Nasıl davranmalıyım

Bak kardeş ,hamileyim şu an bundan evvel covid yoğun bakımda görevlendirildim mecburiyetten yani mayıs ayının başına kadar neler gördüm geçirdim.Bu lanet virüs ne kadar öldürücü,o hastaları ne hale getiriyor az çok bilirsin . Hani bunun boş bulunması gibi bir durumunu ben kabul edemiyorum sorumsuzluktan başka bir şey değil.

Hele hele hastanede calisan her görevlinin bu bilinçte olması lazım.İlla profesyonel saglik hizmeti sunucuları değil ,temizlik görevlisi arkadaşlar ,veri giriş işlemindekiler vs
Haklısınız fakat ben muhasebede çalışıyorum ve şu zamana kadar dikkat etmesem sürekli boş bulunsam sorumsuzluk dicem. Kendimi tabiki suçluyorum ben sizin gibi korona baskalarini birebir görmedim evet yoğun bakım doktoruyla konuştum iç hastalıkları doktoruylada çevremde bize çay getiren abla bile pozitif çıktı. Bazen birşeyi bilirsin o anda kafan basmaz öyle saçma bir durum oldu yoksa kim ister bu kadar ağrı acı çekmek başkasının vebaline girmek. Diğer arkadaş sevgilisi benden uzak dur demiş aynı yatağa girmiş bile bile ama benim o an boş bulundum demem hayatıma mâl olucaktı bende şuan düşününce kabullenemiyorum yaptığımı

Sağlık çalışanı mısınız?
Aşınız var mı?
Bu süreçte kimse kimseye özellikle bulaştırmıyordur.
Elbette fazlaca özen göstermemiz gerekiyor ancak maskeniz yok muydu sizin?
1,5 yıl oldu, aşı oranı arttı. Herkes artık çok bunaldı. Doğru olmasa bile maskelerde de mesafede de ciddi oranda gevşeme oldu.
İlk zaman birbirimizle kapıdan görüşmekte imtina ediyorduk şimdi yatılı olarak bile ziyaretler oluyor.
Muhasebe departmanında çalışıyorum
Ne yazıkki odada üç kız çalışıyoruz o anda hiç birimizde maske yoktu

Haklısınız fakat ben muhasebede çalışıyorum ve şu zamana kadar dikkat etmesem sürekli boş bulunsam sorumsuzluk dicem. Kendimi tabiki suçluyorum ben sizin gibi korona baskalarini birebir görmedim evet yoğun bakım doktoruyla konuştum iç hastalıkları doktoruylada çevremde bize çay getiren abla bile pozitif çıktı. Bazen birşeyi bilirsin o anda kafan basmaz öyle saçma bir durum oldu yoksa kim ister bu kadar ağrı acı çekmek başkasının vebaline girmek. Diğer arkadaş sevgilisi benden uzak dur demiş aynı yatağa girmiş bile bile ama benim o an boş bulundum demem hayatıma mâl olucaktı bende şuan düşününce kabullenemiyorum yaptığımı
Ben sağlık çalışanı değilim. Eşim 3 haftada 1 gün işe giderken işe gittiği günde denk gelen temizlik elemanlarından biri kovid+ çıktı. 15 gün karantinaya girdik. Aynı şekilde benzer sebeplerle 3 kez karantinaya girdik şu 1.5 yılda. Hasta olmadık ama ya olursak, ya olduysak, kimseye bulaştırmayalım diye kapattık kendimizi eve. Ekmek almaya bile çıkmadık. Sizin burnunuzun dibinde çalışan insan pozitif, maske takmamışsınız hiç biriniz. Buna rağmen şehir değiştirmek, başkasının evine gitmek, ordan oraya gezmek boş bulunmak değil üzgünüm. Ben buna boş bulunmak diyemem. Bildiğin sorumsuzluk, umursamazlık, aman bana necilik bu.

Ben sağlık çalışanı değilim. Eşim 3 haftada 1 gün işe giderken işe gittiği günde denk gelen temizlik elemanlarından biri kovid+ çıktı. 15 gün karantinaya girdik. Aynı şekilde benzer sebeplerle 3 kez karantinaya girdik şu 1.5 yılda. Hasta olmadık ama ya olursak, ya olduysak, kimseye bulaştırmayalım diye kapattık kendimizi eve. Ekmek almaya bile çıkmadık. Sizin burnunuzun dibinde çalışan insan pozitif, maske takmamışsınız hiç biriniz. Buna rağmen şehir değiştirmek, başkasının evine gitmek, ordan oraya gezmek boş bulunmak değil üzgünüm. Ben buna boş bulunmak diyemem. Bildiğin sorumsuzluk, umursamazlık, aman bana necilik bu.
Bakın yazdıklarınızı okuyorum size müthiş derecede hak veriyorum. Kendimi suçluyorum çünkü kendime sadece zarar vermedim dediğiniz doğru şehir değiştirmekmiş başkalarının evinde kalmakmış yapmamam gereken birşeydi. Arkakadaş yüzünden olmasa ben çok dikkatli biriyim keşke birebir tanıma şansınız olsaydı hastaneden her arayan sen çok dikkat ediyodun nasıl oldu böyle diye aradı. Şehir degistirmek gezmek boş bulunmak değil buna hemfikiriz benim boş bulunmaktan kastım kız orada hastayken benim hangi kafayla maskeyi takmamam. Üzgünüm çünkü o arkadaş her konuda böyle ihmalkar o yüzden öfkeliyim. Yorum için ayrıca teşekkür ederim yorumlarınız için genellikle sert yorum yapıyorsunuz ama haklısınız ne diyeyim.

