Nasıl bir yol izlemeliyim yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğun evine yerleşmedim o benim yanıma gönderildi haklısınız almakta hata yapmışım erkek çocuklarımın çünkü annesiyim ve tabiki yanımda olacaklar ben doğurdum ben bakacağım o ana olacak kadın milletin adamlarıyla bilmem ne haltlar karıştıracak ben de çocuklarımdan mı olacağım düşünsün pardon ya oda sizin kafanızdan zaten ozmn gidin yuvadan bir çocuk alında bakın çok biliyosunuz ya herşeyi küstahça cevaplar yazınca kimse size alkış yapmıyor siz kim olup beni yargılıyoruznuz ne büyük ahmaklık yaşamadıpınız bi hayata ahkam kesmek ne cahillik

Bosanirsaniz yasal olarak hicbir miras hakkiniz yokken o begenmediginiz cocugun miras hakki var. O yuzden dagdan gelip bagdakini kovmus oluyorsunuz.
Yurt cok iyi bi yerse, dinin gerekleri ogretiliyorsa ogullariniz bundan mahrum kalmasin, onlarida yollayin o zaman.

Kendi oğullarınızı da o överek anlattığınız kursa gönderin madem o kadar basit ya.
Niye sizin iki çocuğunuz yanınızda da eşinizin kızı onun yanında değil?
Cocugu evden göndermişsiniz kurs ayağına.
Kocanız zaten adam değil, baba değil. Enistesine kızını banyo yaptıran, tecavüze canak tutmuş bir pislik. Bunu yazacağım artık..
Sizde oğullarınız ve kendi kızınızla rahat rahat yaşamak için 13 yaşında tecavüze uğramış bir kız çocuğunu kaderine terk etmişsiniz. Annesi de annesi. Annesi yok farz edin. Yanınızdaki şam babasi kocaniza dönüp bakın bir.
Niye erkeklere bir şey olmuyor işte bu sebepten. Çünkü onlara toz kondurmuyor sizin gibiler. Onlarda her şeyi hak görüyor kendine.

Tarikat yurdu değil inancımıza göre dinimizn gerekliliği olan kuran eğitimi ve din eğitimi bu çok yanlış ibareler kullanarak insanların yaralarını deşmeyin lütfen sizin amacınız nedir sadece cevap mı yazmqk lütfen yazmqyın ozmn ve aynı zamanda okula giden öğrenciler okul sonrasında orda kalarak ödevlerini yaptıran hocalarıyla etkinlik yapan bir kurum sizin hiçbirzamn anlayamayacağınız bir konu bu oyuzden sizi kınıyorum
İstismara uğramış bir çocuk tüm kötülüklere açık oluyor malesef. Bir kere taciz edilenin kokusunu alıyor gibi peşine sapıklar dadaniyor. Kaldı ki sizin olay mahkemeye intikal etmiş. Yani bu çocuğun başına geleni sağır sultan duymuş. Resmen kötü insanlara tezgahta sunmussunuz çocuğu
İster din eğitimi diyin , ister güzelleme yapın , aklayin paklayin verdiginiz yer bir cemaat yurdu. Ve ülkede ailesinden uzak , savunmasız çocukların yaşadığı cemaat yurtlarinda malesef ki çok sayıda taciz/tecavuz suçu işleniyor.
Gözünüz mu kör?
45 erkek öğrencinin tecavüzü olan ensar vakfını baş sıraya alıyorum..
Bak bunlar 2020 ve yakın geçmişindekiler.
Görüyor musun sayıları ne kadar fazla?

Günümüzde olmuyor dersen,2022den bir haber , bir diğer haber
2023ten Bir haber, bir Diğer haber .

