Nasil görmezden gelinir?

Ne alaka göz dikmek nasıl bi yargilamadir bu..iki kişi yaptıkları sadece alışveriş kira yok fatura yok.ustelik diğer borçlarida bize ödetmeye çalışmaları.
Emekli insanların maaşına mı göz diktiniz?Pesss,geçen ay 200 lira gelen elektrik faturam 400 lira geldi,marketler de fiyatlar hergün artıyor.Bu insanlar üç kuruşla geçinmeye çalışıyor.

Herkes nası melek ya😂 Arkadaşlar sizin babanız size durmadan "kızım ev all ev all bak biz yardımcı oluruz, bu devirde evsiz olur mu" diye ev aldırıyor. Sonra üstüne bir de borç ödetiyor😂 Normal yani bu? Ben şahsen ne birinin lafıyla ev alırım ne kimseye evimi ödetirim ama durumun gıcıklığı ortada. Madem o kadar zorladınız bari karışmayın da ödesinler. Ev ödeyecek kadar maaşlarına güveniyorlar, kömür ödeyecek para yok.

Ne alaka göz dikmek nasıl bi yargilamadir bu..iki kişi yaptıkları sadece alışveriş kira yok fatura yok.ustelik diğer borçlarida bize ödetmeye çalışmaları.
Emekli maaşı ile ev geçindirmek hiçte kolay birşey değil.Herşey aldı başını gitti.Borçlarını niye size ödetmeye çalışıyorlar orasını anlamadım.Kimse kimseye aldığı maaşı nereye harcadığı konusunda hesap vermek zorunda değil.

Belli bir yaşa gelmiş evlenmiş, barklanmış insanların parazit gibi yaşamasını ve kendine böyle bir durumda haklı bulmasını anlamadım, anlayamayacağım.
Aynu durum başınıza gelmeyince anlamazsinz. Hem teşvik etmeleri hem kenara çekilmeleri faturalarını ödememiz normal mi sizce. Bn evde çocuğumu bırakıp işe gidiyorum onlar iki kişi yaptıkları sadece alışveriş..kira yok fatura yok borç yok gerçekten normal bişey mi

Ya anne baba değil mi bunlar hanımefendi? Bir zahmet iki şeye de yardım edersiniz çocuğu sonuçta eşiniz bunların, sanki yedi kat el. Asıl problem sizin annenize çocuğunuzu kitleyip yardım etmemeniz. Yani asıl anneniz konu açmalı bana güvenip çocuk yapmışlar işe de girmiyorum destek de olmuyorlar diye.

Ama borclarini biz oduyoruz mesele bu ve eşim bunu gormuyo.bn evde çocuğumu bırakıp işe gidiyorum ve eşime destek oluyorum. Benm kendi annem sırf benm çocuğuna bakmak için sigortalı işe girip calismiyo. Ama aynı ilgi eşimin ailesinde yok
Annenize her ay para verin. Eşiniz kendi ailesine ne kadar para veriyorsa siz de kendi anneniZe o kadar verin.

Siz cok eksik yazmissiniz ilk mesajda ve yanlis anlasilmissiniz bence editleyin.
Siz cocugu annenize birakip calisiyorsunuz esinize destek olmak icin. Esinizin ailesi de belliki kizlarina harciyorlar. Esinizde ailesinin faturalarini oduyormus. Bu durumda siz sabahin korunde kalkip cocugunuzdan ayrilip ise gidip dolayli yoldan gorumcenize calismis oluyorsunuz.
Cidden tiksinc bi durum enayi yerine konmak bu dupeduz. En iyisi anneme para veriyorum cocuk bakma karsiligi olarak deyin. Ariza cikarirsa esiniz iyi o zaman annen baksin canim deyin.
Annenize para veriyomus gibi yaparak birikim bile yaparsiniz bir miktar.

Sürekli görümceye yapılıp size yapılmayanlardan ya da kayınailenin kömür parasını vs. size kitlediğinden bahsediyorsunuz ve konularınızın sonu hep aynı soruyla bitiyor: Eşime bunu kanıtlayabilirim, görmesini nasıl sağlayabilirim, nasıl kabul ettirebilirim? Sizce de bunda bir tuhaflık yok mu? Adam görmek istemiyor işte. Ne yaparsanız yapın değişmeyecek bu.

Aynu durum başınıza gelmeyince anlamazsinz. Hem teşvik etmeleri hem kenara çekilmeleri faturalarını ödememiz normal mi sizce. Bn evde çocuğumu bırakıp işe gidiyorum onlar iki kişi yaptıkları sadece alışveriş..kira yok fatura yok borç yok gerçekten normal bişey mi
Destek olmak zorunda değiller bana da kv bebek yapın ben bakarım diyordu bakmayacağını da biliyordum kendim istedim bebek yaptım ona güvenmedim. Birileri devamlı yaparız ederiz der ama yapmaz o yüzden kimseye güvenmeyin kendinize güveniyorsanız bir işe girişin. Ama onların faturasını kömürünü niye siz ödüyorsunuz anlamadım. Sizin anneniz bebek bakmaya geliyor siz çalışıyorsunuz ve kpedeirn faturalarını ödüyorsunuz. Bu doğru değil. En başta annenize haksızlık. Eşinizle bu konuyu konuşun bence. Ne sizin onlardan beklentiniz olsun ne onların sizden..

