Nasıl Davranmalıyım? Ablası Sebebiyle Ayrı Tatiller?

cilekperisi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2023
114
-84
29
NOT: Diğer ay eşimle beraber otele tatile gideceğiz. Bu bayram tatilinde ayrı tatiller.
Eşimle geçen sene memleketine gittiğimiz zaman çok yeni evliydim daha ablası ile sorun yaşamıştım ve eşim de görmüştü benim hiçbir suçum olmadığını. Ablası sinirli biri ve alışkın olmadıkları gelin oluşum sorun oluşturmuştu. Anne babalarına anne baba demeyişim çat çat her şeyi konuşmam babası ile şakalaşmam vs rahatsız etmişti onu. Eşim de hep tam destek oldu bana şu an bile aile konusunda sen haklısın der. Yeri geldiğinde ailesine gidip hakkımı savunur yanlış yaptınız der. Çünkü inanın kötü gelin değilim mesafeliyim ve biz aman büyüktür he de geç diye büyümedik. Çata çat hayır baba yanlış düşünüyorsun yanlış yaptın vs diyebilecek ifade özgürlüğünde büyüdük ama maalesef eşimin ailesi öyle değil. Eşim de bana her doğru her yerde söylenmez senin hatan tek bu der. Damatları çovukları ile annecim babacım diyip sürekli saçma esprilerine bile gülerler. Yalaka değilim ben. Neyse kısacası annesi babası beni sevmez diyemeyiz. Kendi çaplarında severler hatta. Ablası da nefret etmez ama kendi anne babasının deyimiyle senelerdir beni kıskandığını söyler. Diğer ablaları ile sorunum yok. Ee bir de el kızı girdi ya araya kardeş çok iyi oldu. Ablasında da sorun şu onlar sayar eder sonra sinirden dedim özür dilerim der. Daha bir kere o memleketine gittiğim zaman karşılıklı tartışmamız oldu gerisinde eşime ben yokken benim için sayar cevabını alır ben de görünce gelir özür diler sinirden dedim senlik durum yoktu der. Anne babası da sever gibi beni ama duvarın sevdiği gibiii :) espri filan yaparlar gidince ama ortamda yoksam arayıp etmezler ben de aramam. Şimdi sıkıntım şu. Eşim her sene memlekete gitmiş biri izinlerinde. Bu sene bana yapılan sebepten gitmeyecekti ama mesleğinden ötürü çok yoğun çalıştığı için gideyim gideyim tamam sen gelme diyerek başımın etini yedi büyük tartışmalar yaşadık sonra duygusal olarak vurmaya çalıştı sinirden tamam defol git dedim. Tabii bu mutlu oldu. Normal şartlarda gitsin okey ama orada sorun yaşatan ablası eşiyle gidiyor onlar ayrı kalmıyor biz kalıyoruz. Ben orada sorun yaşamasam nasıl olsa diğer ay eşimle otele tatile gideceğiz ben de eşim için bir hafta ailesine katlanırım derdim ama şimdi ailesi de kızlarına gelme diyemeyeceklerdi ya ortalığı yıkardı benim gitmemem herkesin işine geldi. Arayıp sen de gel demediler anca eşime aa neden gelmiyor demişler. Ben de kız kıza tatil ayarladım o sinirle bayramda kız kıza tatile gideceğiz. Eşim aradı yoldayken seni bırakıp gitmek saçmalıkmış şimdi olsa bu kadar ısrarcı olmazdım vs dedi. Eşim de beni sever ben de onu severim. Bizim hep sorunumuz ailesi. Orada ablası ile eniştesi mutlu çiftken benim eşimin nasıl vicdanı sızlamayacak karım bunun yüzünden yok demeyecek mi? Sen onlara takılma mutsuzluğunu belli etme vs der bana. Biz mutlu olalım çatlasınlar der der de bu haksızlıklar bana yapılıyor ona değil. Peki şimdi ben eşime nasıl davranayım istiyorum ki gerçekten dediği gibi bu bensiz ilk ve son bir yere gidişi olsun. Ablası ile gülerse ben kendimi biliyorum sinirlerime hakim olamam ay bence bizim için 1 hafta çok kritik. Not herkes İstanbul'da yaşıyor yazın memlekete gidiyor ailesi ablaları da yanlarına gider izinlerde. Şimdi ben orada açık açık istenmeyen biriyim kızları huzurlu olsun diye bu arada ablası tek bana sorun çıkartan biri değil diğer kardeşlerinin daha çok burnunda döktü benimki hariç. Ona ağam paşam kafasında. Eşim benim istenmediğim kızları gidecek ya çünkü oraya nasıl gider o ablası ile nasıl gülecek eşi o sebepten yok. Soğuk mu olayım merakta mı bırakayım ne yapayım sizce? Tabii boşanmak istemiyorum ama gözüm kararınca bilemiyorum o ablası olayında ayyy nasıl davranayım adam gittiğine vicdanen çok pişman olsun dediği gibi. He bu arada ablası bu ara iyi gibi bana ama senelerdir yaptıkları hep yara asla çıkamıyorum unutamıyorum yaptıklarını bakın geçen sene yaptığı sebepten biz bu haldeyiz. Sorunların etkisi bitmiyor.

