Mide balonu yutuyorum

Ben de yarın 2 doktorla gorusmeye gıdecegım.bılgı verırım sızlere ama su iştah açılması olayı kafamı karıştırdı okuyunca benım de aynı olursa ben dayanamam yerım ya 🥹

Bugün diyetisyen ile görüşmem vardı. yağdan kaybediyorum kas artıyor. Doktor çok iyi olduğunu kası yükseltmenin kolay olmadığını söylüyor. Ama ben kilomda hayal ettiğim gibi düşüşler göremediğim için biraz umutsuzluğa kapılmıyor değilim😿
Vücut yağ ağırlığım 28.7 den 25.6 ya düşmüş.
4-5 kg eksi gözüküyor kiloda ise. Beni hiç tatmin etmiyor. Okuduğum başarı öykülerinde çok çok daha iyiydi çünkü 🤕 Ara ara kaçırsam bile diyet listesinde olanların çoğunu yemiyorum. Doktor ara öğünlerin kas kaybetmemek ve yağ yakımıni destekleme açısından çok önemli olduğunu söyledi. Bugün itibariyle ona dikkat edicem. Çünkü çoğunlukla ara öğün yapmıyorum atlıyorum.
1 ay olmus muydu sızın

Benım boy 165 kg 72..
Başka yerlerde de okudum cogu kısı fazla kg verememıs kararsız kaldım ınan
Güzel örneklerde var canım. Ben aşırı yiyen biri olmama rağmen böyleyim ama yemeyi seven biri için bence zor gerçekten

Yani ben o yemeyı seven biri 😂 tokken bıle yıyebılırım 😂
Benim doktorum işlem için görüşmeye gittiğimde söyledi. Mide genişler eğer yersen balon etki etmez diye 🥹 eğer yerim diyorsan taktırma demişti 🤨

Bu mesajından anladığıma göre sen de öğretmensin canım :)
Ama siz de böyle bi imkanınız varken niye balonları tatilin başında taktırmadınız kızlar :KK70:
Normalde benim çok önceden planladigim bir şey değildi. İnternetten araştırıp çok hızlı karar vererek balon taktırdim.

Artık diğer arkadaşlar gibi ben de balondan ziyade düzgün bir diyetle ilerlemek gerektiğini anladım. İlk etapta çok hızlı , kolay şekilde kilo verirken artık midemin balona alismasiyla daha çok yiyebildigimi hiç kilo veremeyip sabit kaldığımı farkedince artık son 2 gündür if diyeti dedikleri 8 saat tokluk 16 saat açlıkla devam ediyorum. Bakalım sonuçlarımiz nasıl olacak.

Ben de yarın 2 doktorla gorusmeye gıdecegım.bılgı verırım sızlere ama su iştah açılması olayı kafamı karıştırdı okuyunca benım de aynı olursa ben dayanamam yerım ya 🥹
Ben ilk karar verdiğimde uygulamanın daha rahat olanı yutulabilir mide balonu taktırmak istediğimi genel cerraha söylemiştim. O da daha rahat olacağını fakat kilom fazla olduğu için ve yutulabilir mide balonu da 3-4 ay sonra kendiliğinden vücudun onu atmasıyla kısa sürede kilo vermenin benim için zor olabileceğini söyleyerek; 7-8 ay boyunca midemde kalacak olan endoskopi ile uygulanan mide balonunu uygun gördü.

Sanırım hastanın durumuna göre karar verilen bir şey. Sizin kilonuz bana göre çok daha düşük. Ben 87 kilodan 78 e düştüm 2 ayda. Ama son bir ay gerçekten hiç dikkat etmedigim için kilom sabit kaldı. O yüzden artık diyet uygulamaya karar verdim.

Yani ilk etapta mide balonu çok hızlı kilo verdiriyor, çünkü o balonla yemek yemek mümkün olmuyor. 1 -1 buçuk ay sonra mideye bizim hakim olmamiz gerekiyor. Ben bu şekilde kendimde tecrübe ettim. Karar size kalmış tabi ki. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🥰

Ben ilk karar verdiğimde uygulamanın daha rahat olanı yutulabilir mide balonu taktırmak istediğimi genel cerraha söylemiştim. O da daha rahat olacağını fakat kilom fazla olduğu için ve yutulabilir mide balonu da 3-4 ay sonra kendiliğinden vücudun onu atmasıyla kısa sürede kilo vermenin benim için zor olabileceğini söyleyerek; 7-8 ay boyunca midemde kalacak olan endoskopi ile uygulanan mide balonunu uygun gördü.

Sanırım hastanın durumuna göre karar verilen bir şey. Sizin kilonuz bana göre çok daha düşük. Ben 87 kilodan 78 e düştüm 2 ayda. Ama son bir ay gerçekten hiç dikkat etmedigim için kilom sabit kaldı. O yüzden artık diyet uygulamaya karar verdim.

Yani ilk etapta mide balonu çok hızlı kilo verdiriyor, çünkü o balonla yemek yemek mümkün olmuyor. 1 -1 buçuk ay sonra mideye bizim hakim olmamiz gerekiyor. Ben bu şekilde kendimde tecrübe ettim. Karar size kalmış tabi ki. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🥰
Tskr ederım benı de bu korkutuyor yanı sonrası ya kendımı tutamazsam 😥

Cnm merhaba doktor kararımı verdım sanırım ama grıp oldum o gün bugun yatıorum haftaya taktırmak ıstıyorum ıns.
Sen de durumlar ne? Gıdıo mu kılo
Geçmiş olsun ❤️‍🩹 inşallah hızlı toparlarsın. Hangisinden taktıracaksın? Fiyat nasıl?
Ben de devam ediyorum dikkat etmeye henüz tartılmadım. 🙈

Geçmiş olsun ❤️‍🩹 inşallah hızlı toparlarsın. Hangisinden taktıracaksın? Fiyat nasıl?
Ben de devam ediyorum dikkat etmeye henüz tartılmadım. 🙈
Endoskopı ıle olanı düşünüyorum daha fazla kalabıldıgı ıcın.fiyat ıkı doktorda aynı hemen hemen takma çıkarma 18 dıgerı de 19500

Endoskopı ıle olanı düşünüyorum daha fazla kalabıldıgı ıcın.fiyat ıkı doktorda aynı hemen hemen takma çıkarma 18 dıgerı de 19500
Merhabalar; Yutulabilir için ben 29 bin fiyat almıştm. 19500 uygun bence, aynı balondan kı söz ediyoruz bilmiyorum ama benimki allurion olan. Henüz taktırmadım ama randevu aldım 18 ekim için.

Merhabalar; Yutulabilir için ben 29 bin fiyat almıştm. 19500 uygun bence, aynı balondan kı söz ediyoruz bilmiyorum ama benimki allurion olan. Henüz taktırmadım ama randevu aldım 18 ekim için.
Yok canım aynı balon değil o, arkadaşın bahsettiği endoskopi ile yapılan balon. Onun fiyatı daha uygun oluyor yutulana göre.

kub8 kub8 ne zamandır giremedim yine, ne var ne yok nasıl gidiyor. esmasultan esmasultan dan da hiç ses çıkmamış. Verebildi mi kiloyu, yaptı mı düğünü merak ettim walla.

Merhaba endoskopı ıle olan benım dedıgım fıyat.sız hangı sehırdesınız acaba

X