Motivasyon grubu arkadaşım olurmusunuz?

marbling

Hayalle beslen, hedefle güçlen💪
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.537
2.641
40
Merhaba Ebru ben.. Bu yolda bana eşlik edecek yol arkadaslari arıyorum. Diğer topikleri inceledim fakat en uygun yerin burası olabileceğini düşündüm.. Kısaca bahsedecek olursam.. Uzun zamandır hayatımı düzene sokup, spora başlamayı, ders çalışmayı, düzenli yaşamayı istiyordum fakat hayata geçiremedim.. Defalarca diyet girişiminde bulundum başarısız oldum anladım ki sporsuz asla başarılı olamayacağım. Bugün başladım.. 36 yaşındayım.. 165 boy ve 80 kiloyum🥴 düzenli olarak ilaç kullanıyorum 2 aydır regl olmuyorum sanırım bununda etkisi var ama bir şekilde bu süreci tersine çevirmem gerekiyor.. Yaptıklarımdan bahsedeyim kısaca.. Ceviz suyu içiyorum sabahları aç karnına, ekmeği 2 gündür tamamen çıkardım hayatımdan ve bugün spora başladım. Motivasyon grubu arkadaşlarımı arıyorum.. Yalnız olmaktansa birbirimize destek olarak daha iyi başarabileceğimizi biliyorum.. Ben buraya her gün yaptıklarımı hatta yediklerimi de yazicam.. Günlük diyelim :) Motivasyon grubu arkadaşım olurmusunuz?
Bugün;
zıplama(40),yerinde koşu 30, squat 30, tekli squat 20 şer, 30 mekik,lastikle iç bacak 20.
Sabah 7.30 kahvaltı ekmeksiz, 12.30 öğle yemeği ekmeksiz, akşam yine sebze haşlama ekmeksiz.. 2 ceviz.
Sevgiler...💐

Merhaba 🙋‍♀️
Diyet spor ders çalışma durumları bende de aynı bir disipline sokamadım gitti bugün tekrardan başladım. Ben plates ve leslie ile yürüyüş yapmayı planlıyorum ayrıca tibet egzersizlerine başladım umarım istediğimiz herşeyi başarabiliriz🌸

Merhaba 🙋‍♀️
Diyet spor ders çalışma durumları bende de aynı bir disipline sokamadım gitti bugün tekrardan başladım. Ben plates ve leslie ile yürüyüş yapmayı planlıyorum ayrıca tibet egzersizlerine başladım umarım istediğimiz herşeyi başarabiliriz🌸

Merhaba.. Ben bu konuyu açtığımda baya umutluydum aslinda..normalde motivasyonu çabuk kırılan bir insanım malesef kendime arkadaş bulursam yapabilirim diye düşünmüştüm. Sorumluluk duygusu oluyor insanda grup arkadaşlarına karşı.. kimse yazmadı bende bir zayıflama grubuna dahil oldum ders çalışmayı yanlız düzene oturtamadim henüz.. benimle yol almak isterseniz seve seve başlamak isterim.. 😊
Diyet, spor yapıyorum, ders çalışmam lazim.. hayatımı bir düzene oturtup tüm bunlarida bir rutine baglamam lazım.. Bu arada Tibet benimde çok ilgimi cekiyor başlamak istiyorum. Şimdilik mekik, squat ve diğer hareketleri yapıyorum.

Tabiki bende aynı sekildeyim sorumluluk hissedersem daha disiplinli yapıyorum herşeyi. Ders olarak ne çalışman gerekiyor. Ben kpss ye hazırlanıyorum çok vaktimde kalmadı aslında çalışıyorum ama istediğim gibi değil maalesef henüz. Diyette biraz kafama göre yapıyorum uyduğum bir diyet yok aslında 🤭

Ben Mayıstaki Ales'e ve Temmuzdaki Kpss'ye hazırlanıyorum. Süre kalmadı neredeyse. Mayısa kadar Türkce, Matematik halledersem ve yanına Eğitim Bilimlerini koyabilirsem geri kalan zamanda da Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık bakmayı düşünüyorum. Birde araya genel tekrar sıkıştırmamız lazım. Olduğu kadar artık. Mayısa kadar Türkçe, Mat, Eğitim Bilimlerini oturtabilirsem kpss de de büyük oranda rahatlatır diye düşünüyorum.

Aslında diyet olarak değilde sağlıklı beslenme adına yaparsak daha başarılı olabiliriz. Spora gelince yapmadan uyumuyoum. :)

Nasıl ilerleyeceğimiz hakkında konuşalım istersen. Günlük yapmak istediklerimizi yazalım ve bunları yapmadan asla uyumak yok olsun. Kesin kural! Ne dersin??

