Boşanmak mı beklemek mi? Beklemekse neyi?

biran önce kurtulmaya bak.böyleleri sadece paranı değil ömrünüde yer bitirir.ayrılıyorum de bak nasıl yeminler eder vaadler sunar kararlı olmazsan düşmez de yakandan.ben 18 yıldır çekiyorum böylesini zararın neresinden dönersen kardır bakma gözyaşına sakın iflah olmaz böyleleri...

Hiçte öyle değil inanın. Sabah ben anneeme geldim başka bi sebepten, oda gelmiş sonra.

Ağlıyo.
Sen kafanda bitirmişsin zaten, tamam ver ozaman mahkemeye diyo. Yalvarma yakarma yok yani.

KONUYU AÇTIM, ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM ARKADAŞLAR KUSURUMA BAKMAYIN.
şUN TEK TEK CEVAP VEREMİYORUM AMA VKTİM OLDUĞUNDA TEK TEKDE YAZICAM.
sİZE HERŞEYİ ANA HATLARIYLA ANLATTIM. DETAYA GİREMEDİM BİLE.
BİTMEK BİLMEYEN KVGALAR, TARTIŞMALAR, HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ TAVIRLARI.

''O ALTINLAR 1 AY İÇİNDE GELMESİN BAK SENİDE O ADAMID NASIL REZİL EDİYORUM'' DEDİM DİYE ÜZERİME YÜRÜDÜ İTTİ KAKTI!

ÇOK UZUN SÜREDİR EVDE HUZURUMUZ YOK. EFTEN PÜFTEN HERŞEYDEN KAVGA EDER OLDUK.

ŞUAN BOŞANMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ BİLİYOR. ANNESİDE BİLYOR. BEN DIŞARDAYIM ŞUAN, ODA EVDE AĞLIYORMUŞ KAYINVALİDEM ARADI AKŞAM EVE GEL KONUŞALIM DEDİ. OĞLUNUN HATASINI KBUL EDİYOR AMA SADECE ALTIN KONUSUNDA, DİĞER KONULARDA Bİ YORUM YAPMADI. AMA CİDDİYETİMİN FARKINDA HEPSİ.
ANNEM GİTME DİYOR.
AKŞAM MADEM KONUŞMAK İSİYORLAR BENDE ANNEMİ ALIP GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA ANNEMİ ALIP GİDERSEM EŞYALARIMI TOPLAYIP ÇIKMAM GEREK O EVDEN.

ÇEKİP GİTMİYORSAM, TEK SEBEBİ HANİ ''DÜKKAN İŞ YAPMIYOR, İŞLER DÜZENE GİRİN HERŞEY HALLOLACAK'' DİYOR YA, SABRETMEDİN, BEKLEMEDİN DEMEMESİ.
KALDIKİ TEK SORUN İŞ DEĞİL ASLINDA FARKINDAYIM.
ÇOK ZOR Bİ KARAR ÇOOOK.
ASLINDA KAFAMDA BİTİRDİM, AMA BİTTİ DEMEYE CESARETİM YOK.

kimsenin sabredemedin beklemedin demesini düşünmeyin zaten.. kimse için yaşamıyoruz bu dünyada..siz 5 sene daha bekleseniz de ,o laf deneceketir zaten..
kafanızda bitti ise,diyecek birşey yok zaten..bence annenizi alıp gidin,sakince konuşun,çok da uzatmayın..

Bir evliliği bitirmek acıdır tabi. Ama sizin durumunuzda gerekli görünüyor. bir çocuğunuz olmadan son verin. Allah yardımcınız olsun...

