Nasıl bir yol izlemeliyim yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
He yani siz benim çocumlarımı benden daha mı iyi düşündünüz ne büyük bir yanılma ya allah aşkına ya tamam ozmn bende şöyle diyim bende sizin 13 yaşındaki kııznızq çok üzüldüm sizin gibi laf olsun diye insanların canını sıkacak bir anneye şuursuz bir anneye sahip onun başına gelmeyeceğinin garantisi varmı okulda sürekli yanındamısınız yada dayısının yapmıyacağının garantisini mi elde ettiniz ne saçma dimi sizin hayatınızı konuşmam çözümsüz akıl dışı yorumları kendinize saklayın
Ağzınızdan edepsizlik akıyor silin ağzınızı!

Çocuğun evine yerleşmedim o benim yanıma gönderildi haklısınız almakta hata yapmışım erkek çocuklarımın çünkü annesiyim ve tabiki yanımda olacaklar ben doğurdum ben bakacağım o ana olacak kadın milletin adamlarıyla bilmem ne haltlar karıştıracak ben de çocuklarımdan mı olacağım düşünsün pardon ya oda sizin kafanızdan zaten ozmn gidin yuvadan bir çocuk alında bakın çok biliyosunuz ya herşeyi küstahça cevaplar yazınca kimse size alkış yapmıyor siz kim olup beni yargılıyoruznuz ne büyük ahmaklık yaşamadıpınız bi hayata ahkam kesmek ne cahillik
O kadın milletin adamları ile haltlar yerken sizde şuan ki evli olduğunuz adam (ifade olarak kullandım asla adam degil) evlilik için ayarttığınızı merak ettim.
Evde örgü örerken komşunuz gidip annesine mi söylemiş,yoksa siz de bilmem ne mi yaparak kandırdınız pardon ikna ettiniz? siz hariç herkes.....

Banlanirsam banlanayim dayanamiyorum. Allahin cezasi pislik tecavuze ugramis el kadar cocugu utanmadan tarikat yurduna sepetmessin. O cocugun yasal hakki mirasi olan evde kendi ergen ogullarina o cocugun babasinin parasiyla bakiyorsun. Burada anneciklik rolu yapiyorsun. Din ogreteceksen evde de ogretirsin pisligine bahane arama. Madem cok inanclisin o cocuga yaptiklarinizin bedelini cehennemde cayir cayir yanarak odersiniz karaktersiz kocanla.
Bunlara cehennem bile az gelir az.

Muhtemelen sizin de haklı olduğunuz taraflar vardır. Mücadele etmek zorunda kaldığınız hayatı taşıyabilecek biri olmadığınız aşikar. Herkesin taşıyabileceği yük farklıdır. Fakat zaman zaman kendinize şunu hatırlatın. Ben bir kızı olan adamla evlendim. İki çocuğumla. O adam en başından beri benim çocuklarımı fazlalık görmedi ( belki görmüştür belki de ileride görecektir) çünkü beni iki çocuğumla kabul etti. Ben de onu bir kızı ile. Hanımefendi kızı yurttan alın. Alırken de deyin ki "Seni o kadar özlüyoruz ki. Bizimle yanımızda kalmanı istiyoruz. Kardeşlerin de, ben de, baban da seni çok seviyoruz." Dört çocuklu aile oluverin. Öz kızınız tecavüze uğrasa emin olun gözünüzün önünden ayıramazdınız. Haklısınız annenin hassasiyet dolu olmasını isteriz. Fakat sizin çocuklarınızın babası arayıp sormasa o zaman siz de olay çıkartıp bakacaksın çocuklarına deyip o bakmıyor diye bir yerlere gönderir miydiniz? Çocuğun şu an dini eğitime ihtiyacı yok. Uzun bir psikilojik desteğe ve aile sevgisine ihtiyacı var. koşulsuz sevilmeye ihtiyacı var. içindeki anne boşluğunu neden dolduramayasınız. kendinizi bu konuda neden eksik görüyorsunuz. yaşınızı bilmiyorum ama zaman ve hayat yapamadıklarınızdan dolayı vicdanınızdan tutar ve yakalar. O zaman nefes almak bile ağırlaşır.

ben erkek çocuklarımın annesiyim aslanlar gibi başındayım
Büyük konuşuyorsun yarın bir gün ölüverirsen erkek çocukların da anasız kalacak
Çocuğun evine yerleşmedim o benim yanıma gönderildi haklısınız almakta hata yapmışım erkek çocuklarımın çünkü annesiyim ve tabiki yanımda olacaklar ben doğurdum ben bakacağım o ana olacak kadın milletin adamlarıyla bilmem ne haltlar karıştıracak ben de çocuklarımdan mı olacağım düşünsün pardon ya oda sizin kafanızdan zaten ozmn gidin yuvadan bir çocuk alında bakın çok biliyosunuz ya herşeyi küstahça cevaplar yazınca kimse size alkış yapmıyor siz kim olup beni yargılıyoruznuz ne büyük ahmaklık yaşamadıpınız bi hayata ahkam kesmek ne cahillik
Senin kalbinin leşş gibi olduğunu konudan anladık zaten. Şu yorumunla da iyice belli ettin kendini.
O kız çocuğu da seninle aynı evde olma hakkına sahip çünkü koca diye yanında taşıdığın yaratık kızın babası.

