MİZAH SEVİYEM YOK :(

Ben şuna takildim, sanirim "bu nedenle anlaşamiyoruz" demiş. Yani geliştir vs. de demiyor direkt anlaşamıyoruz diyor bence kendini degiştirmeye calisma herkesin mizaci farklidir ve neden boyle bir elestiri yaparsin ki tanimadan mi sevgili olmuş

ben erkek arkadaşın komiklik seviyesini anlayamadım burada bi de.
mesela haberlerde geçen birşeyi ti'ye alıp onu caps gibi bir hale mi getiriyor yoksa sulu şakalar mı yapıyor ?
yani zaytung gibi bir adam mı yoksa abuk subuk mu ?

Bu fıtratla alakalı bence. Yanı gelıstırılır mı bilmiyorum. Siz demek kı agır baslı birisiniz.
O mizah seviyesini asagı ceksın anlasmak icin oyleyse.

Sevgilinize yol verin, böyle saçma bir lafı diyen Cem Yılmaz olsa çekilmez.

Siz de Avrupa Yakası izleyin 🙆🏻‍♀️

Bence izlediğiniz , okuduğunuz, uğraştığınız şeyler aynı değil. Aynı kafa yapısında değilsiniz ,bu yüzden birinize komik gelen diğerine gelmiyor. Ortak noktalarla çok alakalı mizah konusu. Eşim bana futbol esprisi yapsa anlamam mesela, temelim yok. Aynı şekilde ben japon kültürüne ve diline çok hastayım bazen bir şeye kahkahalarla gülüyorum, o böyle bakıyor 😐. Açıklıyorum hala böyle bakıyor 😐 çünkü ilgilenmediği için ona anlam ifade etmiyor. Belki sende ilgilenmiyorsun ,olamaz mı?

Mesela ikimizde yiğit özgür karikatürlerine , Nisan Hakan karikatürlerine gülüyoruz. Yada geçmiş fenomen videolardan birine gülüyoruz. Kendi içimizde esprilerimiz oldu yıllar içinde saçma bir ortamda söyleyince diğerimiz kırılıyor. Yani böyle olur genelde zaten. Çok komik diyorsun da kime göre ? YouTube kendini çok komik sanan insanlarla dolu. Ben denk gelince salak galiba deyip geçiyorum mesela. Espri anlayışım yok demek için asla hiçbir şeyi anlamamanız gerekiyor bence.

Ben erkek olsam şakalar, komiklikler yapan bir kadını hiç çekici bulmazdım. Yani şöyle. Evet çok sempatik, tatlı gelebilir ama bir kadın olarak çekici gelmez. Senin erkek arkadaşın da saçmalamış. Onun başka karın ağrısı vardır muhtemelen. Bence o süzme salak için hiç boşuna uğraşma. Eminim salak salak şakalar yapan biridir.

Espri yapan kadin cok begenilmez ki erkekler tarafindan, tabi genel olarak soyluyorum...
Espri de karakter meselesi. Bunu gelistirmekle bir ilgisi yok.
Ama ille de birseyi degistirnen gerekiyorsa seni oldugun gibi kabul etmeyen o erkek arkadasini degistir. Sal evrene gitsin. Ayrilmak isteyorsa espri yetenegin olmadiginin altina siginmasin, durust olsun. Yerim yok oynayamam diyenler gibi, ne o oyle.

Hiç birinin standartı yoktur ki.
Eşim de ben de ağır başlı tiplerizdir, aşırı aşırı konuşkan değilizdir ama hem birbirimize hem çevremize karşı espri yeteneğimiz yüksektir. İnsanın yapısı neyse odur, çocukken bile farkedilir bu, değişmez ki. Yanında rahat edebileceğiniz , kendiniz olabileceğiniz biriyle olun, zorla olmaz bu işler.