maddiyat sizin için daha önemliyse boşanın ozaman karşınızs çıkan ilk zengin adamla evlenin hemen lakin okadar kolay değil bu işler sırf parası için birine katlamak ve bir ömür geçirmek hiç kolay değil.Sizin sorununuz maddi konuları konuşmamak belkide eşiniz sizden çekindiği için borçlarını söylemiyor ve kartı vermeyeceğiniz için sizden gizli kullanıyor.Siz dükkan işini kocanıza bırakmayın bire bir ilgilenin karını zararını masrafını takip edin sizde ona destek olun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu konunun neresinden maddiyatın önemli olduğunu çıkardınız anlayamadım.
Konu benim eşimden daha çok çaba sarfedyo olmam.
Konu eşimin 1,5 yıldır işinde dikiş tutturamamış olması ve nezaman tutturacağınında belirsiz olması.
Konu benim erkek onun kadın gibi davranıyor olması (sorumluluklar hakkında)
Konu beni enayi yerine koyup arkamdan iş çeviriyor olması, benden habersiz paralarımı altınlarımı alıyor olması ki ben kafası rahat olması için ona borçlarını ödemek için altınları bozmayı teklif etmiştim zaten. Ama o ben o teklifi yamadan önce altınları zaten almış

Veeeee farzedelim ki borçları için altınları aldı. ozaman kazanıpta borç ödüyorum diye eve harcamadığı paralar nerde?

Mevzu para değil hanımefendi.
Bu evliliğin elle tutulur hiçbir yanını göremiyorum ben şuan.

Konuu okuyunca benim bile icim daraldi grcekten yasayani dusunemiyorum bile
oncelikle her insanin isleri kotu gidebilir aksilikler olabilir vs, ama senin esinin durumu farkli bence
bi kere senden habersiz kartlarini almasi ve borc yapmasi kabul edilebilir bi durum degil, evlilik demek her seyi sirt sirta verip yasamak demek borcu da zenginligi de, ama senin esinin anladigim kadariyla akli biraz havada ve ev sorumlulugu yok
Bence oncelikle sakin cocuk falan yapmaya kalkma ve ayril, cunku anlattiklarindan anladigim kadariyla esin duzelebilecek gibi gorunmuyo, cevremde o kadar cok gordum ki bu tarz adamlari inan kimseye sihirli degnek degmiyo evliligin ilerleyen zamanlarinda

Allah yardımcın olsun hayırlısını versin inşallah,
Gördüğüm kadarıyla eşinde ne bişeyleri kurtarma isteği var ne de bunu yapmaya yönelik bir yeteneği, armut piş ağzıma düş misali davranıyor sanki. Dükkanı tutturamayan insan fazla gecikmeden başka yerde tutturmaya çalışır ya da işine gücüne vaktinde gitmeye çalışır tabiki 11 de açılan dükkandan hayır gelmez, çalışmadan hiçbişey olmaz ben ne insanlar biliyorum ufak bir tamirhaneden ortadoğunun en büyük yedek parça sanayisini kuran mı dersin işportacılıktan dükkanlar yelpazesine uzanan mı... hepsi de tanıdığım insanlar ve hepsi de sabah 6 dan gecenin körlerine kadar afedersin köpek gibi çalışan insanlar, zenginler ama hala aynı çalışma temposundalar..insanın içinde olacak herşeyden önce, ha bu nasiptir ama hadi böyle de olmuyosa girer bi yere maaşlı çalışır en azından ikiniz de bilirsiniz eve her ay ne kadar geliyor ne kadar gidiyor. Senden habersiz ziynetlerini almasıda cabası bari yalan söylemeseymiş sıkıntısı neyse açıkça anlatsaymış valla iyi düşün taşın canım baktın adamın karakteri bu, sittin sene uğraşsan düzelmez

benim babamda hepimizin rızkını tembelliğiyle tüketti üstelik anneme defalarca kredi çektirdi orda burda yedi bitirdi annem 32 yıldan sonra boşandı annemin aldığı evde oturuyo şimdi o rahatta annem kirada sende aynı duruma düşmek istemiyorsan iyi düşün taşın

bak benim eşimle bi dünya problemim var bunların haricinde düzenli iş sorunumuz da var ama benimki hiç olmazsa ne benden ne ailemden bişey istemez ha verilse hayır demez ama kendi istemez ya da saman altından su yürütmez ben bu durumdayken bile maddi açıdan ümitsizliğe kapılıyorum manevi açıdan da huzurunuz yokmuş
Boşan ya da boşanma diyemem ama yukarıda sana kendi yaşadıklarımdan örnekler vermeye çalıştım biraz feyz alırsın diye ha herkes aynı olacak değil ama bazıları fabrikasyon oluyor, bol bol dua et hayırlısını iste inşallah düzelir eşin

boşanmak ayıp bısey değil canım
kendne sor ben bu adamı sevıyo muyum
ben bu adamla ne kadar devam edebılırım
şunuda unutma
can cıkar huy cıkmazmış
senın eşinın bu tutumsuz huyuda degısmıyecektır

