Boşanmak mı beklemek mi? Beklemekse neyi?

Eşiniz güçsüz, çok özür dileyerek söylüyorum ezik bir karaktere sahip.

Şu an ağlayıp "Sen kararını vermişsin zaten." diyorsa yapacak bir şey kalmıyor.
Boşanma durumunda bile "Güçlü olayım, ailemi toparlayayım." diye düşüneceğine sadece ağlıyor.
Ağlamak nedir Allah aşkına, sen ne verdin ki bu evliliğe ne bekliyordun?

Dün akşam konuşuldu mu, neler konuşuldu bunlar da önemli.
Eşiniz net bir şekilde güvenilmez biri.
Sizden habersiz para alması hırsızlık değil de ne?
Eş olunca habersiz para alınabiliyor mu?
Altınlar da gitti gelmez muhtemelen.

Istiyorsa -ağlamayı bırakıp gerçekten istiyorsa- bir şans daha verilebilir bu kadar sabrettikten sonra.

Kendi işi ile kazanıp evini geçindiremeyen adam kusura bakmasın ama işçi olarak çalışsın.
Çok üzüldüm size. Bayan halinizle evliliğinizin başından beri maddi kaygılarınız bitmemiş.

Sorumsuz bir adam, para idaresini bile bilmiyor.
Üstüne çocuk istiyor bir de..

Hemen ayrıl diyemem ama devam edersen de tüm para kontrolü sende olsun.
Tüm kart şifrelerini değiştir. Bir işe girsin işçi olarak ve ciddi olarak sen harçlık ver.
Böyle erkeklere bu şart..

ARKADAŞLAR MRB. İNTERNETİM OLMADIĞI İÇİN GİRİP YAZAMADIM AMA BENİM İÇİN FİKİRLERİNİZ VE ÖNERİLERİNİZ ÇOK DEĞERLİ OLDU HERZAMAN.
BU YÜZDEN SİZİ HABERSİZ BIRAKMAK İSTEMEDİM.

bU KONUYU AÇTIĞIM GÜN YANİ CUMA GÜNÜ DIŞARIDAYDIM, KAYINVALİDEM AKŞAM EVE GEL KIZIM OTURUP KONUŞALIM DİYE ARADI GÜN İÇİNDE BENDE ZATEN EVE GELİCEM DEDİM. AMA NİYETİM KONUŞMAK İÇİN GİTMEKTİ KENDİ ANNEMİDE ALIP, KV EVDE YOKMUŞ BENDE GİTMEDİM ANNEMDE KALDIM.
EVİ TERKETTİM MAYETİNDE DEĞİLDİ BU KALMA BİRAZ KAFAMI DİNLEMEK, BİRAZ CİDDİYETİMİ ANLAMALARI, BİRAZDA EŞİME KENDİ KENDİNE KALMASI İÇİN ZAMAN TANIMAKTI.

ÇÜNKÜ KONUNUN ATEŞLİ HALİNDEN SONRA EŞİMLE HİÇ OTURUP KONUŞMADIK. BENİM BOŞANMA İLE İLGİLİ BUKADAR CİDDİ OLDUĞUMUN FARKINDA DEĞİLDİ YANİ.

O CUMA AKŞAMI ERKENDEN YATTIM, SAAT 20.30 DU, EŞİM GELDİ. UYUYORDUM. ''ALMAYA GELDİM DEDİ'' GELMİCEM DEDİM UYKU SERSEMİ, ZATEN KAPIDAN İÇERİ BİLE GİRMEMİŞTİ. YANİ NORMALDE ANEME OTURMAYA GİTTİĞİMDE BENİ ALMAYA GELDİĞİ GİBİ GELMİŞTİ. ''PEKİ'' DEDİ GİTTİ.
UYUYORDUM, GECE TEKRAR GELDİ, YATAK ODASINA BAŞIMA KADAR GİRMİŞ, UYANDIRDI BENİ.
HADİ KALK GİDELİM DEDİ, GELMİCEM DEDİM.
''SENİN EVİN BURASI DEĞİL ORASI, KALK GİDELİM'' DEDİ. GELMİCEM BEN DEDİM, YATTIM.
EVE GİTMİŞ, BÜTÜN GECE AĞLAMIŞ. TABİR-İ CAİZSE DANK ETMİŞ ANLAYACAĞINIZ.

BİDE O GECENİN NASIL GEÇTİĞİNİ BANA SORUN.
BEN Kİ GEZMEYE ANNEME GİTTİĞİMDE BİLE 1 SAAT FAZLADAN OTURAMAYAN, EVİNİ ÖZLEYEN İNSANIM. EVİMDE EVİM DİYE AĞLADIM BÜTÜN GECE KENDİ KENDİME. Bİ KARAR VERMEYE ÇALIŞTIM.
SÖYLEDİĞİNİZ HERŞEYİN GERÇEKLİĞİNİN FARKINDAYIM.
BU YAŞANANLARIN ÜSTÜNE BUNU SÖYLEMEYE UTANIYORUM BİLE AMA BEN BU ADAMI SEVİYORUMDA BİDE! EVET KAREKTER OLARAK BENİM KARŞIMDA ZAYIF KALAN Bİ ADAM AMA AŞKIYLA HER TÜRLÜ DOYURAN Bİ ADAM-DI EVLENİRKEN.

NEYSE, ERTESİ GÜN OLDU SAAT 5 FALANDI UYANDIM. BABAMIN GİTMESİNİ BEKLİYORUM Kİ ÇIKIP EVİME GİDİCEM.
VE SON KARARI VERİCEM.
BİKERE BANKALAR ARIYOR MADEM ÖYLE BANA PARA AYARLASIN MAAŞIMI HARCADIĞI İÇİN ÖDEMELERİMİ YAPAMADIM, E BİDE GİDEN ALTINLARIN AKIBETİNİ ÖĞRENMEM LAZIM. GERÇEKTEN BORÇMU VERİLDİ Kİ ÖYLEYSE ALTINLAR GELENE KADAR EVİ TERKETMİCEM EN AZINDAN ONLARI KURTARAYIM. YANINA KAR KALMASIN.