Hazirlandigimiz sınav ayni bu güzel oldu benim eğitim yok sadece gk gy var uzun zamandır çalışıyorum aslında konularım bitti tekrarlar da bitmek üzere ama çok imkanım varken günde 3 4 saat anca çalışıyorum ve atanmak için 85 üstü şart.

Aslında evet sağlıklı beslenme daha doğru olur sanırım. Hayatımda hiç sağlıklı beslemedim çok yemek seçerim ama düzeltmek istiyorum artık bunu. Eskiden çok çabuk kilo verirdim ama sanırım 30 yaşına geldiğim için yavaşladı kilo vermem de.

Hergun takip edelim birbirimizi o halde buradan 😊

konuları bitirebilmene çok sevindim, maalesef ben yeni başlıyorum.. Dediğim gibi hedefim en azından Mayısa kadar Türkce, Matematik ve yanına Eğitim Bilimlerini koyabilmek.. Çalışıyormusun? Ben çalışıyorum günüm erken baslıyor. 19 da ders başına oturup 2 ser saat TM 1 saat EB yapmayı hedefliyorum. 1 saatte 1 konu bitirip 1 saatte de soru çözmem gerek. spor-duş yattım ettim rahat saat 01.00 olur. 5 bucukta kalkmam lazım. Alışasıya kadar zor olacak ama yapacak birşey yok. Tavsiyen varsa alırım. Buarada 36 yaşındayım. Ebru adım. :KK200:

konuları bitirebilmene çok sevindim, maalesef ben yeni başlıyorum.. Dediğim gibi hedefim en azından Mayısa kadar Türkce, Matematik ve yanına Eğitim Bilimlerini koyabilmek.. Çalışıyormusun? Ben çalışıyorum günüm erken baslıyor. 19 da ders başına oturup 2 ser saat TM 1 saat EB yapmayı hedefliyorum. 1 saatte 1 konu bitirip 1 saatte de soru çözmem gerek. spor-duş yattım ettim rahat saat 01.00 olur. 5 bucukta kalkmam lazım. Alışasıya kadar zor olacak ama yapacak birşey yok. Tavsiyen varsa alırım. Buarada 36 yaşındayım. Ebru adım. :KK200:

Ben çalışmıyorum şu anda o yüzden vaktim çok ama degerlendiremiyorum bende işte o yüzden çok tebrik ettim seni azmin çok güzel ❤ bana sorarsan hızlı ilerlemelisin. Spor yapman bu şartlarda çok güzel ama 4 ay kaldığını düşünürsek imkanın olan bütün zamanını derse ayırmani tavsiye ederim. Çok zor bi sınav artık rakipler deli gibi çalışıyor. Yüksek puan almak kolay değil ama atanmak için yüksek puan gerekiyor. Ama olmayacak birşey değil olur istedikten sonra 🌸 Bende 30 yaşındayım geçen yaz evlendim farklı bir şehire geldim ailemden uzaktayım inşallah istediğim puanları alır istediğimiz yere ataniriz

Ben çalışmıyorum şu anda o yüzden vaktim çok ama degerlendiremiyorum bende işte o yüzden çok tebrik ettim seni azmin çok güzel ❤ bana sorarsan hızlı ilerlemelisin. Spor yapman bu şartlarda çok güzel ama 4 ay kaldığını düşünürsek imkanın olan bütün zamanını derse ayırmani tavsiye ederim. Çok zor bi sınav artık rakipler deli gibi çalışıyor. Yüksek puan almak kolay değil ama atanmak için yüksek puan gerekiyor. Ama olmayacak birşey değil olur istedikten sonra 🌸 Bende 30 yaşındayım geçen yaz evlendim farklı bir şehire geldim ailemden uzaktayım inşallah istediğim puanları alır istediğimiz yere ataniriz
İnşallah canım. Mutluluklar dilerim.. :KK200: Maalesef canım sporu şuan için bırakamam. sağlıksal problemlerim oluştu, o yüzden bırakırsam daha çok kilo alırım.

Listemi bırakıyorum buraya canım. Sende bir liste hazırla kendine. Ben biraz yazmadan çizmeden spontan başlayamıyorum takıntılıyım biraz.. düzen program takıntısı var. belli bir program dahiline sokamıyosam hiç yapmıyorum mesela.. ya hep, ya hiç:KK8:

5.30 da kalkıp 6.00 da evden çıkmam lazım.
5.30-6.00 arası hazırlanıp + ayna karşısında olumlama koyuyorum.
17.30 evde oluyorum
19:00-21:00 T
21:00-23:00 M
23:00-24:00 EB
24:00-0:00 spor,duş,yatış (tibet egzersizleri, mekik,squat, zıplama, yanlara eğilme)
bu haftaki kilo hedefim. 81.800 den 80.5:KK6:
ve yapmadan uyumuyorum. :rolleyes:

Program çok güzel olmuş bende ders çalışma programını yapıyorum günlük ama son zamanlarda onu da biraz boşladım.