Esinin sorumsuzluklarini yarisindan sonra okuyamadim
Gına geldi cunku... Bosan bence
Allahin her gunude boyle yasanmaz ki...kalbin ne durumda? Seviyor musun?

maddiyat sizin için daha önemliyse boşanın ozaman karşınızs çıkan ilk zengin adamla evlenin hemen lakin okadar kolay değil bu işler sırf parası için birine katlamak ve bir ömür geçirmek hiç kolay değil.Sizin sorununuz maddi konuları konuşmamak belkide eşiniz sizden çekindiği için borçlarını söylemiyor ve kartı vermeyeceğiniz için sizden gizli kullanıyor.Siz dükkan işini kocanıza bırakmayın bire bir ilgilenin karını zararını masrafını takip edin sizde ona destek olun.

Bu yorum cok komik olmus :KK1: yahu...adamin umrunda degil hicbir sey
Evlendiginden beri kadina huzur vermemis
Siz de kalkmis 'maddiyat onemliyse bosan' diyorsunuz :KK1: bu kadin surekli kocadinin arkasindan mi kosturcak? Adamda kafa yok belli
Adam gibi maasli ise girecegine kalkip dukkanlar aciyor...bundan adam olmaz bariz ortada:KK14:

Bu yorum cok komik olmus :KK1: yahu...adamin umrunda degil hicbir sey
Evlendiginden beri kadina huzur vermemis
Siz de kalkmis 'maddiyat onemliyse bosan' diyorsunuz :KK1: bu kadin surekli kocadinin arkasindan mi kosturcak? Adamda kafa yok belli
Adam gibi maasli ise girecegine kalkip dukkanlar aciyor...bundan adam olmaz bariz ortada:KK14:

sizin beyin yapınıza göre komik olabilir evet burada yazılan üç beş satıra dayanarak boşan denmez kimin adam olup olmadığınada karar verilmez bu adamın böyle biri olduğunu bilerek evlenmiş sonuçta boşan demek kolay

sizin beyin yapınıza göre komik olabilir evet burada yazılan üç beş satıra dayanarak boşan denmez kimin adam olup olmadığınada karar verilmez bu adamın böyle biri olduğunu bilerek evlenmiş sonuçta boşan demek kolay

Ooo yine yorum yapti hatun:KK14: neyse..

KONUYU AÇTIM, ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM ARKADAŞLAR KUSURUMA BAKMAYIN.
şUN TEK TEK CEVAP VEREMİYORUM AMA VKTİM OLDUĞUNDA TEK TEKDE YAZICAM.
sİZE HERŞEYİ ANA HATLARIYLA ANLATTIM. DETAYA GİREMEDİM BİLE.
BİTMEK BİLMEYEN KVGALAR, TARTIŞMALAR, HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ TAVIRLARI.

''O ALTINLAR 1 AY İÇİNDE GELMESİN BAK SENİDE O ADAMID NASIL REZİL EDİYORUM'' DEDİM DİYE ÜZERİME YÜRÜDÜ İTTİ KAKTI!

ÇOK UZUN SÜREDİR EVDE HUZURUMUZ YOK. EFTEN PÜFTEN HERŞEYDEN KAVGA EDER OLDUK.

ŞUAN BOŞANMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ BİLİYOR. ANNESİDE BİLYOR. BEN DIŞARDAYIM ŞUAN, ODA EVDE AĞLIYORMUŞ KAYINVALİDEM ARADI AKŞAM EVE GEL KONUŞALIM DEDİ. OĞLUNUN HATASINI KBUL EDİYOR AMA SADECE ALTIN KONUSUNDA, DİĞER KONULARDA Bİ YORUM YAPMADI. AMA CİDDİYETİMİN FARKINDA HEPSİ.
ANNEM GİTME DİYOR.
AKŞAM MADEM KONUŞMAK İSİYORLAR BENDE ANNEMİ ALIP GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA ANNEMİ ALIP GİDERSEM EŞYALARIMI TOPLAYIP ÇIKMAM GEREK O EVDEN.

