Ne demek istedi ve haksız mıyım?

Sevgili Bayanlar, 2 yıla yakın bir zamandır kendimize ait evimizde oturuyoruz. Sitede 2 blok var herkes ev sahibi( bu detayı komşuluk konusu olduğu için verdim.) neyse geçen akşam karşı komşumla aramızda bir muhabbet geçti. Kendisini severim çok hanımefendi bir bayan güzel bir insan ama bana tavrı garip geldi durumda şu. 3 şey yaşandı bende bu 3 şey karşısında hep karşı tarafta oldum.
1. Çamaşırlık takılacakmış balkona herkes istedi ben ve birkaç komşu görüntü açısından hoş bulmadık bende bu durum karşısında "yeni tanışıyoruz edep noktasında dikkat etmeyip iç çamaşırı asmayacakları garantisi var mı? Ben sallanan çamaşırları görmek istemiyorum dedim. Ki bir balkon müteahhit tarafından çamaşır balkonu yapılmış 13 metrekare çamaşır makinesi Çamaşırlık orada dolaşmaya yer var hatta benim dolabım var her şeyi topluyor birde asmaya yer var bolca.
2. Sitenin çocukları geç saatlere kadar aşağıda park var bahçemizde orada deli gibi bağırıyor saat 11 12 oluyor gece ve corona kol gezerken onlar hala orada mesela ben kızlarımı onlar yokken indiriyorum onlar hep orada olduğu için ya evdeyiz ya da yürüyüşte ama onlar saat dinlemeden bağırıyor hava çok sıcak camlar açık kızlarım onların sesine uyanıyor. Normalde tepki vermedim hep uyudular uyuttum ama bir gece eşim evde değildi işi gereği aniden çıkıp işe gidiyor veya geç geliyor falan neyse iki kızıım sesten uyumuyor camı kapatıyorum uyumuyor yine geliyor ikisi ağlıyor ben ağlıyorum delirdi çocuklar o derece bende gruba yazdım saat çok geç lütfen diğer bloğa da söyleyin kızlar uyumuyor hatta ağlıyorlar saat uygun değil vs gibi
3. Eşim modeli yüksek bir araba almak istiyor fakat geçen gün dedi ki " ya alıncam ama olmazsa annemlerin yazlık evin bahçesine koyayım işimiz olunca onu alırız bu altımızdaki araba durur" tabi şaşırdım nedenini sordum. Karşı komşumuzun arabasını boydan boya çocuklar garajda çizmiş hatta üst kısmını baya daire şeklinde çizmişler bu yüzden eşim böyle bir çözüm bulmuş. Bende ya dedim çocukların ailesine bu durumu bildirmek onların çocuklarının bu durumu takip etmesi daha mantıklı değil mi? Karşı komşum var işte yanımızda tekrar konu açıldı. Bende tekrarladım herkes sınırını bilecek. çizmecek arabayı, bilerek çizmek bugün kabul edilirse siz kendi aranızda konuşur ses etmezseniz yarın gelip camınıza taş atar çocuğuna zarar verir veya canınıza bence o kadar basit değil uyarın yoksa ben uyarırırım dedim çocuklar bizim şuan kullandığımız arabayı da çizmiş onun üzerinden yürürüm dedim. Komşum bana dönüp " ya canım yanlış anlama ama sen böyle hep söylüyorsun ya senin itici bulunmanı istemem arkadan konuşulması beni üzer hep karşı tarafta gibisin dedi. Şaşırdım halbuki 3 Olay oldu sadece bu dediğim şekilde sizce yanlış mıyım?

Bu sitenin bir yönetimi olsa gerek konuyu kendileri ile paylaşın ve çözüm için kendilerinden aksiyon bekleyin. Zira toplum içerisinde geçimi zor,gürültü sevmeyen,sivri,itici hatta top oynayan cocukların topunu kesen teyze imajından farkınız kalmaz.
Ve ne yalan söyleyeyim yazım şeklinizdende aslında tavrınızın çok ılımlı ve sevecen olmadığı kanaatindeyim.
Neyse işte site yönetimi diyordum bir telefon uzanığızda