BİDE YENİ İŞE BAŞLAYACAĞIM KAHRETSİN Kİ BU KAFAYLA NASIL BAŞLAYACAĞIM.
EN AZINDAN İŞE BAŞLADIĞIM İLK GÜNLER EVİMDEN GİDİP GELEYİM, BU SIRADADA BİTİRECEKMİYİM NE YAPACAĞIM NETLEŞTİREYİM.

BU KARARA NEDEN BABA EVİNDE KARAR VERMİYORUM ONUDA SÖYLEYEYİM.
DEDİĞİMİZ GİBİ KÜÇÜK Bİ SEMTTE OTURUYORUM VE BEN ANNEMDE KALDIĞIM TAKDİRDE 1-2 GÜN İÇİNDE LOLA İLE X BOŞANIYORMUŞ DİYE DUYULMASI AN MESELSİ, EN AZINDAN EVİMDE OLURSAM OLAYLAR NETLEŞENE KADAR DEDİKODULARLA BAŞ ETMEK DURUMUNDA KALMAM.

EVİME GİTTİM SAAT 8.30 FALAN.
BENİMKİ OTURMA ODASINDA UYUYAKALMIŞ, GELDİĞİMİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDI.
KV GELDİ YUKARI, NEDEN GELMEDİN AKŞAM DEDİ KONUŞAMAYA GELECEKTİM SEN YOKMUŞSUN DİYE GELMEDİM DEDİM. ŞİMDİDE EŞYALARIMI TOPLAMAYA GELDİM DEDİM.
OTURUN KONUŞUN YAVRUM FALAN DEDİ, DEDİM '' HERŞEY AYNEN BÖYLE DEVAM EDİCEKSE BEN YOKUM DEDİM'' YOK KIZIM DEVAM ETMİCEK MERAK ETME DEDİ KV.
O SIRADA EŞİM KALKTI ANNE SEN İN BİZ KONUŞURUZ DEDİ, AMA O DİK HALİNDEN ESER YOK. DANK ETMİŞ YANİ.

HERŞEYİ SAYDIM. ŞİMDİ BURADA ANLATMAYA KALKARSAM YAZMAK SAATLERİMİ ALIR:KK50:
ÖZETLERSEK, ALTINLARI BORÇ VERMEMİŞ, İLK BİZ EV TAŞIRKEN Bİ TANE BİLEZİK ALMIŞ BOZMUŞ. SONRA DÜKKANINI TAŞIRKEN BOZMUŞ. SONRA DÜKKANLA İLGİLİ MASRAFLAR İÇİN BOZMUŞ DERKEN TEK TEK ALMIŞ BOZMUŞ YANİ. BEN HEP YERİNE KOYUCAM DİYE BOZDUM, AMA DELİK GİT GİDE BÜYÜDÜ DİYOR.

ZATEN HEP BEN KONUŞTUM O MAHÇUP BİR İFADEYLE SADECE DİNLEDİ.
NORMALDE ÇOK KAVGACIDIR EŞİM, GURURUNU KIRACAK ONCA LAF SÖYLEDİM Kİ ARTIK HAKKETTİ, GIKINI ÇIKARMADI.
BANA UYGULADIĞI PSİKOLOJİK BASKIDAN, İŞ KONUSUNDAN, ÇOCUK KONUSUNDAN, HERŞEYDEN...

BENİM KAFAMDA HERŞEY BİTTİ DEDİM. SON KEZ KONUŞMAYA GELDİM, EĞER BEN BÖYLEYİM BENİM ELİMDEN GELEN BU DİYPRSAN BEN EŞYALARIMI TOPLAYIP GİDEYİM DEDİM. EĞER BURADAYSAM BOŞANDIKTAN SONRA ''ACABA Bİ ŞANS DAHA VERSEMİYDİM'' DEMEMEK İÇİN DEDİM.
EĞER DEVAM ETMEK İSTİYORSAN DÜKKANI KAPATACAKSIN, GİRECEKSİN BİYERDE ÇALIŞACAKSIN MAAŞINIDA GETİRİP ELİME SAYACAKSIN DEDİM.

TABİ BU KONUŞMALAR BÖYLE SIRAYA GEÇMEDİ. ARALIKLI ARALIKLI.
BEN DİĞER ODAYA GİTTİM, YANIMA GELDİ.
NEKADAR PİŞMAN OLDUĞUNDAN, HATA YAPTIĞINDAN, BENİ KAYBETMEK İSTEMEDİĞİNDEN, BENİM İÇİN HERŞEYİ YAPABİLECEĞİNDEN YAKINDI.

VELHASIL KELAM 1 ŞANS DAHA VERDİM.

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ ''KLASİK SONUÇ''.
EVLİLİK BU ARKADAŞLAR, HİÇ KOLAY DEĞİL KESTİRİP ATMAK. KALDIKİ HATALARINDAN DERS ALMIŞ (GİBİ GÖRÜNEN) Bİ ADAM VAR KARŞIMDA.

O GÜN VE CUMARTESİ OLMAK ÜZERE 2 GÜN DÜKKANI AÇMADI, AÇTIRMADIM. ARTIK BİTTİ DÜKKAN GİTMENE GEREK YOK DEDİM.
BAŞKA YERLERE GÖRÜŞMELERE GİTTİ. BUGÜNDE 1 YERE GÖRÜŞMEYE GİTTİ VE ALLAH KISMET EDERSE %80 OLUMLU GÖRÜNÜYOR.

''HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEZ'' YADA ''Bİ İNSAN 7 SİNDE NEYSE 70 NDEDE ODUR''

BU SÖZLERE BENDE İNANIYORUM, AMA BEN BU ŞANSI ONA DEĞİL, KENDİME VERDİM İNANIN.
ÇÜNKÜ BU ADAM ART NİYETİNDEN DEĞİL, CAHİLLİĞİNDEN BU DURUMA DÜŞTÜ. Bİ İŞ YAPMAYA KALKTI BATAKLIĞA SAPLANDI KURTULMAK İÇİN ÇIRPINDIKÇA DAHA ÇOK BATTI. BATTIKÇA YALANLARA SIĞINDI YALANLAR ONU DAHADA BATIRDI...

''ÇOK PİŞMANIM, SEN NASIL İSTİYORSAN HERŞEY ÖYLE OLACAK'' DİYEN Bİ ADAMA 1 ŞANS VERMEZSEM GELECEKTE ACABALAR BENİM YAKAMI BIRAKMAYACAKTI.

