Misafir odaklı dekorasyon sorunu

İhtiyacı olanlara verin

Belediyelerin hizmeti var

Benim işe yaramaz döşeğine battaniyeme yatak örtüme ihtiyacı olanlar var

Ben boşalttım evi bir iki yorgan iki de battaniye kaldı mesela onları da gönderirim yakında

Bazanın altını aşan her şey gereksizdir diye teori de yaptım kendime
çok haklisiniz da annem kiyametleri koparir emek emek yaptim ben o ceyizleri nasil atarsin diye :işsiz: yavaş yavaş caktirmadan eritmek lazim sanirim

Selam kızlar. Öncelikle bu konuyu dekorasyon bölümüne açtım sabah fakat malum burası kadar okunmuyor. Yöneticilerden çok özür diliyorum. Buyuk bir dert degil ama Gercekten fikir almak istiyorum. inşallah sorun olmaz.
Misafiri severim fakat misafire gore ev dosemeyi sacma buluyorum. Mesela yatiya gelen az olur fakat illa yatakli kanepe olmali. Olmasa bile yatak yorgan olmak zorunda. E o zaman onlari nereye koyacagim. Kanepelerin altı müsait olmali ya da dolap olmali. Misafir yemek takımı ayrı olmali vs. Gibi birçok şey var. Benim sorunum şu:
Salonuma eşya alacağım. Şu an ki eşyalarım çok eski değil fakat yanlis secim. Hem estetik değil hem çok kaliteli degil. Salonumda klasik olarak koltuk takımi tv ünitesi yemek masası ve konsol var. Her salonda olan şeyler yani. Düşünüyorum yemek masasını evlendigimden beri yani 3 senede belki 10 kez kullanmisimdir. Yaşadığım şehirde ailem yok. Akrabam da çok az. Dolayısıyla yemeğe gelen çok az. Anneler geldiğinde 3 hafta falan kalıyorlar ve burdaki akrabalarla bir arada olmak adına yemeğe çağırıyoruz ancak o zaman kullaniyorum. Konsolda yine çeyizim olan yemek takımım var az kullandığım. Vitrin yok şükür. Esyalarim sigiyor ve ortada da bos alan var cok buyuk olmasada. Yeni şeklinde yemek masası koymasam çok ferah olacak. Salon çok kucuk degil ama yemek odasi takimi olunca tek sekilde yerlestirebiliyorum. az kullandığım bir eşyaya da yer ayırmak istemiyorum. Gönlüme göre döşemek istiyorum. Mesela tv unitesini alcak konsol seklinde alsam yemek takimini icine koyarim. Konsola ayrica gerek de kalmaz. Salonda sadece oturma alani olursa Genis ve ferah olacak belki kitaplık da olacak. Istedigim yonde de yerlestirebilecegim. 1 bebegim var ona bile daha rahat hareket edebileceği alan kalaçak.
Malum zaten cocuklu ev cok dagiliyor. Esim de sagolsun asiri dagitir. Pantolonu bir odada gomlegi baska odada cikarir. Bir de eşya fazla olunca iyice kalabalık geliyor.
Size sorum yemek masasi olmazsa yemeğe misafir aldığımda ne yapacağım :) tamam çok onemli degil sehpalar da iş görür ama çok da fonksiyonel olmaz. Bir de hem gonlumuze gore olacak hem de is gorecek dekorasyon onerileriniz var mi ? Benim durumumda dusuncemde olan fikir verebilecek olan var mı?
yemek masası sart bence, konsolu kaldırın, gerekrıse ev kendınızın ıse mutfaga ek dolap yaptırın konsoldakı yemek takımı vs oraya koyun..
ve sıze tavsıyem yemek masası yemek setı vs mısafıre saklamayın kendınız kullanın ben oyle yapıyorum mısafırlık ozel tabagım canagım vs yok , az ve cok kullandıklarım var az kullandıklarım aynı zmaanda mısafıre sunum yaptıklarım..