Tamam size ters geliyor balkona camasır asmak. dıger insanlara gelmiyor. Size nasıl neden ters geliyor demiyorsa kimse, sizde ters gelmeyenlere karısamazsınız.
Hayır söylüyorlar neden ters geliyor bence ihtiyaç diyorlar ya bakın ihtiyaç değil neden biliyor musunuz maddi olarak yüksek seviyede olan kişiler var hepsi kurutma alabilir kaldı ki almadı sağlığı bulmadı falan cam balkonlu 13 metrekare büyük bir balkon benim dolabım var çamaşırlık var dolaşıyorum yani bu istek o kadar geleneksel ki o kadar saçma ki şu durumda harbi ya karşı çıktığım için değil görüşleri var tamam da o kadar çözüm var ki ona rağmen

Sitenin bir kararı var zaten olmayacak diye onlar bu kararı bozup yapacaklar. Görüntü cidden güzel değil ya bide kocaman balkon var ben ihtiyaç olarak bile görmedim hiç düşünün iki küçük bebek günde 2 3 makine çalışırken görmedim ihtiyaç
Sitenin kuralı varsa ona bisey diyemem, kurallara uymak zorundalar. Karsı komsumdan kuralsızlıgı yuzunden nefret ediyorum. Ama, camasır kurutma makınası alsınları cok rahat soylemıssınız mesela, herkesın oyle bır butcesı olmayabilir. Mesela ben suan alamam suan bana luks.
Benim de balkonda camasırlıgım yok ama goruntu yuzunden degıl. Ama asanlar da beni rahatsız etmiyor. Apartman ıcıne cıcek bocek koysalar, cop saati oldugu halde oglenden kapıya cop koysalar. Wc coplerını seffaf poşetle kapıda bıraksalar, kullanılmıs jıletlere kadar gorsen cıldırırsın. Bunların hepsini gordum ve karsı komsumdan nefret etmeme ragmen, allah ona villa nasip etsin villa alsın yeter ki defolsun ama milletin basına da bela olmasın villası olsun dıye dua ediyorum. Cok zor boyle ınsanlarla yasamak.
İnsallah ortak kararda bulusursunuz sorun cıkmaz.

Onlar apartmanda yaşamaya uygun aileler değiller. İstanbul böyle oldu maalesef.
Araba konusunda da yukardaki arkadaşın dediği gibi, kamera taktırın hallolsun. O zaman görürüz aileler ceplerinden para çıkmaya başlayınca çocuklarına nasıl edep veriyor.

Sizin orayı bilemem ama ben size şöyle söyleyeyim. Araba çizen çocuğuna terbiye veremeyen aileler var ya onların çocukları ilerde işte bu kafalarına göre suç işleyen tipler haline geliyor. Bunun okumamışı okumuşu yok. İlkokul mezunu annem babam. Valla misafirlikte yaramazlık mı? Ağzımı kanla doldururdu herhalde. Büyüklere saygısızlık mı? Küfür mü? Acaba o ağzı bir daha açabiliyor muyum?

Şimdiki anne babalar, aman sen kimsin de benim çocuğuma kızıyorsun! Benim çocuğum ne yapsa yeridir! Doğrudur!
Sonra da problemli tipler oluyorlar. Anne olmak bu değil. Baba olmak bu değil. Ebeveyn olmak bu değil. Koca koca profesörlerin çocukları hırsızlık yapıyor. Evet şahit oldum birçok kez. Akademisyen geçinen bu insan kılıklı tipler çocuklarına öğretmen eksi verince, kızınca, uyarınca okulu basıyor. Öğretmeni dövüyor!
Ulan ne devirdeyiz be! Elimizde cetvel kırardı hoca! Noldu yani elimiz mi kırıldı? Hayır! Bir arkadaşımız hata yapsa hepimize yanlış olduğu gösterilirdi.
Minibüste çocuğu almış kucağına anası, yanımda oturuyor çocuğun çamurlu ayakkabısı göz göre göre pantolonumu mahvetti. Yani bir uyar, çocuğun ayağını öte yana al, hanfendi kusura bakmayın de. Hiiiiç oralı değil kadın! NOLACAK BENİM ÇOCUĞUM YAPAR, KIZAN OLURSA HADDİNİ BİLDİRİRİM.

