Mide balonu yutuyorum

Sızlerın vki kaçtı?
Benim VKI 30 üzeriydi ve balon için gayet uygundum. Konudaki diğer arkadaşların VKI leri o kadar yüksek değil bildiğim kadarıyla. O yüzden de ilk dönemde diğer arkadaşlardan daha hızlı ve totalde daha çok kilo verdim.

Merhaba aranizda bir baloncuga yer varmi😀 benimde bugun 4. Gunum ilk 2 gunum baya zorluydu sonrasinda hafifledi belirtiler. Yazilanlari okudum hepsini bastan sona 🤓 bendede şöyle bir psikoloji var su icersem migdem yine genisliycek gibi hissediyorum😢 sacma ama boyle dusunuyorum. Benim doktorum ilk 15 gun sivi diyeti yazmis sanki elimdeki diyet migde kucultme ameliyatinin listesi gibi anlam veremedim. Ben yogurt yemeye falan basladim ama birde bana kimse kahve yasak demedi, ne sebeple yasakki acaba cunku ben iciyordum 🥲
Merhabalar hayırlı olsun 🎈bol eksili güzel günler diliyorum 🙏🏻 15 gün uzun bir süreç olmuş gerçekten tekrar diyetisyen ile görüşebilirsiniz. Bizim ilk 3 gun sıvı ardından püre şeklinde ilerlemişti. Zaman geçtikçe çok daha rahatlıyorsunuz.

Tesekkur ederim , dun gece uykumdan uyandim resmen açlıktan😃 ben İş için degisik bir sehirdeyim burda çok fazla secenek yoktu ve biran once yaptirmak istedigimden fazla arastirmadim. İnternette arastirmayi yutmadan önce yapsaydim bir balonda kafamda olusurdu diyerekten gittim ve yuttum😃 ilk hafta cok hizli kilo verildigini duydum cuma günü tam bir hafta olucak , simdilik 1,5 kilo civari gitti. Size birsey sormak istiyorum ilk hafta su aliminiz nasildi? Sizde guzel kilo verenlerdendiniz gecmisi okudum oyle hatirliyorum sanki, elimden geldigince burda aktif olmak istiyorum😍
İlk günler hepimiz suyla alakalı sorunu yaşadık. Yudum yudum su içmek çok zor geliyordu. 1-1,5 haftaya kadar o da normale dönecektir. Sonra lıkır lıkır su içmeye devam edeceksiniz 😌
Aktif olmanız çok iyi olur bizler de seviniriz 🌸

Merhaba tekrardan boy 165 kg 72-73… ıkısının çok bır farkı olmadığını hatta endoskopık olanın endoskopı yapılacağı ıcın daha ıyı olacağını söylediler.tanıdık bır genel cerrahı doktoruyla konuştum az önce o endoskopı ıle yapılanı tercih ederım ben kendıme yaptrcak olsam dedı
Canım uygun gözüküyorsun. Ben de yakındım senin kilona. İstanbul’da olduğum için Ankara hakkında bilgim yok maalesef 🤷🏻‍♀️
Aramızda endoskopik balon takan arkadaşlarda vardı onların süreçleri biraz daha zor geçmişti ama tabii ki kişiden kişiye değişir. En konforlusu yutulabilir olan diye düşünüyorum 🤨

Tesekkur ederim , dun gece uykumdan uyandim resmen açlıktan😃 ben İş için degisik bir sehirdeyim burda çok fazla secenek yoktu ve biran once yaptirmak istedigimden fazla arastirmadim. İnternette arastirmayi yutmadan önce yapsaydim bir balonda kafamda olusurdu diyerekten gittim ve yuttum😃 ilk hafta cok hizli kilo verildigini duydum cuma günü tam bir hafta olucak , simdilik 1,5 kilo civari gitti. Size birsey sormak istiyorum ilk hafta su aliminiz nasildi? Sizde guzel kilo verenlerdendiniz gecmisi okudum oyle hatirliyorum sanki, elimden geldigince burda aktif olmak istiyorum😍
ilk hafta su alımım çok azdı çünkü gerçekten hiç yer yoktu midemde. 1 bardak suyu zor içiyordum ama zamanla oturur her şey. kaç kilo ile taktıdın balonu