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda iş arkadaşımın ihmalkarlığı yüzünden ne yazıkki korona oldum. Durum şöyle oldu üç kız aynı odada çalışıyoruz bu bize bulaştıran kız sevgilisi yani ayrıldığı eşinin mekanına gidiyor oradan kapıyor sonra bu çalışma arkadaşım sevgilisinin evine gidiyor oda bundan kapıyor. Pazartesi salı günü diğer arkadaş bu kızı uyarıyoruz zaten hastanede çalışıyoruz in aşağıya test ver serum tak maskeni tak diye kız maske nefesimi kesiyor takamam dedi takmadı ondan bulaştı sonra iki kız hafif atlattı bize bulaştıran kız yüzünden ablam çok ağır geçiriyor ankarayada gitmiştim nişan muhabbetleri için eski nişanlımada bulaştırıp vebaline girdim. Şuan bende koku tat alamıyorum. Pazartesi günü itibariyle iş yerine gidicem ama kıza aşırı öfkeliyim tepkim davranışım nasıl olmalı kestiremiyorum babam koah annem tansiyon hastası onlara bulaşsa yada daha ciddi birşey olsa sırf onun keyfi yüzünden bunları yaşamış olucam siz olsanız nasıl davranırdınız
Valla bunu yaşasam hiç kendimi tutmam çatır çatır kavga eder hatta bir şeyler bile fırlatabilirdim. Tabi siz de bunu yapın demiyorum ama bu kendini bilmezlere karşı aşırı öfkeliyim. Ya obsesif oldum deli gibi korunuyorum iki yıldır insan görmeden yaşıyorum ve artık çıldırma noktasındayım. Ben bu denli korunurken kıt zekalının biri kendi keyfince davranıp bana bulaştıracak cidden yolarım diye düşünüyorum . He o da dikkat ediyordur buna rağmen bulaşır o zaman yapacak bir şey yok, diyecek tek kelimem de.....

Muhasebe departmanında çalışıyorum
Ne yazıkki odada üç kız çalışıyoruz o anda hiç birimizde maske yoktu

Dolayısıyla tek başınıza bir arkadaşınızı sorumlu tutmak mümkün değil burada.
Şöyle ki gebelikten sonra maske takarak dışarı her çıktığımda bayılmak üzere oldum yeterli oksijeni alamadığım için, kimsenin olmadığı ortamlarda maskesiz ancak aşısı, hastalık şüphesi olan, kalabalık, kapalı alan olan her yerde maskemle durdum. Hastaneye gittiğim günlerde eğer hastanede çok vakit geçirmişsem(tahlil vs) bir kaç gün kimseyle görüşmemeyi tercih ettim. Herkesin önlemi kendine yani.

Arkadaşım temaslıysan evinde oturacaksın, bunu anlamak bu kadar zor olmamalı ya. Temaslı eşittir karantina. Bu millete şunu anlatamadık bir türlü ya. O avm’de yemek yerken kaç kişinin vebaline girdiniz kim bilir. Kalkmış burda arkadaşım rererö. Mesafeymiş.
Ya temaslılar nasıl geziyor hes e isleniyor hiç biyere gidemezlerki 😱

Yahu şehir değiştirmeye gerek mi var zaten direk ekip temaslısınız diye seni eve tıkıyor ben anlamadım ki nasıl oluyor bu iş

Bi covid olduk balkona bile çıkmadım nerdeyse çöpümü bile biriktirdim poşet poşet yapıp dezenfekte edip komsuma rica ettim maskeli eldivenli aldı attı kapımı hele kimseye açmadım birsey getirene kapı önüne bırakın dedim herkes ne rahat ya bi keriz biziz galiba

evden bir kisi gosteriyor hes kodunu digerleri de geciyor. ablasi gosterdi ikisi de gecti muhtemelen.
Arkadaş testi bizimle beraber pazar günü farklı kurumda yaptırdı ozamana kadar hem pozitifmiş hem test olmadığı için hes kodunda sıkıntı yok. Ben ve ablam hızlı trenle geldik ve hes kodu olmadan geçiş mümkün değil. İstanbul'a geldiğimiz gün test yaptırdım

Bi covid olduk balkona bile çıkmadım nerdeyse çöpümü bile biriktirdim poşet poşet yapıp dezenfekte edip komsuma rica ettim maskeli eldivenli aldı attı kapımı hele kimseye açmadım birsey getirene kapı önüne bırakın dedim herkes ne rahat ya bi keriz biziz galiba
Siz keriz değilsiniz ben aptalım kıza bin kez git acile test ver diye diye test vermedi pozitif olup olmadığını bilmiyodum bilsem niye o halde gezeyim ben bu olaylar o bizimle test yaptırdıktan sonra cereyan etti

Arkadaş testi bizimle beraber pazar günü farklı kurumda yaptırdı ozamana kadar hem pozitifmiş hem test olmadığı için hes kodunda sıkıntı yok. Ben ve ablam hızlı trenle geldik ve hes kodu olmadan geçiş mümkün değil. İstanbul'a geldiğimiz gün test yaptırdım
ay lutfen daha fazla konusmayin insanin sinirlerini ziplatiyorsunuz. temasli oldugunuzu bile bile mi hizli trene bindiniz?

X