Bu çocuğu ninesinin evinde koruyamamissiniz, hiç bilmediğiniz bir yerde yatıya gonderip nasıl korumayı düşünüyorsunuz?
Kızımız kızımiz kızımız... Ne kadar da yalandan, ağzına bile yakışmayan cumleler kurmuşsun.
Eve sen sigmissin, insanlıktan uzak kocan sigmis, eski kocandan getirdigin iki ergen irisi oğlun sigmis, yeni bebek yapacak yer de varmış. Ama bir adamın kızı siğamamis
Yazik ya
13 yaşındaki oglunu , şimdi yeni dogurdugun kızını iki gece bilmediği yere gondermeyecegine eminim. Ama tecavüz mağduru, istismara açık kızı isimlerini bilmediğin, bekcisini tanımadığın yere veriyorsun, dini öğrensin.
Elini vicdanına koy, söyle.
Kendi kızını yatılı kursa yollar mıydın?
Eminim yollamazdin.
O evde senin çocuklarının ne kadar hakkı varsa o adamın kızının da o kadar hakkı var. Sanki bir lütuf gibi anlatıyorsunuz kızın evde durmasının..bir lütuf değil..nasıl ki eşiniz çocukların babası olmadığı halde iki ergen irisine evde yemek veriyor, cebine harçlık koyuyor,gürültüsünü stresini cekiyor , sizin yapmanız gereken de buydu. Bu lütuf falan değil, hayatın gereği.
"Annesi şöyle olmaliydi, annesi böyle olmalıydı"
Annesi dedigin kocaman adamın küçük yaşta yatağına alıp 16 yaşında anne yaptığı bir kadın.
Cidden çok üzüldüm. En uzuldugum şey de kendinizi haklı görmeniz,vicdanlı biri zannetmeniz.
Allah size hidayet versin.
Ve Allah kocanizin ömründen alsın size versin, kolay kolay olmeyin inşallah . Çünkü Allah korusun size bir şey olursa bu insan musvettesi kocaniz ne oğullarınıza ne kıziniza sahip çıkar. Oğlanlar hadi büyük,kendini kurtarır ama kızınız sapik akrabaların kucağında dolanır durur, sonu da yeni eş tarafından tarikat yurduna gönderilmek olur.
Bence olayları düşünürken 'bugun yaptığım yarın benden çıkar mi' diye düşünün, o kızla ilgili bir karar alacakken 'benim kızıma yapar mıydım bunu' diye sorun.

Şu günlerde Rabbim gönlünüze azıcık merhamet versin.
13 yaşındaki bir çocuğun ne suçu olabilir çok yalan konuştu ve siz doğurmadınız diye evde dışlanmayı mı haketmiş?

Eşine fazla güvenme onda da sapıklık var çok belli. Enişte ile duşa izin verecek kadar geniş mezhebi.

13 yaşında bir kız size ne yanlışlar yapmış ve ya ne konuda yalan söylemiş olabilir ya Allah aşkına. bir de üç saat kendinizi övmüşsünüz konu başında, yaptığınızın hiç biri marifet değil kusura bakmayın. annesinin bakmadığını, velayetin babada olduğunu biliyormuşsunuz. kayınvalideye güvenerek mi evlendiniz? elbet o kız çocuğu da sizinle yaşayacaktı zaten. yok yanıma aldım yok bilmem ne.. lütuf gibi. kızın yaşadıkları aşırı üzücü zaten, bir de ne olduğu belli olmayan bir kursa vermişsiniz burada "aferin ne güzel annesin" bekliyorsunuz. çok gerekli bir kurssa oğullarınızı da göndersenize? onlar niye eksik kalıyor bu eğitimden? ama yok onlar sizden doğma ya asla yalan söylemiyorlardır asla bir yanlışları olmuyordur. gerek yok dimi eğitime.

Sen mi gelip oturcan evimde bir gecede göz koydun koydun hayırdır ne ayaksın sen haddini bil başka konulara dön sen şuursuz
Hah işte şöyle gerçek yüzünüzü gösterin. Kibar kibar kızımız evladımız falan pek inandırıcı değildiniz. Kurum kurum kurulun adamla evlendim, iki oğlumu yanıma aldım, bir de çocuk yaptım üstüne kızı evden sepetledim diye. O çocuğun ahı yerde kalır, çocuklarıma ve bana asla bir şey olmaz sanıyorsunuz değil mi? Öz çocuğuna bakmayan adam sizden olma kızına, size ve başka adamın çocuklarına mükemmel babalık yapacak ha?

Ne adammış arkadaş, 15 yaşında çocuğa tecavüz edip 16 yaşında anne yapmış. Daha kendi çocukken kadından bir de annelik beklenmiş. Adamda babalık içgüdüsü olmadığı gibi sapıklık mevcut. Acaba o çocuğu bir tek enişte mi yıkamış babası da sapık çünkü. Çocuğun annesi ayrı kendi ayrı istismar edilmiş pedofililerin elinde. Kocanız da hem istismarcı hem de istismara çanak tutucu.

Kız sizin çocuğunuz değil, siz hiç bir şeyde söz hakkı değilsiniz. Oğullarım tabi yanımda anneleriyim diyorsunuz. Allah'la sözleşme mi imzaladınız, ölmeyeceğim kaza geçirmeyeceğim garantisi mi aldınız? Size bir şey olursa boş adam kocanız başka kadın bulup oğullarınızı sokağa kızınızı da herhangi birine mi sepetleyecek? Kızın annesi ölmüş olsaydı, bebekken yurda mı verilmeliydi?

