Nasıl tavır yapayım değerim anlaşılsın

Merhabalar, kv ile altlıüstlüyüz. Bekar grmcem var. Sürekli görüştüğümüz eşimin dayısının eşi yani yengemiz onun gelini ve gelinin annesi var.

Görümcm dün annesine dedi ki anne Zeynep’in annesine gideceğiz yarın tek sen tek senle gideceğiz haberin olsun dedi. Özellikle tek sen diye belirtti.
Neyse ben o sıra pişman oldum ben gelmicem merak etme demediğime.

sabah kahvaltıda eşim kayınvalideye soruyor akşam ne yapacaksınız dedi. O da Zeynep’in annesine gideceğiz dedi. Bende dedim ki ben davetli değilim ama. Kv hemen çıktı sen anneme gideceğim dedin Ondan falan dedi. Ben de yooo dedim görmcem özellikle belirtti teksen teksen diye sana dedim. Hayır o ben bi yere gitmiyorum diye diyor dedi. Neyse mesele çağırıp çağırılma meselesi değl ama annesine o kadar belirtti ki tek sen tek sen diye.
ayrıca görmcem ve bu gelin birbirlerinin arkasından o kadar konuşuyordu ki. Neyse akşamüstü kayınvalideme dedim sen kızına laf söyletmiyorsun anne senlik olay deil dedim. O da yok kızım bi gidemedi geberemedi gibi laflarsöyledi 😱

eşime dedim o da diyor ki sen anneme gideceğim demişsin ondan dememişler diyor. Anneme dedim sanki yarın gidemem.
kadında beni muhakkak sormuştur kesin gelmedi demişlerdir.

az önce uğradılar kv ve görümce bende pas vermedim bişeyler istedi.

bende bi tavır koymak istiyorum be yapabilirim
( bu arada böyle böyle ufak olaylar var mesela kv oğlumu taşır anne taşıma belin ağrır yok bilmem kimin gelini iş yapmıyormuş der durur görümcem)
İnsanlar sizi her gittikleri yere götürmek zorunda değiller. Bi de çocuk gibi tavır yapıp kendinizi daha fazla küçük düşürmeyin. Normalde kv. Gelinin peşinden ayrılmıyor diye şikayet edilir sizde tam tersi. Bide çok önemli bir olay gibi durup durup tekrar sorun çıkartmaya çalışıyorsunuz.

o kadar samimiyseniz başka zaman da siz tek başınıza gidin. hayret yav. görümceniz şuraya konu açıp "belki özel birşey konuşucaz, yalnız gitmemiz lazım ama gelinimiz olay çıkardı" yazsa yüzde bi milyon onu haklı bulurdum şu anda da onu haklı buldum. bi düşün insanların yakasından ya. bi de kayınvalidenize öz kızının dedikodusunu yapıyorsunuz o ne özgüven o

ben asıl beni çağırırlarsa sinir olurum, şimdiye kadar güler yüzlü, iyi niyetli olmadıkları için belki de. Sizde durum farklıdır belki iyi anlaşıyorsunuzdur. şu "başkasının gelini vıdı vıdı" mevzularına girdiler mi, başka kaynanalar torun büyütüyor, diyesim geliyor

Görümcenizin özellikle tek sen demesi sinir bozucu bence de, sizin olmadığınız bir ortamda söyleyebilirdi. Keşke kv yi, eşinizi falan karistirmadan direkt görümcenize söyleseydiniz derdinizi. Bir de zeynep ve annesi sevdiğiniz insanlarsa siz kendiniz görüşün.

Zeynep gelin 😂 eşimin dayısının gelini
bu kadar küçük şeyleri kafaya takarsanız ya erken yaşlanırsınız ya da allah korusun stresin sebep olduğu büyük hastalıklara yakalanırsınız.birinin evine gidip 2 bardak çay içmek insanın hayatında ne gibi etki yapar sizi seven annenizle için daha iyi.hem virüs var ne ev gezmesi bu zamanda

X