Miyom açık ameliyat rahime baskı yapıyor

İnşallah canım doktor miyomla kesinlikle olmaz demiyorum dedi ama düşük ihtimali çok oluyo dedi korktum ama sonra düşündüm olıyım sonra sağlıklı bi gebeliğe hazırlanmak daha mantıklı sonuçta bu süreç yıpratıyor inşallah hepimiz sağlıcakla melekletimizi kucaklarımıza alırız Allah yardımcın olsun bende senden 1 hafta sonra olabilirim çünkü 20sinde regl olucam başka doktorla görüşüp reglim bitince olmayı planlıyorum bide açık ameliyat daha mı iyi

Bende yarından sonra olucam çok çok aşırı korkuyorum narkozdan uyanamamaktan falan nolur bilgilendirir misiniz

Bende yarından sonra olucam çok çok aşırı korkuyorum narkozdan uyanamamaktan falan nolur bilgilendirir misiniz
İnşallah sağlıcakla kurtulursun canım korkma ben daha olmadım ama olunca bilgilendiririm sende haber ver seninde mi dışında

Ben yarından sonra olucam çok korkuyorum
Canım ya o kadar korkulacak birşey değil. Tamam hepimiz korkuyoruz sonuçta ameliyat ama narkozdan uyanamamak falan çok çok zor bir ihtimal. Aklına öyle şeyler getirme. Daha önce hiç narkoz almadın mı? Birşey olmuyor narkozdan. Ben ameliyatın etkilerinden korkuyorum. Ondan yazdım öyle. Ama merak etme çok zor bir ameliyat değilmiş. Yukarda da yazmıştı daha önce olan arkadaş sezaryen gibiymiş. Etrafımızda sezaryen olan bir sürü kadın var ertesi gün ayağa kalkıyorlar. O yüzden korkma. Nerde olacaksın ameliyatı? Ne kadar büyüklüğü? Dualarımız seninle. İnşallah hepimiz bu miyomlardan kurtulup bebişlerimizi kucağımıza alacağız🙏Allah büyük. Kurtulcaz öyle düşün.

İnşallah sağlıcakla kurtulursun canım korkma ben daha olmadım ama olunca bilgilendiririm sende haber ver seninde mi dışında
Hayır benim rahmin içinde adına ne deniyo bilmiyorum ama o narkozdan uyanma falan ameliyat beni çok korkutuyo ve kaşışım yok artık dışardan belli oluyo resmen rahmimin olduğu yer benek kafası gibi dışarda taş gibi olmak zorundayım bi kaçısım da yok ama çok korkuyorum

Canım ya o kadar korkulacak birşey değil. Tamam hepimiz korkuyoruz sonuçta ameliyat ama narkozdan uyanamamak falan çok çok zor bir ihtimal. Aklına öyle şeyler getirme. Daha önce hiç narkoz almadın mı? Birşey olmuyor narkozdan. Ben ameliyatın etkilerinden korkuyorum. Ondan yazdım öyle. Ama merak etme çok zor bir ameliyat değilmiş. Yukarda da yazmıştı daha önce olan arkadaş sezaryen gibiymiş. Etrafımızda sezaryen olan bir sürü kadın var ertesi gün ayağa kalkıyorlar. O yüzden korkma. Nerde olacaksın ameliyatı? Ne kadar büyüklüğü? Dualarımız seninle. İnşallah hepimiz bu miyomlardan kurtulup bebişlerimizi kucağımıza alacağız🙏Allah büyük. Kurtulcaz öyle düşün.

Çok teşekkür ederim benimki rahmin içinde yarından sonra yani perşembe ameliyat olucam 11 cm benimki baya büyük dıştan görünüyo taş gibi artık kaçışım kalmadı ikş senedir korkudan olmıyodum

Geçmiş olsun canım. Belki senin ondan olmuyodur. Kurtulcaksın bak ne güzel. Sonra da sağlıkla bebişine kavuşacaksın. 11 cm baya büyükmüş gerçekten. Bu kadar beklenir mi hiç. Doktorlar bişey demedi mi? Gerçi benim de göğsümde var kist 12 cm. Seni rahatsız edene kadar müdahale etmeye gerek yok diyo doktorum. Beni de rahatsız etmiyo. Arada çok az bir sızı oluyo ama dayanılmayacak bişey değil. Ben de müdahaleden korktuğum için mümkün olduğunca yaklaşmıyorum ameliyata😊