Yaa bu konu çok sinirimi bozdu benim birde utanmadan cevaplar yazmış hala kendini savunuyor.
Çok şeyler yazmak istiyorumda ceza almak istemiyorum bu tip yüzünden.
Umarım bu ailenin elinden bir şekilde kurtulur bu kız çocuğu.
Sizde bu çocuğun vebali ile yaşayın ne yaşattıysanız bu kız çocuğuna kat ve kat fazlasını yaşarsınız inş kutsal aileniz ile birlikte.

Kendi çocuğunuzu severken özenir diye çekindiğiniz çocuğu da öyle sevmeyi deneyebilirdiniz. En azından annem yok evet ama beni seven bir üveyannem var arkamda derdi.

Çocuğa psikolojik destek vermeye devam etmeliydiniz. Çocuğu kuran kursuna yollamak doğru değil. Dışarıdan iyi görünen bu yerlerin içinde neler neler dönüyor ruhunuz duymaz. Bu kadar iyi bir yerse kendi çocuklarınızı da yollayın alsından dini eğitimlerini. İstediğiniz kadan araştırın olmaz demeyin aksine en çok taciz tecavüz bu kurumlarda oluyor.

Kıza sahip çıkın ve o kurstan alın. Kendiniz karar vermişsiniz yazıyorsunuz oynuyorsunuz. Kız istiyor mu yatılı kalmak, dini eğitim almak? Psikolojisini daha da bozacaksınız.

Tek yapmanız gereken iş var bu adamla evlenirken bunları kabul ettiniz. O kız sizin kızınız madem o kadar iyi kaplisiniz. Çocuğa annesi baksın diye çırpınmayın maalesef annesi annelik yapmıyor. Size bir nevi muhtaç. Kol kanat germeniz lazım. Kendi çocuklarınıza ne yaparsanız aynısını yapmalısınız.

Söylemeden de geçemeyeceğim bu adamın 4 çocukla soyunu devam ettirmesine ayrı ayar oldum. Kıza annesi bakmamış, üvey annesi annesi baksın diye uğraşıyor. Ama insan hiç kendi kızana bakmaz mı bir baba olarak? Onun babalığına da tüküreyim.

Kendi çocuğunuzu severken özenir diye çekindiğiniz çocuğu da öyle sevmeyi deneyebilirdiniz. En azından annem yok evet ama beni seven bir üveyannem var arkamda derdi.

Çocuğa psikolojik destek vermeye devam etmeliydiniz. Çocuğu kuran kursuna yollamak doğru değil. Dışarıdan iyi görünen bu yerlerin içinde neler neler dönüyor ruhunuz duymaz. Bu kadar iyi bir yerse kendi çocuklarınızı da yollayın alsından dini eğitimlerini. İstediğiniz kadan araştırın olmaz demeyin aksine en çok taciz tecavüz bu kurumlarda oluyor.

Kıza sahip çıkın ve o kurstan alın. Kendiniz karar vermişsiniz yazıyorsunuz oynuyorsunuz. Kız istiyor mu yatılı kalmak, dini eğitim almak? Psikolojisini daha da bozacaksınız.

Tek yapmanız gereken iş var bu adamla evlenirken bunları kabul ettiniz. O kız sizin kızınız madem o kadar iyi kaplisiniz. Çocuğa annesi baksın diye çırpınmayın maalesef annesi annelik yapmıyor. Size bir nevi muhtaç. Kol kanat germeniz lazım. Kendi çocuklarınıza ne yaparsanız aynısını yapmalısınız.

Söylemeden de geçemeyeceğim bu adamın 4 çocukla soyunu devam ettirmesine ayrı ayar oldum. Kıza annesi bakmamış, üvey annesi annesi baksın diye uğraşıyor. Ama insan hiç kendi kızana bakmaz mı bir baba olarak? Onun babalığına da tüküreyim.
Bu tarz düşüncelere sahip bireyler yatılı eğitimden alır çocuk yaşta evlendirir.
Devlete versin çocuk esirgeme çalışanları çok güzel sahip çıkar sağlıklı birey yetiştirir.

