Doğuma Hazırlık montessori yatak mııı park yatak mıı beşik mii o mu bu mu şu mu :(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

haydo

Tescilli üŞengeç
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
964
1.918
İşin içinden çıkamıyorum arkadaşlar.. Beşik mi park yatak mı konularını okuyorum sabahtan beri.
Park yatak alıcam bir tane. Odasını ayırana kadar hem yanımda yatması için hem de memlekete falan giderken yanımda götürebileyim rahat olsun diye. Arkadaşımdan 2. el almayı düşünüyorum , bebegi az kullanmış.
Onun dışında odasına dolap , perde ve yatak alıcam.. Büyüyen bazalı yatak mı alsam? montessori mi alsam? Montessori egitimini de oldukca begenirim, yatakları da hosuma gitti . Yer yatagı , çatılı veya çatısız, etrafı çitli ya da çitsiz olabiliyor .
Kullanan var mı? Düşüncelerinize tecrübelerinize ihtiyacım var..

begendigim montessori yatagından ornekler ;

Eklentiler

• f34da59634f079fa34f6f7234c28905b.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 2.647
  • resimboyut (1).jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 4.191
  • resimboyut.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 2.597
gündüz kuşağında kimse yazmadı..

5 çayına gelenler burdalar mı acaba??

Büyüyen bazali yatak kullanışlı gelmiyor bana. Ölçüleri cocuk 3 yasina geldiginde dar oluyo. su catililari da ilk defa görüyorum. cocuk odasi için süper fikir

Ben de buyuyen yatak alcaktim ama bravo aklimi karistirmayi basardiniz evet kullanan arkadaslar buraya lutfen

okul öncesi öğretmenleri anne olmasalar bile bize yol gösterebilirler ... montessori egitimini iyi bilir onlar..

Burda temel amaç çocugun ebeveyn ihtiyacı duymadan yatagına yatabilmesi, kalkabilmesidir. Sabahları da gücünün yettigince elinin döndüğünce yatagını toplatabilirsiniz.. Montessori odaları da var, dolaplar çocukların boyunda, kıyafetlerine ulaşabilecekleri gibi, aynı şekilde küçük kitaplıkları da var.. öyle güzeller ki..
Çocuk kendi kendine yetebildigini gördükçe , güven tazeleyecek ve odasını kendi kullanabildigi için daha çok benimseyecek.

haydi arkadaslar fikirlerinize gercekten bu dönemde anne adaylarının çok ihtiyacları var..

Park yatak bana hicbir zaman sicak gelmedi. Almadim pismanda olmadim. Bebegim hep kendi besiginde yatti. Tatillerde zaten esimle aramizda yatirdik. Esim asiri bagaj sevmez tatilde olsaydi bile yanimizda goturmezdik. Hic eksikligini hissetmedim yani.

Ben mobilya besik aldim. Buyuyebilen degil. 70×130 lardan. Buyuyebilenlerin besik hali 80×140 besikken cok buyuk ve hantal gorunuyor. Karyolaya cevrilmis hali ise normal cocuk karyolasindan daha kucuk oluyor ve hic estetik degil.

Zaten 3 4 yasina kadar 70×130 a sigiyorlar. Hatta arkadasimin 4,5 yasindaki oglu yatiyor hala. Sonrada arabali yatak barbili yatak diye tutturuyorlar zaten. O zaman alirim bir cocuk karyolasi diye dusunuyorum. Buyuyebilen bana gereksiz geliyor yani.

Montesori hakkinda bilgim yok acikcasi. Ama resimlere baktigimda estetik gorunuyor.

Biz yaklaşık 2 yaşına kadar park yatak kullandık.

Daha sonra karyola aldık ama yüksek geldi, düşer vs diye geceleri yatağını yere indirip öyle yatırdık.

Yakın zamanda da karyolasının kenarına bariyer aldık, birkaç gündür o şekilde yatıyor. Yatağı bizim yataktan bile yüksek olduğu halde ayak kısmında kalan açıklıktan inip çıkıyor.

Tayin işi vs yoksa ben ilk aylar için anne yanı sepet beşik, daha sonrası için de mothercare tarzı karyola/beşik için daha iyi olur diye düşünüyorum. En baştan park yatak yerine ondan alsaydık, en güzeli olurdu diye düşünüyorum.

