Ne demek istedi ve haksız mıyım?

Edebi çamaşırda aramayalım (bunu ilk yazdığınız cümleye istinaden söyledim şayet biri bana bu şekilde bi yaklaşımda bulunsa iç çamaşırımın ipiyle boğarım onu) 🥳
Biraz rahatlasanız mı acaba?
Bu kadar kuralcı olmak bi süre sonra zarar verebilir.
Genel anlamıyla kuralları ve net çizgileri olan birisiyim haklısınız bu yoruyor beni bazen ama o edep konusu başta öyle değildi yani ben görüntü kirlenir hoş değil ya dedim aaaaa ne olacak canım dediler bende ya iç çamaşırı asarlarsa gibi cayma yolunu seçtirdim bazıları yaa ama doğru o görüntü dha mı kötü olur diye söylendi derken öyle yoksa kimsenin giydiği gecelik umrumda değil

Ne güzel işte bu insanlar site taleplerini yerine getirmek ve uyumu düzeni sağlamak için maaş alıyorlar gevşeyin biraz keyfinize bakıınnn
Çoğunluğa ayak uydurulsun yeterki🥰
Bende uyandırdığı izlenim bu oldu elbette yanılıyo olabilirim🥳
En azından benim gibi düşünenler varmış Güzel oldu ☺️ olabilir belki yazım tarzım sert geldi ama genelde naifim yani yumuşak ses tonu ile yazdım 🤣

Benim tanidigim türk ev kadini donlari göze somayacak bir sekilde hep arka siralara asardi eskiden. Kalkti mi o :KK51:
Ek not: cocuklari sabah aksam disarda birakan annelere babalara zaten laf anlatamazsiniz
Bilmem kalktı mı? Gerek olmadığı için şuan balkona asıyorlar zira kocaöaannm bir balkon var istediği yere assın ne asacaksa☺️

Otoriter değişim ama mükemmel olanı isterim evet ama benim istediğim olsun diye bişi yok yani şartlar öyle ki o görüntüye gerek yok
Hah işte herkes mükemmel olacak diye bir şey yok. Herkesin adına hüküm vermeyin. Yok aranızda konuşursunuz da ses etmezsiniz de, yok kurutma makinesi diye bir şey var da, yok iç çamaşırı asarlar da... karışabileceğiniz ve karışamayacağınız şeyler vardır hayatta. Siz sitenizde ayrık otu gibisiniz, komşunuz size bunu ifade etmek istemiş. Siz insanları apartmana uygun bulmamışsınız ya, ben de sizi kaba ve önyargılı buldum mesela. Her şeyin öyle açıkça söylenmesi adab-ı muaşerete aykırı bana göre.

Araba konusunda haklısınız hatta uyarılmaları gerekiyor parmakla gösterilmeden. İlginç gelen araba çizme konusunda kadının reaksiyon vermesi oldu. Benim oğluşum araba çizmeyi severe gelecek nerdeyse. Kamera yerleştirilebilir. Çocuklar oynasın, hareket edecek alanları kalmadı artık, ailelerde zaten madem doğal seleksiyona yatkınlık var, hiç karışmayın. Donlar için “herkesin popisi kendine” diyorum.
Ya evet diyorlar ki susalım amaan ya biliyorsun yanlış kşm yaptı görüyorsun ama boşver 😑 kameralar var hee yerde çocukların oynayacağı güzel alanlar da var ama onlar araba çiziyor

