Midem bulanıyor

havali-

Ömür sanıldığı kadar uzun değil...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
1.026
5.990
29
Yeni üyeyim bu bugün açtığım 2.konu umarım yasak değildir .

Bir aydır diyet yapıyorum. Bir arkadaş önermişti az yeme diyeti.
İlla bir şeyler ye ya da yeme değil de yediğin her şeyden kıs demişti. Mide gun geçtikçe yenilene alışır onunla doyar ve küçülür demişti. Bol su içeceksin her şeyi yiyeceksin ama doymadan kalkacaksin. 10 kaşık yiyorsan bunu önce 5 e sonra 3 e düşür dedi.

Bana da mantıklı geldi. Çünkü me zaman diyet yapacak olsam şunu yeme bunu yeme hep onlari aş erer gibi canım isterdi. Diyette başarısız olduğum için bu zayıflama yöntemi tam benlik gibi geldi.

70 kilodan 65 e düştüm bir ayda hedefim 55.
Mutluyum. Buraya kadar sıkıntı yok tamam ama son bir haftadan beri midem çok bulanıyor.
Şu an midem küçüldü hissediyorum çünkü bir öğünde mideme giren toplam yiyecek anlaşılsin diye belirtiyorum 1 çay bardağını geçmez.
Bir kaşık daha yiyecek olsam yediğim her şey geri çıkacak gibi midem bulanıyor.
Kendimi bitki çaylarına devrettim.
Yeşil çay içiyorum o biraz mideme iyi geliyor.
Ama her yemek sonrası bu mide bulunması normal mi ?

Özellikle zayiflayanlar ve diyetisyen varsa aramızda onlar bu durumumu aciklayabilir mi ?

Bu diyete başlamadan önce 3 tabak yemek yer yine de duyduğumu bilmezdim. Sofraya ilk en oturur en son ben kalkardim. Şimdi son durum bu.

Not : diyet yapanlar da böyle bir şey yaşıyor mu ?

Zayıf olanların bir öğünde yediği miktar nedir ?

Nasıl daima zayif kalıyorlar ?

Son düzenleme:
ilk defa duyuyorum biraz açar misiniz

Yesil cay iyi geliyor diyorsunuz da normalde de mide agritan bir sey ac karna icmemeye bakin bence

Ben kendimi bildim bileli herşeyi yiyip az yiyenlerdenim, hayatim boyunca öyle oldu.
Ama 1 ögünde bir cay bardagi yemekte çok çok az, yemek yemeyi de, yememeyi de bu kadar abartmasak sorun olmayacak aslinda.
Doktora gidin isterseniz acliktan mideniz bulaniyordur.

Cok az yemek yiyorsuniz hasta olursunhz bu şekilde. 1 cay bardagi nedir.. cay kaşığıyla mi yiyorsunuz

Ben zamaninda diyetisyen yardımıyla 12 kilo vermiştim (hepsi geri alındı tüh Allah kahretmesin) öyle hiç yememezlik yapmadım açıkçası. Gayet sağlıklı bir şekilde her şeyden az az yiyerek zayiflamistim. Kaldı ki midem küçülmemiş ki tüm kilolari 1 sene sonra geri aldım. Sagliksiz bir zayıflama olmuş sizinkisi. Bence acil diyetisyene görünün.

Ben zamaninda diyetisyen yardımıyla 12 kilo vermiştim (hepsi geri alındı tüh Allah kahretmesin) öyle hiç yememezlik yapmadım açıkçası. Gayet sağlıklı bir şekilde her şeyden az az yiyerek zayiflamistim. Kaldı ki midem küçülmemiş ki tüm kilolari 1 sene sonra geri aldım. Sagliksiz bir zayıflama olmuş sizinkisi. Bence acil diyetisyene görünün.
fayda görmedim desem olmaz gittim ama uygulamaya gelince olmuyor 😭😭😰yasaklar cazip geliyor nefsime söz geçirmem gerek sanırım.

fayda görmedim desem olmaz gittim ama uygulamaya gelince olmuyor 😭😭😰yasaklar cazip geliyor nefsime söz geçirmem gerek sanırım.
Aynen her şey kafada bitiyor. O zamanlar çok istekliydim kilo verdim özgüvenim yerine geldi sonra hop aldım. Ne özgüven kaldı ne istek. Bir süre sonra çikolata yemeyeceksem yaşamayayim moduna girmiştim :KK70: yaşam felsefesi haline getirmek lazım, benim gibi siskolar yapamaz :KK70:

Hayatinda anoreksiyayi duymamis konu sahibi. Size biraz acarmisniz demis. Sakin acmayin cunku kilo vermek istyor ogrenirse ne oldugunu, bilerek anoreksiya edecek kendini😂
hastalık takıntım yok çok şükür sormak Ayıp değil bence.

yemek yememek nedir.
bir kase çorba, turşu, ayran -yoğurt, salata baklagillerden(nohut,fsulye vs) yahut et ,tavuk, balık obezite yapmaz. kararında ye sağlıklı kılo ver. yine miden bulanıyor , baş dönmesi, baygınlık, halsizlik, güçsüzlük, sinir harpleri, depresyonlar yaşarsın böyle gidersen. vitamin depoların boşalıyor.

Aynen her şey kafada bitiyor. O zamanlar çok istekliydim kilo verdim özgüvenim yerine geldi sonra hop aldım. Ne özgüven kaldı ne istek. Bir süre sonra çikolata yemeyeceksem yaşamayayim moduna girmiştim :KK70: yaşam felsefesi haline getirmek lazım, benim gibi siskolar yapamaz
Ya biz hiç Zayıf olamayacak Mıyız ?
Ünlülere bakıyorum boy 170 kilo 55.
Kendime bakıyorum boy 160 kilo 70.
Onlarla kendimi kiyaslamak değil bu. Bakıyorum yakışıyor zayıflık hepsine .
Bana da yakisir biliyorum. Ama neden veremiyorum veriyor . Şu yaşıma kadar her yolu denedim. Spor da yaptım. Daha çok acıktım kilo bile aldım.
Bir bu yöntem beni zayıflatıyor dedim ki o da mide bulantısı yaptı.

Zayıf olanlar nasıl koruyorsunuz kilonuzu ve en önemli soru bir öğünde yediğiniz miktar nedir lütfen söyleyin.

Ya biz hiç Zayıf olamayacak Mıyız ?
Ünlülere bakıyorum boy 170 kilo 55.
Kendime bakıyorum boy 160 kilo 70.
Onlarla kendimi kiyaslamak değil bu. Bakıyorum yakışıyor zayıflık hepsine .
Bana da yakisir biliyorum. Ama neden veremiyorum veriyor . Şu yaşıma kadar her yolu denedim. Spor da yaptım. Daha çok acıktım kilo bile aldım.
Bir bu yöntem beni zayıflatıyor dedim ki o da mide bulantısı yaptı.
156ya 74 olarak seni çok iyi anlıyorum :KK70: ama inan sadece yürüyüş bile çok işe yarıyor. Aç kalmamak sürekli mideyi çalışır halde tutmak önemli. Bir süre sonra vücut depolamıyor direkt yakıyor. Aldığın enerji ile verdiğin enerji denk olmalı.

Sağlıksız düyetler yapmayın sağlığınızdan olursunuz. Az yeme diye bir diyet şekli asla yok, boş mideye ne kafanız çalışır ne kolunuzu kaldıracak haliniz kalır. Acilen bir diyetisyene gidin

X