ÇEKİP GİTMİYORSAM, TEK SEBEBİ HANİ ''DÜKKAN İŞ YAPMIYOR, İŞLER DÜZENE GİRİN HERŞEY HALLOLACAK'' DİYOR YA, SABRETMEDİN, BEKLEMEDİN DEMEMESİ.
KALDIKİ TEK SORUN İŞ DEĞİL ASLINDA FARKINDAYIM.
ÇOK ZOR Bİ KARAR ÇOOOK.
ASLINDA KAFAMDA BİTİRDİM, AMA BİTTİ DEMEYE CESARETİM YOK.

Allah yardımcın olsun arkadaşım. Yasadiklarin cok zor. Herkesin türlü türlü derdi var. Cocuk yapmaman senin icin bir sans. Insanin elini kolunu bağlıyor cocuk. Zor bir karar iyi dysun canım. Belki aksam ailelerle konusulunca kocan anlar hatasini. Insallah anlar. Ben bosan yada bosanma diyemem ama kararliysan bosan yoksa gidip gelmek bir ise yaramiyor kendimden biliyorum. Umarim hakkinda en hayirlisi olur canim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ah be cnm bu devirde ortaokul mezunuyla evlenilir mi nası layık gördün kendine?
Ne bekliyodun ki kafası bişeye bassa en kötü bi lise bitirebilirdi zaten.
E doğal olarak kara cahil bi adam işte.
Bu devirde ekmek aslanın midesinde ünv mezunu insanlar bile dikiş tutturamıyolar.
Bence boşan çünkü karşındaki adam cahil, biraz aklı başında bi adam olsa
Belki laf anlatılıp düzeltilebilrdi ama bundan bişey olmaz.
Bi de bu adamdan çocuk mu yapıcaksın?
Çocuğunun babası ortaokul mezunu mu olucak bu devirde
Çok utanç verici.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Okul mezuniyeti ne allah askina ya :KK43: hepimizin annesi babasi avukat, doktor amir sanki... Konu sahibinin esi basli basina sıkınti kabul ama diplomayla ne ilgisi var...:KK14:

Arkadaşlar merhaba.
Çok zor bi karar aşamasındayım ve doğru karar verebilmem için objektif yorumlara ihtiyacım var.
Buyüzden herşeyi başından anlattım ki, benim görmediğimi belki siz görürsünüz diye.
Amacım eleştirilmek değil, doğru yolu seçmek. Buyüzden eften püften detaylara takılmadan yardımcı olursanız çok iyi olur benim için.