Konu eksik acilmis bence
Asıl problem eşinizin destek olması ev farkli bir konu.
Eşinizle açık açık kendi masraflarınizi konuşun ailelere destek olunmalı ama kendimizi ezmeden

Ama borclarini biz oduyoruz mesele bu ve eşim bunu Gelin ve kardeşimn yaptığı evde çocuğumu bırakıp işe gidiyorum ve eşime destek oluyorum. Benm kendi annem sırf benm çocuğuna bakmak için sigortalı işe girip calismiyo. Ama aynı ilgi eşimin ailesinde yok
Ailesinin ne borcunu ödüyorsunuz, konuda da anlaşılmamış o.

Anneniz sizin çocuğunuza bakmak için çalışmıyorsa, ona bir miktar para verin o zaman.

Ev için size yardımcı olmalarını beklemeyin ama anneniz sizin çocuğunuza bakmak için fedakarlık gösterirken, eşinizin ailesinin faturalarının ödemek haksızlık. Eşiniz illa ödeyeceğim diyorsa, bende anneme aylık şu kadar para vereceğim çocuğumuza baktığı için deyin ve yapın bini gerçekten.

Birşeyler anlaşmasını beklenmek saçma yani.

Siz cok eksik yazmissiniz ilk mesajda ve yanlis anlasilmissiniz bence editleyin.
Siz cocugu annenize birakip calisiyorsunuz esinize destek olmak icin. Esinizin ailesi de belliki kizlarina harciyorlar. Esinizde ailesinin faturalarini oduyormus. Bu durumda siz sabahin korunde kalkip cocugunuzdan ayrilip ise gidip dolayli yoldan gorumcenize calismis oluyorsunuz.
Cidden tiksinc bi durum enayi yerine konmak bu dupeduz. En iyisi anneme para veriyorum cocuk bakma karsiligi olarak deyin. Ariza cikarirsa esiniz iyi o zaman annen baksin canim deyin.
Annenize para veriyomus gibi yaparak birikim bile yaparsiniz bir miktar.
Evet aynen dediginiz gbi herşey. O kadar doluyum ki içimdekileri yanls da ifade etmiş olabilirim

Eş ailesine güvenerek bir şey alinmaz.
Hatta hiçkimseye guvenerek bir şey yapilmaz.
Eşinizin ailesinin kendi paralarini nasil harcadiklari da sizi ilgilendiren bir durum degil.

Eşiniz ailesinin sozüne guvenip ev almak istediginde bunun yanliş oldugunu fark ettirmeliydiniz zira herkesin parasi kendine .
Kendi kazanmis kendi yiyor sizlik bir durum yok.

Ama borclarini biz oduyoruz mesele bu ve eşim bunu gormuyo.bn evde çocuğumu bırakıp işe gidiyorum ve eşime destek oluyorum. Benm kendi annem sırf benm çocuğuna bakmak için sigortalı işe girip calismiyo. Ama aynı ilgi eşimin ailesinde yok
Borcunu ödeyemeyecek halde olan sizin ödediginiz kişiler siz ev aldiginizda nasil destek olacaklar bunu düşunemediniz mi eşinizle ?

Faturalarını bile siz ödüyorsaniz nasıl onların lafına kanıp bize yardım edecekler diye ev borcunun altına girdiniz?
Arkadaşlar şuradaki saçmalığı tek ben mi görüyorum?
4 aydır yardım.etmediler diyor, kesin şuraya harcıyor diyor ama konu ilerleyince aa aslinda biz hep yardım.ediyoruz onlara diyor.
So what kendini gecindiremiyorsa size yardım.edecegine nasıl inandınız?
Faturalarını ödeyen biri bastan da söylemez mi bize yardım etmedi diyene kadar

İçeriğinizi tekrar okumanızı tavsiye ederim o halde. Ayrıca kocanız o insanların oğlu. Doğal olarak ödeyebilir tabii ki, aile arasında böyle muhabbetlere girmeyi çok çirkin buluyorum
İçerikten benim anladığım şu
1. Faturalar otomatik ödemede, eşi ödüryor
2.Eşinin ailesi kömür alacak, ilk taksidi ödeyin demiş. Konu sahibide diyorki maaşı kahvede orda burda harcayıp bu beklentiye girmesini istemiyorum
Bize söz vermişken yük oluyorlar diyor.
Eğer çok farklı şeyler anladıysak ya ben kitap okumuyorum ya da siz
S Sevdayolum böyle mi durum

İçeriğinizi tekrar okumanızı tavsiye ederim o halde. Ayrıca kocanız o insanların oğlu. Doğal olarak ödeyebilir tabii ki, aile arasında böyle muhabbetlere girmeyi çok çirkin buluyorum
Yorumunuzdan sonra konuda düzenleme yapılıp bu durum eklendiyse bilemiyorum:)

İçerikten benim anladığım şu
1. Faturalar otomatik ödemede, eşi ödüryor
2.Eşinin ailesi kömür alacak, ilk taksidi ödeyin demiş. Konu sahibide diyorki maaşı kahvede orda burda harcayıp bu beklentiye girmesini istemiyorum
Bize söz vermişken yük oluyorlar diyor.
Eğer çok farklı şeyler anladıysak ya ben kitap okumuyorum ya da siz
S Sevdayolum böyle mi durum
Benim asıl anladığım ise kayınaile kendi kızlarına para verirken kendilerine vermiyor. Kim ne derse desin konunun alt metni bu. Hiç kimse beni tersine ikna edemez

X