Annesini son defa arayacağım falan ne haddinize ya siz kimsiniz? Çocuk yanıma gönderildi ne demek, çocuk babasının yanına geldi, yani kendi evine. Siz sığıntı gibi görüyorsunuz ama sığıntı sizin başka adamdan olan çocuklarınız. Sizin çocuklarınız kanepede salonda yatacak, o çocuğun odası olacak çünkü onun babasının evi sizin çocuklarınızın değil. Yeme içme barınma yıkmışsınız tüm masraflarını kız çocuğunun babasına. Hiç utanmıyor musunuz kocam benim iki oğlumu yediriyor içiriyor babalık yapıyor ama kendi öz kızını yatılı gönderip başından atıyor diye.

Ben 13 yaşındaki kızımla ergenliğe girdiğinden beri uğraşıyorum. Anne baba sevgisiyle aile ortamında büyüse bile ne sorunlar ne problemler yaşadı. Çocukların istediği tek şey güven.

Burada böyle çok konu okudum ama en kötüsü en vicdansızı sizinki. İki ergen çocuğunuzla gasp etmişsiniz çökmüşsünüz çocuğun ortamına. Konudaki 4 çocuğun da yolu bahtı açık olsun ama siz ve sapık aile ilişkileri olan kocanız gün yüzü görmezsiniz dilerim.

Hah işte şöyle gerçek yüzünüzü gösterin. Kibar kibar kızımız evladımız falan pek inandırıcı değildiniz. Kurum kurum kurulun adamla evlendim, iki oğlumu yanıma aldım, bir de çocuk yaptım üstüne kızı evden sepetledim diye. O çocuğun ahı yerde kalır, çocuklarıma ve bana asla bir şey olmaz sanıyorsunuz değil mi? Öz çocuğuna bakmayan adam sizden olma kızına, size ve başka adamın çocuklarına mükemmel babalık yapacak ha?

Ne adammış arkadaş, 15 yaşında çocuğa tecavüz edip 16 yaşında anne yapmış. Daha kendi çocukken kadından bir de annelik beklenmiş. Adamda babalık içgüdüsü olmadığı gibi sapıklık mevcut. Acaba o çocuğu bir tek enişte mi yıkamış babası da sapık çünkü. Çocuğun annesi ayrı kendi ayrı istismar edilmiş pedofililerin elinde. Kocanız da hem istismarcı hem de istismara çanak tutucu.

Kız sizin çocuğunuz değil, siz hiç bir şeyde söz hakkı değilsiniz. Oğullarım tabi yanımda anneleriyim diyorsunuz. Allah'la sözleşme mi imzaladınız, ölmeyeceğim kaza geçirmeyeceğim garantisi mi aldınız? Size bir şey olursa boş adam kocanız başka kadın bulup oğullarınızı sokağa kızınızı da herhangi birine mi sepetleyecek? Kızın annesi ölmüş olsaydı, bebekken yurda mı verilmeliydi?

Annesini son defa arayacağım falan ne haddinize ya siz kimsiniz? Çocuk yanıma gönderildi ne demek, çocuk babasının yanına geldi, yani kendi evine. Siz sığıntı gibi görüyorsunuz ama sığıntı sizin başka adamdan olan çocuklarınız. Sizin çocuklarınız kanepede salonda yatacak, o çocuğun odası olacak çünkü onun babasının evi sizin çocuklarınızın değil. Yeme içme barınma yıkmışsınız tüm masraflarını kız çocuğunun babasına. Hiç utanmıyor musunuz kocam benim iki oğlumu yediriyor içiriyor babalık yapıyor ama kendi öz kızını yatılı gönderip başından atıyor diye.

Ben 13 yaşındaki kızımla ergenliğe girdiğinden beri uğraşıyorum. Anne baba sevgisiyle aile ortamında büyüse bile ne sorunlar ne problemler yaşadı. Çocukların istediği tek şey güven.

Burada böyle çok konu okudum ama en kötüsü en vicdansızı sizinki. İki ergen çocuğunuzla gasp etmişsiniz çökmüşsünüz çocuğun ortamına. Konudaki 4 çocuğun da yolu bahtı açık olsun ama siz ve sapık aile ilişkileri olan kocanız gün yüzü görmezsiniz dilerim.
bir de bu konuyu yazarken oturduğu yerden herkes bana "ne güzel annesinin sahip çıkamadığı kıza sahip çıkmışsın, helal sana çözüm arıyorsun, böyle üvey anneler kaldı mı" yazacak filan diye düşünüyordur eminim. kendi çocuklarının hiçbir sorun çıkarmayacağına emin ya. kız kendinden olmadığı için "başımıza büyük sorunlar geldiğinde nasıl baş edeceğim" demiş. bahsettiği kız da 13 yaşında ya, istismara uğramış. biraz merhamet, vicdan..

