Nasıl davranmalıyım

ay lutfen daha fazla konusmayin insanin sinirlerini ziplatiyorsunuz. temasli oldugunuzu bile bile mi hizli trene bindiniz?
Nasıl yani temaslı olup olmadığımı bilmiyorum diyorum anlamıyorsunuz sanırım daha önce iki yılda kaç kez hepimiz üst solunum yolu allerji gibi hastalıklar olduk tüm bu olayların hepsini öğrendiğimde benim semptom yeni çıkmış ve arkadaşta daha yeni test vermişti bilmediğim şey yüzünden yargılıyorsunuz cidden

Nasıl yani temaslı olup olmadığımı bilmiyorum diyorum anlamıyorsunuz sanırım daha önce iki yılda kaç kez hepimiz üst solunum yolu allerji gibi hastalıklar olduk tüm bu olayların hepsini öğrendiğimde benim semptom yeni çıkmış ve arkadaşta daha yeni test vermişti bilmediğim şey yüzünden yargılıyorsunuz cidden
ben ne bileyim siz hangi gun dondunuz. orada yazdiginizdan anladigimi soruyorum.

normal insanlar pozitif cikinca calisma arkadaslarini, son gunlerde gorustugu kisileri arayip haber veriyor. ben de siz oradayken is arkadasinizdan telefon aldiniz zannettim.

hala bu konunun amacini cozemiyorum cidden.

ben ne bileyim siz hangi gun dondunuz. orada yazdiginizdan anladigimi soruyorum.

normal insanlar pozitif cikinca calisma arkadaslarini, son gunlerde gorustugu kisileri arayip haber veriyor. ben de siz oradayken is arkadasinizdan telefon aldiniz zannettim.

hala bu konunun amacini cozemiyorum cidden.
Ah buraya yazma sebebimde o bu bahsettiğim kız kadar hayatında ihmalkar bir insan görmedim ben tek tek buraya yazsam hayatını ihmalkarlıklarını anlarsınız aslında. Bulaştıran arkadaşa her ihtimale karşı test yaptırmasını söyledik fakat ben ankara'dan döndükten sonra test yaptım orada dönüş günüme bigün kala acillik oldum. Bulaştıran kızda biz ikimiz yaptıktan sonra test yaptırdı oda zorla öncesi bilmiyodum

Sadece eski nişanlımın evindeydim onun dışında kimseyle o süre içinde temas halinde değildim. O konuda eminim. Evet bende suçluyum ama uyarıda bulunduğumuz halde bunu takmayan kişide hiç mi suç yok.
Onun suçuyla sizin suçunuz arasında hiç fark yok. Siz hastalık belirtisi göstermesine rağmen maske takmamışsınız ki aylardır belirti göstermeden kovid geçiren insanlar olduğunu biliyoruz, bu yüzden belirti olsun olmasın maske takıyoruz değil mi? Normal grip dedi diyorsunuz da neye dayanarak inandınız tatmin oldunuz? O göz göre göre bulaştırmış, siz bile bile kapmışsınız, aynı ihmalkarlıkla göz göre göre nişanlınıza bulaştırmışsınız. Hastanede çalışanlar bile böyle davranıyorsa vah halimize

Arkadaş testi bizimle beraber pazar günü farklı kurumda yaptırdı ozamana kadar hem pozitifmiş hem test olmadığı için hes kodunda sıkıntı yok. Ben ve ablam hızlı trenle geldik ve hes kodu olmadan geçiş mümkün değil. İstanbul'a geldiğimiz gün test yaptırdım
Bravo!
Alkış!
Bütün trendekileri de hasta ettiniz yani

Siz keriz değilsiniz ben aptalım kıza bin kez git acile test ver diye diye test vermedi pozitif olup olmadığını bilmiyodum bilsem niye o halde gezeyim ben bu olaylar o bizimle test yaptırdıktan sonra cereyan etti
Tüm suçu onun test yaptırmamasına bağladınız sıyırdınız mı şimdi? Yaw ihtimal var ihtimal. Bu kız pozitif olabilir bende temaslıyım deyip niye ona göre davranmadınızda insanları hasta ettiniz

Bravo!
Alkış!
Bütün trendekileri de hasta ettiniz yani
Siz şakamısınız hızlı trene hiç binmediniz sanırım sosyal mesafe kurallarına göre koltuk sayısının az olması çapraz olması maske çıkarılmaması vs bunlardan haberiniz yok. Ve konuya verdiğim cevaplardan kendimi suçluyorum zaten.

Ben 1.5 senedir defalarca maske sayesinde korundum, sizde takmamissiniz asi yaptirmamissiniz yatili misafirlige gitmissiniz simdi hastalik sizi bulunca kime ne diyebilirsiniz? Siz niye asili degilsiniz ablaniz niye asi yaptirmadi? Kiz hastayken siz niye maske takmadiniz? Tek bir belirtiylede gecirebilirdi yine size bulasabilirdi siz nerden geldigini anlamazdiniz bence birsey demeye hakkiniz yok

Ben öğretmenim, okul zamanı cift kat maske takip saatlerce ders anlattim. Maskemi arabama binene kadar hic cikarmiyordum. Ama diger ogretmenler ogretmenler odasinda indiriyorlardi, hatta maskeyi indirip hapsirdiktan sonra kapatan öğretmen vardi🤮 🤮

Hastanede çalışıp maske takmayani görünce cok sasirmadim yani ama yine ayni his geldi bana 🤮😵

Ben anlayamadım sanırım ben haklıyım demiyorumki bendede haksızlık payı var ama arkadaşı uyardık o takmadı bizde diğer arkadaşla boşluğumuza gelip takmadık ama ben eğer hastaysam kimsenin uyarmasına gerek mi kalır kendim takardım sonuçta illa korona değil başka bir hastalığı bile millete niye bulaştırayım diye düşünürdüm

E dusunmemissin sehir degistirip gezmissin?

Siz şakamısınız hızlı trene hiç binmediniz sanırım sosyal mesafe kurallarına göre koltuk sayısının az olması çapraz olması maske çıkarılmaması vs bunlardan haberiniz yok. Ve konuya verdiğim cevaplardan kendimi suçluyorum zaten.
yahu bişey demeyeyim dedim ama
diyorsunuz ki dönmeden 1 gün önce acillik oldum
yani hastaydınız dimi
bile bile neden döndünüz hızlı trenle
istediğiniz kadar herşeye dikkat edin trende bulaştırma ihtimali yine de yok mu? tabiki var

yahu bişey demeyeyim dedim ama
diyorsunuz ki dönmeden 1 gün önce acillik oldum
yani hastaydınız dimi
bile bile neden döndünüz hızlı trenle
istediğiniz kadar herşeye dikkat edin trende bulaştırma ihtimali yine de yok mu? tabiki var
Doktor benim çalıştığım özel hastanenin bir şubesindeki doktor semptomlarımı söyledim durumu anlattım doktor test yapmaya uygun görmedi serum hava değişikliği dedi siz gelmiş bana doktorun kesmediği ahkamı kesiyorsunuz.

Doktor benim çalıştığım özel hastanenin bir şubesindeki doktor semptomlarımı söyledim durumu anlattım doktor test yapmaya uygun görmedi serum hava değişikliği dedi siz gelmiş bana doktorun kesmediği ahkamı kesiyorsunuz.
bu zamanda hiçbir doktor böyle yapmıyor hemen test istiyor vs
bu arada misafirlikte hastalanmadınız mı siz ordaki sizin özel hastanenin doktoru
o doktorda da iş yokmuş kusura bakmayın da

X