ÇOK DEĞİL 3-5 AY İÇİNDE KENDİNİ BELLİ EDECEKTİR.

EVİNİN ASAL İHTİYAÇLARINI KARŞILASIN, YALAN DOLANA BAŞVURMASIN, BİDE ŞU HIR-GÜRDEN KURTULURSAK BENİM ONDAN BAŞKA Bİ BEKLENTİM YOK ZATEN.

KENDİSİNE DE ANNESİNEDE DEFALARCA VE SON KEZ BU SABAHTA BELİRTTİM.
BENİM KAFAMDA BİKERE BİTTİ, BEN EMİN OLMAK İÇİN SON 1 ŞANS VERDİM. EĞER BU ŞANSI DEĞERLENDİREMZSE İKİNCİ KEZ BİTİRMEK EMİN OLUN DAHA KOLAY OLACAKTIR DEDİM.

SİZİ HABERDAR EDİCEM ARKADAŞLAR 2-3 AY SONRA DURUMUN NE OLDUĞUNDAN

Şans verin tabiki, o tamamen size kalmış birşey. Nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın fakat bu arada arkasına sürekli bakın gerçekten düzelmeye mi çalışıyor yoksa günü mü kurtarıyor?

Birde belki yazmışsınızdır bilmiyorum da eşiniz ne üzerine dükkan açıyor?

Kredi kartinin ve banka kartinin sifresini degistir bari.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Son düzenleme:
eevt cnm aynen, seni tutan ne?
Yazik degil mi sana.. sirtini kadinina dayayan erkege saygi mi duyulur? neden bir omru boyle gecireceksin ki? Azicik asin kaygisiz basin, calisiyorsun, senin esine ihtiyacin yok ki, kendi basina yasar gidersin, bir gun karsina daha duzgun bir insan cikar..

edit: pardon, son bir sans karari verilmis. Umarim, duzeltirsiniz herseyi. mutluluklar..

Son düzenleme:
Bu şansla düzelir inşallah.
Maaşı gerçekten elinize saysın ve siz harçlık verin.
Çok üzücü ama böyle bir erkeğe bu şart.
Umarım artık her şey gönlünüzce olur..

senin için inşallah hayırlı karardır canım ama şunu unutmayı can çıkmayınca huy çıkmaz. bir insan gözünün içine baka baka yalan söylüyorsa ne bekliyorsun ondan. ev düzeni evlilik çok önemli helede maddi konular benim için çok önemlidir. bende evlenince eşimin 1 yalanıyla karşılatım çok zor atlattım adam kredi çekmiş araba almış borcunu söylemedi bana evlenince ödemeye devam. hala bu konuya takıyorum. altın vs. konusunda benden izinsiz birşey yapamaz kasayı kendi üzerime yaptım biraz sıkışınca başka yollara bakıyoruz ve her seferinde söylerim 1 altın bozdur 1 daha bozdur dersek bugün kendimizi kurtarır ama geleceğimize en büyük yatırım olan altınlarımızı bitiriz.

ben sana gecen ayalrda bılezıklerını boz kredı kartlarını kapat demıstım sende aslında boyle dusundun 2 aya aynı olursunuz demıstım esın ben halledıcem dıyıp borc almıstı
megersem altınlar gıtmıs :S
emınmısın borc olarak gıttıgıne peki?

ve yıen sana soylemıstım esın dukkanı kapatsın bır yerde ıscı olarak calıssın ama esın kabul etmemıstı valla kuyrugu kıstırıp ıscı olarak calısmalı hayır kendı ısının patronuda ne oluyor ayda belkıde senın kadar bıle bır maas gelmıyor eve uzgunum ama

öncelikle sabrına hayran kaldım ben olsam bu kadar zaman dayanamazdım böyle birine.. durumun çok zor ve bence çok bile beklemişsin kararını vermek için ben ailene katılıyorum kendine daha fazla eziyet etme
birde 900 lira ile onca masrafın altından nasıl kalktın 1,5 yıl boyunca? bişi daha o bankadaki bilezikleri emanet vermiş ya birine geri geleceğini hiç sanmıyorum onunla da bir açığını kapatmıştır bence eşin

Benim şahsi fikrim sizi tutan hiçbirşey olamaz bu kadar şeyden sonra.. Nasıl dayandınız şaştım doğrusu. Hiçbir artısı yok ki eşinizin.. Ailenize ve arkadaşlarınıza katılıyorum bu evlilik bitmiş. Sizin çabalarınızla bir yere gelemezsiniz. Eşinizde babamı gördüm çünkü.. Çok şükür boşandılar da en azından borçlardan kurtulduk çocuğunuzda yokmuş boşanın gitsin bir ömür onamı bakacaksınız. Ben okurken dayanamadım..

Allah yardımcın olsun herşeyden önce.Ama sen eşine körü körüne inanmışsın.Bence şu an altın yüzünden yaşadığın hayal kırıklığıyla bu şekilde arada kaldın.Bir süre sonra yine eşine güvenip inanmaya devam edeceksin.
Çünkü bir insan eşinin kendi maaş kartını kredi kartını çalıp çalıp para harcamasını nasıl kabullenir.Hiç mi tavır almaz.Hiç mi bir tepki vermez ki,bu adam tekrarını yapmaktan çekinmesin.Bir de anlayamadığım,evde çantanı gizleyecek bir yerin kilitli bir yerin hiç mi yok.Senin şifreni bilmeden nasıl para çekebilir ki?Sen her seferinde güvenmişsin güenmişsin,yaptıklarını görmezden gelmişsin o da iyice şımarmış,tepene çıkmış.Korkusu çekincesi utanması yok.
Güvenmesen daha kısa süre önce böyle bir adamdan çocuk yapmayı düşünmezdin.Allah yardımcn olsun yine de.

lola ben tamda bu sekılde bı aılede buyudum..
annem evı bakar,rahmetlı babam yan gelır yatardı..
böyle bı babaya çocuklarda büyüdükçe kın beslıyor..
benım hıcbı bağım yoktu babamla,aynı evde olmamıza rağmen..

yanı boşan demek kolay,yuva kolay kurulmuyor..
ama sorumsuz bı esle bı evlılık nasıl olur,cocuklarına bı gelecek sunabılır mısın..
bu genç yasta cektıgın sıkıntıya değer mı bılemıyorum..
verdıgın ödunlerın sana gerı dönusu olabılcekse devam et..
oda olmuyor,karakterınde yok dıyosun..

