarınızla yaşamak zorunda kalacaksınız. Planlı bir gebelik olsaydı ben kesinlikle öyle yapardım ama gerçekten kilo problemi yüzünden hamilelikte ve sonrasında ciddi sıkıntılar çektim, sağlık sorunlarım ortaya çıktı. 6 ay gebelik planını erteleyip sonrasında kilolarınızı verince hamile kalmak çok daha iyi olur bence. Tabi ertelenme imkanı varsa, tüp bebek vs. gibi bi durum söz konusuysa o konularda pek bi bilgim yok.
Bende sizin gibi düşünüyorum . Öncelikle kilo vermek istiyorum , 3 yıl az bir süre değil.

Merhaba bende yurt dısındayım kılo vermek istıyorum suan ama cocukda dusunuyorum doktorum bana zayflamam gerektıgını soyledı cocuk sahıbı olmam ıcın zayflamam gerekıyormus

Merhaba bende yurt dısındayım kılo vermek istıyorum suan ama cocukda dusunuyorum doktorum bana zayflamam gerektıgını soyledı cocuk sahıbı olmam ıcın zayflamam gerekıyormus
Vücut kitle endeksiniz kaç? Doktorunuz zayıflaman gerekiyor diyorsa mutlaka dinleyin bence. Yüksek kiloyla hamilelik de, doğum da doğum sonrası da gerçekten çok zorlaşıyor. Ben iki çocuğumu da normal doğum ile dünyaya getirdim. İlkinde kilolu değildim hamile kaldığımda hamileliğimin son gününe kadar gayet rahattım. Çok kolay da bi doğum yaptım, hatta doğumu amma da abartıyor insanlar diye düşünmüştüm o kadar kolaydı yani. Ama ikinci çocukta hamilelik daha ilk zamanlarından itibaren kabus gibiydi, son ayları hep yatarak geçirmek zorunda kaldım ve saatlerce süren bir doğumdan sonra abartmadıklarını anladım. Böyle olmasında en çok kilonun etkili olduğunu düşünüyorum ve doktorlar da aynısını söylediler zaten. Planlı gebelik en sağlıklısı ve sadece kilo bakımından değil, temiz beslenme, psikolojik olarak kendini hazırlamak ve hatta maddi olarak hazır olmanız bile lazım gebelikten önce. Umarım önce kendi sağlığınıza kavuşursunuz, ondan sonra da sağlıkla yavrunuza kavuşursunuz :KK54:

Merhaba. Emzirme döneminde yaptırılmıyor mu balon. Ben henüz iki ay oldu doğum yapalı emzirmeyi kesince mi yaptirmana gerekiyor.

Merhaba. Emzirme döneminde yaptırılmıyor mu balon. Ben henüz iki ay oldu doğum yapalı emzirmeyi kesince mi yaptirmana gerekiyor.
Yapan var mıdır bilmiyorum ama benim doktorum emzirme döneminde yapmamıştı, ben emzirmeyi bitirene kadar bekledim. Emzirme döneminde yapmamasının sebebi de yaptığımız diyetin sütü etkileyecek olması. Sütünüz azalabilir ve kalitesi bozulabilir demişti. Bence de doğru çünkü o diyet sırasında bi de emzirmek baya zor olabilirdi düşünüyorum da.

Vay be gercekten 23 kilo mu verdiniz? Tebrik ederim. ben de 3 gün önce yuttum ve sizinle ayni kiloda basliyorum. Sizin basarinizi duymak cok iyi geldi. Ben yine de Sadece balon etkisi oldugunu sanmiyorum. Siz de baya cabalamissiniz sanki :))

Vay be gercekten 23 kilo mu verdiniz? Tebrik ederim. ben de 3 gün önce yuttum ve sizinle ayni kiloda basliyorum. Sizin basarinizi duymak cok iyi geldi. Ben yine de Sadece balon etkisi oldugunu sanmiyorum. Siz de baya cabalamissiniz sanki :))
Sizin balonunuz da hayırlı olsun, darısı başınıza inşallah :)
Tabi ki sadece balonun etkisi değil, ben hala diyetime uymaya çalışıyorum, imkan olduğu kadar hareketli olmaya çalışıyorum. Ama zaten tüm bunları hayatıma yerleştirmek gayesiyle başladım.
Nasıl geçti ilk 3 gün? Rahatsızlık yaşadınız mı?

Evet, teoride olabilecek bütün rahatsizliklari yasadim. Bulanti Kusma Kramp Mide yanmasi vs. Ama su noktadan itibaren iyiyim. yine de agzima bi yudum su götürmeye korkuyorum. Cok sevindim sizin adiniza. bende bu sekilde güncelleyebilirim umarim kendi durumumu.

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. 1 haftalık oldu balonum :))
Şu anda moralim çok yerinde, canım bisey istemiyor ve şimdiden neredeyse 5 KG gitti çok mutluyum. Umarım hep böyle devam eder tokluk hissi. İlk defa istediğim kiloya ulaşabileceğime inancım tam. Bulantım yok diye diye kendime nazar degdirdim galiba 2 gün ara ara bulantı oldu ama öyle çok dayanılmaz birsey değildi. Şimdi normal hayatıma devam ediyorum. Gelişmeleri bildirmeye devam ederim.
İlk defa duyuyorum: yutulabilen mide balonları geri kilo aldırmıyor mu? Ben de çarşamba taktıracağım ama şimdi aklım karıştı🙈

İlk defa duyuyorum: yutulabilen mide balonları geri kilo aldırmıyor mu? Ben de çarşamba taktıracağım ama şimdi aklım karıştı🙈

Dejavu yaşıyoruz beraberce sanırım :)
Daha önce de aynı soruyu sormuştunuz ben de cevaplamıştım. Hatta mesajı da beğenmişsiniz ama okumadan mı beğendiniz acaba :)
Mide balonu geri kilo aldırmaz diye birşey yok. Önceki mesajımda ne demek istediğimi açıklamıştım elimden geldiğince.