Ne kadar takıntılısiniz ya. Ne var eşiniz tek gitsin,ablası eşiyle mutlu çift takılsınlar. Kendiniz gitmeyeceğim demişsiniz şimdi de tek olacak falan diyorsunuz. Çok mu küçük yaşınız,bu hareketler neden?
Biraz sakin olun.eşiniz gidip gelecek bişey yok bunda,ailesinin yanı bir hafta ne ki geçer gider.

NOT: Diğer ay eşimle beraber otele tatile gideceğiz. Bu bayram tatilinde ayrı tatiller.
Eşimle geçen sene memleketine gittiğimiz zaman çok yeni evliydim daha ablası ile sorun yaşamıştım ve eşim de görmüştü benim hiçbir suçum olmadığını. Ablası sinirli biri ve alışkın olmadıkları gelin oluşum sorun oluşturmuştu. Anne babalarına anne baba demeyişim çat çat her şeyi konuşmam babası ile şakalaşmam vs rahatsız etmişti onu. Eşim de hep tam destek oldu bana şu an bile aile konusunda sen haklısın der. Yeri geldiğinde ailesine gidip hakkımı savunur yanlış yaptınız der. Çünkü inanın kötü gelin değilim mesafeliyim ve biz aman büyüktür he de geç diye büyümedik. Çata çat hayır baba yanlış düşünüyorsun yanlış yaptın vs diyebilecek ifade özgürlüğünde büyüdük ama maalesef eşimin ailesi öyle değil. Eşim de bana her doğru her yerde söylenmez senin hatan tek bu der. Damatları çovukları ile annecim babacım diyip sürekli saçma esprilerine bile gülerler. Yalaka değilim ben. Neyse kısacası annesi babası beni sevmez diyemeyiz. Kendi çaplarında severler hatta. Ablası da nefret etmez ama kendi anne babasının deyimiyle senelerdir beni kıskandığını söyler. Diğer ablaları ile sorunum yok. Ee bir de el kızı girdi ya araya kardeş çok iyi oldu. Ablasında da sorun şu onlar sayar eder sonra sinirden dedim özür dilerim der. Daha bir kere o memleketine gittiğim zaman karşılıklı tartışmamız oldu gerisinde eşime ben yokken benim için sayar cevabını alır ben de görünce gelir özür diler sinirden dedim senlik durum yoktu der. Anne babası da sever gibi beni ama duvarın sevdiği gibiii :) espri filan yaparlar gidince ama ortamda yoksam arayıp etmezler ben de aramam. Şimdi sıkıntım şu. Eşim her sene memlekete gitmiş biri izinlerinde. Bu sene bana yapılan sebepten gitmeyecekti ama mesleğinden ötürü çok yoğun çalıştığı için gideyim gideyim tamam sen gelme diyerek başımın etini yedi büyük tartışmalar yaşadık sonra duygusal olarak vurmaya çalıştı sinirden tamam defol git dedim. Tabii bu mutlu oldu. Normal şartlarda gitsin okey ama orada sorun yaşatan ablası eşiyle gidiyor onlar ayrı kalmıyor biz kalıyoruz. Ben orada sorun yaşamasam nasıl olsa diğer ay eşimle otele tatile gideceğiz ben de eşim için bir hafta ailesine katlanırım derdim ama şimdi ailesi de kızlarına gelme diyemeyeceklerdi ya ortalığı yıkardı benim gitmemem herkesin işine geldi. Arayıp sen de gel demediler anca eşime aa neden gelmiyor demişler. Ben de kız kıza tatil ayarladım o sinirle bayramda kız kıza tatile gideceğiz. Eşim aradı yoldayken seni bırakıp gitmek saçmalıkmış şimdi olsa bu kadar ısrarcı olmazdım vs dedi. Eşim de beni sever ben de onu severim. Bizim hep sorunumuz ailesi. Orada ablası ile eniştesi mutlu çiftken benim eşimin nasıl vicdanı sızlamayacak karım bunun yüzünden yok demeyecek mi? Sen onlara takılma mutsuzluğunu belli etme vs der bana. Biz mutlu olalım çatlasınlar der der de bu haksızlıklar bana yapılıyor ona değil. Peki şimdi ben eşime nasıl davranayım istiyorum ki gerçekten dediği gibi bu bensiz ilk ve son bir yere gidişi olsun. Ablası ile gülerse ben kendimi biliyorum sinirlerime hakim olamam ay bence bizim için 1 hafta çok kritik. Not herkes İstanbul'da yaşıyor yazın memlekete gidiyor ailesi ablaları da yanlarına gider izinlerde. Şimdi ben orada açık açık istenmeyen biriyim kızları huzurlu olsun diye bu arada ablası tek bana sorun çıkartan biri değil diğer kardeşlerinin daha çok burnunda döktü benimki hariç. Ona ağam paşam kafasında. Eşim benim istenmediğim kızları gidecek ya çünkü oraya nasıl gider o ablası ile nasıl gülecek eşi o sebepten yok. Soğuk mu olayım merakta mı bırakayım ne yapayım sizce? Tabii boşanmak istemiyorum ama gözüm kararınca bilemiyorum o ablası olayında ayyy nasıl davranayım adam gittiğine vicdanen çok pişman olsun dediği gibi. He bu arada ablası bu ara iyi gibi bana ama senelerdir yaptıkları hep yara asla çıkamıyorum unutamıyorum yaptıklarını bakın geçen sene yaptığı sebepten biz bu haldeyiz. Sorunların etkisi bitmiyor.
Çok uzun yazmışsınız yarısında okumayı bıraktım abla problemli diye diğer aile üyelerinin suçu ne ?

