Migren ağrısı mahvediyorrr

Daha evvel kadın doğumla alakalı bir hormon ilacı kullandınız mı? Bu tarz ilaçlarda migren hastalığını açığa çıkarıyor.ben mesela doğum kontrol hapları kullandıktan sonra başladı ataklarım.migren birazda beslenme ile alakalı.paketli gıda almayın fazla sağlıklı beslenin.birde maden suyu iyi geliyor bana.belkide magnezyum onerenler olmuş onun içindir.

Başlarken ve biterken inanılmaz agri oluyor siz de de öyle mi ? Hemen araştıracagim
1 gun oncesinden basim zonklamaya basliyor. Baya bildigin sanki beynimde bir kalp atisi oluyor. Agri kesici filan fayda etmiyor. Uyusam gecmiyor. 3 gun suruyor oyle. Bu ay olmadi. Bir doktor arkadasiminin tavsiyesi ile almistim. Aldigimin icinde magnezyumda var. Bakalim onumuzde ki ay ne olacak.

Maalesef uzağım , çözene kadar devam mı edecek migren şimdi amann ya 😬 dr a gittiğimde de bişey bulamadı mr çekti herşey yolunda. sinir stres var mı dedi yaşam kaynağım dedim 😂 evet ama değişen bişey vardı ona söylemediğim .. özetle haklısınız ama haklı olmanızdan hoşlanmadım 😍 yine de teşekkür ederim 🥰
Migrenim yok ama bu kafaya bayildim, ayni ben 🥰🤗

Arkadaşlar migren bittikten sonra veya önce kafada uyuşma oluyormu? Benimde migrenim var ama ben migren diyorum hiç mr falan çekilmedim.ışık ses ve kokuya aşırı duyarlılık ve ağrı baslayinca yüz felci olacakmişım gibi ağrı ve sürekli kusma var.kusarsam bir süre sonra hafifliyor.hicbirsey yiyemiyorum

ben bunun bir hormon sorunu olduguna inaniyorum bendede var. martda tedaviye baslicam insallah. korunma hapina karsiyim ama bende zamaninda cok ise yaramisti

Hazır gıda, gluten tükemimim arttığında ataklarım sıklaşıyor, azalttığımda azalıyor, çok aza indirdiğimde kesiliyor.
Değerlendirmenizi öneririm.
Hazir gıda tam 2 aydır tuketmiyorum, diyetteyim olabildiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum
Cok sık ara öğün yapıyorum ac kalmıyorum çünkü açlıkta migreni tetikliyor biliyorum

Arkadaşlar migren bittikten sonra veya önce kafada uyuşma oluyormu? Benimde migrenim var ama ben migren diyorum hiç mr falan çekilmedim.ışık ses ve kokuya aşırı duyarlılık ve ağrı baslayinca yüz felci olacakmişım gibi ağrı ve sürekli kusma var.kusarsam bir süre sonra hafifliyor.hicbirsey yiyemiyorum
Benim beynim çıkacak gibi ağrıdiktan sonra uyusma oluyor evet

Maalesef uzağım , çözene kadar devam mı edecek migren şimdi amann ya 😬 dr a gittiğimde de bişey bulamadı mr çekti herşey yolunda. sinir stres var mı dedi yaşam kaynağım dedim 😂 evet ama değişen bişey vardı ona söylemediğim .. özetle haklısınız ama haklı olmanızdan hoşlanmadım 😍 yine de teşekkür ederim 🥰
Çok tatlısınız neyiniz gıcıkki acaba 😃

1 gun oncesinden basim zonklamaya basliyor. Baya bildigin sanki beynimde bir kalp atisi oluyor. Agri kesici filan fayda etmiyor. Uyusam gecmiyor. 3 gun suruyor oyle. Bu ay olmadi. Bir doktor arkadasiminin tavsiyesi ile almistim. Aldigimin icinde magnezyumda var. Bakalim onumuzde ki ay ne olacak.
Insallah hic olmaz yaşamayan bilmiyor dehşet bir ağrı benim aynı zamanda boynumda ağrıyor ikisi çok kötü oluyo

Daha evvel kadın doğumla alakalı bir hormon ilacı kullandınız mı? Bu tarz ilaçlarda migren hastalığını açığa çıkarıyor.ben mesela doğum kontrol hapları kullandıktan sonra başladı ataklarım.migren birazda beslenme ile alakalı.paketli gıda almayın fazla sağlıklı beslenin.birde maden suyu iyi geliyor bana.belkide magnezyum onerenler olmuş onun içindir.
Hayir kullanmadım dogum kontrol hapida kullanmadım 1bucuk yillik evliyim evlenmeden önce bu kadar sık agrimiyordu

ben ayaklarimi havaya dikip, başımı sıki sıkı baglayip sessiz karanlik bir ortamda yatip, enseme buz koyuyorum, birde iyi bir ağrı kesici atıyorum.
bu şekilde hafifliyor cogu zaman geciyor.
gecmedigi gunler zaten mide bulantisi ve iyi bir istifra dan sonra zonklama esliginde uyuyorum, ancak oyle geciyo.
Ayaklar havaya kalkınca kan dolasimi hızlanıyor haklısınız bu da çok mantıklı umarım ise yarar

Enteresan. Peki regl tetikli de kanama azalması değişiklik sayılır mı? 40 dan sonra migren sahibi oldum. Diğer yazdıklarınız yok bende.
40 yaşa kadar biriken bir hayatınız var. Bilinçaltınıza attığınız kodlar var, o kodların arasında muhakkak saydıklarımdan biri vardır, biraz deşince çıkar zaten,40 tan sonrada yaşanan birşey o kodları harekete geçirmiştir.😊

Bende de var migren yillardir cekerim.
Regl oncesi ve biterken ve ozellikle uyku saatimin degistigi hafta sonlari.
Suan hamileyim agrimiyor ama hamilelik bitince tekrar baslar daha once oyle olfu cunku.
Benimde annemde var ayni sekilde yaslandikca azaliyor diyor.
Bir ara norolojiye tedavi oldum 2 yil kadar cok tutmadi ataklarim ama sonra maalesef tekrar baslamisti cok zor bilirim.
Uyku düzenim aşırı derece de bozuldu esim vardiyalı calisiyor o olmadığı zaman uyuyamıyorum bu da ağrıyı tetikliyor. Insallah bebis size iyi gelir ve daha da ağrımaz 😊

40 yaşa kadar biriken bir hayatınız var. Bilinçaltınıza attığınız kodlar var, o kodların arasında muhakkak saydıklarımdan biri vardır, biraz deşince çıkar zaten,40 tan sonrada yaşanan birşey o kodları harekete geçirmiştir.😊
Yaaa maşallah cok bilgilisiniz pdr filan mi okuyorsunuz sizinle uzun bir sohbet edip rahatlayasim geldi 😅

X