Merhaba,
Güncel kilom -23 ve haftaya kontrolüm var, kontrolden sonra bu konuya son durumu yazacaktım ama siz sormuşken yazdım iyi oldu :)
Cinsel hayatıma olumlu veya olumsuz bi etkisini gözlemlemedim daha doğrusu hiç dikkat etmedim. Zira son 3 senedir cinsel hayat kavramı birçok şeyden dolayı alt üst olduğu için balonun bi etkisi olsa da anlayamayacak durumdayım :)
Elipse balondan sonra geri kilo alınmaz diye birşey yok sadece bu balondan sonra geri kilo alan hasta oranları diğer balonlardan daha düşük. Kaldı ki tüp mideden sonra bile geri kilo alanlar oluyor, öyle bişey olsa mucizevi bişey olurdu zaten :)
Bu balondan sonra geri kilo alanların daha az olmasının sebebinin de daha çok psikolojik etkenlere dayandığını düşünüyorum. Çünkü Elipse balonla ilgili online seminer gibi bişey yapmıştı doktorum, taktırmadan önce ona katılmıştım ve orada şöyle bir konuşma geçmişti konuyla ilgili. Diğer balonlar mideden endoskopi ile çıkarıldığı için, kişiler ister istemez balon yokken nasıl devam edeceğim, balon gitti şimdi kiloları geri alacağım gibi stres yaşıyorlarmış. Ama bu balon kendiliğinden vücuttan atılıyor ve kesin olarak şu tarihte atılacak gibi belli bir zaman yok. Çoğu kişini balonun çıktığından haberi bile olmuyormuş. Ancak dışkıda göreceksin balonu da öyle haberin olacak. Ki ben şu ara o dönemdeyim sürekli bakıyorum çıktı mı çıkmadı mı diye bu da enteresan bi durummuş :))) Böylelikle balon yok artık stresini yaşamadan diyete devam edebiliyorsun bu balonda ve kontrolde balonun çıktığını öğrenince de demek ki yapabiliyormuşum hissiyle devam edebiliyorsun sağlıklı beslenmeye. Bi de bu balonda balon yavaş yavaş boşaldığından balonsuzluğa alışma dönemi gibi bişey oluyor sanki. Balon birden bire gitmiyor, birkaç günde boşalıyormuş balonun içindeki sıvı. Teoride bana çok mantıklı geldi, bu balondan sonra kilo alanların daha az olması da bundandır diye düşünüyorum. Bakalım pratikte görmeme de çok az kaldı, dediğim gibi önümüzdeki hafta kontrolüm var belki gittiğimde balon gitmiş diyecekler bana da ama şimdilik bende iştah vs. hiç bi değişiklik yok, balonun çıktığını da görmedim, merakla kontrol gününü bekliyorum.

Şimdilik bu kadar kontrolden sonra da gelişmeleri yazarım...

Bir sorum var; Balonun verdigi rahatsizliktan dolayi karnimi azicik bile icime cekemiyorum. hatta daha da disari salmak zorunda kaliyorum. bu da kocaman bir görüntüye sebebiyet veriyor. bu gecici mi? siz de yasadiniz mi

Bir sorum var; Balonun verdigi rahatsizliktan dolayi karnimi azicik bile icime cekemiyorum. hatta daha da disari salmak zorunda kaliyorum. bu da kocaman bir görüntüye sebebiyet veriyor. bu gecici mi? siz de yasadiniz mi
Siz doğum yaptınız mı bilmiyorum ama ben doğum yaptığım için bi hayli karnım vardı zaten. Kilo verdikten sonra da karın bölgemde biraz sarkma oldu ama gayet normal, beklediğim bişeydi çünkü. Ebru Şallı misali karın içerde, popo sıkı gezmeye alışıksanız normal hayatınızda size zor gelmiştir tabi :) Ben normalde de karnımı içeri çekme gibi bi alışkanlığım olmadığından (çeksemde çok bişey farketmiyordu çünkü :KK33: ) çok zorlanmadım açıkcası ama bacaklarımı toparlayıp oturma alışkanlığım var ilk zamanlar öyle otururken biraz rahatsızlık veriyordu, sonradan kalmadı öyle bişey. Buna istinaden geçici olabilir sizinki de diye düşünüyorum.

Daha önce de aynı soruyu sormuştunuz ben de cevaplamıştım. Hatta mesajı da beğenmişsiniz ama okumadan mı beğendiniz acaba :)
Mide balonu geri kilo aldırmaz diye birşey yok. Önceki mesajımda ne demek istediğimi açıklamıştım elimden geldiğince.
Kusura bakmayın tam 23 mart ta balon takıldı ve bu site bana çok karmaşık grliyor, ben hiç okumamışım mesajı🙈 bilgilendirme için teşekkür ederim. Buarada siz ilk haftadan sonra ilaç kullandınızmı? Yani doktorunuz verdi mi?

X