çok komik bir insan kendisi..Benimle anlaşamıyor ben komik olmadığım için öyle düşünüyor
Komikliğinin yanında kaba biride anlaşılan:KK43: mizah seviyen yok anlaşamıyoruz demek kabalık değil mi? Daha ciddi biri olabilirsiniz anlaşamıyorsanız ayrılırsınız. Sizi değiştirmeye çalışması çok kötü. Sorunuzun cevabına gelince komedi içerikli Kitaplar okuyun ; Aziz nesin, gülse birsel gibi isimlerin kitaplarını okuyun. Karikatüristleri takip edin, komedi programları izleyin, kaliteli bakın kaliteli diyorum komedi filmleri izleyin. Ama bunları sevicekseniz yapın yoksa görev gibi yapmanın bir anlamı yok.

Kendisi ağırbaşlı olsun madem.

Hiç sevmem öyle devamlı espri yapmaya çaşışan tipleri.

Mizacınız bu. Ne o değişebilir ne de siz.

Merhaba hanımlar.
Hemen soruma geçiyorum.Ben küçüklüğümden beri ağırbaşlı,melankolik bir insandım.Bu yüzden de espri yapmam,insanları çok güldürmem..Komik biri değilim yani.
Erkek arkadaşım da çok güldüren,mizah seviyesi epey yüksek olan biri ve benim mizah seviyem olmadığını ve bu yüzden anlaşamadığımızı dile getirdi.
Sizce mizah seviyemi nasıl geliştirebilirim? Neler yapabilirim? Güzel fikirlerinize talibiim
bu arada Allah cümleten tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin hayırlı ramazanlar diliyorum 🌸
İnsanın karakterini değiştirmesi zor. Çabalamayın bence, ölüm kalım meselesi değil sonuçta. Biri ağırbaşlıdır diğeri şen şakraktır, herhangi biri bir eksiklik değildir ki gideresiniz. Benim eşim de hep 'Az ciddi ol, her şeye gülüyorsun hep espri çıkarıyosun bişeylerden' der ama napalım, herkesin yaşamı devam ettirme şekli farklı. Kendiniz olun, biraz uç bir yorum olacak belki ama sizi değiştirmeye çalışan insanlardan uzak durun.

Mizah anlayisindan kasit nedir mesela?
Ornegin sosyal medyada yaygin bir video uzerinden espri yapiyor da anlamiyor musunuz?
Cunku aslinda burda mesele anlamamak degil, rastlamadiginiz icin anlamlandiramamak olabilir.

Gecen gun bir arkadasla bir sey konusuyorduk, ortami anlatmak icin "valla durum sen Abdulhamiti savundun cikar goster alcak puşt modundaydi" dedim ama mimiklerinden anladim ki o videoya denk gelmemis, anlamlandiramadi.
Ama izlemis olsaydi on numara bir betimdi bence 😂

Ya da hergesin hayatina gimse garisamaz dedigimde bunu yakin cevrem bilir, guler. Cunku yine bir videolu roportajdan bahsettigimi bilirler.
Cunku komik bulduysam gosteririm, boyle boyle aramizda ortak bir espri anlayisi gelisir.
Bu da herkesle gelismeyebilir, oyle bir durum varsa haklidir, yoksa uslubu da buna takilmasi da hos degil.

Ne kadar suredir birliktesiniz?

Bir de ornegin boyle bazi insanlar var, bir guler yuz kilo mutluluk dagitir etrafina, gulmesine gulersin, enerjisiyle ölü diriltir hani.
Ben de öyle insanlari severim.
Surekli problem, sikayet, karamsarlik, alinganlik iceren, gulup eglenemedigim insanlari sevmiyorum.

Sizi tanimiyoruz, sizce hangisinddn oturu problem ediyor eniste?

