Nasıl davranmalıyım

Burda herkes biraz suçlu . İnşallah en kısa sürede atlatırsınız . Bizim okulda da çok kişi hastalandı ama ben hijyen , maske ve mesafe konusunda her zaman çok dikkatliydim , hastalanmadım çok şükür. Maskesiz dolaşmamak lazım .

Okumuştum canim biliyorum. Simdi kiza gelince hatalı olan sensin kusura bakma. Ben cift maske 1 siperlik calistim coronada is yerinde. Hatta 4 m2 lik yerde 1 m mesafe olmadan corona olan kişiyle 1 saat muhabbet ettik o maskesizdi. Arkasına salgın gibi çoğaldı hergun temas ettim 40 kisi corona oldu ama bana bulasmadi. Siz maskesiz durmayacaktiniz en riskli yerde çalışıyorsunuz hastanede. Kiza birsey deme hakkınız oldugunu düşünmüyorum. Bir akrabam kızı corona olmus, kiz yasiyor baba, babaanne öldü.
Yorumunuz için teşekkür ederim haklısınız zaten çalıştığım iş yerinden istifa edeceğim için birdaha muhattap olacağımı düşünmüyorum bendede haksızlık var fakat kız keşke sadece bu konuda böyle ihmalkar olsa başka birinin kocasını elinden almak konu dışı olacağı için daha neler neler buda son ahlaki olarak kaldıramayacağım şey oldu ama haklısınız benimde düşünmem lazımdı

Yorumunuz için teşekkür ederim haklısınız zaten çalıştığım iş yerinden istifa edeceğim için birdaha muhattap olacağımı düşünmüyorum bendede haksızlık var fakat kız keşke sadece bu konuda böyle ihmalkar olsa başka birinin kocasını elinden almak konu dışı olacağı için daha neler neler buda son ahlaki olarak kaldıramayacağım şey oldu ama haklısınız benimde düşünmem lazımdı
Dua edelim kimseye birsey olmamış.

Sadece eski nişanlımın evindeydim onun dışında kimseyle o süre içinde temas halinde değildim. O konuda eminim. Evet bende suçluyum ama uyarıda bulunduğumuz halde bunu takmayan kişide hiç mi suç yok.
nişanlım ablamla avm'ye gittik orada yedik gelirken liva isminde güzel bir pastane var oradan kuru pasta aldık

Biz ablamla dışarı çıkıcaz dediğimizde nişanlım tamam çıkın diyip gelmedi.

bir ev baktık içime sinmedi

Yalan söylemeseniz mi acaba? Fellik fellik gezmişsiniz avm senin pastane benim. Ev ve eşya bakmaya gitmişsiniz zaten kim bilir daha nerelere girip çıktınız.

Herkes kendinden sorumludur... Kızı gömmeniz sizin yaptıklarınızı haklı çıkarmıyor.

Yalan söylemeseniz mi acaba? Fellik fellik gezmişsiniz avm senin pastane benim. Ev ve eşya bakmaya gitmişsiniz zaten kim bilir daha nerelere girip çıktınız.

Herkes kendinden sorumludur... Kızı gömmeniz sizin yaptıklarınızı haklı çıkarmıyor.
Bunların hepsi mesafeyle gezilecek yerler ve maskeyi hiç çıkarmadım. Yalan söylemek gibi ithamda bulunmanız çok çirkin.

Korona şüphesi olduğunu bilsem ben takmazmıydım 16 test yaptırdım şimdiye kadar kendime çok dikkat ederdim bize gribal bi hastalık dedi sadece
Sadece eski nişanlımın evindeydim onun dışında kimseyle o süre içinde temas halinde değildim. O konuda eminim. Evet bende suçluyum ama uyarıda bulunduğumuz halde bunu takmayan kişide hiç mi suç yok.
Aha da burda kendiniz diyosunuz?

Bunların hepsi mesafeyle gezilecek yerler ve maskeyi hiç çıkarmadım. Yalan söylemek gibi ithamda bulunmanız çok çirkin.

O zaman her hastalık belirtisi olan ben gribim zaten , mesafeyle gezilecek yerlere gidebilirim desin doğru bir yaklaşım mi bu ?

Hayır bunu hastanede çalışan bir görevli olarak söylemeyin bari .

Aha da burda kendiniz diyosunuz?
Ben anlayamadım sanırım ben haklıyım demiyorumki bendede haksızlık payı var ama arkadaşı uyardık o takmadı bizde diğer arkadaşla boşluğumuza gelip takmadık ama ben eğer hastaysam kimsenin uyarmasına gerek mi kalır kendim takardım sonuçta illa korona değil başka bir hastalığı bile millete niye bulaştırayım diye düşünürdüm

Ben anlayamadım sanırım ben haklıyım demiyorumki bendede haksızlık payı var ama arkadaşı uyardık o takmadı bizde diğer arkadaşla boşluğumuza gelip takmadık ama ben eğer hastaysam kimsenin uyarmasına gerek mi kalır kendim takardım sonuçta illa korona değil başka bir hastalığı bile millete niye bulaştırayım diye düşünürdüm
Kızda da aynı boşluğuna gelmiş demek ki. Kendini hasta hissetmemiş takmamış sisin kendinizi hasta hissetmeyip millete bulaştırmanızla aynı şeyi yapmış.

O zaman her hastalık belirtisi olan ben gribim zaten , mesafeyle gezilecek yerlere gidebilirim desin doğru bir yaklaşım mi bu ?

Hayır bunu hastanede çalışan bir görevli olarak söylemeyin bari .
O arkadaş pozitifliği dönmeyene kadar o kadar yerlerde kafelere sahile gitmişki. Ben bunların hiç birini yapmadım semptom verdikten sonra dışarı bile çıkmadım kendi hastanemde doktora gitmek hariç onuda doktorla teyitleşip gittim

Kızda da aynı boşluğuna gelmiş demek ki. Kendini hasta hissetmemiş takmamış sisin kendinizi hasta hissetmeyip millete bulaştırmanızla aynı şeyi yapmış.
Bulaştıran kızın semptomu vardı diğer benimle olanla bende sorun yoktu

Kız takmadı bizimde diğer kızla birlikte boş anımıza denk gelip takmadık ne yazıkki
Hadi kız sorumsuz; gider idareye şikayet edersin, uyarı alır sonra mecbur takar maskesini. Ama siz nasıl karşınızdaki belirti gösterirken ve maskesizken maskenizi çıkarırsınız? Herkes biraz da kendinden mesul, kusura bakmayın. Suçun yarısı sizde, çalışma arkadaşınıza laf söylemeye hakkınız kalmamış.

O arkadaş pozitifliği dönmeyene kadar o kadar yerlerde kafelere sahile gitmişki. Ben bunların hiç birini yapmadım semptom verdikten sonra dışarı bile çıkmadım kendi hastanemde doktora gitmek hariç onuda doktorla teyitleşip gittim

Bunun biri de bini de aynı .Odanizda böyle bir durum var ,o şüpheliye maske taktıramıyorsunuz kendiniz n95 tarzı bir maske taksaydiniz ki ben bu durumda tutanak tutardım ayni odayı paylaşıp,belirti gösteren biri var ve önlem almıyorsa zorla aldirilirdi.Can benim canım . Arkadaşınızın bir çok kişiye bulastirip sizin 4 kişiye bulastirmis olmanız sizi yine aklamiyor üzgünüm.

Odanızda böyle bir şüpheli var kendinizi en azından 5 gün izole edebilseydiniz belirti o günler içinde çıkıyor zaten .Evde KOAH li hastanizda var üstelik.

X