ilk hafta su alımım çok azdı çünkü gerçekten hiç yer yoktu midemde. 1 bardak suyu zor içiyordum ama zamanla oturur her şey. kaç kilo ile taktıdın balonu
72 kiloydu
benim tamamen o hissiyatlar geçti. Bugünle birlikte iyice artik migdemde bisey hissetmez oldumki 5.gunum.. yani şuan yesem yermisim gibi hissediyorum.72yle basladim siz kacla baslamistiniz.

Merhaba baloncuklular :) ben de sizler gıbı baloncuklu olmak ıstıyorum artık.son aldığım kılolardan sonra ;( vki kaç olmalı bunun için?Bir de ankara da uygulama yaptıran yok mu hıc aranızda ? Sizlerin vki kaçtı?cok sordum ama memnun olurum aydınlatırsanız teşekkür ederım
Merhaba ben Ankara’da taktırdım balonu. Endoskopi ile 17 bin e taktırdım. Bence dedikleri gibi endoskopi ile süreç daha zor geçiyor olabilir çünkü ben tam 1 hafta çok zorluk çektim. Şimdi taktıralı tam 20 gün oldu.

Hangı doktora oldunuz acaba Ankara’da? Çıkarma ücreti dahil mi 17.000 e? Vki kaçtı sizin ? 20 günde ne kdr kılo vardınız?bol eksılı gunlerınız olsun ıns

Hangı doktora oldunuz acaba Ankara’da? Çıkarma ücreti dahil mi 17.000 e? Vki kaçtı sizin ? 20 günde ne kdr kılo vardınız?bol eksılı gunlerınız olsun ıns
Prof. Dr. Kamil Gülpınar’a oldum. Hayır çıkartma ücreti dahil değil . Benim vki 35 di 20 günde 7 kilo verdim . Ama benim kilom yüksek olduğu için gitti bu kadar normalde daha az gidiyor bildiğim kadarıyla .

Tesekkurler endoskopı ıle olan sonrasında daha zor oluyor dıyorlar zorluk çektınız mı?cıkartma ucretı ne kdr?

72 kiloydu

benim tamamen o hissiyatlar geçti. Bugünle birlikte iyice artik migdemde bisey hissetmez oldumki 5.gunum.. yani şuan yesem yermisim gibi hissediyorum.72yle basladim siz kacla baslamistiniz.
canım ben 82 kilo ile taktırdım. yiyebilecek gibi hissetsen de inan yiyemeyeceksin. ben de i,lk bir haftadan sonra acaba patladı da o yüzden mi hissetmiyorum diye düşünüyordum . ama azıcık kaçırsan sen de balonun verdiği rahatsızlıkla balonun bir yere gitmediğini göreceksin

Kübra hanım sizin toplamda ne kdr kilo gıttı ve ne kdr zamanda
48 gün olmuş 7 kg vermişim canım. Benim yavaş yavaş gidiyor ama doktorum ideal kiloma yakın olduğum için bu şekilde olmasının normal olduğunu söylüyor. Em son gittiğimde de kas kütlem artmıştı yağdan vermiştim. Bu da çok iyiymis.

Ben de balon taktırmadan önce bir mucize olacak ve kısa sürede istediğim kiloya ineceğim sanıyordum buna inanmıştım ciddi ciddi🙉 ama balonu taktırmakta her şey tamam olmuyormuş bunu zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum. Mide balona uyum sağladıktan sonra yeme içme daha da kolaylaşıyor maalesef 😅 bu noktada iş bize düşüyor ve durmak gerekiyor. Gerçekten anlamda yeme düzenine dikkat edemeyecek arkadaşların böyle bir zahmete girmesini önermem, balonun tek başına hiçbir anlamı yok çünkü. Çoğunlukla yediğim şeylere dikkat ediyorum fakat çevresel faktörler dolasıyla kaçırdığım zamanlarda olmuyor değil. Maliyetli ve meşakkatli bir yol umuyorum sonu güzel olacak. 🙏🏻🙏🏻