Sizin sitedeki çocukların durumu da bu. Gece yarısına kadar bahçede bağıran çocuk mu olur yaa? Maximum 8 9 gibi evde olması lazım hava kararmadan. Bu nedir yaa anlamıyorum. Ne analar babalar var.
Tabii biraz abartı. Ağzı kanla doldurmak cetvelle vurmak filan bunlar kötü şeyler. Annem ve babam beni dövmedi (desem yalan olur ama bu kadar da değil) Şiddete karşıyım.

Ama evinin bir parçası dışarıda insanları rahatsız edecek görüntüye sahip olmamalı

Edebi çamaşırda aramayalım (bunu ilk yazdığınız cümleye istinaden söyledim şayet biri bana bu şekilde bi yaklaşımda bulunsa iç çamaşırımın ipiyle boğarım onu) 🥳
Biraz rahatlasanız mı acaba?
Bu kadar kuralcı olmak bi süre sonra zarar verebilir.

Bu sitenin bir yönetimi olsa gerek konuyu kendileri ile paylaşın ve çözüm için kendilerinden aksiyon bekleyin. Zira toplum içerisinde geçimi zor,gürültü sevmeyen,sivri,itici hatta top oynayan cocukların topunu kesen teyze imajından farkınız kalmaz.
Ve ne yalan söyleyeyim yazım şeklinizdende aslında tavrınızın çok ılımlı ve sevecen olmadığı kanaatindeyim.
Neyse işte site yönetimi diyordum bir telefon uzanığızda
Aradık eşide istiyor diye yapılacak dedi başta sonra kendi isteği ile hareket edemeyeceğini anladı karar alındı yapılmadı oylandı falan. Tavrım için söylediklerinize saygı duyuyorum ve bu söylemi ilk kez sizden duyuyorum ☺️

Kendi evinde yapabilir ama dışarıda yapamaz işte sorun o zaten
O halde size bomba gibi bir haberim var. Balkon o evin bir parcasi.
Ve anladigim kadari ile kimse kurala karşı bir harekette bulunmamis. Kural degissin istemişler. Cogunluk isterse kural degisir. Sizde artik don görmemek icin balkona cikmazsiniz.

Kim diyormus onu
Ciddi soyluyorum birileri bilerek surekli arabamizi cizse biz buna sessiz kalmayiz dedigim gibi cocuklarin ailesinj uyaririm tekrarlarsa sikayetci olurum resmen maddi zarar veriyorlar
Arabası 2 3 yerden çizilen karşı komşum diyor susalım söylenmez diye. Ki bizim arabamız da çizilmiş eşim o an söyledi.

O halde size bomba gibi bir haberim var. Balkon o evin bir parcasi.
Ve anladigim kadari ile kimse kurala karşı bir harekette bulunmamis. Kural degissin istemişler. Cogunluk isterse kural degisir. Sizde artik don görmemek icin balkona cikmazsiniz.
Karar değişmedi aslında 30 daireden çoğunluk istemiyormuş zaten geleneksel kafa yapısındaki birkaç kadının talebi oy çokluğuyla reddedildi.

Aradık eşide istiyor diye yapılacak dedi başta sonra kendi isteği ile hareket edemeyeceğini anladı karar alındı yapılmadı oylandı falan. Tavrım için söylediklerinize saygı duyuyorum ve bu söylemi ilk kez sizden duyuyorum ☺️

Ne güzel işte bu insanlar site taleplerini yerine getirmek ve uyumu düzeni sağlamak için maaş alıyorlar gevşeyin biraz keyfinize bakıınnn
Çoğunluğa ayak uydurulsun yeterki🥰
Bende uyandırdığı izlenim bu oldu elbette yanılıyo olabilirim🥳

Araba konusunda haklısınız hatta uyarılmaları gerekiyor parmakla gösterilmeden. İlginç gelen araba çizme konusunda kadının reaksiyon vermesi oldu. Benim oğluşum araba çizmeyi severe gelecek nerdeyse. Kamera yerleştirilebilir. Çocuklar oynasın, hareket edecek alanları kalmadı artık, ailelerde zaten madem doğal seleksiyona yatkınlık var, hiç karışmayın. Donlar için “herkesin popisi kendine” diyorum.

X