Mutlu olmak istiyorum

yangec

Guru
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
120
57
33
Merhabalar

zaman zaman dertlesiyorum sizlerle kk hanimlari bie gunluk misali icimdekini buraya dokmek istiyorum simdi. Esimle yaklasik 7 yillik evliyiz ama 4.5 ve 1.5 yasinda iki cocugum var. Cocuklar olduktan sonra aramizda ne savgi kaldi ne saygi. Siklikla kavga ediyoruz kufur ediyor sinirleniyor bagiriyor asagiliyor. Mutlu olmak istiyorum. Bu hayati haledecek ne yaptim diyorum.
Son kavgamiz bu sabah oldu ben lavabodakyken kucuk kizim geldi anne olan bilir tuvalette bile rahat yok dusakabinin tekeri yerinden cikmis ona bakayim dedim minik de elini klozete sokmaya calisiyor git diyorum gitmiyor en son yuksek sesle bagirdim gitsin diye zaten sabahtan beri de mizmizdi daha cok agladi esim geldi kizdi da kizdi en son senin allah ini bilmem ne yapayim dedi. Bilen bilir eski bir yorumumda da bahsetmistim 38 haftalikken kizimi insallah olu dogar dedi .
kavga etmenin bile bir sinir olmali insan agzindan cikagini kulagi duymali bu arada ben muhendisim ve kurumsal bi yerde çalışıyorum bir diyorum ayrilayim kendi hayatimi kurayim ama diyorum cocuklar! Kendimi ezdirmek bana cOk koyuyor Butun yasadiklarimi yazsam cok uzun olur
Simdi sie sormak istedigim bu adamin beni sevmesini ve saygi gostermesini mi saglamaliyim yoksa kendi yoluma mi bakmaliyim tek basima mucadeleden cok yoruldum

Bana çocuklarımın yanında allah kitap söven bir adamla yaşamayı tercih etmezdim ben olsam.
Bu çocuklar büyüyecek, bu adam daha da çirkefleşecek, çocuklar bu saçma sapan kavgalara maruz kalıp psikolojileri bozulacak, o yüzden çocuklar için kalmayın, çocukları da alın gidin derim.
Neyine bu adamın aile,
huzursavar resmen.

Doğmamış bebeği için ölü doğması temennisinde bulunan adamın o çocuklara ne gibi bir faydası var? Çocukların ardına sığınmayın lütfen bu konuda.

Birinin seni zorla sevmesini ve saygı göstermesini sagliyamazsin.
İçinden gelmedikten sonra bir anlamı olmaz.
Bence ayrılmalısin..
Çocuklar zaten bu sinir harbinde sizden çok yorulmuşlardir.
Küfür edip bağıran bir baba,saygısız ve saldırgan bir koca..
Nereden baksan bu yolun sonunda ışık yok bence..

Eşiniz çok terbiyesiz. Bence düzelmesi çok zor

Ekonomik özgürlüğünüz var ise bu adamdan da sevgi, saygı görmüyorsunuz çekmenizin anlamı yok. Çocukların böyle bir ortamda büyümeler ruh sağlıkları için iyi olmaz.

Allah sabırlar versin bizlere canm, çocuklar için bu durumdayız

Eşinizin kendine bile saygısı kalmamış, ne ağır şeyler söyledikleri. Bir annenin gönlünü böyle kırmanın bedelini ağır öder dilerim! Yapmayın ne olur, biz kadınlar güçlü varlıklarız, harika bir mesleğiniz de var, katlanmayın. Sırf çocuklar var diye bitirilmeyen evliliklerden en çok hasarı o çocuklar alıyor. Kendimden biliyorum. Keşke annem beni düşünmeyip boşansaydı zamanında. Bu sözler insanı sözler değil. Hiç hakkı yok hiç.

Butun yorumlari teker teker okudum degerli fikirleriniz icin tesekkur ederim gercekten karar vermek aile birligini bozmak beni cok korkutuyor cocukluktan itibaren o asilanmis bize cunku kocadir babadir aman sus aman sen alttan al. Simdi baba figurunu evden cikarmak aile yuva kavramini yikmak beni cok korkutuyor. Simariklik yapmak istemiyorum yani ben mi yanlis anliyorum sorun bende mi diye düşünüyorum

Ortada baba yok. Hatta değil baba insan bile olamamış biri var. O yazdığınız cümleyi okurken içiniz titremedi mi ? Titredi değil mi ?

O saygı bir defa bozuldu mu geri dönüş çok zor maalesef siz de istemeden de olsa taviz üstüne taviz vermişsiniz. En optimistik yaklaşımda hadi eşiniz hatasını anladı bu davranışlarını düzeltme adına terapi almayı kabul etti siz nasıl tekrar güvenip yaralarınız saracaksınız. Tekrar aynı davranışları sergilemeyeceğinin de garantisi yok maalesef. Kendinize zaman tanıyın sakin kafayla düşününce ayrılık daha mantıklı gelecektir.

O adam iflah olmaz duzelmez! Saygi bitmis cunku bi insanin gercek yuzu kavgada belli olur bu adam kavganinda adabini asmis sizle kavga edip coluk cocugu Allahi kitabi katiyosa kafasina bisey dusup hafizayi kaybetmedikce duzelmez. O cocuklarin psikolojisine yazik ekonomik ozgurlugunuz var hayati ne kendinize sevgi saygi aramaktan heder edin nede o yavrucaklari boyle huzursuz agzi pis babaya maruz birakmayin

Çocuk klozete elini sokunca neden kızıyorsunuz?
Bence sorun sizde.
Kendinizi karşınıza alın ve ben nerede hata yapıyorum diye düşünün.
O adamı delirten belki de sizsiniz.
Olayı tek tarflı ve eksik yazınca, herkes sizi boşamaya çalışmış. Ben yapsam hakaret ederlerdi.

NOT: Benim açtığım konuda bana ahlaksız diyenler, bu kadını hemen boşanmaya teşvik ediyor. Hangimiz daha ahlaksız ve acımasız acaba?

Ortada baba yok. Hatta değil baba insan bile olamamış biri var. O yazdığınız cümleyi okurken içiniz titremedi mi ? Titredi değil mi ?
benim icimde cok muhakemeler var inanin babaligi da kocaligi da olmayan biri ben nerde yanlis yaptim ben mi kotu insanim cirkinim ezigim dusunmekten kendimi alamıyorum bir cift gorsem mutlu ask filmi gorsem yuregim titriyor neden beni seven olmadi bu dunyada diyorum anneler gununde mesela bir anneler gunun kutlu olsun der belki dedim demedi iki tane evlat vermisim bu adama ... bir cift niye evlenir bir evlilik neden surdururulur sorular belli cevap belli sonucu getiremiyorum cesaretim yok korkagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…