Hayır benim rahmin içinde adına ne deniyo bilmiyorum ama o narkozdan uyanma falan ameliyat beni çok korkutuyo ve kaşışım yok artık dışardan belli oluyo resmen rahmimin olduğu yer benek kafası gibi dışarda taş gibi olmak zorundayım bi kaçısım da yok ama çok korkuyorum
Canım narkozdan korkma ben daha önce hsg çektirirken aldım korkuyordum uyanınca hep narkoz almak istedim iyi düşün iyi olsun canım kaç cm onu biliyor musun

Auy demişsin cmi canım şimdi gördüm sen iyi düşün Allahın izniyle bi çırpıda kurtulursun inşallah 🙏

Kızlar bu arada filtre kahve narkozun etkilerini azaltıyormuş. Benim doğum yapan arkadaşlarım hemen arkasından filtre kahve içmişlerdi. Hatta birinin evine kahve makinasıyla gittik😄😅aklınızda olsun öyle uzun sürüyorsa etkisi içebilirsiniz. Ben çok etkilenmiyorum ama bu seferki kadar hiç narkoz almadım hiç ameliyat olmadım. Yumurta toplanırken az veriyorlar sanırım ondan. Ben de içmeyi düşünüyorum p yüzden.

Auy demişsin cmi canım şimdi gördüm sen iyi düşün Allahın izniyle bi çırpıda kurtulursun inşallah 🙏
İnsallah bide bu ameliyat sonrası dikiş iyileşimi ve cinsellik ne zaman oluyor olup bilgilendirebilicek birisi var mı

Ben bu ay olucam 26 sında. Sen de tüp bebek tedavisi mi görüyorsun? Yoksa normal yolla mı hamile kalmaya çalışıyosun? Sanırım 3 ay ilişki yasakmış evet. Ama bizim tüp bebek transferi için 5-6 ay beklememiz gerekecek.
Bende yarından sonra olucam çok korkuyorum ve ameliyat sonrası dikiş iyileşmesi ve cinsel ilişki ne zaman oluyor bilen var mı

Bende yarından sonra olucam çok korkuyorum ve ameliyat sonrası dikiş iyileşmesi ve cinsel ilişki ne zaman oluyor bilen var mı
Ben miyom ve kist ameliyatını bir arada oldum. 9 cm kist 6 ve 4 cm miyom alındı. Dikişim gizli dikişti, dışarıdan görünen bir dikişim yoktu, doktor ilk hafta dikiş %60a kadar sağlamlaşır demişti. Yani cilt çok hızlı toparlanıyor. Dikişle ilgili hiç sorun yaşamadım. Temiz ve kuru tutmak önemli. Şimdi sadece bir çizgi şeklinde ve çok aşağıda olduğu için çamaşırdan görünmüyor. Ameliyat sonrası 1. Ay muayenede dr ilişki için sorun olmaz dedi ama 6 ay korunma verdi bana. Bu süre galiba kişiden kişiye değişiyor.

Ben miyom ve kist ameliyatını bir arada oldum. 9 cm kist 6 ve 4 cm miyom alındı. Dikişim gizli dikişti, dışarıdan görünen bir dikişim yoktu, doktor ilk hafta dikiş %60a kadar sağlamlaşır demişti. Yani cilt çok hızlı toparlanıyor. Dikişle ilgili hiç sorun yaşamadım. Temiz ve kuru tutmak önemli. Şimdi sadece bir çizgi şeklinde ve çok aşağıda olduğu için çamaşırdan görünmüyor. Ameliyat sonrası 1. Ay muayenede dr ilişki için sorun olmaz dedi ama 6 ay korunma verdi bana. Bu süre galiba kişiden kişiye değişiyor

Hayırlısıyla bi atlatsam bende perşembe sabah yatıcam yani yarından sonra insallah benimde sizin gibi olur. Dikiş ağrılarınız çok olmuşmuydu

Yani sanırım ilişki yasak derken bebek açısından sıkıntı olmasın diye söylüyodur. Yukarda arkadaş da korunm demiş. Korunarak ilişkiye izin veriliyordur belki. Ama en iyi cevabı doktorun verebilir canım. Yanlış yönlendirme olmasın. Ameliyatın iyi geçer inşallah. Durumdan bizi de haberdar edersen seviniriz🙏

X