Eşimle herkesin birbirini tanığı, küçük bi semtte oturuyoruz. İkimizde bekarken burada oturuyorduk, burada tanıştık, aşık olduk ve evlendik. 1,5 yıl içinde.
Hayatım boyunca hem bu semtten uzak biyere gitmeyi istedim, eşiminde hayali buydu bu yüzden ailesine ait olan buradaki evi tercih etmeyip kiraya evlendik.
Ben önlisans mezunuyum, eşim ortaokul mezunu ve esnaf.
Gelecekte kendim için hayal ettiğim hayatı bana sağlayamayacağını nişanlıyken anlamıştım aslında, ama sevgi, güven, sadakat herşeyden önceydi benim için. Bu yüzden maddi sorunları aşarız gözüyle baktım hep. Bende çalışıyordum neticede.
Biçok vaatler verildi nişanlıyken, ''mevcut işi o ikimizinde oturduğu semtteydi'' ama düğünden sonra hemen dükkan açılıyordu, yada 1-2 yıl içinde av alınıyordu. İkimizde çalışıyoruz ya, öderiz neticede. Olmadı!
Nişanlıyken biçok kez annemden borç aldı eşim, ödeyemedi. Bunlar elden alınanlar.
Annemin açık hesabı olan biyerden bana hediye laptop almış nişanlım, onu annem ödeyecekti nişanlımda annemin başka biyere olan taksidini ödeyip fitleşeceklerdi. Velhasılkelam annem laptopu ödedi, ama nişanlımın ödemesi gereken yerden anneme icra geldi. Ödememiş!
Nişanlıyken kendini gösteren talihsizliklerin ilki balayında buldu beni.
Eşimin bekarken ödeyemediği bir banka borcu yüzünden balayı otelimizden jandarmalar eşimi aldı götürdü. Öylece kalakaldım odada.
Eşimin ailesi memleketten borcu ödedilerde eşimi saldılar.
Tatil bitti döndük.
Eşim o iş yapmayan dükkanında çalışmaya devam etti. Eve hiçbizaman düzenli mutfak alışverişi yapmadık, düzenli harcamalarımız olamadı. Ben maaşımla kirayı ödedim, o ayarladı faturaları ödedi vs derken ite kaka bikaç ay idare ettik.
Biara bi dükkan devralmaya kalktı, bileziklerimi bozdurdu adam devretmekten vazgeçince bilezikleri bozdurduğuyla kaldı. Para elde harcanmasın bide kimse anlamasın diye yine bilezik yaptık ama tabiki zararına. Nişanlıyken onun ayakları yere sağlam basamayan, doğru kararlar alamayan ve cahilce işlere kalkışan bi adam olduğuna olan kanaatim bu olayla birlikte iyi kuvvetlendi ve bir iş kurup düzgün bir hayata kavuşma ümidim işte bu olayla sarsıldı.
Ortalama, evliliğimizin 6 yada 7. ayında başladı zorlu mücadelemiz. Kirayı (500 tl) sağdan soldan borç alarak ödemeye başladı.
Kiramızı hiç geciktirmedik ama ev sahibiyle ilgili bi sebepten evi boşaltmamız gerekti.
o paraya o civarda ev bulmak mümkün değildi, zaten son aylarda kirayı bile sağdan soldan borç alarak öder olmuştuk ki ne yapacaktık yani..
İkimizinde ailelerinin bulunduğu, dedikodusundan, insanlarından nefret ettiğim o semte, eşimin ailesinin üst katındaki daireye dönmeyi ben teklif ettim eşime. Velhasıl kelam taşındık evliliğimizin 8. ayında.
Artık rahatlayacaktık(!), kira derdimiz yokya kenara para bile atabilirdik, güya!
Taşınmadan önce başlayan şiddetli kavgalarımız buradad devam etti.
Eften püften. Neden güldün, neden baktın, niye kalk dedin, topuklu ayakkabı giyemeyeceksin vs...
Bu arada eşim yeni bi dükkan açtı, şuan 6 ay falan oluyor sanırım. Dükkanda bigün işler iyise bigün kötü, evde hala bi düzen yok.
Bu arada ki en önemli mevzuda bu aslında ''bu arada'' dediğime bakmayın evliliğimi bitirme noktasına getiren mevzu bu.
Kredi kartlarına taksitlerimiz var, ben bu taksitleri ödüyorum ben ödüyorum tam düze çıktık sanıyorum bi bakıyorum bi sonraki ekstreye tek çekim para çekilmiş karttan. Kartı cüzdanımdan alıyo, parayı çekiyo ne borcu varsa onu ödüyo, yeri geliyo dükkan kirasını ödüyo.Son ben sil baştan para denkleyip kartları kapatmaya çalışıyorum.
En son yine kartlardan para çekmiş çok yüklü meblağlar değil 1000 tl 800 tl falan ama ben zaten 900 lira maaşla çalışıyorum bir seferde onları ödemem mümkün değil, oda ekstre günü gelene kadar onu denkleyemiyor ay sonu yine sıkışıyoruz.
Gittim bi tanığımdan borç aldım(altın), kartları kapattım. Tabi ben kapattım diye sevinirken yanılmıyorsam yine eşim kartlardan para çekti hem borçlandığımızla kaldık hem kartlarda kapanmamış oldu. O borç aldığım altınlarıda ödeyemeyince eşim bi başkasından borç aldı tekrar kartı kapattık, kartlarla altın borcumuzu yaptık sahibine verdik. Bende kartları taksite böldürdüm ilk ayını ödedim bu ay 2. taksidini ödeyecektim ki bi baktım maaş hesabımda para yok.
Nasıl olur kart çantamda! Ama pazar günü x atmden para çekilmiş görünüyor. Eşimi aradım. Meğer pazar günü gizlice çantamdan kartımı almış, parayı çekmiş, dükkanın borcu varmış onu ödemiş. (Bu arada annemdende borç istemiş ama annemin bikere ondan ağzı yandığı için dikkate almamış) Eksiğim vardı yarın vericem paranı dediğinin üzerinden 1 hafta geçti. Bankalar beni arayıp duruyor.
Bu arada ben onun dükkan klimasının taksidini, ve 2 kredi kartını ödemeye çalışıyorum. Oda diğer başka bir kartın asgarisini ödeyecekti 2. ay oldu iki taksidinide ödemedi.
Bu arada altınlarım duruyor ya(!) 1 bilezik bozup o kendisinin ödeyemediği kartı kapatmayı planlıyorum, bana ben para ayarladım halledicem dedi. Ok dedim.
Bu arada evimizde bir düzen hala yok. Düzenli bi market alışverişi, pazar alışverişi vs. yok.
Eline bi liste versem 50 kere söylemeden alınmaz. Günlük şeyler alınır öyle ara sıra.
Ama öğreniyorum ki dükkanına mutfak dolabı siparişi vermiş 200 tlde kapora vermiş. Çok mu lazımdı! Oysa o 200 tl ye ne çok ihitiyacımız var o ara.