Tarikat yurdu değil inancımıza göre dinimizn gerekliliği olan kuran eğitimi ve din eğitimi bu çok yanlış ibareler kullanarak insanların yaralarını deşmeyin lütfen sizin amacınız nedir sadece cevap mı yazmqk lütfen yazmqyın ozmn ve aynı zamanda okula giden öğrenciler okul sonrasında orda kalarak ödevlerini yaptıran hocalarıyla etkinlik yapan bir kurum sizin hiçbirzamn anlayamayacağınız bir konu bu oyuzden sizi kınıyorum

o zaman sizin inancınıza göre (neye inandığınızı anlamadım zira bizim inancımızda böyle bir şey yok) sadece eski eşin sorunlu kız çocuğu dini eğitim almak üzere yatılı okula gider öyle mi?
sizin oğlanlar niye eğitim almıyor onlar başka bir dinden mi?
yetim başı okşamanın manasını bilir misiniz? (bu çocuk hem öksüz hem yetim gibi)

tutturmuşsunuz din ha din. ağzınıza sakız olmuş din.
konuşma tavrınız, verdiğiniz cevaplar aslında bahsettiğiniz şeylerden ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyor.
tavrınız çok basit ben bir çocuk yetiştirecek kapasitede görmedim sizi özellikle kız çocuğu yetiştiremezsiniz.
bu derece bir cehaletle mümkün değil.

yerinizi bilsem direkt sosyal hizmetlere ihbar edeceğim sizi. analık-babalık vasfınız yok.

o zaman sizin inancınıza göre (neye inandığınızı anlamadım zira bizim inancımızda böyle bir şey yok) sadece eski eşin sorunlu kız çocuğu dini eğitim almak üzere yatılı okula gider öyle mi?
sizin oğlanlar niye eğitim almıyor onlar başka bir dinden mi?
yetim başı okşamanın manasını bilir misiniz? (bu çocuk hem öksüz hem yetim gibi)

tutturmuşsunuz din ha din. ağzınıza sakız olmuş din.
konuşma tavrınız, verdiğiniz cevaplar aslında bahsettiğiniz şeylerden ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyor.
tavrınız çok basit ben bir çocuk yetiştirecek kapasitede görmedim sizi özellikle kız çocuğu yetiştiremezsiniz.
bu derece bir cehaletle mümkün değil.

yerinizi bilsem direkt sosyal hizmetlere ihbar edeceğim sizi. analık-babalık vasfınız yok.
Her yanlışa DİN kılıfı uydurmak moda oldu zaten .
İlk eşinden bir parça olan iki evladı dizinin dibinde büyümesi gerektiğini öğrenmiş

Yıllar önce benzer bir vaka ile karşılaştık kursta, kadın ısrarla yatılı vermek istiyordu çocuğunu.
Durumu biraz araştırdık içi pislik doluydu.
Sosyal hizmetleri bilgilendirdik.
Kurslarda çalışan insanlar maalesef bu tip insanlarla sürekli muhataplar.

Diyeceğim o ki kurslar eğitim için var.
Çocukları başımızdan atmak için değil.

Tarikat yurdu değil inancımıza göre dinimizn gerekliliği olan kuran eğitimi ve din eğitimi bu çok yanlış ibareler kullanarak insanların yaralarını deşmeyin lütfen sizin amacınız nedir sadece cevap mı yazmqk lütfen yazmqyın ozmn ve aynı zamanda okula giden öğrenciler okul sonrasında orda kalarak ödevlerini yaptıran hocalarıyla etkinlik yapan bir kurum sizin hiçbirzamn anlayamayacağınız bir konu bu oyuzden sizi kınıyorum
Niye kendi oğullarınızı vermediniz bu güzide kurumlara

Gözden kaçmasın, suçladığı ilgilenmiyor dediği kadın 15 yaşında hamile kalıp 16 yaşında doğurmuş bu çocuğu. Sadece enişte sapık pedofili değil kocası da aynı yolun yolcusu. Kendini ve çocuklarını garantiye almak için yaptığı çocuk da kız çocuğu. Tanıyan eden biri ihbar etse de devlet alsa bu kızı. Çocuk gelip istismarı anlatınca kesin oğullarımın ileride başı derde girer bu kızla diye düşündü.

Yaptığınız çok iyi bir haltmış gibi kendinizi acındıra acındıra anlatmışsınız burada, pes doğrusu. Bir de nasıl bir yol izlemeliyim diye soruyorsunuz... İzlenecek tek yol var, bu hikayede en masum olan 13 yaşındaki kızcağızı o ne olduğu belirsiz yerden kurtarıp sizden ve 2 oğlunuzdan daha fazla hakkı olan eve geri getirmeniz ve hiçbir halt olamayan kocanız ile birlikte yaptığınız hataları telafi etmeniz, o çocuğa sıcacık bir yuva vermeniz.

Maazallah kendinize de çok dikkat edin, zira size bir şey olursa kendi kızınızın da sonu pek farklı olmayacak demek ki Allah korusun. Allah sizlere hidayet versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X