Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Misafire göre ev saçmalığı

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Yavrusum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2016
1.179
2.651
37
Selam kızlar. Misafiri severim fakat misafire gore ev dosemeyi sacma buluyorum. Mesela yatiya gelen az olur fakat illa yatakli kanepe olmali. Olmasa bile yatak yorgan olmak zorunda. E o zaman onlari nereye koyacagim. Vs vs. Salonuma eşya alacağım. Şu an ki eşyalarım çok eski değil fakat yanlis secim. Hem estetik değil hem çok kaliteli degil. Sorun şu ki salonumda klasik olarak 1 üçlü 1 ikili bir berjer koltuk takımi tv ünitesi yemek masası ve konsol var. Her salonda olan şeyler yani. Düşünüyorum yemek masasını evlendigimden beri yani 3 senede belki 10 kez kullanmisimdir. Yaşadığım şehirde ailem yok. Akrabam da çok az. Dolayısıyla yemeğe gelen çok az. Anneler geldiğinde burdaki akrabalarla bir arada olmak adına yemeğe çağırıyoruz ancak o zaman kullaniyorum. Konsolda yine çeyizim olan yemek takımım var az kullandığım. Vitrin yok şükür. Yeni şeklinde yemek masası koymasam çok ferah olacak. Salon çok kucuk degil ama yemek odasi takimi olunca tek sekilde yerlestirebiliyorum. az kullandığım bir eşyaya da yer ayırmak istemiyorum. Gönlüme göre döşemek istiyorum. Mesela tv unitesini alcak konsol seklinde alsam yemek takimini icine koyarim. Konsola ayrica gerek de kalmaz. Salonda sadece oturma alani olursa Genis ve ferah olacak belki kitaplık da olacak. Istedigim yonde de yerlestirebilecegim. 1 bebegim var ona bile daha rahat hareket edebileceği alan kalacak. Dediğim gibi salon küçük değil normal ama daha ferah olur. Size sorum yemek masasi olmazsa yemeğe misafir aldığımda ne yapacağım :) tamam çok onemli degil sehpalar da iş görür ama çok da fonksiyonel olmaz. Benim durumumda dusuncemde olan fikir verebilecek olan var mı merak ediyorum. Klasik anne salonu modelinden çıkmak istiyorum. Eşyalar ne kadar modern olursa olsun oturma alanı ve yemek odası bir arada olunca klasik oluyor. Ancak odanın gerçekten büyük ve ferah olmasi lazim ki güzel dursun.

X