Konu maddiyattan ziyade yalancılık ve hırsızlık. Bir insan kocası ya da karısı bile olsa gizli gizli cüzdanından kartını parasını alamaz/çalamaz. Ne hakla, hangi cüretle.

Bence altınları baskasına borc verdim de hikaye, kesin bozdurup dükkana sıvamıştır.

Bu adam sorumsuz ve rahat, maalesef karakterine oturmuş durumda ve biraz zor düzelir. Sakın ama sakın bu ortama cocuk getirme.

Allah bol bol sabır versin, çok zor günler geçiriyorsunuz. Altın , para bir tarafa güveninizi bitirmiş. Benim fikrim 2 aileyide bir araya getirip her şeyi konuşun, son şans verdiğinizi tekrarında ayrılacağınızı kesin ve net bir şekilde söyleyin. Biraz zaman geçsin sabredin, baktınız aynı tas aynı hamam o zaman son kararınızı verirsiniz.

Çekilir iş değil; yalan var, hırsızlık var
Yakma hayatını, aileni dinle

Yazık etme kendine, bekleyişin boş.. değişmez:KK19:

canım benim inan seni o kadar iyi anlıyorum ki... benzer şeyleri yaşıyoruz ve bende konu açmak için bi taslak hazırladım ama inan o konuyu açmak için bile cesaretim yok... ki kaldı ki ben 4,5 senelik evliyim. ölüyorum çocuk için ama kocama güvenip çocuk yapamam. yaşımda geçiyor... her günüm boşanmayı düşünerek geçti ama 4,5 yıldır bi arpa boyu yol alamadım. cesaretim yok ve babaocağına dönüşle ilgili seninle aynı şeyleri düşünüyorum.

benim kocamın para dışında artıları da var kötü alışkanlıklar gibi :KK43: evliliğim boyunca bende çalıştım ve bi kuruş tasarrufum yok. 3 ayrı icra ödedim. [kocamın evliliğimiz öncesi borçları ki biri kefillikten (toplamda yaklaşık 20.000 TL)] ev alalım istedim. benim sicilim temiz ama konut kredilerinde aile siciline bakıldığından kredi çıkmadı. araba aldık (renault brodway o da yani) , bi arkadaşı emanet istedi içti içti kaza yaptı araba hurdaya çıktı. o emeklerimde boşa gitti. tabi bunlar yaşanırken gürültülü kavgalar yaşadık. ne sözler verildi ne yeminler edildi... haddi hesabı yok yani :) ama ne değişti hiçbirşey.

bak ben sana örnek olayım. bi insan 7sinde neyse 70inde de o oluyor :) 2 aya yaklaşıktır babaevindeyim. o kadar zor ki... sanki yabancı bi yere misafirliğe gitmiş gibiyim. ailem sonuna kadar yanımda ama bi kere çıktım o evden ve geri döndüm. hala daha yastığımı, terliğimi yadırgıyorum yani :) duş almak istemiyorum. daha bi salata bile yapmadım annecimin mutfağında :) ki yemek yapmayı çokkk severim. ama napim alışmak zorundayım. yıllarımı çürütemezdim ki 4,5 yılım ziyan oldu.

bu ay içerisinde davamı açacağım. tabi inş :) evimi iğneden ipliğe ben yaptım ve emeklerime kıyamıyorum. bu da benim cesaretimi kıran şey. ama gaza gelmeyi bekliyorum :)

herşeye rağmen en doğru kararı sen vereceksin. iyi düşün. gerekirse artıları eksileri bi kağıda yaz. üşünme gerçekten yaz. çevrendeki evliliklere bak. kıyaslamak için değil. bir evliliğin nasıl olması gerektiğini görmek için. rabbim yardımcın olsun ve yolunu her daim açık etsin inş... bak bugün cuma inş dualarımız kabul olur... :nazar:

Lola çok zor bir durumun içindeymişsin. Keşke tek sorunun son konu gibi çocuk olsaymış.
Daha nişanlıyken kendini gösteren bir adamla evlenmen bile bile lades olmuş canım.
Neyse olan olmuş bana göre olan bir şey sana doğru gelmeyebilir, ya da senin doğrun benim doğrum olmayabilir. O yüzden çok etkilenmeyeceksen eğer ben derim ki ben bu şekilde yaşamak istemezdim. en azından çocuğum da yokken kendimden başkasından sorumlu değilken, kararlarım tek kişilikken ve yaşım küçükken kendime bir yol çizerdim.
eşini belli çerçevede değiştirebilirsin. Çünkü bazı şeyler DNA lar gibidir değişmez. Anasının 25 yılda verdiğini sen 1 ayda değiştiremezsin maalesef. O yüzden demişler ya "insan 7 sinde neyse 70 inde de odur" diye.

Keşke tek sorununuz maddiyat olsaydı... eşinizin yaptığı çabalama falan değil kısa ve öz sizi kullanıyor emin olun...
çabalıyor olsaydı sabahın kör saatinde kalkar kendisine ait iş yerini açardı, sizden habersiz kartlarınızı alıp ne yaptığını bilmediğiniz yerlere vermezdi.. ben hiç sanmıyorum ki altınlarınızı da borç olarak arkadaşına vermiş olsun.. Böyle adamlar öyle güzel yalan söyler ki inan siz bile gerçekleri bildiğiniz halde ona inanırsınız...
sadece gözünüzü açın daha fazla hırpalayıp üzmeyin kendinizi..

Böyle bir adamı 9 yıl çektim ve boşandım.. Boşandıktan sonraki hissettiğim tek şey eşim tarafından dolandırıldım hissi idi, halende bunu atlatabilmiş değilim...