Bende de ortasi yok. Tanimadigim ya da yeni tanistigim insana asiri mesafeli buz kalibi, es dost arkadas herkese cem yilmaz’dan hallice. Ortayi bulmam gerek benim de, tavsiyelere acigim ☺️

Yol ver gitsin, haspa. Her şeyin en iyisini yapmak zorunda değilsin. Palyaço muyum ben ya da stand-up komedyeni değilim deyin . Sizi siz olduğunuz için seven biri inşallah karşınıza çıkar . Anlaşamazmış bak bak bak . Sen de ona azıcık ağır başlı ol , insanların sana saygısı kalmaz bu gidişle deyin .
Hayatın farkına varan insanlar zaten az konuşur , az yer , az uyur , az Güler .
Bence hayatın ne olduğunu kavrayan insan daha çok gülmeli, daha çok konuşmalı ve keyif alacak alanı çoğaltmalı..
Ben çok esprituelimdir, insanları güldürmeyi çok severim. Ve bunun benim açımdan çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Zannetmiyorum ki kimse de arkamdan şaklaban veya palyaço olduğumu düşünsün. Karşımdaki insandan da mizah anlayışının olmasını beklerim. Ben gülmeyi eğlenmeyi seven biri iken neden en sevdiğim insanla bunun tadına varmayayım. Sevgilim de mizah anlayışı yüksek biri olduğu için de birlikte çok güleriz.
Kaldı ki bu sevgilinin isteği bence makul. Eğer herhangi bir estetik operasyon gibi beklentisi olsa ben de sizin gibi tepki verirdim. Ama burada ilişkinin kalitesini arttırabilecek bir beklenti var ise neden biraz üzerine çalışılmasın ki. Konu sahibi de memnun değilse halinden bunu değiştirmek ve geliştirmek karakterinden taviz vermek sayılmamalı..
Hayat çok zor , engebeli ve stresli.. Ama rağmen gülebilmek tadını çıkarabilmek lazım. :)

Yahu benim hayatım şaka gibi de bir sor bana ne faydasını görüyorum :KK70:

Şaka bir yana ortada olmak iyidir, ne erkek arkadaşın (ve benim gibi) aşırı mizah seviyesine sahip olmak iyi, ne mahkeme duvarı yüzüyle ortalıkta dolaşmak iyi. Ortasını bulmaya çalışın.

Mizah anlayisindan kasit nedir mesela?
Ornegin sosyal medyada yaygin bir video uzerinden espri yapiyor da anlamiyor musunuz?
Cunku aslinda burda mesele anlamamak degil, rastlamadiginiz icin anlamlandiramamak olabilir.

Gecen gun bir arkadasla bir sey konusuyorduk, ortami anlatmak icin "valla durum sen Abdulhamiti savundun cikar goster alcak puşt modundaydi" dedim ama mimiklerinden anladim ki o videoya denk gelmemis, anlamlandiramadi.
Ama izlemis olsaydi on numara bir betimdi bence 😂

Ya da hergesin hayatina gimse garisamaz dedigimde bunu yakin cevrem bilir, guler. Cunku yine bir videolu roportajdan bahsettigimi bilirler.
Cunku komik bulduysam gosteririm, boyle boyle aramizda ortak bir espri anlayisi gelisir.
Bu da herkesle gelismeyebilir, oyle bir durum varsa haklidir, yoksa uslubu da buna takilmasi da hos degil.

Ne kadar suredir birliktesiniz?

Bir de ornegin boyle bazi insanlar var, bir guler yuz kilo mutluluk dagitir etrafina, gulmesine gulersin, enerjisiyle ölü diriltir hani.
Ben de öyle insanlari severim.
Surekli problem, sikayet, karamsarlik, alinganlik iceren, gulup eglenemedigim insanlari sevmiyorum.

Sizi tanimiyoruz, sizce hangisinddn oturu problem ediyor eniste?
dediğiniz gibi komik bir video izlemiş oluyor ve onun üzerinden genelde konuşur güler ben anlamayınca da gülmüyorum “ ne anlamadım” gibi bakıyorum..

X