Sevgili Bayanlar, 2 yıla yakın bir zamandır kendimize ait evimizde oturuyoruz. Sitede 2 blok var herkes ev sahibi( bu detayı komşuluk konusu olduğu için verdim.) neyse geçen akşam karşı komşumla aramızda bir muhabbet geçti. Kendisini severim çok hanımefendi bir bayan güzel bir insan ama bana tavrı garip geldi durumda şu. 3 şey yaşandı bende bu 3 şey karşısında hep karşı tarafta oldum.
1. Çamaşırlık takılacakmış balkona herkes istedi ben ve birkaç komşu görüntü açısından hoş bulmadık bende bu durum karşısında "yeni tanışıyoruz edep noktasında dikkat etmeyip iç çamaşırı asmayacakları garantisi var mı? Ben sallanan çamaşırları görmek istemiyorum dedim. Ki bir balkon müteahhit tarafından çamaşır balkonu yapılmış 13 metrekare çamaşır makinesi Çamaşırlık orada dolaşmaya yer var hatta benim dolabım var her şeyi topluyor birde asmaya yer var bolca.
2. Sitenin çocukları geç saatlere kadar aşağıda park var bahçemizde orada deli gibi bağırıyor saat 11 12 oluyor gece ve corona kol gezerken onlar hala orada mesela ben kızlarımı onlar yokken indiriyorum onlar hep orada olduğu için ya evdeyiz ya da yürüyüşte ama onlar saat dinlemeden bağırıyor hava çok sıcak camlar açık kızlarım onların sesine uyanıyor. Normalde tepki vermedim hep uyudular uyuttum ama bir gece eşim evde değildi işi gereği aniden çıkıp işe gidiyor veya geç geliyor falan neyse iki kızıım sesten uyumuyor camı kapatıyorum uyumuyor yine geliyor ikisi ağlıyor ben ağlıyorum delirdi çocuklar o derece bende gruba yazdım saat çok geç lütfen diğer bloğa da söyleyin kızlar uyumuyor hatta ağlıyorlar saat uygun değil vs gibi
3. Eşim modeli yüksek bir araba almak istiyor fakat geçen gün dedi ki " ya alıncam ama olmazsa annemlerin yazlık evin bahçesine koyayım işimiz olunca onu alırız bu altımızdaki araba durur" tabi şaşırdım nedenini sordum. Karşı komşumuzun arabasını boydan boya çocuklar garajda çizmiş hatta üst kısmını baya daire şeklinde çizmişler bu yüzden eşim böyle bir çözüm bulmuş. Bende ya dedim çocukların ailesine bu durumu bildirmek onların çocuklarının bu durumu takip etmesi daha mantıklı değil mi? Karşı komşum var işte yanımızda tekrar konu açıldı. Bende tekrarladım herkes sınırını bilecek. çizmecek arabayı, bilerek çizmek bugün kabul edilirse siz kendi aranızda konuşur ses etmezseniz yarın gelip camınıza taş atar çocuğuna zarar verir veya canınıza bence o kadar basit değil uyarın yoksa ben uyarırırım dedim çocuklar bizim şuan kullandığımız arabayı da çizmiş onun üzerinden yürürüm dedim. Komşum bana dönüp " ya canım yanlış anlama ama sen böyle hep söylüyorsun ya senin itici bulunmanı istemem arkadan konuşulması beni üzer hep karşı tarafta gibisin dedi. Şaşırdım halbuki 3 Olay oldu sadece bu dediğim şekilde sizce yanlış mıyım?
Isteyen balkonuna herseyi yaptırabilir. Camasirlarini nasil kurutacaklari ev sahiplerine kalmis birsey. Isteyen yaptirir isteyen yaptirmaz.
Ikincisi cocuklarin gec saatlere karsi disarda durmasi hos birsey degil ama eveveynlerinin ici rahatsa hem de böyle bir süreçte önüne geçilemez.
Üçüncüsü garajda kamera yok mu? Hasar verenler hasari karsilamak zorundadır.
Iki taraf mi var sitede nasil karsi tarafta olabiliyorsunuz. Herkes kimseye zarar vermeyecek ölçüde toplulukta hareketlerine dikkat etmeli.

Iste keske insanlarin sizin goz zevkinize gore hayatini idame ettirmek zorunda olmadigini, kendi evinde pasa gonlu ne isterse onu yapabilecegini idrak edebilseniz.

Çamaşır konusunda evet bencede görüntü kirliliği oluyor ki çamaşır balkonları varmış zaten ancak yine de karismazdim ben de sanırım, karışmıyorum. Bana göre fazla detay.