Allah kolaylık versin diyorum... eşinin altınlar konusunda da sana yalan söylediğini düşünüyorum. eşin ergen serseri çocuklarını geçmiş, kusura bakma ama... ne hakla habersiz cüzdanından kartlarını alıp çekebiliyor.. aslında ilk yaptığında şifrelerini değiştirmeliydin... güvensen sıkıntı değil ama güven vermiyor eşin... dükkanı işletebildiğini bile düşünmüyorum... zorla kaldırıp göndermeler felan. maddiyat sorunun olsa sabret düzelir denir. sadece sorunun maddiyat değil...

karar senin. inş. hayırlı bir karar verirsin...

Bence de sorunun maddiyatın çok ötesine geçmiş
Sana söylemek istediğim çocuk düşünme sakın
İyice işin içinden çıkamazsın
Sen çalış çabala,eşin maaşını çeksin,ergen çocuklar gibi kredi kartını alsın para çeksin,habersiz altınlarını alsın,bir de işe bile kalkıp erken gitmeye erinsin
İyi düşün,bu huylar düzelecek gibi durmuyor

kimsenin sabredemedin beklemedin demesini düşünmeyin zaten.. kimse için yaşamıyoruz bu dünyada..siz 5 sene daha bekleseniz de ,o laf deneceketir zaten..
kafanızda bitti ise,diyecek birşey yok zaten..bence annenizi alıp gidin,sakince konuşun,çok da uzatmayın..

Bir evliliği bitirmek acıdır tabi. Ama sizin durumunuzda gerekli görünüyor. bir çocuğunuz olmadan son verin. Allah yardımcınız olsun...

Konuu okuyunca benim bile icim daraldi grcekten yasayani dusunemiyorum bile
oncelikle her insanin isleri kotu gidebilir aksilikler olabilir vs, ama senin esinin durumu farkli bence
bi kere senden habersiz kartlarini almasi ve borc yapmasi kabul edilebilir bi durum degil, evlilik demek her seyi sirt sirta verip yasamak demek borcu da zenginligi de, ama senin esinin anladigim kadariyla akli biraz havada ve ev sorumlulugu yok
Bence oncelikle sakin cocuk falan yapmaya kalkma ve ayril, cunku anlattiklarindan anladigim kadariyla esin duzelebilecek gibi gorunmuyo, cevremde o kadar cok gordum ki bu tarz adamlari inan kimseye sihirli degnek degmiyo evliligin ilerleyen zamanlarinda

Allah yardımcın olsun hayırlısını versin inşallah,
Gördüğüm kadarıyla eşinde ne bişeyleri kurtarma isteği var ne de bunu yapmaya yönelik bir yeteneği, armut piş ağzıma düş misali davranıyor sanki. Dükkanı tutturamayan insan fazla gecikmeden başka yerde tutturmaya çalışır ya da işine gücüne vaktinde gitmeye çalışır tabiki 11 de açılan dükkandan hayır gelmez, çalışmadan hiçbişey olmaz ben ne insanlar biliyorum ufak bir tamirhaneden ortadoğunun en büyük yedek parça sanayisini kuran mı dersin işportacılıktan dükkanlar yelpazesine uzanan mı... hepsi de tanıdığım insanlar ve hepsi de sabah 6 dan gecenin körlerine kadar afedersin köpek gibi çalışan insanlar, zenginler ama hala aynı çalışma temposundalar..insanın içinde olacak herşeyden önce, ha bu nasiptir ama hadi böyle de olmuyosa girer bi yere maaşlı çalışır en azından ikiniz de bilirsiniz eve her ay ne kadar geliyor ne kadar gidiyor. Senden habersiz ziynetlerini almasıda cabası bari yalan söylemeseymiş sıkıntısı neyse açıkça anlatsaymış valla iyi düşün taşın canım baktın adamın karakteri bu, sittin sene uğraşsan düzelmez

benim babamda hepimizin rızkını tembelliğiyle tüketti üstelik anneme defalarca kredi çektirdi orda burda yedi bitirdi annem 32 yıldan sonra boşandı annemin aldığı evde oturuyo şimdi o rahatta annem kirada sende aynı duruma düşmek istemiyorsan iyi düşün taşın

bak benim eşimle bi dünya problemim var bunların haricinde düzenli iş sorunumuz da var ama benimki hiç olmazsa ne benden ne ailemden bişey istemez ha verilse hayır demez ama kendi istemez ya da saman altından su yürütmez ben bu durumdayken bile maddi açıdan ümitsizliğe kapılıyorum manevi açıdan da huzurunuz yokmuş
Boşan ya da boşanma diyemem ama yukarıda sana kendi yaşadıklarımdan örnekler vermeye çalıştım biraz feyz alırsın diye ha herkes aynı olacak değil ama bazıları fabrikasyon oluyor, bol bol dua et hayırlısını iste inşallah düzelir eşin

Esinin sorumsuzluklarini yarisindan sonra okuyamadim
Gına geldi cunku... Bosan bence
Allahin her gunude boyle yasanmaz ki...kalbin ne durumda? Seviyor musun?

Ah be cnm bu devirde ortaokul mezunuyla evlenilir mi nası layık gördün kendine?
Ne bekliyodun ki kafası bişeye bassa en kötü bi lise bitirebilirdi zaten.
E doğal olarak kara cahil bi adam işte.
Bu devirde ekmek aslanın midesinde ünv mezunu insanlar bile dikiş tutturamıyolar.
Bence boşan çünkü karşındaki adam cahil, biraz aklı başında bi adam olsa
Belki laf anlatılıp düzeltilebilrdi ama bundan bişey olmaz.
Bi de bu adamdan çocuk mu yapıcaksın?
Çocuğunun babası ortaokul mezunu mu olucak bu devirde
Çok utanç verici.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Boşanma durumunda bile "Güçlü olayım, ailemi toparlayayım." diye düşüneceğine sadece ağlıyor.

Istiyorsa -ağlamayı bırakıp gerçekten istiyorsa- bir şans daha verilebilir bu kadar sabrettikten sonra.

Kendi işi ile kazanıp evini geçindiremeyen adam kusura bakmasın ama işçi olarak çalışsın.
Çok üzüldüm size. Bayan halinizle evliliğinizin başından beri maddi kaygılarınız bitmemiş.

Sorumsuz bir adam, para idaresini bile bilmiyor.
Üstüne çocuk istiyor bir de..