72 kiloydu

Nasıl gidiyor🎈 boyunuz kaçtı acaba? Kilomuz aynıymış. Sizde durum nasil olacak bakalım🥰 yeme içme durumunuzda değişiklik var mı? Rahatladınız mı biraz daha 😌

Kizlarrrrr bugun tam bir haftam doluyor..
Nasıl gidiyor🎈 boyunuz kaçtı acaba? Kilomuz aynıymış. Sizde durum nasil olacak bakalım🥰 yeme içme durumunuzda değişiklik var mı? Rahatladınız mı biraz daha 😌
hemde ne rahatlamak, baya yiyebiliyorum yani ve balon cokta rahatsizlik vermiyor, su icmemde normale dondu, asistanina yazdim doktorum biraz daha gozlemle bir gorusme yapalim yazmis. Bakalim boyle girde haftaici bir gun ugramam lazim.?

Kizlarrrrr bugun tam bir haftam doluyor..

hemde ne rahatlamak, baya yiyebiliyorum yani ve balon cokta rahatsizlik vermiyor, su icmemde normale dondu, asistanina yazdim doktorum biraz daha gozlemle bir gorusme yapalim yazmis. Bakalim boyle girde haftaici bir gun ugramam lazim.?

Fazla kaçırdığında rahatsızlık hissetmiyor musun canım? İlk haftalar öyleydi çoğumuzun 🤷🏻‍♀️

kızlar selam nasılsınız? kimsecikler yazmamış kaç gündür. kızlar benim iştahım çok açıldı bir kaç gündür. poğaça, kek bile yedim . balon sonrası tatlı kelimesini bile duymaya tahammülüm yokken bu hafta tatlı bile yedim. korku dolu geçiyor bu hafta. sizde durumlar nasıl? bir de reglim gecikti bunun için de bitki çayı vb içsem balona zararı dokunur mu?

kızlar selam nasılsınız? kimsecikler yazmamış kaç gündür. kızlar benim iştahım çok açıldı bir kaç gündür. poğaça, kek bile yedim . balon sonrası tatlı kelimesini bile duymaya tahammülüm yokken bu hafta tatlı bile yedim. korku dolu geçiyor bu hafta. sizde durumlar nasıl? bir de reglim gecikti bunun için de bitki çayı vb içsem balona zararı dokunur mu?
Al benden de o kadar duygularıma tercüme olmuşsun resmen. Gayet istediğimi yiyebilecek moddayim regli de yakın çok zorlanıyorum 😪😪 bitki çayı içebilirsin canım 1 aydan sonra ben sorup içmiştim

Al benden de o kadar duygularıma tercüme olmuşsun resmen. Gayet istediğimi yiyebilecek moddayim regli de yakın çok zorlanıyorum 😪😪 bitki çayı içebilirsin canım 1 aydan sonra ben sorup içmiştim
neden böyle oldu ki

neden böyle oldu ki
Bugün diyetisyen ile görüşmem vardı. yağdan kaybediyorum kas artıyor. Doktor çok iyi olduğunu kası yükseltmenin kolay olmadığını söylüyor. Ama ben kilomda hayal ettiğim gibi düşüşler göremediğim için biraz umutsuzluğa kapılmıyor değilim😿
Vücut yağ ağırlığım 28.7 den 25.6 ya düşmüş.
4-5 kg eksi gözüküyor kiloda ise. Beni hiç tatmin etmiyor. Okuduğum başarı öykülerinde çok çok daha iyiydi çünkü 🤕 Ara ara kaçırsam bile diyet listesinde olanların çoğunu yemiyorum. Doktor ara öğünlerin kas kaybetmemek ve yağ yakımıni destekleme açısından çok önemli olduğunu söyledi. Bugün itibariyle ona dikkat edicem. Çünkü çoğunlukla ara öğün yapmıyorum atlıyorum.

X