Söylediğiniz cümle fazla açık bir cümle bence.

Apartman kuralları , toplu yaşam kuralları vardır ve uyulmadiginda çok büyük sıkıntılar olabiliyor.

Mesela evinde paşa gonlu ne istiyorsa yapsın diyorsanız , istediği gibi bağırıp çağırabilir, kafamızdan aşağıya halı silkeleyebilir , istediği zaman makinesini çalıştırıp , evde kosturabilir manası da çıkıyor.

Yanılıyor muyum ?

Çamaşır konusunda evet bencede görüntü kirliliği oluyor ki çamaşır balkonları varmış zaten ancak yine de karismazdim ben de sanırım, karışmıyorum. Bana göre fazla detay.

Söylediğiniz cümle fazla açık bir cümle bence.

Apartman kuralları , toplu yaşam kuralları vardır ve uyulmadiginda çok büyük sıkıntılar olabiliyor.

Mesela evinde paşa gonlu ne istiyorsa yapsın diyorsanız , istediği gibi bağırıp çağırabilir, kafamızdan aşağıya halı silkeleyebilir , istediği zaman makinesini çalıştırıp , evde kosturabilir manası da çıkıyor.

Yanılıyor muyum ?
Ayni sey degil ki. Birinde goz zevkimi bozuyor diyor. Digeri ise kisisel alana bir saldiri.

Zaten konu oylamaya sunulmus red edilmis. Bosa cene yormusuz :KK70:

Sevgili Bayanlar, 2 yıla yakın bir zamandır kendimize ait evimizde oturuyoruz. Sitede 2 blok var herkes ev sahibi( bu detayı komşuluk konusu olduğu için verdim.) neyse geçen akşam karşı komşumla aramızda bir muhabbet geçti. Kendisini severim çok hanımefendi bir bayan güzel bir insan ama bana tavrı garip geldi durumda şu. 3 şey yaşandı bende bu 3 şey karşısında hep karşı tarafta oldum.
1. Çamaşırlık takılacakmış balkona herkes istedi ben ve birkaç komşu görüntü açısından hoş bulmadık bende bu durum karşısında "yeni tanışıyoruz edep noktasında dikkat etmeyip iç çamaşırı asmayacakları garantisi var mı? Ben sallanan çamaşırları görmek istemiyorum dedim. Ki bir balkon müteahhit tarafından çamaşır balkonu yapılmış 13 metrekare çamaşır makinesi Çamaşırlık orada dolaşmaya yer var hatta benim dolabım var her şeyi topluyor birde asmaya yer var bolca.
2. Sitenin çocukları geç saatlere kadar aşağıda park var bahçemizde orada deli gibi bağırıyor saat 11 12 oluyor gece ve corona kol gezerken onlar hala orada mesela ben kızlarımı onlar yokken indiriyorum onlar hep orada olduğu için ya evdeyiz ya da yürüyüşte ama onlar saat dinlemeden bağırıyor hava çok sıcak camlar açık kızlarım onların sesine uyanıyor. Normalde tepki vermedim hep uyudular uyuttum ama bir gece eşim evde değildi işi gereği aniden çıkıp işe gidiyor veya geç geliyor falan neyse iki kızıım sesten uyumuyor camı kapatıyorum uyumuyor yine geliyor ikisi ağlıyor ben ağlıyorum delirdi çocuklar o derece bende gruba yazdım saat çok geç lütfen diğer bloğa da söyleyin kızlar uyumuyor hatta ağlıyorlar saat uygun değil vs gibi
3. Eşim modeli yüksek bir araba almak istiyor fakat geçen gün dedi ki " ya alıncam ama olmazsa annemlerin yazlık evin bahçesine koyayım işimiz olunca onu alırız bu altımızdaki araba durur" tabi şaşırdım nedenini sordum. Karşı komşumuzun arabasını boydan boya çocuklar garajda çizmiş hatta üst kısmını baya daire şeklinde çizmişler bu yüzden eşim böyle bir çözüm bulmuş. Bende ya dedim çocukların ailesine bu durumu bildirmek onların çocuklarının bu durumu takip etmesi daha mantıklı değil mi? Karşı komşum var işte yanımızda tekrar konu açıldı. Bende tekrarladım herkes sınırını bilecek. çizmecek arabayı, bilerek çizmek bugün kabul edilirse siz kendi aranızda konuşur ses etmezseniz yarın gelip camınıza taş atar çocuğuna zarar verir veya canınıza bence o kadar basit değil uyarın yoksa ben uyarırırım dedim çocuklar bizim şuan kullandığımız arabayı da çizmiş onun üzerinden yürürüm dedim. Komşum bana dönüp " ya canım yanlış anlama ama sen böyle hep söylüyorsun ya senin itici bulunmanı istemem arkadan konuşulması beni üzer hep karşı tarafta gibisin dedi. Şaşırdım halbuki 3 Olay oldu sadece bu dediğim şekilde sizce yanlış mıyım?