Hemen ayrıl diyemem ama devam edersen de tüm para kontrolü sende olsun.
Tüm kart şifrelerini değiştir. Bir işe girsin işçi olarak ve ciddi olarak sen harçlık ver.
Böyle erkeklere bu şart..

arkadaşlar merhaba.
eşim maaşını kuruşu kuruşuna elime saymak şartıyla yeni bir işe başladı elemen olarak, bugün 2. günü.
bende kalan son altınım olan setimi bozdum onun bana bıraktığı diğer borçları ödedim evet o set benim tek garantimdi ama artık gözden çıkardım 10.000 küsürlük altınım gitmiş buda varsın gitsin dedim. 1 tane aylık 200 lirakık tasidim var 18 ay okadar.

onun dışında düzenli işe başladı, para idaresinide bana bırakacağına söz verdi (inşallah). Her nekadar giden tek sermayemize, güvenime, umutlarıma yansamda unutmaya önüme bakmaya çalışıyorum. Ama geri kazanacağımdan şüphe ettiğim şeyler var.

Ben bu adamla evlenirken tek dilediğim huzurlu sevgi dolu bi hayattı. Geri kalanı birlikte yaparız diyordum, ama olmadı. Zaten istediğim standartta bi evlilik yapmamıştım şimdi beni iyice standartın altına düşürdü.

Ne yaşadığım yer, ne oturduğum ev, nede bana sunduğu maddi-manevi hayat beni tatmin etmiyor.
Ben kolay kolay pişmanım demem ama özellikle bu yaşadığım son olaylardan sonra bu adamla evlendiğime çok pişman oluyorum.
Çünkü tek teselli kaynağım olan yukarıda altı çizili belirttiğim değerleride kaybettim.

Boşanmayı göze alamıyorum, ama benim istediğim maddi-manevi standartlarada ulaşabilirmiyiz bilmiyorum.
Şuan evli olmamın hiçbi anlamı yok. Evliliğim boyuncada olmadı zaten, çünkü hissettiğim sorumluluktan başka bişey değildi.

Bunu onada söyledim. ''Ben evliliğimden keyif almak, hayattan keyif almak istiyorum. Aşk ve heyecan duymak istiyorum. ve bunun için bişeyler yapmalısın'' dedim.

Aklım okadar karışık ki, kalbimde tekrar aynı sıcaklığı, aynı heyecanı hissedememekten korkuyorum.

Zaten karekter olarakta beni uğrattığı bi hayalkırıklığı var bu yaşadığımız olaylarla alakalı değil, daha dar bi çembere ait o. Açık görüşlü olmayışı vs. gibi...
Şimdi bunlar dahada gözüme batıyor.
Zamanla düzelirmiyiz bilmiyorum.
Düzelememekten korkuyorum.

Bu şansla düzelir inşallah.
Maaşı gerçekten elinize saysın ve siz harçlık verin.
Çok üzücü ama böyle bir erkeğe bu şart.
Umarım artık her şey gönlünüzce olur..

İnşallah öyle olacak.
Bende isterdim akıllı, işini bilen bi adam olsun evinide benide çekip çevirsin, sırtımı ona yaslayabileyim ama malesef.
Bunu yapamıyorsun, bari batırmasaydın ama ne yazıkki işte...

Gelişmeler 6 ve 7. sayfalarda var canım. Yorumlarınız için çok teşekkürler.

sımdılık hersey yoluna gırmış maddı olarak tabı..
zaten ılk adım bu olmalıydı..
gerısınıde sen zamanla göreceksın..
evlılıgın adına fedakarlık yapmaktan cekınme,elınden gelenı sonuna kadar yapkı
bıgun hıc caba sarfetmedım hıssıne kapılma..
herseyın hayırlısı lola..
belkı düzelecek..cok cok 6 ay,olmadı 1 senenı ona verırsın ızlemek adına..

o duzelırse emınım yenıden canlanabılır askında..

Esinin sorumsuzluklarini yarisindan sonra okuyamadim
Gına geldi cunku... Bosan bence
Allahin her gunude boyle yasanmaz ki...kalbin ne durumda? Seviyor musun?

OOOOOFFF Offf.

İşte o soruyu bende soruyorum kendime ama ne olumlu nede olumsuz bi yanıt bulamıyorum.

Seviyormuyum ?

Çok hayal kırıklığına uğrattı beni çooook.

Her konuda. Bu son yaşadıklarımızı geç, bikere ben çok modern açık görüşlü bi kadınım kariyer hedeflerim var o ise ne çalış der ne çalışma ama işi bırakıp evde otursam çok hoşuna gider.
Durmadan kıyafetime vs karışır.
Zaten bana ne nişanlıyken nede sevgiliyken vaadettiği hiçbişeyi gerçekleştiremedi.
Bikere benim yaşamak istediğim hayat sıtandartı maddi-manevi bu değildi. Burdan kaybetti zaten başta.

Yukarıda bi yerlerdede yazdım, şuan evli olmamın bana verdiği hiçbir haz yok. Tek hissettiğim sorumluluk. Belki maddi imkanlarımızın rahatlamasıyla biraz aktif hale gelirsek hayattan dolayısıylada evlilikten keyif almaya başlayabilirim. ki buna çokmu çok ihtiyacım var.

sımdılık hersey yoluna gırmış maddı olarak tabı..
zaten ılk adım bu olmalıydı..
gerısınıde sen zamanla göreceksın..
evlılıgın adına fedakarlık yapmaktan cekınme,elınden gelenı sonuna kadar yapkı
bıgun hıc caba sarfetmedım hıssıne kapılma..
herseyın hayırlısı lola..
belkı düzelecek..cok cok 6 ay,olmadı 1 senenı ona verırsın ızlemek adına..

o duzelırse emınım yenıden canlanabılır askında..

Ben ona süre vermedim o bana 3 ay ver toparlamam için dedi. Tamam dedim. Ama ben kafadan 6 ay verdim kendime. Mutlu olmak adına.
Eğer 6 ay sonrada bişeyler yoluna girmediyse yada girdiysede ben mutlu değilsem oturup tekrar bir durum değerlendirmesi yapılacaktır benim tarafımdan.

Şimdi işe başladı, bakalım işinde istikrarlı olacak mı? Hadi insanlık halidir belki bu yerde olmaz ama ayrıldıysa neden ayrıldı? Çünkü öyle zırt pırt işte değiştirilmez.

