Nasıl kibarca korona var, gelmeyin diyebilirim ?

Ne yaparsanız yapın insanlar cidden anlamıyor bunu.
Bugun bebeğim doğalı kırk gün oldu bir tanıdık nasıl hesapladıysa telefon açtı kırkı dolu akşama geliyoruz diye.
Misafirim var başka zaman beklerim diye oyaladım kabul etmedim.
Sonra ararlarsa da hastayız koronadan korkuyorum riske girmeyin diyeceğim.
Bu şekil de uzatabildiğim kadar uzatmayı planlıyorum

Kusura bakmayın sizin için ölemem demenin neresine alınacklar. İki yıl olacak yakında hala alınma darılma derdi ya. Hastalık bu hem de can alan bir hastalık. Normal zamanda evime kabul etmesem tamam canı isteyen alınsın. Yaşlılar da kendini korumaktan habersiz ev gezmesine gitmeye kalkıyorsa ben onları koruduğum için alınacaklarına teşekkür etsinler.
Birilerinin gereksiz yere alınmasından bu kadar korkmayın, korkmanız gereken asıl şey kovid
Tartışmaya dönüşcek bi konu yok benim fikrim bana sizinki size konu sahibi fikir sormu fikrimi söyledim ve fikrimi şu durumda eleştirmenizde aşırı gereksiz siz dediğinizi uygulayın ben kendi dediğimi uygularım çünkü benm hayatımda söylenen doğru şeyin doğru aktarımı ancak doğru üslupla halledilebilir. Langır lungur bi insan değilim herşeyin bi yolu yordamı vardır ki konu sahibine yazdım ben zaten size değil. Yazılanların hepsinin yanında incitmemek adına bir tavsiyede bulundum burda sizin yorumunuzu gerektiricek bi durum yok zira ben fikrimin size ne düşündürdüğünü sormadım

Tartışmaya dönüşcek bi konu yok benim fikrim bana sizinki size konu sahibi fikir sormu fikrimi söyledim ve fikrimi şu durumda eleştirmenizde aşırı gereksiz siz dediğinizi uygulayın ben kendi dediğimi uygularım çünkü benm hayatımda söylenen doğru şeyin doğru aktarımı ancak doğru üslupla halledilebilir. Langır lungur bi insan değilim herşeyin bi yolu yordamı vardır ki konu sahibine yazdım ben zaten size değil. Yazılanların hepsinin yanında incitmemek adına bir tavsiyede bulundum burda sizin yorumunuzu gerektiricek bi durum yok zira ben fikrimin size ne düşündürdüğünü sormadım
Niye tartışmaya dönsün? Doğru düzgün sohbet edilemiyor mu?
ben yalnızca konu sahibiyle değil sizinlede sohbet edilebileceğini zannetmiştim afedersiniz, sana ne anlamı taşıyan cümlelerle cevap vereceğinizi bilsem yazmazdım.
Herkes saldırgan değil haberiniz olsun

Normalde de zaten bebek ziyaretine Bizim burda en az 2 ay geçmeden gidilmez. Garip geliyor bana böyle koştur koştur gidilmesi. Bağışıklığı gelişmemiş bebeğe ve yeni doğum yapmış yorgun ve vücudu düzene girmemiş anneyi yormaya ne gerek var.
Bebek daha çok küçük, teşekkür ediyorum ama salgın zamanı endişeleniyorum demeniz yeterli bence

Hiç kırılır alınır diye düşünmeden söylemek lazım. İnsan lohusayken zaten bir sürü derdin içine düşüyor. Bütün bunlar olurken misafirlerle ilgilenip etmek tam bir deli saçması olur. Yani korona zaten cok geçerli bir sebep ama şahsen korona olmasa bile lohusalara kırkı çıkmadan hatta birkaç ay ziyarete gidilmemeli diye düşünüyorum. Önceden de böyle düşünürdüm ama kendim lohusalığı yaşayınca artık telefon bile açmam yeni doğum yapanlara durumuna geldim:halay:

Merhaba hanımlar. Yakında Allah nasip ederse doğum yapacağım. Akrabalar çocuğu görmek için bize haber ver falan diyorlar. İyi niyetleri için çok teşekkür ederim ama korona var. Allah etmesin bulaşsa ne yaparım. Nasıl kibarca ziyaretçi istemediğimi söyleyebilirim? Şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı cumalar.
arkadasim dogum yaptı. telde tebrik ettim. hediyesini esinin işyerine bıraktım. evine geleyim diye teklif dahi etmedim.
akli basında biri de yeni dogan birinin evine gitmek istemez ki
dogum yapmış olsaydım arayan olsaydi,
malum koronadan dolayı korkuyorum, eve misafir kabul etmiyorum, insallah saglikli günlerde her zaman beklerim derdim.

Merhaba hanımlar. Yakında Allah nasip ederse doğum yapacağım. Akrabalar çocuğu görmek için bize haber ver falan diyorlar. İyi niyetleri için çok teşekkür ederim ama korona var. Allah etmesin bulaşsa ne yaparım. Nasıl kibarca ziyaretçi istemediğimi söyleyebilirim? Şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı cumalar.
Allah aşkına bu durumun kibarcası mı olur, ben çadır çatır söylüyorum misafir kabul etmiyoruz koronadan dolayı diye küsen küssün bir de bebeğin olacak direk söyleyeceksin misafir kabul etmiyoruz diye.