7 de uyanıyorum masa başına geçmem 8.30 oluyor 4 e kadar ders 1 saat spor sonra yemek vs akşam çalışamıyorum maalesef günlük rutinin bu şekilde benim bu sabah 76.4 çıktım bende gelecek cuma 75 görmeyi hedefliyorum 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️

Program çok güzel olmuş bende ders çalışma programını yapıyorum günlük ama son zamanlarda onu da biraz boşladım.

7 de uyanıyorum masa başına geçmem 8.30 oluyor 4 e kadar ders 1 saat spor sonra yemek vs akşam çalışamıyorum maalesef günlük rutinin bu şekilde benim bu sabah 76.4 çıktım bende gelecek cuma 75 görmeyi hedefliyorum 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️

hadi inşallahh... o zaman gazamız mübarek olsun.:rolleyes::KK6::KK68:

Hadi inşallah canım.. Gazamız mübarek olsun :KK6: :KK68: :rolleyes:

Günaydın.. İlk günden fire mi verdik nee Kurabiyex Kurabiyex :rolleyes:
Cumartesi için büyük planlarım vardı.. fakat ben 2 saat yatacam diyerek sabaha kadar uyudum.. bu aralar uykuya düştüm. erkende yatsam kalkamıyorum. neyse ki pazar verimliydi.. sporumu yapıyorum ne olursa olsun...

08.03.2020
Kahvaltı 9.00 yumurta salatası bol yesillikle, 3 parça domates, 1 kapya biber, 2 ceviz, 2 dilim beyaz peynir, 3 zeytin. 2 patatesli dolama (ince uzun)
Saat 14:00 yarım patatesli dolama
16:00 yarım haşhaşlı gözleme, 1 dolama bol yeşil salata

Ders çalıştım tüm gün
t-m-eb çalıştım

Hareketlerimi erken yaptım bugün yemekten sonra
30 squat, 30 iç bacak squat, 30 ar yan bacak aç kapa, 30 iç bacak hareket, 30 yastıkla iç bacak, 60 mekik, 50 şer yanlara eğilme, 50 şer yanlara doğru eğilme kollar açık. 1dk. Zıplama. 2 lt. su içtim.

Günaydın.. İlk günden fire mi verdik nee Kurabiyex Kurabiyex :rolleyes:
Cumartesi için büyük planlarım vardı.. fakat ben 2 saat yatacam diyerek sabaha kadar uyudum.. bu aralar uykuya düştüm. erkende yatsam kalkamıyorum. neyse ki pazar verimliydi.. sporumu yapıyorum ne olursa olsun...

08.03.2020
Kahvaltı 9.00 yumurta salatası bol yesillikle, 3 parça domates, 1 kapya biber, 2 ceviz, 2 dilim beyaz peynir, 3 zeytin. 2 patatesli dolama (ince uzun)
Saat 14:00 yarım patatesli dolama
16:00 yarım haşhaşlı gözleme, 1 dolama bol yeşil salata

Ders çalıştım tüm gün
t-m-eb çalıştım

Hareketlerimi erken yaptım bugün yemekten sonra
30 squat, 30 iç bacak squat, 30 ar yan bacak aç kapa, 30 iç bacak hareket, 30 yastıkla iç bacak, 60 mekik, 50 şer yanlara eğilme, 50 şer yanlara doğru eğilme kollar açık. 1dk. Zıplama. 2 lt. su içtim.

Yaa sorma 🤣🤣 pazar olunca ben hiçbirşey yapamıyorum ne diyete dikkat edebiliyorum ne ders çalışabiliyorum 🤦‍♀️

Biraz rahatsızdım gün daha yeni başlayacak benim için o yüzden bugünü verimli geçirmeyi planlıyorum 🌸🌸

Yaa sorma 🤣🤣 pazar olunca ben hiçbirşey yapamıyorum ne diyete dikkat edebiliyorum ne ders çalışabiliyorum 🤦‍♀️

Biraz rahatsızdım gün daha yeni başlayacak benim için o yüzden bugünü verimli geçirmeyi planlıyorum 🌸🌸

Geçmiş olsun canım. Pazartesi enerjisi güzeldir. Hafta başlangıcı, yeni başlangıç, yeni umutlar, enerji tazelenişi.. çok güzel bir plan hazırladım kendime, akşam çekip atarım resmini. o zaman sana şimdiden kolay gelsin :KK68::KK200:

Geçmiş olsun canım. Pazartesi enerjisi güzeldir. Hafta başlangıcı, yeni başlangıç, yeni umutlar, enerji tazelenişi.. çok güzel bir plan hazırladım kendime, akşam çekip atarım resmini. o zaman sana şimdiden kolay gelsin :KK68::KK200:
Teskkur ederim. Biraz ev işleri falan derken sporu geliştiremedim ama kpss çalışması ve diyet güzel gidiyor. Erken uyanma sorunum var ah erken uyanabilsem çok daha güzel olacak. Bekliyorum planını 😊

Selam canım.. iyisin umarim.
2 gündür hareketlerimi erkenden yapıyorum yemekten sonra miskinlik olmasın diye. Spor, duş, derse oturuyorum. Yavaş ilerliyorum sanki dün sözel mantık çalıştım. EB ne zaman kalmiyo. Olduğu kadar napayım. 🤷

Hareketler; 50 mekik, 30 alt karin mekik, 30 çapraz mekik, 30 squat, 30 iç bacak squat, 20 şer bacak kaldırma, 30 yastıklı iç bacak hareketi, 30 yanlara eğilerek squat, 50 şer yanlara doğru eğilme, 50 şer yanlara doğru kollar açık eğilme, 30 zıplama, 50 şer kol çevirme.

Bahsettigim planlarım.

Eklentiler

• IMG_20200310_055919.jpg
    IMG_20200310_055919.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20200309_231453.jpg
    IMG_20200309_231453.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 31
Selam canım.. iyisin umarim.
2 gündür hareketlerimi erkenden yapıyorum yemekten sonra miskinlik olmasın diye. Spor, duş, derse oturuyorum. Yavaş ilerliyorum sanki dün sözel mantık çalıştım. EB ne zaman kalmiyo. Olduğu kadar napayım. 🤷

Hareketler; 50 mekik, 30 alt karin mekik, 30 çapraz mekik, 30 squat, 30 iç bacak squat, 20 şer bacak kaldırma, 30 yastıklı iç bacak hareketi, 30 yanlara eğilerek squat, 50 şer yanlara doğru eğilme, 50 şer yanlara doğru kollar açık eğilme, 30 zıplama, 50 şer kol çevirme.

Bahsettigim planlarım.
Selamm iyiyim teşekkür ederim sen nasılsın 😊 çalıştığın için zaman sıkıntın var o yüzden yetersiz geliyor sana ama verimli olduktan sonra az olsun öz olsun yani inşallah emeklerinin karşılığını alırsın.

Bende diyete devam ediyorum dün az kaçamak oldu ama olsun hemen toparladım. Spor konusunda biraz kararsız kaldım belki bebiş olabilir o yuzden yani olmayadabilir bilmiyorum o yüzden hafif tempolu yürüyüş yapmaya karar verdim evde inşallah yapabilirim.
Program yapman çok güzel olmuş bu arada tık attıkça mutlu oluyo insan 😁

Selamm iyiyim teşekkür ederim sen nasılsın 😊 çalıştığın için zaman sıkıntın var o yüzden yetersiz geliyor sana ama verimli olduktan sonra az olsun öz olsun yani inşallah emeklerinin karşılığını alırsın.

Bende diyete devam ediyorum dün az kaçamak oldu ama olsun hemen toparladım. Spor konusunda biraz kararsız kaldım belki bebiş olabilir o yuzden yani olmayadabilir bilmiyorum o yüzden hafif tempolu yürüyüş yapmaya karar verdim evde inşallah yapabilirim.
Program yapman çok güzel olmuş bu arada tık attıkça mutlu oluyo insan 😁

Selam canım. Bende iyiyim teşekkür ederim. Ooo ne güzel haber bu.. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.. yaparsın tabi neden olmasın.. hiç birşey yapmamaktansa hafifte olsa yürüyüş güzel bence..❤️
Evet tikler arttıkça motive olucamda artamiyor maalesef.. ders konusunda motivasyonum sıfır.. bende ya hep ya hiç olduğu için hiçten gidiyorum maalesef 🥴
Spora devam..
Bugünkü Hareketler
50 mekik, 30 sn. Superman, 20 makas, 20 köprü, 25 topuk dokunma, 25 sn. Düz plank, 20 şer bacak açma, 20 squat, 20 şer tekli, 20 iç bacak squat, 30 minder iç bacak, 20-30-10 zıplama, 20 şer yan squat. Tibeti nasıl yapıyordun? 3 le başlanıyor diye okudum ama tek 3 hareket azıma gitti doğrusu yanlış mı anladım acaba diye düşündüm. Yarın baslicam onada.

X