Anlaşmazlıklarda cabası... Sabahları uyanmaz, hersabah uyanma sebebiyle bi kavga ben işe geç kalırım.
Onu bırakıp gitsem uyanamaz 11 e kadar uyur dükkan açılmaz, oturup iki muhabbet edemeyiz hemen kavgaya döner.
Sürekli beni bi sindirme çabası.
Ehliyet alıcam derim(onun yok) ''olmaz ben almadan alamazsın''
Hatırlarsınız iş değiştirmeyle ilgili bi konu açmıştım, sıfır destek neden çocuk olayını ertelemişim diye binbir tantana...

Zaten, evlilik için yanlış adamı seçtiğimin farkındaydım. Benim istediğim yaşamsal (maddi değil) standart bu değildi, zaten bunun bocalamasını yaşıyorken sindiremeyeceğim olayların patlama noktasını dün yaşadım.

Altınlarım bankada kasada duruyor ya, hiç özencimi alamadım kelepçemi alıcam dedim gezmeye gidiyordum.
Ve öğrendimki meğer eşim dediğim, habersiz adım atmadığım adam altınları benden habersiz bi başkasına borç vermiş.
Ve yaklaşık 4-5 aydır beni kekliyormuş!

Kendimi nasıl enayi hissettiğimi anlatamam.
Ben 900 lira maaşla tırmalarken, adam kartlardan gizli paramı çekmedi, maaşımı gizli gizli çekmedi daha bi dünya şey...

Normalde aileme hiçbişeyi anlatmam, bunu söyledim.
Annem cümle ağzımda biter bitmez ''neyi bekliyosun Lola, çık gel. Tamam bitti o evlilik''dedi. Tabiki gitmedim.
Çünkü benim kanaatim baba evine bikere döndünmü geri dönüşü olmaz bu işin.
Annem, babam ve en yakın arkadaşım beklemem için hiçbi gerekçem olmadığı taraftarı.
Evlilik takvimindede görüldüğü üzre 1,5 yıllık evliyim ve bizim çizgimiz ne aynı seyirde devam etti nede yukarı doğru...
Hep aşağıya indi... Hiçbişey düzelmedi... Hep daha kötüye gitti.

Şuan kendimi enayi gibi hissediyorum.
Hani vardırya, kadın çalışır didinir taş taş üstüne koymak için, adamın umrunda değildir.
Kadın eve bakan, çekip çeviren konumundadır da adamda sırtını kadına yaslamıştır. En sevmediğim aile tipidir, hayatım boyunca böyle bi aile olmaktan korktum. Ama hernekadar ben kabullenemesemde bizimde gidişatımız ne yazıkki bunu gösteriyor.
Ona sorarsanız oda çabalıyor, ama hep yanlış adımlar, yanlış kararlar.

