Nasıl davranmalıyım

unp1992

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
430
411
31
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda iş arkadaşımın ihmalkarlığı yüzünden ne yazıkki korona oldum. Durum şöyle oldu üç kız aynı odada çalışıyoruz bu bize bulaştıran kız sevgilisi yani ayrıldığı eşinin mekanına gidiyor oradan kapıyor sonra bu çalışma arkadaşım sevgilisinin evine gidiyor oda bundan kapıyor. Pazartesi salı günü diğer arkadaş bu kızı uyarıyoruz zaten hastanede çalışıyoruz in aşağıya test ver serum tak maskeni tak diye kız maske nefesimi kesiyor takamam dedi takmadı ondan bulaştı sonra iki kız hafif atlattı bize bulaştıran kız yüzünden ablam çok ağır geçiriyor ankarayada gitmiştim nişan muhabbetleri için eski nişanlımada bulaştırıp vebaline girdim. Şuan bende koku tat alamıyorum. Pazartesi günü itibariyle iş yerine gidicem ama kıza aşırı öfkeliyim tepkim davranışım nasıl olmalı kestiremiyorum babam koah annem tansiyon hastası onlara bulaşsa yada daha ciddi birşey olsa sırf onun keyfi yüzünden bunları yaşamış olucam siz olsanız nasıl davranırdınız

Şöyle insanlara aşırı ayar oluyorum. Yaptığını hatırlat ona biraz hatasının farkında olsun. Aşı olmadınız mı hiçbiriniz? Yoksa aşıya rağmen mi böyle oldu?

Şöyle insanlara aşırı ayar oluyorum. Yaptığını hatırlat ona biraz hatasının farkında olsun. Aşı olmadınız mı hiçbiriniz? Yoksa aşıya rağmen mi böyle oldu?
Diğer benimle birlikte olan arkadaş aşı olmuştu sadece bulaştıran değil

Diğer benimle bulaşan kız sadece aşılıydı
Siz de mi maske takmadınız?
Nişanlınız virüs bulaştırdınız diye mi sizden ayrıldı?
Yok konu açmıştım daha önce bizim hijyen meselesi yüzünden ve ailesi'nin bana tutumu nedeniyle bitti

Aynen sizde nisanda bulastirmissiniz, muhtemelen hepiniz maskeleri indirdiniz diye düşünüyorum. Allah korusun birisi atlatamayacaksada o kisinin eceli gelmiştir o hastalik vesilesi olacaktır. Biz önlemimizi alicaz kalani Allahtan.

Cok pardon ama eski nisanliniza nasil bulaştırdıniz. Eski olunca insan 1000 kat uzak durur ya.

Biraz karışık yazmışsınız.
Nasıl ki kendisi bilmeyerek başkasına bulaştırmıs. Aynı şeyi siz de yapmışsınız.

Kimse yine evde durmamış işin özü bu!
Şöyle kız hasta onu uyarıyoruz benim zar zor izin alarak ankara'ya gitmem gerekiyordu ve hasta olduğumun farkına orada acillik olduktan sonra vardım. Bende semptom başlar başlamaz maskeyi evde bile çıkarmadım

Aynen sizde nisanda bulastirmissiniz, muhtemelen hepiniz maskeleri indirdiniz diye düşünüyorum. Allah korusun birisi atlatamayacaksada o kisinin eceli gelmiştir o hastalik vesilesi olacaktır. Biz önlemimizi alicaz kalani Allahtan.

Cok pardon ama eski nisanliniza nasil bulaştırdıniz. Eski olunca insan 1000 kat uzak durur ya.
Biz odada zaten takmıyorduk çünkü bizden başka odaya gelen yok bi yemeğe giderken bide lavaboya fazlasıyla dikkat ediyodum. Eski nişanlım dediğimde konu açmıştım buraya hijyen ve ailesinin tutumu yüzünden diye o hafta güya ev bakıyorduk ve ben evlerindeydim henüz yüzük atmadık ama ortada artık bir durum kalmadı

Kızın korona olduğunu diğer arkadaşla bilmiyorduk bize aman grip bildiğin hiç birşeyim yok biraz halsizim diyodu

İyi de bana da arkadaşlarım gribim diyordu
Aramıza çin seddi koyuyordum
Bu işin gribi mi kaldı?
Gribim diye bulaştıranlardan kaç kişi öldü
Yani o gribim dedi diye niye saldınız?
Sizde de ihmalkarlık var

Biz odada zaten takmıyorduk çünkü bizden başka odaya gelen yok bi yemeğe giderken bide lavaboya fazlasıyla dikkat ediyodum. Eski nişanlım dediğimde konu açmıştım buraya hijyen ve ailesinin tutumu yüzünden diye o hafta güya ev bakıyorduk ve ben evlerindeydim henüz yüzük atmadık ama ortada artık bir durum kalmadı
Okumuştum canim biliyorum. Simdi kiza gelince hatalı olan sensin kusura bakma. Ben cift maske 1 siperlik calistim coronada is yerinde. Hatta 4 m2 lik yerde 1 m mesafe olmadan corona olan kişiyle 1 saat muhabbet ettik o maskesizdi. Arkasına salgın gibi çoğaldı hergun temas ettim 40 kisi corona oldu ama bana bulasmadi. Siz maskesiz durmayacaktiniz en riskli yerde çalışıyorsunuz hastanede. Kiza birsey deme hakkınız oldugunu düşünmüyorum. Bir akrabam kızı corona olmus, kiz yasiyor baba, babaanne öldü.

Kızda hiç suç bulmayın. Kovid olma ihtimali olan birinin yanında maske takmayan siz, temaslı olduğu halde fellik fellik gezen siz. Kim bilir kaç kişiye daha bulaştırdınız. İnsan şuraya yazmaya utanır şunları.
Sadece eski nişanlımın evindeydim onun dışında kimseyle o süre içinde temas halinde değildim. O konuda eminim. Evet bende suçluyum ama uyarıda bulunduğumuz halde bunu takmayan kişide hiç mi suç yok.

X