Bende diyorum ki, ben bu zamana kadar sorumluluklardan evliliğin keyfine varamadım.
Belki maddi olarak ferahladığımızda kendimize, zevklerimize, daha çok para ve vakit ayırıcaz ve ozaman hayattan keyif almaya başlayacağım belkide.
Bu ay bende yeni bir işe başlıyorum, oda. Yeni maaşlarımızla yeni bir başlangıç yapalım bakalım durum neleri gösterecek.

yazdığın uzuun gelısmlerın gectıgı yazıyı sımdı okudum..
tabıkı bır sans daha vereceksın..duzelıyormu dıye bakacaksın,kestırıp atmak olmaz..
cunku sımdılık umut vaadedıyor..

Karar 7. sayfada

Arkadaşlar merhaba.
Çok zor bi karar aşamasındayım ve doğru karar verebilmem için objektif yorumlara ihtiyacım var.
Buyüzden herşeyi başından anlattım ki, benim görmediğimi belki siz görürsünüz diye.
Amacım eleştirilmek değil, doğru yolu seçmek. Buyüzden eften püften detaylara takılmadan yardımcı olursanız çok iyi olur benim için.

Eşimle herkesin birbirini tanığı, küçük bi semtte oturuyoruz. İkimizde bekarken burada oturuyorduk, burada tanıştık, aşık olduk ve evlendik. 1,5 yıl içinde.
Hayatım boyunca hem bu semtten uzak biyere gitmeyi istedim, eşiminde hayali buydu bu yüzden ailesine ait olan buradaki evi tercih etmeyip kiraya evlendik.
Ben önlisans mezunuyum, eşim ortaokul mezunu ve esnaf.
Gelecekte kendim için hayal ettiğim hayatı bana sağlayamayacağını nişanlıyken anlamıştım aslında, ama sevgi, güven, sadakat herşeyden önceydi benim için. Bu yüzden maddi sorunları aşarız gözüyle baktım hep. Bende çalışıyordum neticede.
Biçok vaatler verildi nişanlıyken, ''mevcut işi o ikimizinde oturduğu semtteydi'' ama düğünden sonra hemen dükkan açılıyordu, yada 1-2 yıl içinde av alınıyordu. İkimizde çalışıyoruz ya, öderiz neticede. Olmadı!
Nişanlıyken biçok kez annemden borç aldı eşim, ödeyemedi. Bunlar elden alınanlar.
Annemin açık hesabı olan biyerden bana hediye laptop almış nişanlım, onu annem ödeyecekti nişanlımda annemin başka biyere olan taksidini ödeyip fitleşeceklerdi. Velhasılkelam annem laptopu ödedi, ama nişanlımın ödemesi gereken yerden anneme icra geldi. Ödememiş!
Nişanlıyken kendini gösteren talihsizliklerin ilki balayında buldu beni.
Eşimin bekarken ödeyemediği bir banka borcu yüzünden balayı otelimizden jandarmalar eşimi aldı götürdü. Öylece kalakaldım odada.
Eşimin ailesi memleketten borcu ödedilerde eşimi saldılar.
Tatil bitti döndük.
Eşim o iş yapmayan dükkanında çalışmaya devam etti. Eve hiçbizaman düzenli mutfak alışverişi yapmadık, düzenli harcamalarımız olamadı. Ben maaşımla kirayı ödedim, o ayarladı faturaları ödedi vs derken ite kaka bikaç ay idare ettik.
Biara bi dükkan devralmaya kalktı, bileziklerimi bozdurdu adam devretmekten vazgeçince bilezikleri bozdurduğuyla kaldı. Para elde harcanmasın bide kimse anlamasın diye yine bilezik yaptık ama tabiki zararına. Nişanlıyken onun ayakları yere sağlam basamayan, doğru kararlar alamayan ve cahilce işlere kalkışan bi adam olduğuna olan kanaatim bu olayla birlikte iyi kuvvetlendi ve bir iş kurup düzgün bir hayata kavuşma ümidim işte bu olayla sarsıldı.
Ortalama, evliliğimizin 6 yada 7. ayında başladı zorlu mücadelemiz. Kirayı (500 tl) sağdan soldan borç alarak ödemeye başladı.
Kiramızı hiç geciktirmedik ama ev sahibiyle ilgili bi sebepten evi boşaltmamız gerekti.
o paraya o civarda ev bulmak mümkün değildi, zaten son aylarda kirayı bile sağdan soldan borç alarak öder olmuştuk ki ne yapacaktık yani..
İkimizinde ailelerinin bulunduğu, dedikodusundan, insanlarından nefret ettiğim o semte, eşimin ailesinin üst katındaki daireye dönmeyi ben teklif ettim eşime. Velhasıl kelam taşındık evliliğimizin 8. ayında.
Artık rahatlayacaktık(!), kira derdimiz yokya kenara para bile atabilirdik, güya!
Taşınmadan önce başlayan şiddetli kavgalarımız buradad devam etti.
Eften püften. Neden güldün, neden baktın, niye kalk dedin, topuklu ayakkabı giyemeyeceksin vs...
Bu arada eşim yeni bi dükkan açtı, şuan 6 ay falan oluyor sanırım. Dükkanda bigün işler iyise bigün kötü, evde hala bi düzen yok.
Bu arada ki en önemli mevzuda bu aslında ''bu arada'' dediğime bakmayın evliliğimi bitirme noktasına getiren mevzu bu.
Kredi kartlarına taksitlerimiz var, ben bu taksitleri ödüyorum ben ödüyorum tam düze çıktık sanıyorum bi bakıyorum bi sonraki ekstreye tek çekim para çekilmiş karttan. Kartı cüzdanımdan alıyo, parayı çekiyo ne borcu varsa onu ödüyo, yeri geliyo dükkan kirasını ödüyo.Son ben sil baştan para denkleyip kartları kapatmaya çalışıyorum.
En son yine kartlardan para çekmiş çok yüklü meblağlar değil 1000 tl 800 tl falan ama ben zaten 900 lira maaşla çalışıyorum bir seferde onları ödemem mümkün değil, oda ekstre günü gelene kadar onu denkleyemiyor ay sonu yine sıkışıyoruz.
Gittim bi tanığımdan borç aldım(altın), kartları kapattım. Tabi ben kapattım diye sevinirken yanılmıyorsam yine eşim kartlardan para çekti hem borçlandığımızla kaldık hem kartlarda kapanmamış oldu. O borç aldığım altınlarıda ödeyemeyince eşim bi başkasından borç aldı tekrar kartı kapattık, kartlarla altın borcumuzu yaptık sahibine verdik. Bende kartları taksite böldürdüm ilk ayını ödedim bu ay 2. taksidini ödeyecektim ki bi baktım maaş hesabımda para yok.
Nasıl olur kart çantamda! Ama pazar günü x atmden para çekilmiş görünüyor. Eşimi aradım. Meğer pazar günü gizlice çantamdan kartımı almış, parayı çekmiş, dükkanın borcu varmış onu ödemiş. (Bu arada annemdende borç istemiş ama annemin bikere ondan ağzı yandığı için dikkate almamış) Eksiğim vardı yarın vericem paranı dediğinin üzerinden 1 hafta geçti. Bankalar beni arayıp duruyor.
Bu arada ben onun dükkan klimasının taksidini, ve 2 kredi kartını ödemeye çalışıyorum. Oda diğer başka bir kartın asgarisini ödeyecekti 2. ay oldu iki taksidinide ödemedi.
Bu arada altınlarım duruyor ya(!) 1 bilezik bozup o kendisinin ödeyemediği kartı kapatmayı planlıyorum, bana ben para ayarladım halledicem dedi. Ok dedim.
Bu arada evimizde bir düzen hala yok. Düzenli bi market alışverişi, pazar alışverişi vs. yok.
Eline bi liste versem 50 kere söylemeden alınmaz. Günlük şeyler alınır öyle ara sıra.
Ama öğreniyorum ki dükkanına mutfak dolabı siparişi vermiş 200 tlde kapora vermiş. Çok mu lazımdı! Oysa o 200 tl ye ne çok ihitiyacımız var o ara.