Çamaşırlık haksız, diğer ikisi haklı bence

Çamaşırlık konusunda kötü görüntü olacağını düşünerek istemeyebilirsiniz de iç çamaşırı asmakla edebi bağdaştıran biri bana da itici gelirdi. Diğer konularda haklısınız ama tavrınız çok sakil. İnsanlara araba çizilmiş bunu yapan yarın öbür gün canımıza zarar verir demek çok absürt kusura bakmayın. Ağzına geleni söylemek hakkını doğru savunmak değil daha üsturuplu söylemelisiniz bence taleplerinizi.

Karışırım evet çünkü o kadar büyük bir çamaşır balkonu olan bir evin yalnızca yaz aylarında ve en çok dışarıda olduğumuz aylarda dışarıya göz zevkimi bozacak şekilde don asmasını uygun bulmuyorum.

Üslubunuzun ve tavrinizin hoş olmadığını düşünüyorum. Bahsettiğiniz şeyler bizim sitede de yaşanıyor. Kimse kimsenin çamaşırına vs karışamaz. Asılmasa daha iyi olur evet ama bunun kararı şahsa ait olmali bence.

Ne yani onların arabası çizilse önemsemeyecekler mi?
Uyarılmalı o çocukların ailesi bi terbiye verilmesi lazım canım

Arabasi cizilen kisiler sorun etmemis. Isteseler cocuklarin aileleriyle kavga edeerlerdi. Sizin eski arabaniz cizilmis, eşiniz boşver demis, siz neden bu kadar coşuyorsunuz? Camasir konusunu amacini asan.kelimelerle ifade etmissiniz. Sese gelince şimdilik haklisiniz ama yarin kizlariniz büyüyünce, gece serinlikte site bahçesinde oynamak sirasi onlara gelecek, bu sefer baskalari sizin cocuklari hos gorecek.

Yasli ve güngörmüş komsunuz bunlari.demek istemis.

Oturup apartmani seyretmezseniz göz zevkiniz bozulmaz. Ya su apartmana camasir asilmasin diyenlere hastayim sanki muzede bisey sergileniyor tabiki asilabilir goruntu bozuluyo nedir ya

Çamaşırdan sonrasını okumadım. Size ne milletin donundan? Sizin gibi insanlara sinir oluyorum çünkü milletin astığı donuna bile karışmaya, bunu ağzınıza almaya utanmiyorsunuz.

Onceki evimde vardı sizin gibi düşünen bir karşı komşum. Eşimin donlarına takmisti kafayi! Donları ta arka bölümlere asıp, önlere, görünen yerlere günlük kıyafetleri asmama rağmen, eşine şikayet etmişti, kocasının donlarini gözüme sokuyor diye.

Balkona çıkıp bagirmistim, sananeee kocamın donlarından, kocamın donlarına niye taktın, gözün mu var kocamda diye.

Hayret birşey ya.

Milletin balkonundaki camasirlari incelemek sizin haddinize mi? İşiniz gucunuz yok mu?

Bu konuda çok doluyum!

X