35 haftalık doğum yaptim. Doğal olarak bebegim 2.500 gr dogdu. 35 de dogum yapacagim onceden belliydi kalp problemim yuzunden.

Daha dogum yapmadan herkese soyledik. zaten ben hamileykende kimseyle gorusmedim kendi annem babam disinda.

annem esim kayinvalidem sagolsun herkese soylediler korona var kimseyle simdilik gorusmek istemiyor diye.

15 gun oldu dogum yapalı gelen giden yok cok sukur.

Valla ben 9 mart 2020de dogum yaptım. Daha hastanedeyken salgın patladı. Gelmek gormek isteyen oldu cok sevdklerm hemde.benım huyumu biliyorsunuz zaten pimpirikliyim olmaz gelemezsınız dedım😅bılıyolar zzaten benı gonul koymadılar o yuzden🙄o ayrı bir konuda hala gelemediler 😅

35 haftalık doğum yaptim. Doğal olarak bebegim 2.500 gr dogdu. 35 de dogum yapacagim onceden belliydi kalp problemim yuzunden.

Daha dogum yapmadan herkese soyledik. zaten ben hamileykende kimseyle gorusmedim kendi annem babam disinda.

annem esim kayinvalidem sagolsun herkese soylediler korona var kimseyle simdilik gorusmek istemiyor diye.

15 gun oldu dogum yapalı gelen giden yok cok sukur.
Cok gecmıs olsun. Benımde bebegım 7 gun yogun bakımda kaldı ciğerlerine su kacmıstı. Daha bır korkmustum mısafır gelmesınden o donemde.

Cok gecmıs olsun. Benımde bebegım 7 gun yogun bakımda kaldı ciğerlerine su kacmıstı. Daha bır korkmustum mısafır gelmesınden o donemde.

Sizede çok gecmiş olsun. Benim onceden belliydi bebekte sorun yoktu ama kalbin kaldirmaz dedi kalp doktorum. Ciğer gelistirici igne oldum 32. haftada ve cok dikkatli beslendim bebek iyi gelissin diye. Şukur sorunu yok aldık eve geldik bebeği. zaten hamileyken pandemi ve saglik problemlerim var diye kimseyle gorusmedim. esim annem kayinvalidemde destek oldu anlattılar herkese dogumda gelmek isteyende olmadı o yüzden.

Yeni trend mesaj atmak
Whats app durumunuza koyarsınız
Bebegiöiz dogdu. Pandemi sürecinde ziyaret kabul edemiyoruz anlayışla karsıladıgınıx için Tesekkür ederiz vs.

Niye tartışmaya dönsün? Doğru düzgün sohbet edilemiyor mu?
ben yalnızca konu sahibiyle değil sizinlede sohbet edilebileceğini zannetmiştim afedersiniz, sana ne anlamı taşıyan cümlelerle cevap vereceğinizi bilsem yazmazdım.
Herkes saldırgan değil haberiniz olsun
Saldırgan demeyelimde eleştirel bi yorumdu yersiz geldi bana yoksa neden sohbet edemeyelim kırdıysam kusura bakmayın 🙏

İnstagram ve whatsaapdan durum yapın bence
İçimde bulundugumuz pandemi sebebiyle sevınclerımızı kalabalık paylasamıyoruz
Dilerim bu surec kısa zamanda biter
Anlayısınız ıcın tesekkur ederiz seklinde

doğrudan söyedim ben, korona nedeniyle kimseyi kabul edemiyoruz inşallah tez zamanda hastalık bitsin görüşelim diye. açıkcası ben hamileyken de kimseyle görüşmediğim çok dikkat ettiğim için 3-5 kişi dışında gelelim teklifi de olmadı, arayan herkes koronadan sonra tanışacağız artık bebekle dedi. alınan kendi bilir valla.

Eşimin tarafından bir akrabasının cenazesi vardı ve instagramdan korona dolayısıyla taziyeleri evde kabul edemeyeceğiz, bu süreçte telefon ve mesajlarınızla yanımızda olan, bize destek olan herkese teşekkür ederiz.. Gibisinden bir paylaşım yapmışlardı ve çok mantıklıydı..

Sizde böyle birşey yapın hem instagramdan hem whatsapp dan durum paylaşın.. Görmesini istediğiniz ekrabalar görene kadar görenleri engelleyerek durum yapmaya devam edin 🤣🤣😝🙈

Şimdi gelecek olan insanları tanımıyoruz yaşlısı vardır alınganı vardır dimi
yani şu dönemde ev ziyaretine gelmek istiyorsa yaşlı olsun alıngan olsun,zerre umrumda olmaz :) bu kadar düşüncesiz ve bencil insanı kırar mıyım diye düşünmem :) salgından etkilenmek istemediğim için ev görüşmesini reddettiğim için isteyen istediği kadar alınabilir :))

Yuhhh ne kibarcaai ya faceye insagrama butun mecralara yazarım ben olsam evime kimseyi kabul etmiyorum tesekkurlee gülücük ekleyerekte gelenler kapıdan gönderilir yazican buu

X