Narsist kurbanı olup ayrılmayı ve atlatmayı başaran var mı?

İyi yönleri var diyede kötülüğüne katlanmak mantıklı mı? Ondaki iyi yönleri bir başkasında bulmanız size zor gözüküyor olabilir ama emin olun bulamasanız bile daha az yorar bu durum sizi. Narsist bireylerle başa çıkılması çok ama çok zordur. Tam başa çıktığınızı sanarsınız, hop başa dönersiniz. Bir anda ne olduğunu anlamadan o sizin başınıza(tepenize) çıkar.

Okumadınız sanırım..Zaten ayrıldım ama nasıl atlatırım var mı yaşayan narsistle diorum
Acilen kendiniz için bir iyilik yapın ve içsel yaşantınıza sorunlarına yönelin terapi alın. Ben öyle yapıyorum bende ayrıldım bu insanlar dünya onların etrafında dönüyor sanıyor. Bizde onların kurbanlarından sadece biri. Panik atak olmustum sayesinde. Onların oyunlarına akılda yürekte dayanmaz.

Çok teşekkür ederim...Beni çok iyi anladınız...Düşünkçe böyle olması için sebep yoktu diyorum...Tek istediğim beraber hayatı paylaşalım, sevgimizi gösterelim, sevelim idi...Neydi bu kadar kinin sebebi, neydi tek kelimeye bile bu kadar öfkelenmek günlerce küsmek neden...Çok defa dedim ki ona, bak hayat çok kısa, sen hayatı sonsuz mu sandın, birbirimize güzel davranalım desem de bu hale getiren sensin, sen ne sabırsızsın, anında düzelsin istiyorsun, hem bu hale getir hem de hemen düzelmek iste diyordu..Elbet cezası olacakmış...Küsmeyi konuşmamayı ceza olarak veriyormuş ama zamanla sadece küsmekten ibaret haline gelmişti öyle bir şımarmıştı ki...Keşke sizle konuşabilsek beni anlayan yok yeminle..Dedim ki ona senden sevgi ilgi dilendim allah beni kahretsin dedim haftalardır 1 tane guzel kelime etmedin dedim ama nafile ...Asla vicdana gelmedi ne bagırıosun adam gibi konusacaksan konus dedi
Sizi çok iyi anlıyorum. Yalnız değilsiniz. Bizde severek özellikle kocam bana cok asık olarak evlenmistik. Ama adam elde ettikten sonra resmen hiç muamelesi yaptı bana. Küserdi. Günlerce haftalarca hemde. Dokunmazdı günlerce aylarca! Dış kapının dış mandalı gibi hissederdim kendimi. Sadece biraz sevgi ilgi istedim ne ev ne araba! Gözüme eskisi gibi baksın değer versin kıymet bilsin istedim ve bunun icin caba gosterdım. Terapiye gittik birlikte sonra 2-3 kez geldi ve bıraktı. Cunku sorunları gün yüzüne cıkacak diye korktu. Ben devam ettim aylar sonra da beni kıskırtarak beni evden kovdu. Seviyordum maalesef ve canım yana yana gittim. Ayrılalı birkac ay oldu. Sımdı yaptıklarını duyunca bana karsı merhametsiz ve vicdansız davranıslarını gordukce son yıllarda cektiğim pskolojik siddet ve yalnızlıgımı dusundukce. Giderek kendine öz saygına cok büyük bir iyilik yaptın be kadın! diyorum. En azından panik ataklarım durdu nefes alıyorum yaşıyorum. Tabi ilk aylar acılı gecsede suan ilk zamanlar gibi canım yanmıyor. Terapinin ve yakın cevrenin desteğinin büyük artısı var tabi. En önemlisi içiniz içinizi dinleyin ona kulak verin değerinizin farkına varın o adamın size vereceğinden cok daha fazlasını hak ediyorsunuz belkide onların pesinde minicik bir sevgi kırıntısı icin kosmak kendimiz icin en büyük kötülük olurdu.

Zaten bu süreçleri defalarca yaşadım...Daha önce terkettim ama o zaman bu derece saygısız terbiyessiz değildi, bi.şekilde barıştık...Sonra ben bi patlama yaşadım ağzıma geleni saydım sabrım taştığında, bunu o yüksek egosu kaldıramadı tabi direkt bitti asla dönüşüm yok dedi sana...1 yıl ayrı kaldık...Arada ben yokladım malesef bittiğini kabullenemedim kendime rağmen...Hep güzel anılar aklıma geldi o 1 yıl içinde...Neler yapmadım kendime terapi için günlük tuttum, psikologa gittim psikolog ta berbat çıktı...Ağladım sızladım tek başıma atlatmaya başladığımı düşünürken tamam artık dönmez derken annesiyle evime geldi barışmak için...Barıştık, sabaha dek konuştuk, hatalarımızı ortaya koyduk temiz sayfa açıp hatalar tekrarlanmayacak dedik...Söz ver dedim küsmeyeceksin ayrıl ama küsme, küsmeye belirsiz bi sürece girmeye dayanamıyorum dedim...Derdin varsa konuş halledelim ya da bitirdim de ama küsme haftalarca dedim söz dedi

Sonraki süreçte ise noldu ; o ayrılığa sebep olan patlamam hep başıma kakıldı, başka kimse seni affetmezdi, o sözlerini bile affettim dedi (söylediğim sözlerde küfür falan var sanma sadece yıllarca yasadıklarımı sayıp döküp sen şöylesin vs )
Sürekli o olay her tartısmada başıma kakıldı, barışmasını lütuf olarak gösterdi ama ben sen de şunu yaptın desem sen sidik yarışındasın, sen geçmişte yaşıyorsun dedi...Gittikte saygısız aşırı saygısız olmaya başladı...O 1 yıl önceki patlamamı affedemiyorsan neden barıştın bunun kiniyle yaşanmaz dedim ama faydası olmadı
Resmen intikam almak için barışmıs. Egosunu tatmin etmek icin. Hasta bu tipler. Evliliğimizin ilk yıllarında yasadıgımız kavgaları ( ki güya affetmistik karıslıklı) devamlı sinsice intikamını aldı benden. Bende nerde hata yapıyordum diye kendimi yedim durdum. Taki ayılana kadar:) sonrası mı bosanıyoruz. Meğer sorunun hepsi bendr değil onun bitmek bilmeyen kininde merhametsizliğinde egosunda karaktersizliğinde imis.. benim asık olduğum adamın birsürü maskesi varmıs. Bana baska diğerlerine baskaymıs. Maske dusunce benden sömürecek birsey kalmadıgını anladıgında ise bitti dedi ve bosanmayı o istedi. Ama hala dava acmıyor. Sorun değil ben hayatımı kurdum cok sukur yavas yavas girecek.

X