Ha bir umut dükkan açtık, işler oturunca düzene gireceğiz derken yeni öğreniyoruz ki bu dükkan sığınak olarak göründüğü için ruhsat çıkımıyormuş.
Yani bide dükkanın kapatılma ihtimalide var.
Be adam bu dükkanı açarken aklın nerdeydi senin, daha kaç kere dükkan açıp kapatabiliriz ki!

Aldığı saçma sapan kararlar, attığı tutarsız ve yanlIş adımlar, sözünde durmayan bi adam oluşu, üstüne bana verdiği huzursuzlukta eklenince ''bu adam evde bakamaz çocukta bakamaz, yol yakınken boşan'' diyor şuan ailem.

Maddi konularda çevirdiği dolaplaraysa hala inanamıyorum...

Annemin ve arkadaşımın sorduğu soruyu bende soruyorum kendime. ''Beni tutan ne?''

Herşey değişir mi? Erken mi pes ediyorum?

bu yaştan sonra ne kimseyi eğleeeecek ne de eğlencek halin kalmamış neyin kahrini çekiyosun ki
hani elle tutulur biri olsa ya arkadas hıc bırı yok
sana tavsıyem ayrıl arkadasım
veeee iyki cocuk yapmamısın

Son düzenleme:
çocuğun olmadığı için şanslısın. Eşin biraz seni dinleseydi bu hallere düşmezdi.
senin kadar maaş alsaydı geçinip giderdiniz. ama eşin akıllanacağa benzemiyor.
konuşmak için onların size gelmesi lazım. sen niye gidiyorsun?

Son düzenleme:

Para ile ne alakali ya? Hiç bu konuda maddiyatin önemli oldugunu görmedim. Konu sahibin esi sorumsuz.
Sabah ise gidemeyen, uykuyu daha çok seven adam elbette borçlari olacak! Adam dukkan açiyor, ruhsati yok,..
Adam o kadar gurursuz ki (kusura bakma konu sahibi) kv'desinden bir defa degil, defalarca borç aliyor.

Ve bu yetmezmis gibi konu sahibe yalan söylüyor, altinlarini satiyor, ancak borç yapiyor, konu sahibine saçma sapan yasaklar koyuyor,.. liste uzuyorda uzuyor. Konu sahibine tek tavsiyem: derhal kaç bu adamdan. Esini adam edecen diye yillarin geçer, hayatin zehir olur. Bu adam degismez.
Bu adam bu yasta sorumsuz ise, 70 yasindada sorumsuz olur. Iyikine daha bebeginiz olmamis, düsünsen bu belirsizlik ile bebegine bez, mama bile alamiyacaktin. :KK43: Anneni dinle, derhal kurtul bu adamdan.

Senin bu adama saygın bitmiş cnm.artık erkek olarak gormuyosun ki bu en fenası biz ne dersek diyelim bitmiş bu iş

Okul mezuniyeti ne allah askina ya :KK43: hepimizin annesi babasi avukat, doktor amir sanki... Konu sahibinin esi basli basina sıkınti kabul ama diplomayla ne ilgisi var...:KK14:

Okul eğitim ve öğretim yuvasıdır
Okulda sadece bilim değil hayatı doğruyu yanlışı ve muhakeme yapmayı da öğrenirsin.
Eğitimi ortaokul olan biri işte böyle doğruyu yanlışı ayırt edemez cahilce işler yapar.
Bu alakası var.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim görüşüme göre, eşiniz çabalasa, dişini tırnağına taksa, sabahın köründen gece yarılarına kadar çalışsa ama yine de olmasa sabredin derdim. Ama adamın çalışmaya gönlü yok ki. Zaten bir insan bir kaç defa iş kurmuş ama olmamaışsa o konuda beceriksiz olduğunu kabul etsin otursun aşağı. Gitsin normal maaş alabileceği bir iş bulsun. Ama hiçbiri yok. Tam tersine yalan var üçkağıt var gizli kapaklı işler var. Çooook bile sabretmişsiniz.

X