Boyle aile konulari olunca genelde anlatana hak veririm ama bu konuda malesef siz esinizle gereksiz gerilip bos yere huzurunuzu kaciriyorsunuz. Siz gorumcenizle sorun yasamissiniz belli ki esiniz gelip size vay ablam canim ablam dememis. Siz ablasiniz sevmiyordunuz diye esiniz ablasina sirt ceviremez ya da demissiniz ablasiyla gulse sinir olurum, siz esinizin tapusunu almadiniz neticede. Sizin konunuz acildiginda ablasinin tarafini tutarsa o zaman kizip kopurun de sizlik konu yokken bu biraz takinti oluyor. Ayrica kimse size gel demek zorunda degil sizin gitmeme ozgurlugunuz oldugu gibi. Ne guzel iste kimse kimseyi yormuyor. Essiniz diye de ordek ailesi gibi devamli her yere birlikte gitmek zorunda degilsiniz. Eslerin bireysel zamanlari da olabilir ve olmali da. Ozellikle boyle ortak baglarda tarsflar arasi kopukluk oldugunda bireysel zaman olmasi cok iyi oluyor. Bence tatilinize bakin, esinizi de ablasi yuzunden uzmeyin. Ha sizi suclar ablamla arama giriyorsun filan der o zaman kavganizi edersiniz. Suan sizlik bir durum gozukmuyor.

Peki şimdi ben eşime nasıl davranayım istiyorum ki gerçekten dediği gibi bu bensiz ilk ve son bir yere gidişi olsun.

ne oluyor sizsiz bir yere gidince tam olarak?
siz ablayı takıntı yapmışsınız o gitti siz gitmediniz savaşı o kazandı gibi görüyorsunuz. ablayı salın kendi hayatınıza bakın.
arkadaşlarınızla tatil planıda yapmışsınız hala kv evinde gelen gideni ağırlayıp hizmet derdinde olmanız enteresan.

bu arada ablası tek bana sorun çıkartan biri değil diğer kardeşlerinin daha çok burnunda döktü benimki hariç. Ona ağam paşam kafasında. Eşim benim istenmediğim kızları gidecek ya çünkü oraya nasıl gider o ablası ile nasıl gülecek eşi o sebepten yok.

Burda ne demek istediginizi anlamadim. Bana gore asiri abartiyosunuz. Adam 1 hafta ailesiyle geciricek birak gecirsin. Hayatinin kalanini dibinde geciricek.