Anlaşmazlıklarda cabası... Sabahları uyanmaz, hersabah uyanma sebebiyle bi kavga ben işe geç kalırım.
Onu bırakıp gitsem uyanamaz 11 e kadar uyur dükkan açılmaz, oturup iki muhabbet edemeyiz hemen kavgaya döner.
Sürekli beni bi sindirme çabası.
Ehliyet alıcam derim(onun yok) ''olmaz ben almadan alamazsın''
Hatırlarsınız iş değiştirmeyle ilgili bi konu açmıştım, sıfır destek neden çocuk olayını ertelemişim diye binbir tantana...

Zaten, evlilik için yanlış adamı seçtiğimin farkındaydım. Benim istediğim yaşamsal (maddi değil) standart bu değildi, zaten bunun bocalamasını yaşıyorken sindiremeyeceğim olayların patlama noktasını dün yaşadım.

Altınlarım bankada kasada duruyor ya, hiç özencimi alamadım kelepçemi alıcam dedim gezmeye gidiyordum.
Ve öğrendimki meğer eşim dediğim, habersiz adım atmadığım adam altınları benden habersiz bi başkasına borç vermiş.
Ve yaklaşık 4-5 aydır beni kekliyormuş!

Kendimi nasıl enayi hissettiğimi anlatamam.
Ben 900 lira maaşla tırmalarken, adam kartlardan gizli paramı çekmedi, maaşımı gizli gizli çekmedi daha bi dünya şey...

Normalde aileme hiçbişeyi anlatmam, bunu söyledim.
Annem cümle ağzımda biter bitmez ''neyi bekliyosun Lola, çık gel. Tamam bitti o evlilik''dedi. Tabiki gitmedim.
Çünkü benim kanaatim baba evine bikere döndünmü geri dönüşü olmaz bu işin.
Annem, babam ve en yakın arkadaşım beklemem için hiçbi gerekçem olmadığı taraftarı.
Evlilik takvimindede görüldüğü üzre 1,5 yıllık evliyim ve bizim çizgimiz ne aynı seyirde devam etti nede yukarı doğru...
Hep aşağıya indi... Hiçbişey düzelmedi... Hep daha kötüye gitti.

Şuan kendimi enayi gibi hissediyorum.
Hani vardırya, kadın çalışır didinir taş taş üstüne koymak için, adamın umrunda değildir.
Kadın eve bakan, çekip çeviren konumundadır da adamda sırtını kadına yaslamıştır. En sevmediğim aile tipidir, hayatım boyunca böyle bi aile olmaktan korktum. Ama hernekadar ben kabullenemesemde bizimde gidişatımız ne yazıkki bunu gösteriyor.
Ona sorarsanız oda çabalıyor, ama hep yanlış adımlar, yanlış kararlar.

Ha bir umut dükkan açtık, işler oturunca düzene gireceğiz derken yeni öğreniyoruz ki bu dükkan sığınak olarak göründüğü için ruhsat çıkımıyormuş.
Yani bide dükkanın kapatılma ihtimalide var.
Be adam bu dükkanı açarken aklın nerdeydi senin, daha kaç kere dükkan açıp kapatabiliriz ki!

Aldığı saçma sapan kararlar, attığı tutarsız ve yanlIş adımlar, sözünde durmayan bi adam oluşu, üstüne bana verdiği huzursuzlukta eklenince ''bu adam evde bakamaz çocukta bakamaz, yol yakınken boşan'' diyor şuan ailem.

Maddi konularda çevirdiği dolaplaraysa hala inanamıyorum...

Arkana bile bakmadan kaç arkadaşım bir ömür geçmez böle bir kişilikle hayatını zindana çvirmek istemiyorsan gençliğini heba etmek istemiyorsan derhal boşan ağlasada zırlasada bakma arkana bu hayata birkez geliniyo onunlamı ugrascan be yok gizli gizlu para almala resmen almış altınlarıda bozdurmuş yemiş hiç kusura bakma milletede takmış borcu oh ne ala memleket
Annemin ve arkadaşımın sorduğu soruyu bende soruyorum kendime. ''Beni tutan ne?''

Herşey değişir mi? Erken mi pes ediyorum?

Arkana bilee bakma

İmza

X