Muhtemelen odur

Zira Kv bana çok tutturdu

Dünya para verip aldığım ortopedik yatağın üstüne döşek serecekmişim ince imiş sıcak tutarmış vs vs

Olmaz dedim direttim

O zaman misafir gelince kanepeye serersin boş yatılmaz dedi yatılır dedim

Oğlum doğdu onun yatağına aynı şeyi teklif etti yok dedim

Evime kapıdan sokmadım yani

Muhtemelen konu sahibininkiler de öyledir

Bu arada görümcem benden yıllar sonra evlendi o annesinden o döşeklerden alıp yatağına sermiş bir süre sonra koyun gibi kokuyor terledikçe diye söküp yıkamıştı sonra ne yaptı anlatmadı zira ona da madem döşek serecektin neden özel yatak aldın eski tip bir yatak alsaydın ucuza demiştim
Koyun gibi mi kokuyormus:KK70:
Dogru tahmin etmisim demek ki.
Benim annem de asiri gelenekcidir,ceyizi doldurmustu ivir zivirla ama bunda israrci olmayinca herhalde butun dunyada bitti ki annem de pas gecebildi diye dusunuyordum:p

Merhaba mutfağınizda varsa bence gerek yok.ben hem yemek odama masa hemde mutfağıma aldık. Sanki 20 kişiye yemek vercem.
Mutfagimdaki masa bir markanın yemek masası düşünün böyle bsiey yaptığıma inanamıyorum.neyse iki taneye gerek yok ama mutlaka 1 tane olmali

Ben de kaynayayım;

Misafir için şişme yer yatağı düşünüyorum ben, mantıksız mı olur ki? Kırk yılın başı misafir gelecek de kullanılacak.

Bu arada evde her şey bize kadar, misafir gelirse pek rahat edemeyecek :KK45:ama gelen de rahat etmeye gelmiyordur değil mi, güler yüzümüz var verecek, inş yeterli olur :eğlence:

Ben de kaynayayım;

Misafir için şişme yer yatağı düşünüyorum ben, mantıksız mı olur ki? Kırk yılın başı misafir gelecek de kullanılacak.

Bu arada evde her şey bize kadar, misafir gelirse pek rahat edemeyecek :KK45:ama gelen de rahat etmeye gelmiyordur değil mi, güler yüzümüz var verecek, inş yeterli olur :eğlence:
sorun değil :KK200:

yemek masası sart bence, konsolu kaldırın, gerekrıse ev kendınızın ıse mutfaga ek dolap yaptırın konsoldakı yemek takımı vs oraya koyun..
ve sıze tavsıyem yemek masası yemek setı vs mısafıre saklamayın kendınız kullanın ben oyle yapıyorum mısafırlık ozel tabagım canagım vs yok , az ve cok kullandıklarım var az kullandıklarım aynı zmaanda mısafıre sunum yaptıklarım..
Evet onlar. Çeyiz koymuşlar bir kere getirdim ama en kısa zamanda yok etmeyi düşünüyorum ben de

Konsolu zaten tv ünitesi olarak kullanıp oraya koyacağım tabakları. Aslında aynı tabakları kullanabilirim ama bulaşık makinesinde çok yıpraniyor ve su lekesi oluyor o yüzden misafiri ayrı tercih ettim.

Ne olursa olsun bir evde yemek masası şart çünkü illa misafirleriniz geliyor, aileniz gelince 3 hafta kalıyormuş mutfak masası kaç kişi alır ki. Ve tabii ki yorgan yastık fazladan bulundurmak zorundasınız misafir için. Sadece kendime kadar olsu yeter gibi bir şey olmaz. Hem atlarının bazalı olması sizi neden rahatsız ediyor rahat estetik altı bazalı koltuklar tercih edebilirsiniz. Benimde evime eşya alınırken ben şehir dışındaydım kaynanam sağolsun çağırmadan beni kendi seçtiği için salon takımım açılmıyor ev zaten iki oda bir salon bir odada açılan bir koltuk var sadece şehir dışından aile akraba gelince sorun oluyor bende değiştirip açılan bazalı koltuk alıcam.

Kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Salonu zaten yasam alani olarak kullaniyorum. O yüzden kendim için ferah ve büyük olsun istiyorum. Dediğim gibi aslında masa sığar sadece az kullandığım için onun kaplayacagi alani mesela kitaplık okuma köşesi gibi sevdiğim bir alan olarak doseyebilirım diye düşünüyorum. İkea vs önerileriniz için de teşekkür ederim ama modeller dusundugum dekorasyona uymaz. Onun yerine ufak sade masa seçebilirim. Konunun özü aslında az eşya ferahlık mutluluk bence :) şişme yatak düşünen arkadaşım bence yapmalısın. Kullananlar çok memnun. Birkaç gün kalacak misafirler tabiki idare eder. Keşke herkesin kendi evi olsa da dolap gibi saklama alanlarını istediği gibi düzenleyebilse. İşler kolaylaşırdi

Ne olursa olsun bir evde yemek masası şart çünkü illa misafirleriniz geliyor, aileniz gelince 3 hafta kalıyormuş mutfak masası kaç kişi alır ki. Ve tabii ki yorgan yastık fazladan bulundurmak zorundasınız misafir için. Sadece kendime kadar olsu yeter gibi bir şey olmaz. Hem atlarının bazalı olması sizi neden rahatsız ediyor rahat estetik altı bazalı koltuklar tercih edebilirsiniz. Benimde evime eşya alınırken ben şehir dışındaydım kaynanam sağolsun çağırmadan beni kendi seçtiği için salon takımım açılmıyor ev zaten iki oda bir salon bir odada açılan bir koltuk var sadece şehir dışından aile akraba gelince sorun oluyor bende değiştirip açılan bazalı koltuk alıcam.
baza sorun değil ama bazen begendigim modellerde olmayabiliyor. Yorgan yastık tabi bulunmalı ama benimkiler yun evim zaten sıcak okur gelenler kombi yanmasa bile sıcak der. Ama illa yun yorgan ve yun yatakta yatarlar. Mutfak masam 6 normal sıkışık 8 9 kişi alır ki kolaylik olsun diye zaten mutfakta yeriz. Ailem gelince rahat sigariz. Siz de haklısınız ama ben gercekten senede 2 3 kez kullaniyorum yemek masasını.

Masa sigiyor salona. Ufak da koyabilirim. Sadece cok az kullanoyorum ve anlamsiz geliyor. Onun kaplayacagi alani daha şık ve kullanisli bir seye mesela okuma kosesine kitapliga vs ayirabilirim. Mutfak masam var normal buyuklukte ama duvara yasli sigiyor. Acilir kapanir olanlar salona yakismaz zaten koyacak olsam normal masa koyarim. Ama misafir geldiginde mutfak masasina ilave edebilirim. Genlerime islemi sanirim istemesem tabi koymam ama acaba mi diyorum cunku simdi doserim yarin almak istersem duzeni tekrar olusturmak zor olur. Zaten anneme kayinvalideme kalsa mutlaka olmalı. Zaten her geldiklerinde eşyaların yerini değiştirmeye çalışırlar :)
Ne kadar az eşya o kadar mutluluk aslında.
Bir de döşek sorunu var mesela onu yazmadım. İlla hazir yatagin uzerine döşek de serilip yatilacak. Misafır için de var. O kadar döşek ve yatağı nereye koyayım hadi koydum yıllık bakımlarını nasıl yapayım. Bir çarşaf bir battaniye neden yetmez bilmiyorum. Üstelik ev de sıcak oluyor. Çeyize konulmuş bir kere atamıyorum da. Öyle işte :)
yazdıklarınıza fazlasıyla katılıyorum aynı sorun bendede var salonumu degiştirmek daha spor bir tarz yapmak istiyorum masa olayı benim de kararsızlık noktam sürekli olmasada kulanılıyor sonuçta arkadaşlar portatif masa önerisi sunmuşta o zamanda sandalye sorunu olur
konunuzu takipdeyim

X