Benlik bi olay değil ya bu.
Ben giderdim görümceye kızıp niye kendimi geride bırakayım.

Gitmemeniz ailesi için iyi olmuş insanlar güzel bir bayram geçirsin. Asıl sorun siz gibi duruyorsunuz. Eşiniz ailesiyle görüşmeyecekmis de bilmem neymiş napmislar size tam olarak? İki laf dalaşı ki sizin hiç uslu oldugunuzu sanmıyorum. Bu yüzden aile ile gorusmemek nedir?
Siz de kız kıza tatilinizin tadını çıkarın.

Anne babası da sever gibi beni ama duvarın sevdiği gibiii :) espri filan yaparlar gidince ama ortamda yoksam arayıp etmezler ben de aramam.
E sen kendin dedin "anne baba demem, mesafe koyarım vs v s"
Sana nasıl sevgi gösterisi yapacaklar?
benim gitmemem herkesin işine geldi. Arayıp sen de gel demediler anca eşime aa neden gelmiyor demişler
E kendin diyorsun gitmemem herkesin işine geldi diye. Ne diye arayıp gel desinler?
Ablası ile gülerse ben kendimi biliyorum sinirlerime hakim olamam ay bence bizim için 1 hafta çok kritik.
Senin asıl sorunun bu. Ne demek ablasıyla gülerse sinirlerime hakim olamam?
Abla kardeş onlar tabii ki konuşup gülecekler. Napsın adam senin için kardeşinden mi vazgeçsin?
Acilen prenses sendromundan kurtul. Bu ne be?
O insanların seni neden sevmediğini çok iyi anladım.

Tatilinizin tadını çıkarın bu kadar aile mevzularına takılmayın zaten eşinizde arkanızda imiş. yrıca her daim her yere beraber gitmek zorunda değilsiniz, eşimin ailesi vefat etti kardeşleri ile mesafeliyiz sorun yok ama herkes işinde gücünde o nedenle. Bayramda haliyle benim ailemin yanında olacağız ama ben önden gideceğim o bayram günü gelir çünkü kızımda okul kapandığı için orada şu an yaz tatili nedeni ile. İlla beraber gidelim diye düşünmüyorum o sıkılıyor 2 günden sonra evde kafa dinlemeyi de seviyor pek denizle arası yok falan filan o nedenle niye adamı darlayım erken gelsin diye bende önden gidip biraz evi toparlarım yazlık yer kışın kapalıydı annemlerde artık yaşlı sayılır o arkadan gelir birlikte takılırız ailecek.

Eşinizi gerçekten sevdiğinize emin misiniz?
Pişman olsun, vicdanı sızlasın, hiçkimseyle mutlu olmasın, ablasıyla gülüp eğlenmesin, herkesle kötü olsun. Neden?
Çünkü sizi yanına almadı.
Bu konuyu konuşarak aranızda çözemiyorsanız, sizinki evlilik değil kör döğüşü olmuş.
Gidiyorsa gitsin, bir tek ablası yok ki orada anne ve babası da var.
Bu kadar aklınız kalacaksa, siz de gidin ve gerekirse yine kavga edin ama birlikte olun.
Bunun orta yolu yoktur.
Beni bırakıp gidiyorsa, onun da burnundan gelsin demek biraz fazla acımasızca değil mi?
Mesafeli olmayı seçmişsiniz ve onlar da size mesafeli olmuş. Samimiyet ve mesafe aynı ortamda barınmaz pek.
Sanki ne istediğini bilmez bir haliniz var sizin.

e bu şey değil mi şey kayınbabanın al kızım bu ev senin hatta oğlumun bile değil güle güle şey otur dediği şey aile. Hani şey kayınbabayla gereksiz şakalaşan gelin ve bunun üzerine görümceden fırça yiyen gelin.
hani şey görümcenin nişanını şey aile bunların evinde yapma kararını bildiren gelinde şey ilk başta kabul etmeyip şey ondan izin almadıklarını bildirdiklerini öğrenince mecbur kalan konu sahibi şey

Ya bacım mis gibi program yapmışsın arkadaşlarınla git takıl kafanı dağıt işte. Aksiyondan gerilimden mi hoşlanıyorsun kaynanaya gidince ne olacaktı gelen giden ağırla iki laf sok moral boz et doğra falan filan.

Keşke eşimde benim arkadaşlarımla tatil yapmama müsade edip kendi gitse anasına 😂

X