Biz büyüyen beşik aldık ama montessori yatağını gördüm aldıktan sonra pişman oldun, bana yükseklik acısından daha güvenilir geliyor hem de cocugun kendi kendine inip cıkabilmesi bir artısı bence.. Gerçi benim odam dar olduğu için olmazdı.. Eger yeriniz müsaitse montessori yatağı daha mantıklı

tesekkurler ben de oyle düsünüyorum. Tek korkum, alçak yataga alışıp , bizim yataklarımız gibi yataklarda yatmak zorunda kaldıgında yatamayabilir mi?...Bununla ilgili yetkin birisi bilgi verirse soru işareti kalmayacak gibi kafamda

Montesori yatakları çok hosta okadar geniş odalı ev nerde şimdi evler Amerikan mutfak daracık çocuk odaları kizim var 8 yaşında odasında bazasi çalışma masası ve gardolap anca sigiyor ortada oynama alan yok. Sadece geçmeye alan kalıyor şimdi ikinci kızımız geliyor ilk zamanlar park yatakta yaticak evet ama büyüyünce ne yapicam hiç bilmiyorum

Reklam İçerikli Mesaj

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben seviyorum cocugun herseyi kendisinin yapmasını da destekliyorum

Hayir sanmiyorum buyudugunde sizin gibi bir yatakta yatmakta zorlanacağını.
Oyle bir dusunceniz var ise.
Kucuk yatak formayina yere yakin bir sey alabilirsiniz.
Anasiniflarinda da yerden 20 cm yuksek olan portatif yataklar kullaniliyor.

arkadaşım montessori yatak almamış ama yer yatağı atmış yere, etrafını da yastıklarla donatmış olmuş sana montessori.. çok da memnun. ben montessori almayı düşüyorum, hem çocuk küçüklükten itibaren kendisi kalkıp yatabilir ; hem de kafasını vurdu düştü derdi yok.. ilk 6/8 ay için de maalesef ufak bir beşik almaktan başka çare yok; ayaklanana kadar bizim odada uyuyacak..

Beşik boyutları büyük olduğu için, ben de 3-4 yaşına kadar kullanır sonra bazalı yatağa geçeriz diye düşünmüştüm ama arkadaşım "2 yaşına gelince ayağa kalkar, düşebilir" deyince aklımı çeldi. Bir de normal yatağa geçtiğinde de, döner yamulur düşer diye de korkuyorum. Başka bir arkadaşım montessori yatakları tavsiye etti. Aslında benim de kafama yattı. Kullananlar varsa ve yorum yapabilirlerse çok faydalı olur.

Ben kullanmadim ama yaptırdım
Öğretmenim ve bu felsefeyi araştırdım kafama yattı bu nedenle montessori 190 a 90 bir yatak yaptırdim odama da park yatak aldim önce çadır gibi buluyordum ama alınca yanıldığımı anladım titreşimli müzikli donenceli harika birşey epeyce sağlam içine yatak ve inceden bir yorgan koydum hafif yumuşak ve yüksek olsun diye e birde reflu yastığı bildiğin yüksek bir yatak oldu ilk 6 ay için idael ileride tatillerde de kullanırım diye düşündüm
Ben çalışacağım için annem bakacak çocuğuma ona götüreceğim yatağı onda kalsın uyuduğunda kullanır ilk 1 yıldan sonra

Uzmanlar gece uykusunu anne yanında öneriyor gündüz uykularını ise odasında öneriyor bu nedenle ilk günden itibaren gündüz odasında yatıracağım inşallah

Gece gündüz ayırımını da perdeler ve ayarlanabilir lamba ışıkları ile yapacaksınız

Annelik çok heyecan verici bir deneyim olacak bende sizler gibi gün sayiyorum umarım sağlıkla kavuşuruz melekelerimize..

Merhaba Haydo. Biraz geç bir cevap oluyor ama buradan faydalanabilirsin belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kızım için yanıma park yatak aldım odasına da normal beşik bir de genç odası almıştım.3 yıl yanımda park yatakda yattı.Odasındaki beşiği pek kullanamadık.O zamanlar ikincisinde sadece park yatak alıcam odaya bile gerek yok diyordum.Şimdi yine hamileyim içime sinmiyor oda yapmamak.Yanıma bir anne yanı alıcam.Şu direk yatağın yanına koyup bebek ile yan yanyana durabileceğiniz anne yanılarından.Odasını da montessori tarz yatak ve dolap düşünüyorum.

Ne alırsınız bilemem de bu kadar yerde soğuk olur kışın .
Bazen oğlum yanımıza gelip yattığında yere yorgan yazıp atıyorum kendimi .Ev kaloriferli gece üşümesinler diye 24.5 dereceye ayarladığımız olur .
O halde bile yer buz gibi oluyor.Ama yatakta bunu hissetmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…