"başımıza büyük sorunlar geldiğinde nasıl baş edeceğim" demiş.
Ya bu dünyada küçük bir kız çocuğuna tecavüz edilmesindsn daha büyük bir sorun olabilir mi?
Bu kız sigara, uyuşturucu da kullansa, erken yaşta kocaya da kaçsa,hatta evli birisine metres de olsa, hırsızlık da yapsa şu olaydan daha büyük bir sorun değil ki.
Başlarına gelebilecek en kötü şey gelmiş, o sınavla da mücadele edememisler :KK43:

Ya bu dünyada küçük bir kız çocuğuna tecavüz edilmesindsn daha büyük bir sorun olabilir mi?
Bu kız sigara, uyuşturucu da kullansa, erken yaşta kocaya da kaçsa,hatta evli birisine metres de olsa, hırsızlık da yapsa şu olaydan daha büyük bir sorun değil ki.
Başlarına gelebilecek en kötü şey gelmiş, o sınavla da mücadele edememisler :KK43:
böyle bir şeyi evindeki sana anne diyen 13 yaşındaki bir kız çocuğu yaşasa onu gözünden sakınırsın ya..yurda vermişler resmen. algılayamıyorum.
bu zihniyetteki insanlar için tecavüz edilmesinden daha büyük sorun, ileride kendi rızasıyla cinsel birliktelik yaşarsa korkusu. çünkü konu sahibine göre yalan söylüyor, yanlışlar yapıyor.. -13 yaşında. on üç- daha büyük şeyler de bu yazdığımdır ona göre.

Hiç şaşmaz,kendi çocuklarını alıp adamın evine götürmüş,bir de yerini sağlamlaştırmak için koştura koştura hamile kalmış.Ama o kızı sığdıracak yer bulamıyorlar.Neymiş efendim,kötü alışkanlıkları varmış bik bik bik....Bir de süsleye süsleye yazmış,kendini haklı çıkarmak için.Böyle insanlar üremesin ya,üremesin.Acayip sinir oldum😡,o kızın ahinda boğulun hepiniz.

umarım yatılı kuran kursuna göndermiyorsunuz. oralarda her halt oluyor. biliyorsunuz. bu kız evde dursa daha cok mutlu olur bence

sizin çocuklarınız o evin nasıl ferdi ise o kızı da aynı öyle görmeliydiniz .Elbette zor bir durum ama evlenirken bir cocuğun da olduğunu biliyordunuz.O kadın boşandı siz de vefat edebilir (Allah gecinden versin) ve çocuklarınız başka bir anne tarafından yurda terbiye edilmeye gönderilebilir.Bunu düşünmek bile acı deeğil mi?

Kınayan kınadığını yaşamasan ölmesin gerçekten, siz de o kızın ve annesinin yaşadıklarını kınıyorsunuz ya. Duanızın kabul edilmesini dilerim. Ya kocanıza ya da oğullarınıza güvenmiyorsunuz ki aklınızca önlem olarak kızı evden uzaklaştırmışsınız. İçinizdeki bütün kötülüğü cevaplarınızda ortaya dökmüşsünüz. O çocuğun ahı sizi bulacak.

Songül1360 konu
Tarikat yurdu değil inancımıza göre dinimizn gerekliliği olan kuran eğitimi ve din eğitimi bu çok yanlış ibareler kullanarak insanların yaralarını deşmeyin lütfen sizin amacınız nedir sadece cevap mı yazmqk lütfen yazmqyın ozmn ve aynı zamanda okula giden öğrenciler okul sonrasında orda kalarak ödevlerini yaptıran hocalarıyla etkinlik yapan bir kurum sizin hiçbirzamn anlayamayacağınız bir konu bu oyuzden sizi kınıyorum
İnançlarını kız çocuğuna öğreten bireyler irkek çocuklarını neden mahrum bırakıyor?sizin doğurduğunuz çocuklarda inançlarını öğrenmeli annenin dizinin dibinde,gözünün önünde şefkatle büyüyerek din öğrenilmez onlara da yatılı öğrenim hakkı vermelisiniz!
Etkinlik falan çok göz boyuyor.
Gerçi biraz düşününce yanınızda kalsa 13 yaşına geldi bulalım bir koca evlendirelim diyip yine babasının evinden gönderirsiniz yatılı eğitim o çocuk için sizin ve babası olacağın yanından daha güvenli.

Sen mi gelip oturcan evimde bir gecede göz koydun koydun hayırdır ne ayaksın sen haddini bil başka konulara dön sen şuursuz
Yaa sizin evinize kocanıza hangi kadın hangi hakla göz koyabilir?
Lütfen oturun o evde o koca ile milletin başını yakmayın!
Her evlilikten bir kaç çocuk doğurup diğer evlilikte ki çocukları yatılı yerlere göndermenizi istemeyiz sahip çıkın kendinize

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X